Potkal jsem anděla…

📎and tagged

…a byl fakt dobrej!

Dobrý anděl

 Ano, vím, že jste mi říkali, abych ty houbičky už nebral. Ale já ho fakt potkal. Asi před půl rokem se mě kdosi ptal, jestli chci vidět anděla. Víte, já anděly moc nemusím. Jsou to takoví rachitičtí buzíci v nočních košilích, věčně se válí, hrajou na harfu a řvou Halelujá. Ale požívačům hašíše je těžké odporovat, tak jsem podlehl. No, tenhle byl jinej (tedy ten anděl – ne ten hašišák). Vypadal sice taky divně, ale říkal, že je dobrej. A byl. Nějak se mi zalíbil, tak jsem se ho ujal a začal ho pravidelně krmit. On je za to vděčnej a já z něj mám radost. Jestli chcete, můžete ho mít taky.


Nadaci Dobrý anděl založil v r. 2006 na Slovensku Andrej Kiska, v ČR pak v r. 2011 Petr Sýkora a další. Nadace poskytuje finanční podporu rodinám s dětmi, trpícími onkologickým nebo jiným závažným onemocněním. Příjemce obdrží celou částku, poukázanou dárcem – provoz nadace je financován odděleně. Dobrých andělů je již 60 000 a doposud přispěli částkou téměř 350 milionů.


8 Responses to Potkal jsem anděla…

 1. Avatar radka
  radka says:

  vítej mezi anděly:-) mě na nich nejvíc zaujalo to, že předají kompletní příspěvky rodinám, u adopcí, kapky, apod. jdou desítky procent na „provoz“ nadace

  • Jeden z důvodů, proč jsem zvolil tohle (dalším byla přehledná administrace). Mou představu o dobročinnosti obecně nenaplňuje představa neziskovky, na jejíž provoz smím dobročinně přispívat a když náhodou něco zbude, tak to možná dostanou nějací známí.
   Jak se jináč daří?

   • Avatar radka
    radka says:

    celkem dobře 🙂 já razím heslo, že pokud mám střechu nad hlavou, dobrou práci, zdravý a hodný děti, tak mi ke štěstí nic nechybí 🙂 a ty?

 2. To je zajímavá implikace – pojmenovali tak nadaci proto, že věří v boha a anděly, jo? To je sociální design…
  Jak to souvisí s matkou Terezou jsem úplně nepochopil a že by (mi) byla nějak milá taky netvrdím.
  Asi tak: božské či andělské tituly jsou mi u rusuturu – tohle je prostě jedna z forem (ne jediná), kterými pomáhám. Kdo chce pomáhat, překážky nehledá.

 3. Avatar Mentální elita národa
  Mentální elita národa says:

  No spíš tomu věří ti, co pojmenovávají neziskové organizace jako „Anděl“ nebo „Charita“ atd. To oni věří na boha, božský osud a zároveň na hodné anděly… nějak mi to nejde dohromady. Nebylo by špatné si přečíst něco o matce Terezce od Hitchense třeba, ona nebyla tak milá, jak se říkává.

  🙁

 4. Pokud věříš, že leukemii naděluje bůh (a ještě se ti to líbí), tak se raději nemnož. Já osobně si nevzpomínám, že by mě poslal nějaký bůh, ale přít se o tom nechci.
  To je taková ta úvaha level „výrobci antivirových programů sami vytváří viry“, že?

 5. Avatar Mentální elita národa
  Mentální elita národa says:

  Mně se hlavně líbí, že bůh nejdřív malé Viktorce udělil láskyplně leukémii (ne za trest, ale jako výzvu, dnes se přece problémům říká výzva, ne?) a pak pošle andílky, aby jí léčili (tedy ti andílci jsou doktoři a peníze). Nu není to krásné?