Slum šlus!

📎and tagged

Nevídanou rozhodnost a akční přístup projevil Magistrát Prahy 1 v kauze zasraného smradlavého slumu petičního stánku, provozovaného neméně zatouchajícím dezolátem občanským aktivistou Ondřejem Tchořem.

Ano, již po necelém roce existence této pražské pamětinehodnosti prohlašuje starostka tvrdě a nekompromisně:„Jsme přesvědčeni, že ostudný slum u Úřadu vlády ČR musí zmizet.“. Takto rezolutní „mělo by se“ musíme ocenit v době tolerance a neochoty oficiálů řešit podobné excesy.

U vědomí dopadu tohoto zásadního rozhodnutí na životy všech občanů strká paní starostka tyč do výhybky: „Je možné, že definitivní rozhodnutí učiní až soud.„. Ano, to je velmi dobře možné, protože obyvatel slumu není žádný dezolé solitér a má za sebou nepochybně příslušný backup. Ještě možnější je, že tam ten dezolát vydrží ne snad do demise vlády, jak slibuje národu, ale prostě do příštích voleb, které tento problém zřejmě vyřeší. Do té doby se jistě můžeme těšit na další hovnopády nelidská porušení suverenity petičního stánku.

Pokud se rozhodnete využít služeb tohoto petičního místa a zkusit tam nějakou petici podepsat, podělte se s námi po návratu z bolnice o svou zkušenost.


53 Responses to Slum šlus!

 1. Avatar Ondřej
  Ondřej says:

  Tarasovy (mírotvorce, heh:-) převýchovné koncentrační tábory, jsou echt nacionálně boilševický velkorusky nacisticky šovinistický vynález 30.let….Nikdo jiný (Američané v Íráku ani Afghánistánu, už vůbec ne, nechtěli DĚLAT Z AFGHÁNCŮ A IRÁČÁNŮ AMERIČANY – an i by to nešlo, vznešenost a velkorysost jsou CTNOSTI, co je nedají naučit, ty se dědí v genech)….zatímco Rusové chtěli předělat UGROFFINY NA SLOVANY…..Sadisté….

  takže TARASOVI RUŠTÍ VRAZI A – JEHO PERFIDNÍ VÝZVY K MÍRU, ZATÍMCO MUDRA VYZÝVÁ K TŘETÍ SVĚTOVÉ VÁLCE A GENOCIDĚ EVROPANŮ – ve svém posledním dezdinfo vejšplechtu TVRDÍ, že USA nebudou RUSŮM BRÁNIT PŘI BOMABARDOVÁNÍ PAŘÍŽE, BERLÍNA A BRUSELU!!!! Tohle by nedal ani Solojvov a alkolikický blouznivec MEDVEDĚV….sadističtí ONANISTÉ TOLIKO JEN PŘI TOUŽEBNÝCH PŘEDSTAV ÁCH NAD POMSTOU, ZA PROHRU VE STUDENÉ VÁLCE, KDY SVĚT ZJISTIL, že „velmoc“ co má jaderné rakety není schopna zajistit ani obyčejné zásobování věcmi, jaké dnes vozí lidem dodávkové firmy přimo až domů, natož aby je sháněli po celém městě, do kterého jednoho obchodu se je uráčí místní KSS na příkaz mísatní KGB depozitury,. vlastně dodat

  ////

  V rámci tajného dodatku dohody mezi Hitlerem a Stalinem (tzv. pakt Molotov – Ribbentrop) ze srpna 1939 si Sovětský svaz nárokoval do té doby nezávislé pobaltské státy jako svou sféru vlivu.

  Následující první rok sovětské správy pobaltských republik se nesl ve znamení politických represí, umrtvení veškeré nekomunistické aktivity, výrazným zhoršením hospodářské situace, růstem cena a nedostatkem spotřebního zboží. Mezi lidmi rostla nespokojenost a objevovaly se i otevřené protesty nebo stávky. Sovětská moc je však nekompromisně potlačovala.

  Červnové deportace 1941

  Již od léta 1940, kdy pobaltské státy ještě formálně existovaly, proběhly první vlny represí a deportací, především v řadách aktivnívh odpůrců (viz příběh Robertse Púriňše), vysokých státních úředníků, politických a vojenských představitelů. Masovější rozměr však represe ve všech třech pobaltských zemích dostaly v červnu 1941, pouhý týden před napadením Sovětského svazu Německem. V noci ze 13.-14. června 1941 byla zahájena dlouho připravovaná akce řízená sovětskou tajnou službou NKVD, jejímž cílem bylo vyčistit baltský prostor od nejaktivnějších protisovětských sil. Během týdne orgány NKVD uvěznily nebo deportovaly odhadem 34 000 mužů, žen a dětí (často celé rodiny) z Litvy, 15 500 z Lotyšska (z toho 2400 dětí mladších deseti let) a 10 000 z Estonska (viz příběh Eriky Palmipuu). Tak zvané „Červnové deportace“ zasáhly téměř všechny vrstvy obyvatel od buržoazních „třídních“ nepřátel, přes inteligenci až po dělnické vrstvy. Tito lidé byli většinou spojeni s nezávislými elitami původních států a jejich etnický původ nehrál roli.

