Nil nisi rectum

Staré rodové heslo Schwarzenbergů ho vystihovalo dokonale, stejně jako jeho noblesa, schopnost sebeironie a mravní úroveň.
Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas, kníže ze Schwarzenbergu, vévoda krumlovský, hrabě ze Sulzu a lankrabě klettgavský, šlechtic duchem i rodem, odešel 11.11.2023.
Budiž naší společnosti a politické scéně dovoleno ještě někdy hostovat někoho podobného. Takových, jako on, se nám vždycky nedostávalo.


27 Responses to Nil nisi rectum

 1. Avatar Saul
  Saul says:

  Do Deža reinkarnovaný Tribun.
  To by se taky jeden posral, co z něj na tw padá…
  https://twitter.com/Tribunin/status/1730160007142928552

  • Avatar Ondřej
   Ondřej says:

   Nic překvapivého, Saule, všichni naivní Galénové a Ghándiové prosazovali jít proti tyranovi s holýma rukama a jen a jen dobrou vůlí a svým osobním příkladem skromnosti a askeze „zlepšit“ svět – aby se všichni lidé na něm měli rádi. To je samozřejmě velice nebezpečná fikce, která by vedla k hegemonizaci diktátorů, vojenských junt a dalšiích samozvanců – co – jak jinak – jednají jménem lidu, případně vedou (na cizím území) „národně-osvobozenecký“ boj. Těm by mělo být naopak přednostně – zakrouceno krkem- ideálně v koopoeraci Modrých přileb OSN (z demokratických států, poté co by byly ty totalitní z této instituce vyločeny) jako z organizace Spojených národů bylo vyhozeno Německo a poté SSSR – po svém napadení Finska. v roce 1939.

   Že zrovna tyto dva státy – je velice symptomatické – alle bohužel jsme se nepoučili z 2.sv. v. a jejích výsledků a znovu jsme podlehli dohodám s totalitními mnocnostmi (SSSR a Čína) o míru a vzájemném uznání „sfér vlivu“ .

   Tahle největší dějinná velezrada demokracie z v té době těch, clo se měli poučit ze svého selhání A ZLOČINNÉM POKLUSU JEDNAT S HITLEREM – MÍSTO OKAMŽITÉHO A NEPŘETRŽITÉHO KOBERCOVÉHO BOMBARDOVÁNÍ MNICHOVA, NORIMKERKU A PŘEDEVŠÍM VŠECH SYMBOLŮ NĚMECKA. To by nacisty, kterými se vcelku dobrovolně stal celý německý národ, takže by bylo ospravedlnitelné bombardovat třeba i ženské stranické spolky – Svaz německých dívekFrauenschaft (NSF) , kdy Svaz německých dívek společně s chlapeckou organizací Hitlerjugend 7. června 1932 byl vyhlášen za součást Národně socialistické německé dělnické strany (NSDAP) a pak se i aktivně zapojil do bojů.

   Jóooo,co by si řekli Němci, to jsou ti Američané taková zviířata že nám zabíjejí mladé dívky? Jo, jednačně – říkám já, co právě mladé ještě ne 18 leté dívky dělaly o pár let později nemisrdné bachařky v německých koncentračniích lágrech. To bykla prúprava právě z NS-Frauenschaft

   Bombardovat je už v ropce 1938 by nebyl zločin, ale uvědomělý akrt sebeobrany před reorganizací společnosti na válečný kanonenfutr.

   V tomhle selhali především Američané, válečný zločinec Roosevelt nakonec zemřel – alle stačil podepsat nejzločinnějšií dokument 2s.v. „Jaltský protokol“. Kde rozhodl o změně hranic zemí střední Evropy ve prospěch SSSR, o respektování a nezasahování při rusifikaci našich zemí stalinovými bolševiky.

   Bohužel se na tom podílel i Churchill, a pozdější Postupimská konference již nedokázala zvrátit to, že USA netvrvaly na svém osvobození zemí střední Evropy, podle toho, kam dojdou ONI dříve, jak by to bylo logické.

   I když pak komunistický velezrádce Roosevelt zemřel – choval se Truman ke Stalinovi podobně servilně – a namísto aby vyjednáváním s USA pověřili generála McArthura anebo Gorrge Marshalla, kteří by vůbec se Stalinem o těchto věcech nejednali, taky vše Stalinovi odsouhlasil (především po turecké genecidě Arménů, odsouhlasili největšií masovou deportaci v mírovém stavu, jako výsledek jednání a nově nabytého :“priávního aktu“. Neslýchané. Nikde v Evropě takto s Němci nezacházel. Nikdo na to ani nepomyslel. Ale zločinec Beneš o to sám žadonil.

