Právo mít právo

📎and tagged

Tahle nemocná společnost je postavena na jakési šílené představě, že každý soudruh občan musí mít bezpodmínečné a ničím neomezené právo na všechno, přičemž jeho právo je nadřazeno právům jiných. Každé hovado, blbec, buzerant, buran či hromadný vrah má Právo. Nejvíc práv mají gauneři, neobtěžující se dodržováním ani těch nejzákladnějších lidských povinností.

Stádo to dotáhlo k dokonalosti. Lůza si osobuje právo na detailní informace o zdravotním stavu prezidenta kotlinky. Zní to dostatečně neuvěřitelně? The story beginns:

Pan Svatopluk Bartík, takto nedovzdělaný brněnský radní za spolek politických aktivistů, v záchvatu mentální nedostatečnosti pustil do světa echt true insider info, že je Zeman jakože fakt hodně nemocnej a už to má za pár. Když Zeman zareagoval po zemanovsku (nazval Bartíka sviní a zažaloval ho o 5 mega), Bartík se zesral ani mačiatko a tu horkou novinku „stáhl“ (smazal post z fejsu). Co je za tou taškařicí skutečně, netuším a je mi to fuk – megashit je to v každém případě. Jestli si Bartíka koupili zemanovci, aby podšprajcovali kampaň (kterou Zeman nevede) nebo antizemanovci, aby starýmu blbě namydlili schody nebo ještě něco bizarnějšího… Nejméně pravděpodobná varianta asi je, že to Bartík udělal z důvodů, které sám deklaruje. Ano, to je ono. Lidi mají právo to vědět. Ne, tak blbej nikdo nemůže být.

No, a stádo se toho chytilo. Huááá, my máme právo na informace o Zemanově zdravotním stavu. Přece je to prezident, tak nám patří. Se fším fšudy. Chce se mi řvát s klasikem: „Ty že máš právo, Majere? Hovno, Majere, hovno máš!„. Jistě, zájem o zdravotní stav prezidenta je zcela pochopitelný, logický a nijak odsouzeníhodný. Zemanovi příznivci chtějí vědět, zda současný stav lékařské vědy umožní dědkovi oblažovat nás slinty, urážkami a vulgarismy ještě nějaký čas nebo zda už je nutné angažovat nekromanta. Zemanovi odpůrci povětšině zřejmě zase cítí šanci na angažmá jiného šaška. So far so good. Nikdo z nich ale nemá na takové informace právo. Ani zákonné, ani morální. Se s tím smiř.

Jistě, mějme pochopení. Na nějaké normální planetě by stačilo prohlášení prezidentových chovatelů, že je jako borec fpohodě a asi to ještě dá. Někdo by se dokonce spokojil s obdobným prohlášením prezidenta samotného. Tohle ovšem není normální planeta. Prezidentem tu je zcela bezzásadový tlachapoud a soudně certifikovaný lhář, obklopený gangem podivných, nečitelných figurek, sledujících jakékoliv jiné zájmy, než zájmy stádečka, které je takto nuceno naslouchat bizarním konstruktům jiného žvanila (aha, pardon, on to má z ověřených zdrojů, které nechce prozradit). Ale právo, děti moje, právo na takové informace nemáte. A je to tak dobře. Argumentace „veřejným zájmem“ smrdí jak houmlesácké fusekle a mimo to je poněkud zprofanovaná.

Virtuál se rozdělil na dva tábory: jedni přejí Zemanovi rakovinu, druzí přejí rakovinu těm, kteří ji přejí Zemanovi. Romea hadra. Tak si všichni popřáli hodně zdraví. No, a jak tedy? Kdybyste tu informaci měli, jak s ní naložíte? Budete se radovat nebo se ožerete žalem? Bude váš život o něco bohatší? Zeman prezident se mi hnusí a pohrdám jím stejně, jako on svým národem. Zeman člověk je mi lhostejný. Nemám důvod cítit nějaké uspokojení nad situací, že Zemanovi v další kariéře lihového baviče zabrání něco takového. Osud to za lidi nemá řešit. Pěkně sami, folks.


2 Responses to Právo mít právo

  1. Avatar radka
    radka says:

    výstižné:-) hlavně tvůj náhled na zemana. obrečela jsem tehdá volbu, doufám, že příští rok nebude proč brečet…