  Jedním z hlavních cílů sovětské moci byla kolektivizace zemědělství, ovšem do roku 1948 se podařilo do kolchozů začlenit pouze 4-8 procent pobaltských hospodářství. Druhou etapu kolektivizace v letech 1949-1950 proto charakterizoval hrubý mocenský nátlak za použití široké škály represí včetně masových deportací rolníků a jejich rodin. Přípravy na deportace byly zahájeny již koncem roku 1948 a vyvrcholily koncem na konci března 1949.

  Již v lednu 1949 vydala sovětská vláda pro každou zemi směrnice, kolik „kulackých“ rodin je třeba odvléci do vyhnanství. Deportace byly zahájeny 24. března a trvaly pět dní. Z Litvy bylo během posledních březnových dnů deportováno přibližně 30,000 lidí, z Estonska 22,500 a z Lotyšska 43,000, což činilo zhruba 3 procenta celkové populace.

  Většina deportovaných z Estonska (a také dalších zemí) z roku 1949 byly ženy (49,4%) a děti (29,8%) (viz příběh Hilji Heinsoo). Nejmladší deportované osobě byl méně než jeden rok; nejstarší bylo 95 let. V deportačním vlaku se narodily nejméně dvě děti. Existuje také svědectví o čtyřech dětech deportovaných na Sibiř z Rakvere bez jejich rodičů poté, co byly dva dny drženy jako rukojmí ve snaze zatknout jejich rodiče.

  Cílem deportací byly především vzdálené sibiřské oblasti jako Krasnojarský kraj, Novosibirská, Omská, Irkutská a Amurská oblast. Na Sibiři byli deportovaní pod přísným dohledem. Nesměli opustit místo, kam byli posláni. Pracovní a životní podmínky se v jednotlivých regionech výrazně lišily. Nejtěžší situace byla v rodinách, kde pracovala pouze matka, která pak musela živit děti a často i své rodiče. Takové rodiny bojovaly o přežití po celou dobu svého nuceného vysídlení. Asi 15 procent lidí, kteří museli opustit své domovy v roce 1949, během deportací zemřelo.

  ////

  Zvěrstva Mudro, tohle nedělali fakt ani nacisté….Ty lidi zabíjeli, ano, ale aby si v tom nacionalisatikcky libovali udržovat lidi na prahu smrti na živu, mučit je těžkou prací, zimou a hladem a hlavně odebráním jim jejich dětí, mučením je za domnělou vinu jejich roidčů – tohle fakt je ohyzdný velkoruský, slovansky imperialistický SADISMUS.

  „Nejmladší deportované osobě byl méně než jeden rok; nejstarší bylo 95 let.“. Obludné, absolutně překonávající naprosto vše to co dělali nacisté….Do koncen tráku fakt nebrali několikaměsíční mimimna., to jen ruské zrůdy…

  • Avatar Saul
   Saul says:

   Strýček Mudra, no.
   Prý za bývalého režimu disident!!
   Dnes propagátor stalinistického estébáka Skály a výkonné putinovské kremlokoště.
   Zajímavý příklad vnitřní integrity tohoto celoživotního losera, nyní přetransformovaného do nočního filozofa a geopolitika.

   Pár bývalých disidentů ještě pořád znám, jsou někdy i hodně zatrpklí, ale takové svině se z nich nestali.
   Ale zase mi vykládali, kolik práskačů tehdy v disentu bylo.
   Často to o nich bylo známo, ostatní si na ně dávali pozor, ale nijak je nevyháněli.
   Možná měli.

   • Avatar Ondřej
    Ondřej says:

    Pravda. On se asi Benda s Uhlem fakt nemuseli, ale nenapadlo by je se snažit jeden druhýho zlikvidovat tím, že by jeden na druhýho donášeli StB.

 2. Avatar Pavel Kindl
  Pavel Kindl says:

  Panebože…!!
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-uz-mi-lasko-neni-dvacet-let-zpivala-bohdalova-na-krtu-zemanovy-knihy-249967#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest241_shrnuti_llm_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  To snad ještě předčí ten poslední článek kremelského užitečného idiota Tarase, kde jsem po nadějném úvodu čekal, kdy se to hovado pochlubí, jak kdysi onanovalo v kině nad švédským herečkami.
  Bylo by to sice stejně obskurní, jako to co píše dál, ale aspoň pravdivé.
  Ještěže znám hodně starých lidí, kteří věkem dokázali rozkvést do opravdové moudrosti a lidskosti.
  Na té kremloterase nářků je evidentní, že s věkem takový benefit automaticky nikdo nezíská!

  • Avatar Pavel Kindl
   Pavel Kindl says:

   Ahoj zmrde Gravere.
   To už jsi kdysi zkoušel na Janiku (nechť je jí peklo milostivo), pokud si matně vzpomínám.
   I zmrd Taras (jeho příjmení znám) to v zoufalství zkoušel na terase na diskutérky.
   Kolik času ti ta ivestigace vlastně zabrala?
   Ondřej se kdysi na naziostrově představil jménem i adresou.
   Já jsem opravdu Pavel Kindl.
   Z Olomoce, Gravere.
   A ty jsi to co jsi.
   Zakomplexovaný šmíracký brněnský psí hovno u cesty.
   Nic víc o tobě vědět nepotřebuji.

   • Saule, ty sis něco vzal nebo naopak nevzal?

    • Avatar Pavel Kindl
     Pavel Kindl says:

     Vzal, Gravere.
     Ale už je to v pořádku, já ty těžké masové večeře moc nemusím, to je pravda.
     Ale už naštěstí vytrávilo.
     A ten Saul, to je proboha kdo?
     Odpovídáš Pavlu Kindlovi.
     Jestli chceš i zaměstnavatele, obratem pošlu přímo do diskuse , ať se zase ne nadarmo, ale zadarmo, netrápíš hledáním.