   Churchill už byl zlomen blížícím se vítězstvím socialistů a budováíním socialismu v Británii a zatrpkl. Takže neodporoval, protože viděl Evropu ztarcenou v západní eurokomunistické adoraci Stalina, kteří si nikdy nepřipustí, že kdyby jim dělal Stalin jen zlomek toho, co dělal svého času společně s Leninem ruským sociálním demokratům, svobodomyslným anarchistům bojujících ve Španělsku proti Frankovi – museli Stalina NAZVAT HORŠÍM FAŠISTOU NEŽ BYL FRANCO A MUSOLLINI.

   Takže já říkám – vyjednáván S HITLEREM íBYLO ZLOČIN A MĚLO SE bombardovat co nejdřív to šlo, dokud je diktátor ještě slabý ekonomicky a lid, ten co ho skutečně miloval a fanaticky volil seznámit s tehdy už známými účinky zápalných bomb na bázi fosforu.

   Udělat to při Versailleskými smlouvy Hitlerem porušeného zákazu militarizace a znovu obsazení Porýní – takjasným vzkazem by bylo třeba bombardováním katedrály Kolína nad Rýnem, kde se tehdy světily relikvie NSDAP a symboly nacismu – tak jako dneska světí Kyrill Putinovi rakety na ukrajinské školy a obchodní domy – tak by asi s. Hitler pak dost znejistěl – jestli 1.9. 1939 přepadnout Polsko, když by už od amerických bombardérů dostal v roce 1937 a 1938 tento „vzkaz:“ A ty vestfálské Němky by si asi taky rozmyslely omdlévat při marši SA.-manů Düsseldorfem když by zaslechly burácení motorů B-24 Liberatorů a právě do provozu uvedených B-17 „létajících pevností“.

   JJ, včil mudruju….

   • Avatar Saul
    Saul says:

    „Nic překvapivého, Saule, všichni naivní Galénové a Ghándiové prosazovali jít proti tyranovi s holýma rukama…“

    No prosím, já taky Tribuna vždycky považoval za naivního snílka.
    I takové svět potřebuje!
    Jenže z něj se nakonec vyklubal taky jen zamindrákovaný pokrytec.
    Ukázkový je jeho současný pláč nad osudem Gazy.
    To má plnou hubu zavražděných dětí genocidy…místy spadne i do otevřeného antisemitismu.
    I to bych pochopil, tak je to holt pacifista.
    Jenže to on není.
    Za celou dobu ruské agrese na Ukrajině, za ty skoro dva roky ani slůvko, ani písmenko o utrpení Ukrajinců, o vybombardivaných městech , unesených dětech…
    Nic!
    Jako pěna.
    A teď si najednou hraje na etalon morálky, pokrytec odporný.

    • Avatar Ondřej
     Ondřej says:

     On je ůpředevším anikapitalista,a u těch zavražděné děti bohatých netáhnou (nebo těch, kteří oni považují za privilegované,nadřazené). Zaslouží si to podle těchto, protože se posmívaly těm chudým nebo když byly dobře vychované jen se nad ně vyvyšovaly, že jim třeba dávaly odpovědi prostřednictvím parafrází klasiků řecké filosofie (třebana otázku – vole,umíš ty blbý kvadratické rovnice – odpověděly socratovým – Scio me nihil scire)

     Jo, přeháním. Ale levicoví aktivisté nemající nikdy rádi podnikatele a US koncerny typu Amazon – drží v sobě nenávist k těm, proti kterým jejich třídně zaťatá proletářsky vyzáblá pěstička, kterou jim neustále hrozí, nic nezmůže, tak se aspoň ukájejí představlou „jak jim to ti utlačovaní“ zase jednou „nandali“.

     Přečtěte si někdy Vlka na Kosa Nostra, Saule – ten už je v roli nenávistného rowdie Liverpoolu proti vládě v takové poloze, že říká: „….udělám cokoliv a podpořím kohokoliv kdo poškodí/dokáže sesadit/ve volbách porazit – tuto vládu, třeba Okamuru ale kdyby se vyskytl nějaký Lenin, klidně i jeho“ …Jenže oni jsou spíše než komunisté, k dispozici dnerska fašisté.dodávám já. Kulturfašisté říznutí katolickým konzervatismem (poučení marxleninisté co budou kázat třídní boj jako dřív oděný do klerikálního panslovanskéhco pravoslavného hávu, se taky hodí:-)

     No, je to totální extrapolace nenávistki – on totiž skrývá za svůj anonym něco, co zásadním způsobem z něho učinilo losera nové doby. A zazlívá to těm,co zde budují trh a volnou soutěž. V té on několikrát zásadně prohruál. Naposledy volbou a následným krachem Bohemia Energy, kdy šel s prosíkem za dodavatelem poslednií instrance stejně jako žebrák na pracák pro dávky.

