Volím s nevolí

📎and tagged


Tak prej zase budou nějaký volby do toho Evropskýho parlamentu„, pravila paní Müllerová panu Švejkovi. „Dejte mi pokoj s volbami, já mám jiný starosti. A beztak to zase dopadne, jako v tom Sarajevu„, odpověděl Švejk, maže si kolena Opodeldokem. „Tam se to řeže každej den. To vědí – Nusle„.

Taky mám jiný starosti. A navíc asi bude hezky, do volební kobky to mám daleko (asi 150m), cestou několik útulných hospůdek… Tak nevím, jestli tam vůbec dojdu a když dojdu, co do té popelnice hodím (nejraději bych tam hodil šavli, ale to bych nebyl originální.). Ale Máňa z prasečáku vždycky říkala, že kdo nevolí, nemá si pak stěžovat (vona je teda úplně blbá, páč má jen 6 tříd obecné školy a VÚML).

Při pohledu na to freakshow portfolio kandidátů to tedy opravdu vypadá spíš na tu šavli, ale nějak se té údajné občanské povinnosti chopit musíme, že. Má kriteria jsou ovšem velmi náročná a nikdo kromě mě jim na 100% nevyhovuje (já ovšem nekandiduju, protože tak těžkou práci bych za těch pár šupů nedělal). Tedy:

 • Neberu EUrofóby a hatery, kteří na demontáži Unie staví svůj volební program.
 • Neberu dobře promazané korouhvičky, které před volbami do EP náhle prozřeli a sotto voce s davem hýkají, že ůnyje je zlo a ojro nás všechny zničí dřív, než chlast a naši politici (což je zhusta synonymum).
 • Neberu ani opak – programové EUrofily, kteří se do EP zřejmě chtějí dostat EURusuturem (pokud se chcete přidat k mé šavli, shlédněte předvolební spot o tancích – je to lepší, než žrát trávu).
 • Jako člen střelecké komunity a legální vlastník palné zbraně bych měl volit někoho, kdo netrpí kvérofóbií a v Bruseli bude schopen (mimo jiné, of course) hájit naše zájmy a legislativu v této oblasti.

K poslednímu bodu: sdružení LEX si dalo tu práci a obeslalo jednotlivé kandidáty s dotazy na jejich přístup k problematice zbraní a s nimi související legislativy. Otázky, (ne)odpovědi a další informace najdete v posledním bulletinu LEXu (stručný přehled zde). Pokud je pro vás tato problematika zajímavá, může to podpořit vaše rozhodování.

Tož, a fčíl mudruj. Výsledek je poměrně jasný: nenašel jsem žádného vhodného kandidáta – tedy euorealistu, který chápe, že v EP má sedět proto, aby kopal za kotlinku, podporoval a vylepšoval její pozici a fungoval jako firewall, nikoliv jako rektoliz či buřič, kterého stejně nikdo neposlouchá. Slibovali by to tedy asi všichni, ale myslí to upřímně asi jako Standa Lokotka. Celým tím sítem s odřenýma ušmama propadli překvapivě… no jo, Piráti. Pokud jde o zbraňovou legislativu, vyjádřil se sice pan Bartoš poněkud pýthicky a jeho odpověď na mě působila, jako by ji formuloval v hospodě v časných ranních hodinách na smártfounu s malou klávesnicí, ale nic lepšího na trhu asi momentálně není. Tohle zájmové sdružení, které odmítám považovat za politickou stranu, moc mých sympatií nemá (i když přiznávám, že můj přístup je ovlivněn setkáním s některými jedinci z té party), ale Bartoš v EP by byl přinejmenším ohromný fór, který může přinést víc užitku, než škody.

Tak mi nezbývá, než doufat, že bude brutálně pršet, abych nemusel nikam chodit. V opačném případě totiž budu volit s nevolí…


2 Responses to Volím s nevolí

 1. To není špatný nápad – řekneš, žes mě ukecala a pak se šábnem 💡
  Když ona je to fakt bída. A největší průser by byl, kdyby se to Machovi opravdu povedlo. Jak čtu u Chris, už ho volí i katolíci 🙄

 2. Avatar Mod.
  Mod. says:

  Možná mi Piráti dají odměnu :o)