    • Avatar Pavel Kindl
     Pavel Kindl says:

     A když už jsi samozvaně křivácky přešel od zveřejňování nicků do soukromých civilních jmen…nechme Gravera Graverem.
     Co ty na to, Johny?
     Ty jsi Honzík?
     Na vyškovsku se vám říká Žanek.
     Víš proč, malý IT Napoleone?:-)

     • Ale Saule, vždyť to o sobě o kousek výš říkáš sám.
      Začínáš nám nějak alieonvatět, Saule. Kdybych měl zájem o doxxing, řeknu si Cimbálovi. Nepotřebuješ pár dní pauzu na uklidnění? Máme tu takové útulné samotky…
      BTW: jak se má Vittta?

     • Aha, tak koukám, že už jsem tě jednou varoval. https://gravers.net/tak-pravil-chovanec/#comment-21405
      Opakovat se nebudu.

     • Avatar Saul
      Saul says:

      No jo, Gravere, máš pravdu.
      Dal jsem si tu pauzu, jak jsi mi doporučil a už je mi líp.
      Dokonce tak, že se ti OMLOUVÁM.
      To byla v mém nastavení, že tam padlo mé jméno.
      Jsem jen na šmíráctví alergickej, ale v tomto případě jsem měl být alergickej jen na sebe a svoji blbost.
      Ale to už tak bývá, že právě tu potřebujeme na někoho svést.
      Takže ještě jednou sorry za toho „zmrda“ a falešné obvinění a to myslím vážně!
      Nějaké spory už jsme kdysi měli, nemusíme být kámoši, ale obviňovat tě z křiváren, které vůči mne neděláš bylo ode mne přes čáru.

      Ale zase víme, že úchylný stalinista Taras stále do tvého choromyslnce pilně nahlíží a dokonce na terase nářků i místní dění komentuje.
      Tento arcizmrd se ovšem ode mne omluvy nikdy nedočká.
      I když…kdo ví, co všechno je schopna tahle sorta rudohnědých dobytků vymlátit z lidí v Lubljance, Auschwitzu, sklepech Mariupolu…

     • Avatar Saul
      Saul says:

      Ještě jsem tedy poslal k tomu tématu, když už je tam řeč o mne, i liebesbrief Tarasovi do banánu.
      Jistě to u toho lefičáckého svodomilce bude brzy zveřejněno.
      Včetně částky, za kterou veksloval ty bony 😀

      „Na ty výpadky pozornosti pozor, Tarasi.
      Já Gravera nenazval hovínkem, ale zmrdem.
      Omylem jsem se totiž domníval, že zveřejnil mé jméno, což ty jsi v diskusi udělal (ne v mém případě) s lehkostí prasete a křiváka sobě vlastní a mnohokrát to toleroval i u svých kuřbuřtů.
      Ale klidně si teď aktuálně posluž.
      Dovolávání se slušnosti je v tvém případě už naprostý bizár- o to úsměvnější.
      Každopádně ti tvoji stařeckou paměť „slušnáckého“ diskutéra trochu osvěžím.
      Ty jsi mne nevyhodil z toho svého hnojníku kvůli mým vulgaritám a urážkám.
      Ty jsem naopak já zbytečně dlouho toleroval od tebe. Problém nastal, když ses při výměně inkontinenčních plen pod svými červenými trenýrkami nostalgicky zmínil, jak jsi za socíku nosil džíny.
      A já se jen zvídavě optal, jak sis na ně vyveksloval bony. Tak vidíš ty starý pokrytecký blbe, až tak jednoduchá ta pravda někdy je.:-)

 3. Avatar Ondřej
  Ondřej says:

  Mise při OSN monitorující lidská práva na Ukrajině v úterý zveřejnila zprávu vycházející z rozhovorů s nedávno propuštěnými ukrajinskými zajatci. Podle ní od prosince 2023 do konce letošního února měli Rusové popravit minimálně 32 zajatců. Poprav mělo být dohromady 12 a zajatce Rusové tedy zabíjeli hromadně.

  ////

  Bestiální chování, tohle fakt nedělali ani sadističtí japonští důstojníci americkým zajatcům za druhé světové války v Barmě. Když pracovali, měli šanci na přežití (i když i nucená práce zajatců je válečný zločin). Rusové v 21.století se chovají jak divocí Janičáři v 15.století, prý nekulturními a krutými muslimskými Osmany.

  Jaká jed situace dnes v 21.století? Horší než v tom 15. Největšíi zvířata jsou ruští postbolševičtí neostalinisté, ostatně jako v 20.století, kdy tento -ismus zavraždil na světě kolem 100mil. lidí. Caligula, Saladin a Ibrahim I. který díky pravděpodobné hluboké schizofrenii, co se různých praktik mučení týče – se podobal svému ruskému carskému protějšku, Ivanu Hroznému. Kultura násilí a smrti – to je Východ a Jih – kultivovaný Západ by měl ale být důraznější v leteckých útocích na hlavní teroristy současnosti. Poprava Hellfirem z vysoko letoucího dronu Raptor je milosrdná smrt přesně podle anglosaského luteránského protestantského milosrdenství – na rozdíl od bezbřehého mučení Putinových řezníků.