     A to se vydává za atomového inženýra a bankéře, co se znal se Sýkelou. U něj, a já ho sleduji v jeho egomaniálních „anestetických“ samomluvách a nadákých Fialově vládě už 15 let…

     Tohle jsou klasické freudovské symptomy jeho rozpadající se osobnsti, kompenzace tlumiící pocity z jeho třídního a osobnostního krachu,díky westernizaci naší země neoliberální soutěží,ve teré padl jako eliktrikář propuštěný ze Škody Plze/ň na samé společenské dno – ventilujících svoji vnitřní ideologickou a psychosociální bolest věčného losera -několikahodinovými samomluvami k politickým tematům, jako by byl něco mezi Švejnarem a naším US expatem politologem světového věhlasu Igorem Lukešem na Kolumbijské univerzitě.a ne zkrachovalcem typu někdejšÍch „novinářů“ Rudého Práva po revoluci 1989 typu Kojzara.

     Všechna nenávist a zloba světa, je z 90% způsobena poníženým egem loserů od schopnějších a vzdělanějších. Jestliže zde vládli dřiíve dělníci a teď se jejich společenská prestiž zredukovala max. na ty, kdo semtam stávkují za vyšší mzdy nebo jim zavoláme aby nám příšli přišroubovat poličku na zeď – tak takový sešup jimi a jejich vědomím musel otrřást tak, že někteří by byli schopni fakt jít druhým ublížit.

     Jak říkám, být tu přístup ke zbraním jak v USA, tak máme za pár let kompletně vyvražděné obyvatele min. většiny urbáníí center velkých měst, kam by si zhrzení a zneuznaní příslušníci někdejších poražených a privilegovaných tříd a vyakčněných soudruhů z KSČ dnes z pocitu absolutní poníženosti, chodili vyřizovat své účty s dnes úspěšnými „lepšolidmi“jako se to děje v USA v případě třeba vyhozených a zenuznaných zkrachovalců při nějaké hospodářské krizi anebo co zkrátka neodhadli situaci a uvěřili ve svoji perspektivu v ostré konkurenci, a co přišli o všechno v soutěži s těmi, co na tom jsou lépe.

     I když v USA na rozdíl od těch našich, co dělali marxleninskou kariéru třídního boje a dnes jsou potrestánií chudobou a pohrdáním společnosti, ti američtí zkrachovalci za to mnohdy nemohou, neb byli opravdu jen obětí mocných anebo jen prostě „ve špatný čas, na špatném místě“.

  • Avatar Ondřej
   Ondřej says:

   Saule, nepoteším Vás…

   Bohužel vrací se nám sem staré totalitní ideologie se vším všudy – už to není jen velebení masových vrahů Stalina, Che Guevary a Maa či lidí, kteří dnes jdou v jejich šlépějích – Putin, Si Tin Pching – ale vrací se nám sem klasický antisemitismus 30.let. Holt ty „kulturně“ konzervativní strany se vracejí ke svým mateřským „kojným“ ideologiím.

   Na Terase to loseři dnešní doby dobře vědí. Choulí se k sobě jak ovečky zahnané do kouta. Hůl v ruce hospodáře i ostrý vlčák veřejného mínění šířený ze salonů lepších lidí jako universální DESATERO SLUŠNÝCH LIDÍ VYVOLÁVÁ ODPOR LŮZY, a proto vřeští svoje odpornosti skrze tamborské bubny obskurních zkrachovalců -říkající sií dnes BLOGEŘI, ŽEBRAJÍCÍ O ALMUŽNU.

   „Vrábelizace“ (něco jako Uberizace ekonomiky) politického veřejného prostoru. „Nám jde o lidi, ne ovlastní prospěch!“, říkají ti s tou holou prdelí, chronicky nezaměstnaní, exekuovaní či marxleninští důchodci co berou „patnáct Palackých“….heh:-)

   ALE PŘESTO VIDLÁCI A DALŠÍ DEZOLÁTSKÁ NEZAMĚSTNA(NÁ)TELNÁ CHAMRAĎ ŽEBRAJÍ OD LEPŠÍCH LIDÍ O ALMUŽNU.

   Ale pozor!! Bude hůř!!

   Zosobnění antisemitské propagandy je opět zde jakk v 30.letech v Německu, ale pozor, od Němců v 30th opisoval Stalin při honu na kulaky/židy.