 4. Avatar Ondřej
  Ondřej says:

  Proti Putinovi byl fakt Hitler )gentleman..

  „Taková brutalita, že způsobila smrt.‘ Ruští vojáci podle OSN na Ukrajině umučili některé své oběti“

  Ruští vojáci mučili své ukrajinské oběti na okupovaných územích sousední země tak brutálně, že některé z nich umučili k smrti. Podle agentury Reuters to uvedl šéf vyšetřovací komise OSN působící na Ukrajině. Prohlásil také, že komise získala další důkazy o tom, že ruská armáda využívá mučení velmi široce a systematicky.

  Vyšetřovací tým pod patronátem OSN navštívil na Ukrajině území v Chersonské či Záporožské oblasti, které padly do rukou Ruska a při následné protiofenzivě je ukrajinské síly osvobodily. Komise dospěla k závěrům, že mučení na Ukrajincích se ruští vojáci dopouštěli většinou v provizorních věznicích.

  „V některých případech bylo mučení nasazováno s takovou brutalitou, že způsobilo smrt oběti,“ řekl Radě OSN pro lidská práva předseda komise Erik Möse.

  ////

  Pamětníci druhé sv. války, předcevším brtitští a kan adští letci vzpomínmají, že když byli sestřeleni tak přežili zbytek války v komfortu v německých zajateckých táborech, kam dostávali pravidelně balíčky od své vl.ády prostřednictvím Červeného kříže. Ty obsahovaly vysokokalorické potraviny a pochutiny jako byl špek nebo čokoláda, výživa vězň ů byla na úrovni i v samotných zajateckých táborech. Hrál se fotbal, kriket nebo basebal.

  Srovnejte to s dnešním Ruskem – mučení, znásilňování a n akonec umlácení v sibiřských koncentračních táborech typu GULAG – kdy Hitler i Stalin byli nakonec v přijatém zacházen í s vězni oproti Putinovi – oněmi opravdovými GETLEMANY….

  Hanba vrahovi!!!

  • Avatar Saul
   Saul says:

   Postavit na hanbu se dá malý školáček, ale ne ruSSký car.
   Agentovi KGB je nějaké volání po morálce tak akorát k pohrdání a smíchu.
   U něj jsme na hanbě my, protože nedokážeme-ačkoliv by to bylo snadné-Ukrajinu zásobovat potřebným materiálem a s pokryteckým stoickým klidem čekáme, jak to dopadne.
   Takto jedině blbě.
   A potom budeme na té hanbě zcela oprávněně.
   Čecháčci jsou ale koneckonců na hanbu- národní i osobní – nejen přivyklí, ale dokonce i hrdí!!
   Stačí se podívat na tu naštěstí už zcela nevýznymnou prorusskou gerontskou verbež na terase , nebo naopak poměrně významnější a mladší na Slovensku , nebo i jinde.
   Čekají nás nedobré časy.
   To už tak holt bývá, když se musí roztřídit zrno od plev.

   • Avatar Ondřej
    Ondřej says:

    Saul: “Stačí se podívat na tu naštěstí už zcela nevýznymnou prorusskou gerontskou verbež na terase , nebo naopak poměrně významnější a mladší na Slovensku , nebo i jinde.”

    Ano, lůza nyní politicky resp. v politickém zastoupení trochu získá. Ale nezapomínejme že jejich dezolátství trvalého deficitu intelektuálních a kognitivních vlastností ale pouze s větší společenskou přijatelností, z nich lepší lidi neučiní.

    Vždy si vzpomenu na moje mladická léta v ranných 90tkách a kultovní film „Noc oživlých mrtvol“, kde zombies honili partu přeživších mladých lidí – a jeden z nich, co už s nimi něco zažil, je charakterizoval takto a doporučoval toto:

    „Jsou proti normálním lidem pomalí, pomalu se pohybují, jednají pudově a podle zvířecích instinktů, nemyslí, nevymýšlí strategie, nevolí taktiku, a jsou zranitelní, protože se chovají jako zvířata“.

    A to platí I o lidských dezolátech obecně, jsou to méněcenní lidé nižší katgorie, hlupáci, emociónálně nabití nenávistí, bez hlubší edukace v klasických humanitních vědách, politická filisofie, ekonomie, a hlavně matka všech měkkých věd – psychologie a sociologie – toto vše je jim neznámé.

    I jinak inteligentní, sociálně civilizovaný a distingovaný člověk – bude jednat jako dezolátský fanatic, když se bude mstít za své několikrát PONÍŽENÉ EGO A NEUSTÁLE VYSMÍVANOU OSOBNOST PŘETAVÍ JAKO TARAS A DALŠÍ DO TŘÍDNÍ NENÁVISTI LEMOVANÉ MUČÍRNAMI A HROMADNOU ODVETOU NA SOCIÁLNÍM VZORKU tzv. „lepších lidí“ ala Stalin nebo Gottwald.

    Tito lidé pak zůstávají trvalou hrozbou, protože na rozdíl od dezolátů par excellence typu Tarase, bezďáka/pingla Mudry, a normalizačního jezeďáckého veterináře a „prdel-prospektora“ od krav (s latexovými rukavicemi až do podpaží nataženými:-) mají tito sociálně inkorporovaní salonfähig dezoláti – velkou výhody – mají vliv a moc.

    Není třeba moc jmenovat – Babiš, Paroubek, Zeman svého času, v USA Trump nebo Musk – ale jejich vliv je umenšován právně společensko-korekturními zásahy státu. Ten tu naštěstí prostřednictvím dohledu neziskovek naštěstí funguje.

    Asociáové a psychopaté tak nemají šanci jako němečtí neonacisté hledat prostory nových vyhlazovacích táborů jak se sešly AfD politici ana nové konferenci ve Wannsee a naštěstí Ficové a Orbáni zatím nemají právní ani psychologicky vhodné podmínky – VYPSAT REFERENDUM O PŘIPOJENÍ JEJICH ZEMÍ K LUHANSKÉ A DONĚTSKÉ LIDOVÉ REPUBLICE – ale jak já říkám, naštěstí jsou pořád silnou, vlivnou většinou evropských velkoměstských „lepšolidí“ eliminováni jako společensky toxický materiál – a mentální posilovače dezolátů – těch skutečných, co svůj život (podobně jako Taras) dožívají v izolaci „společenskou pustinou“ – žijící v POTUPĚ MARXLENINSKÉ PORÁŽKY a porobě liberalismem, na pokraji svých fyzických sil – když jdou po své zahradě a chtějí se sehnout ve snaze natrhat si trochu šnytliku – naserou si přitom do svých rudých trenek….S tímhle handikepem s Rajchlem v Praze na Václaváku tuhle sobotu neobolševickou pro-putinskou kontrarevoluci neudělají….

 5. Avatar Ondřej
  Ondřej says:

  „Moskevská prokuratura pohrozila voličům pětiletým vězením v případě, že při nynějších prezidentských volbách dorazí k volebním místnostem v neděli v pravé poledne, aby tím dali najevo nesouhlas s průběhem hlasování.“
  Zdroj: Reuters

  To už i NSDAP aspoň nechala hlasovat lidi kdy chtělí přijít. Koncentráky jen proto, že někdo přišel o páté, čímž symbolicky podpořil leteckou válku Anglie proti Německu, zatím nečekaly. Koncentráky v Rusku čekají po volbách na své první nájemníky.

  Cela smrti po Navalném je (zatím) prázdná.

 6. Avatar Ondřej
  Ondřej says:

  ad Saul 11.3.2024 at 17:38

  Každý to máme jinak.

  Moje kořeny v Praze sahají, kdy můj první pra-pra….dědeček z matčiný strany, a pozor, jehož nositelkou jména byla až do poloviny 60.let min. století moje maminka, má hrob v naší rodinné hrobce na Olšanech, co ji nakonec sám nechal zbudovat, se narodil roku 1827 v Praze, tak si připadám že mám rod silnější a „vznešenější“ než nějaký zschudlý vesnický hrabě po Josefínských reformách, tak náš měšťanskjý, navýsost „buržoasní“ rod vždy stavěl jen na tom, co jeho jednotliví členové uměli a co dokázal ocenit trh – jediný skutečně demokratický evaluátor úspěchu, umění a individuálních schopností.

  Majetek který dokázali do doby první republiky mí předci nashromáždit jako neprivilegovaní měšťané, byl úctyhodný a já sám bych nedokázal v dnešní době nakoupit tolik nemovitostí jako stačil on za Metternicha a Bacha:-)

  Pravda, asi v Praze tehdy nestál 1m2 obytné plochy 150tis,kč, přesto na druhou stranu, předci vždy bojovali s příjmově a „dvorně“ přijatelnějšími Němci jako min. v té době “znevýhodněný” Čech, v obchodě a zakázkách měl horší přístup k “panským lidem” a šlechtě, resp. bohatým lidem a těmi byli z etnického hlediska statisticky právě Němci.

  Nicméně dokázal je překonat, protože si našel přistup k lidem co byť Češi, dokázali ve své doibě shromáždit už tehdy velké bohatství a i k těm „malým“ co byli živnostníky – pozor, za doby před 1. sv. válkou toto byla – z hlediska majetku a nějakého toho HDP – daleko produktivnnější skupina než nějací Hlávkové nebo Blechové a tito drobní podnikatelé a obchodníci nebo i rodící se velkoobchod vydělal vice do statnií pokladny než jen opěvovaný průmysl.

  Ale bez čeho bych nemohl žít? Bez dostupných SLUŽEB, které mi budou k dispozici v dostupné vzdálenosti od domu (max. do 15min.) a to po velkou část dne, řekněme že když ne přímo 24/365, tak třeba 16hod. denně, včetně všeho zabezpečení, zdravotnictví děti, školy, zájmové kroužky, sport, kultura, galerie, výstavy a vzdělávací semináře, sympozia atd.

  No a nakonec – vždy a všudypřítomná dostupná doprava – 24/365, několik „uberových“ taxislužeb, smluvní autodoprava, letiště, mezinárodní vlaky – a trvám i na alespoň jednom sportovním letišti – vše do 15min.
  Jakmile mi bude něco z toho chybět, budu si připadat jaklo robinzon Crusoe, anebo zaostalý křovák – někde v džungli. Ať mi spoluobčané už od Kolína dál – odpustí, ale z tohoto hlediska všechno mimo moji milovanou Prahu už je venkov a i další města, bez metra a s malým pokrytím non-stop služeb – jsou pro mne rozvojovým, resp. nevyspělými dominiemi.

  Jistě tak může být viděna i Praha z pohledu světových metropolí. Ale Praha má oproti New Yortku, Londýnu nebo Paříži jeden velký benefit – jsme ono „patnáctiminutové“ město. Já své město přejedu diagonálně do 45 nmin. a vše to důležité co jsem zmiňoval, mám na všechny strany v dojezdové vzdálenosti do 4km. Když chci hlídání pro děti, domácí zvířata, doučování/guvernantku pro dceru – seženu lektorky ze světových univerzit, „služebné“, majordomy či další domácí personál s vysvědčeními ze světových salónů – seženu vždy do pár dnů na sezonní práce či vypomoc s větší party zavedené cateringové služby (taková ta svatba ze „Slunce seno“ kdy si dělali pohoštěnbí pro desítky lidí a kupovali vše od zavařovaček až po veku sami, je minulostí z dob neefektivní a zaostalé doby socialismu – když jsi holá prděl/udělej si sám.

  Dnes je krásné, že cokoli chcete vám udělaji nejlepší specialisté v oboru – a budou u vás – tedy pokud bydlíte V PRAZE JAKO JÁ – DO TĚCH 15MINUT.

  Omloluvám se že dám na první místo, jew to dlouhé a byla by z toho nudle.

  • Avatar Ondřej
   Ondřej says:

   a propos, vaší známe mi je moc líto, Saule, ale každý kdo žije dobrý život a obětuje svoji vlastní slávu a bohatství osobní askezi pomoci druhým, jistě dojde všeobecného uznání a vděku od těch,. co jim taková osoba pomáhala. Věřím, že odchod z tohoto života na věčnost je pro takové lidi prodchnutý smířením a láskou svého okolí než by mohl mít mistr světa amoleta v tom či onom obklopen lačnými příbuznými po jeho majetku. Věřím, že duch vaší známé nemá Praze za zlé, že nemá tolik „pastvin zelených, co její duši občervují“ ale že zde nalezla důstojnou komunitu lidí, co udržují odkaz královské metropole a co zvyšují pro své obyvatele kulturní a civilizační standardy spolužití včetně lidství a humanistických přiístupů k druhým, jak vyžaduje osvícenecká tradice Západu a úroveň společenské koheze v 21.století.

   • Avatar Saul
    Saul says:

    „a propos, vaší známe mi je moc líto, Saule, ale každý kdo žije dobrý život a obětuje svoji vlastní slávu a bohatství osobní askezi pomoci druhým, jistě dojde všeobecného uznání“

    Ano, to nepochybně došla.
    Její přátelé, a měla jich hodně, na ni nikdy nezapomenou!!!
    Ale asketička to rozhodně nebyla, prostě žila jak chtěla, v něčem skromně a nemyslím, že by ji to omezovalo, ale co chtěla, to si dopřála a nějak si ty prachy na to vydělala bokem.
    Každopádně žila šťastně.
    Jaký rozdíl se všemi těmi dezoláty, od Tarase, přes pražského parazita Mudru až po dvojzubce na Rajchlových estrádách, kteří mají možná větší důchod, než měla ona za svou práci.
    Jenže ona neměla tu jejich šílenou NENÁVIST ke světu a lidem.
    To se pak líp žije a hádám, že i líp umírá.

 7. Avatar Saul
  Saul says:

  👍pro radku za ty brněnský tramvaje.:-))))
  https://taras2.wordpress.com/2024/02/22/ples-upiru-na-highgate/#comment-36431
  I když to už geopolitcký neužitečný starý putinův idiot asi moc nepochopí 😀

  • Avatar Ondřej
   Ondřej says:

   Praha má svoji vznešenost, to je holt věc, se kterou prostí sprostý venkovský lid nic nenadělá, stejně jako přečíst si Vergilia v originale, nic nenahradí slyšet Händelovo oratorium Mesiáš z varhan kostela sv. Mikuláše na Malé Straně anebo z nějakého kostelíku v Horní Dolní….

   Ti co se přistěhovali, by časem měli být schopni rozeznat zvuk zvonu ze sv. Vita anebo Sv. Petra a Pavla. Tím by měl být jejich proces „deburanizace“ léčením Prahou – dokonán.

   • Avatar Saul
    Saul says:

    „Praha má svoji vznešenost..“

    To nepochybně má!
    Ale nejen vznešenost, i její pravý opak.
    Genius loci Prahy je proslulý a kvůli němu tam i pravidelně jezdím, mám to tam prostě rád.
    Ale žít bych tam asi taky nechtěl.
    Kdysi jsem zkoušel o té magii Prahy dát řeč s jednou kamarádkou, která tam žila.
    Od narození, rodilá pražanda, žádná náplava , hodně vnímavá holka se zájmem o kulturu.
    Snažila se mi rozumět, ale nedala to.
    Pro ni byla Praha betonová džungle a ta kultura kolem jako samozřejmost.
    A jen pro zajímavost, dělala v neziskovce za nějakých +25 tis. čistého, kde se starala o lidi s psychickými problémy.
    Už nedělá, loni umřela mladá na rakovinu a odešla stejně tak hrdě, jak chudě a spokojeně v Praze žila.

  • Avatar radka
   radka says:

   🙂

 8. Avatar Saul
  Saul says:

  Dokonalé.
  Jak lehce a v pár větách lze tu ulhanou russáckou svoloč -od Tarase až po Něbenzju v OSN – setřít jak smetí ze schodů.
  https://twitter.com/Posledniskaut/status/1762071342067617828

  • Avatar Ondřej
   Ondřej says:

   Budou zase pogromy v Rusku na Židy a vyjde pokračování „slavné“ knihy „Protokoly sionských mudrců II“, tentokráte o tom, jak zlí Židé nenechají Izrael připojit „lidovým“ hlasováním prostřednictvím místních buněk agitačních středisek „Národní muslimské fronty Hamásu/Al Kajdy“ připojit Izrael k Palestinsko-Luhanské lidové republice:-).

   Počas hlasování si každý člen volební komise bude stavět „z modelíny“ nějaké své oblíbené zvířátko (jako kdysi jsme si i my v komunistické školce si modelovali konička nebo pejska z té krásné barevné plastelíny, akorát ty dva kontakty jsme tam neměli v tý plastelíně pořád zapíchnutý:-)

   P.S. By mi zajímalo co ta chamraď z Terasy celý den dělá, když na žrádlo díky Fialově ukradené valorizaci nemají, čím si v Sudetech topí, když díky drahému plynu umírají zimou a co ládujou do Embéčka, když jedou do Prahy na demošku, když už nemáme Putinův „levný benzín“ který za nerozborného přátelství Západu s Putinem ještě v roce 2012 stál 38,5kč, zatímco dnes, kdy dnešní Putinovy koncentrační Gulagy jedou na 150% výkonu někdejších stalinských Solovek z pětatřicátého roku – tak dneska máme Severomořskou norskou navýsost „liberalisticky“ zelenou ropu z Norska za krásných necelých 37kaček.

   Viděl jsem ruskou „levnou“ ropu na dálnici v Rakousku kde tamní proruská vláda tyje z „levné“ Putinovy ropy – a prodává ji na dálnici A1 směrem na Villach např. na benzínce OMV na odbočce na Golling an der Salzach ·za PADESÁTDVA kaček v přepočtu (2,10 €/Super 95).

   Vsjo ráááávno.
   Holprdelníici a dezoláti. Padněte na kolena a tluičte hlavou o zem . Na demonstraci PROTI BÍDĚ!

   Muhehehehe!!!!!!!!

 9. Avatar Saul
  Saul says:

  Jen pro připomenutí „našeho“ čecháčkovkého alternativního hnoje, když už máme to smutné výročí….
  https://twitter.com/az247cz/status/1761330054942933326

  • Avatar Ondřej
   Ondřej says:

   To Taras v ten samý čas naopak vyzýval k okupaci Lvova a k výstavbě prvních ruských převýchovný koncentračních táborů za účelem denacifikace a aktivní výuce k lásce ke Stalinovi a jeho následovníku Putinovi. Aspoň co se týče rekonstrukce a aktivního používání těch puvodnich stalinských koncentračních táborů týče je plán splněn na 150%.

   Vivat Tarasova „kontemplace“ se Stalinovým Duchem Svatým.

   https://taras2.wordpress.com/2024/02/22/ples-upiru-na-highgate/comment-page-1/#comment-36382

   Muhehehe!!!!

   • Avatar Saul
    Saul says:

    A jen o malý čas později začal kvičet, že v Buči vraždili banderovci.
    A zopakoval to i mnohokrát později, kdy bylo naprosto nezopochybnitelně dokázáno, kdo tam ty civilisty zavraždil.
    Potom zase o zraněných a mrtvých v Mariupolu vyřvával, že jsou to najatí herci.
    Jak velké prase se z někoho musí stát, aby takto lhal?
    Ale v něm to bylo vždycky.
    A tahle dementní morální troska teď kňučí po lepším světě.
    To nevymyslíš…

    • Avatar Ondřej
     Ondřej says:

     Kvičí, impotenrtní staříík, se stále vlhkým, mazlavě VLÁČNÝM, leč silně zasmrádlým rozkrokem, že Putin bude už i dokonce zabírat území, jak se mu zlíbí.

     Přitom je tahle KGBácká troska, co mu v roce 1989 zbylo pár vyšmelených digitálek z NDR jinak měl holou prdel jako má dneska Taras a jakolu měl i jeho fotr, co musel ukrást v Sudetech rodinnej domek lepším lidem (ale podle něj a podle velezrádce Beneše a navíc i zločinné KSČ – ta rodina byla ŠPATNÉ RASY, takže si to zasloužila), co tam hospodařili několik set let, aby nebyl bezďák- Putin a SSSR byli jediináými představiteli zemí za posledních 100 let – NA SVĚTE MIMO SV:IMPÉRIA BRITSKÉ KRÁLOVNY – KTERÁ SE ROZPADLA DO TAKOVÉ MÍRY, ŽE PŘIŠLA O ŮZEMÍ většií než jsou území ČTYŘ EVROP DOHROMADY!

     Pro představy jakej je tnen PUTIN LOSER – MUSEL SVÉHO ČASU TAXIKAŘIT, ABY MĚL ASPOŃ NA BLBEJ KUS ŠAŠLIKU. Nebo občas o něj okradl nějakýho bezďáka, kterých tenkrát bylo v Leningradu víc než v Bronxu!!

     Muhehehehe!!!

     • Avatar Saul
      Saul says:

      Mohl by si ten rozkrok srovnat s Medveděvem a soudružsky tu mapu russka pořešit, když už rétoriku mají podobnou.
      Jeden blbne z demence a nabubřelé prázdnoty svého ega, druhý z vodky, ale výstupy jsou evidentně stejné.
      A to je díky bohu zdokumentováno jen zepředu.
      https://twitter.com/VelkVezr2/status/1765071610724380683

     • Avatar Saul
      Saul says:

      https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-u-solovjova-diskutovali-o-tom-jaka-evropska-mesta-by-se-mela-vybombardovat-40463189#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest246_ribbon_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
      Tak russké paláce v Karlových Varech i okolní chatrče tamních odrbanců jsou zatím v klidu a místní russké bakterie mohou dál na kremloterase blogovat o smrtelně nebezpečném obklíčení NATO , kterému musí čelit mírumilovné russko 😀

     • Avatar Ondřej
      Ondřej says:

      A tohle jste slyšel? Krom placatosti Země a Raptiliánů na oběžné dráze Země, co hlidkují a v převlečení za lidi ve volebních komisích budou monitorovat volební podvody proti Trumpovi v nadcházejících volbách v USA – (ti Raptiliáni pry mají i vlastní jaderné zbraně a mohou je použít proti Deep State a nejen proti němu, ale i proti:

      1. Iluminátům
      2. Židozednářům
      3. Neoliberálům, sluníčkářům a multikulturalistům

      tak Putin vypovídá smlouvu o spojení Německa z roku 1990 – a prý vznikne znovu NDR a Rusko tam opět přivede svá okupační vojska – s Putinem coby rezidentem KGB!!!!

      Berlín bude znovu uzavřen a tentokrát Rusko bude sestřelovat civilní letadla, která jako jediná dopravovala do Západního Berlína potraviny a základní materiál – protože prý není proti Chartě OSN

      A.) Obsazovat bývalá ruská území včetně Aljašky.
      B.) Střílet rakety na sídliště Neukölln, když jsou tam v panelácích v obývácích umístěna bezzákluzová děla, která tam vyvezli osobními výtahy Schmitt & Sohn američtí rezervisté z Alabamy černé pleti…..Tak tyto výtahy po jejich zničení budou ruskými zdvižemi z dob SSSR „Olesnica“, co nezastavovaly v posledním patře, ale vždy projely střechou až na ochoz budovy jako Matka Rus „Osvoboditelka“ na Mamajovu mohylu..

      Syn Ericha Hoeneckera prý bude v obnovené NDR prezidentem a Německu Putin vrátí SUDETY říká Taras, náš impotent s biologickou sbírkou prvoků v rozkroku svém i svého kočíčího přítele….

      https://taras2.wordpress.com/2024/02/22/ples-upiru-na-highgate/comment-page-1/#comment-36416

      Muhehehe!!!!!

     • Avatar Ondřej
      Ondřej says:

      oprava ….“.Tak tyto výtahy po jejich zničení budou nahrazeny ruskými zdvižemi z dob SSSR „Olesnica“, co nezastavovaly v posledním patře, ale vždy projely střechou až na ochoz budovy jako Matka Rus „Osvoboditelka“ na Mamajovu mohylu..

 10. Avatar Saul
  Saul says:

  Kdepak tam asi mezi nimi je Taras s Mudrou a Janou? 😀😃
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-dva-roky-od-ruske-invaze-na-ukrajinu-nezapomneli-jsme-vola-cesko-246534#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest246_ribbon_sluzeb_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Staromák i okolní ulice hlava na hlavě, Václavák si zabukoval Jindolf, aby mu tam nemohli.
  Mohl by ale přijít něco hezkého říct i na ten Staromák, hrdina.

  • Avatar Ondřej
   Ondřej says:

   Byl jsem tam. Na Václaváku nikdo nebyl , Staromak plný. Dezoláti neměli na to dát si Václaváku klobásu za 150,- Kč, tak neprijeli. Zůstali asi v Karvinny slavit vymanění se ze zločinného vykoristovatelskeho vztahu jakéhosi Inda Gupty, někdejšího majitele hutě Liberty a jinak velkého kámoše Putina a příznivce uskupení BRICS.

   Muhehehe!!!

 11. Avatar Saul
  Saul says:

  Tak žádný šlus.
  Vystěhování nebude, prej na to nemají právo, říkal Tchoř 🙂
  https://twitter.com/HPrahy/status/1761401276368093555

 12. Avatar Ondřej
  Ondřej says:

  Myslím, že by to mohlo být klasifikováno jako zábor veřejného prostředí či neoprávněné nakládání s cizím majetkem. 3 roky natvrdo, nejméně

  Chamraď ve věcech majetkových vždy musí být poučena, že přivlastněním si cizí soukromé věci páchá jeden z nejhorších zločinu proti lidskosti.

  • Těch teorií, jak by to mohlo a mělo) být klasifikováno, víří kolem víc, než málo. Bohužel to naráží na neochotu věrchušky některou z těch teorií akceptovat. Tohle opravdu není o tom, že by chyběla právní klasifikace.
   Ale teď už je to na dobré cestě. Magoš se téměř rozhodl, že to nekompromisně zváží. Stáda špičkových právníků připravují vhodnou stylizaci prosby Tchořovi, jestli by to nezvážil taky.

 13. Avatar Saul
  Saul says:

  Tak rozhodnutí sice padlo, ale hádám, že při jeho realizaci si užijeme ještě hodně (bohužel veřejné a drahé) „švandy“.
  Jako chtít po nějakém mladém zdravém tchoři, aby šel místo válení se ve svých dezovýkalech pracovat a vydělávat na své exekuce, to je fylajova totalita jak vyšitá.