   Jak jsou si podobní. A já vyzývám orgány činné trestním řízení, politology a kulturní antropology, aby hledali a analizovali antisemitské signifikanty na dnešních antisemitských plakátech v rámci propagandy neonacisatických stran, říkají si dnes „vlastenci“.

   Co pane Orbáne, měli by se němečtí továrnící co u vás vyrábějí Audi, zda-li nemají také ve svych řadách nějaké „židovské ancionáře“? Akcionář, stejně jako filantrop – invesrtuje pro něco anebo „pákuje“ proti něčemu. Rodina Sorosu proti NACISMU – ODJAKŽIVA. Víte, v Evropě s antisemitismem fakt dneska neuspějete. Tortální bída po odchodu všech majitelů západních výrobních kapacit a technologii z vaší země udělají „Ukrajinu dneška“ ibez dopadu JEDINÉ RAKETY!!!

   Takhle bojují lepší lidé v oblecích s těmi, kdo se vrací k primitivismu pou,liční antisemitské proletuářsko národovecké junty – jeden měl rád Boha a druhý „vědecký komunismus“, každý měl své chrámy – jeden Agitační středisko NF, druhý kostel světící zbraně – ale oba týmý nenáviděli bohaté a ctnostné (donátory a humanistické filantropy bojujícím proti NENÁVISTI – RASOVÉ, NÁBOŽENSKÉ NEBO ETNICKÉ – ALE DNES UŽ OPĚT A ZASE!!!! – TŘÍDNÍ.

   Ano, spojené šiky komunistů, klasických musolliniovských sociál-fašistů a rasistických nácků – pod jedním praporem dneska kráčí. Pod praporem PRÝ národa…Jakého? Kdo a za jaký národ – se zde prohlašuje? Mluvit česky Čecha Čechen nedělá….Angličanem by pak muselo být asi 60% lidí planety:-)

   Tuhle odpornou agitku musel pan Orbán v r. 2017 sundat – hrozil mu fakt odchod německých firem.

   https://www.gettyimages.it/detail/fotografie-di-cronaca/poster-with-us-billionaire-george-soros-is-fotografie-di-cronaca/813313058?adppopup=true

   a dneska? To samé je dneska snad ještě horší- už do společnosti židovského spiknutí na čele s rodinou Sorosovou – dávají dnešní neonáckové i paní von der Leyen, které vděší mj. pan Orbán za to, že nežerou koňské otruby a nespí společně s koňmi v maštali – neb by „za své Forintíky“ nepostavili ani 1km dálnic. Žebrota.

   Zde

   tento plakát okomentoval US velvyslanec takto

   „Není potřeba na tyto plakáty připnout žlutou hvězdu k tomu, abychom pochopili jejich kontext a význam, který se za nimi skrývá,“ řekl na otevření festivalu izraelského filmu v Budapešti. „Židé nejsou v bezpečí tam, kde je antisemitismus a kde ho ještě podporují,“ dodal americký velvyslanec.“

   nevím jestli to tady vezme druhý odkaz, tak si dejte do vyhledávače novinky – „Americký velvyslanec vidí v maďarských vládních billboardech antisemitismus“.

 2. Avatar Ondřej
  Ondřej says:

  Nějak se mi nezobrazují odeslané komentáře….

 3. Tohle by mohlo být takové umělecké rozloučení

 4. Gratuluji Slovensku, že má Fica, zatímco u nás dřepí hlupec Fiala.

 5. Říká se o mrtvých jen dobře. Tento pán mě nikdy moc
  nezajímal a teď už mě nemusí zajímat vůbec.

 6. Avatar vittta
  vittta says:

  Také dobré.
  A trefné.
  „(Palestinci) A pro ty, kteří pracovat nechtějí, mám jedno doporučení. Můžete jít do Evropy. Ta je dostatečně hloupá na to, aby přijala kohokoliv. Seberte své děti a jděte, kam vás srdce táhne. Do Francie, Belgie nebo Švédska, tam všude budete určitě vítáni. “
  Pak ještě dodává, že ne k nám jenže EUrolevičácká vláda se přímo třese na přijetí islámských uprchlíků.
  Otevřené jedno oko je velice časté.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/To-o-Palestincich-nevite-Chovani-zrada-udajna-bida-David-Bohbot-hlasi-z-Izraele-746081

 7. Avatar vittta
  vittta says:

  Demokraté v akci.
  Přitom Zeman s Kcharlem se vesele bavili i nadále.
  Kníže nebyl určitě žádný lumen, ale takový odpad jako jeho podporovatelé to nejspíš také nebyl.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Blitky-sr-cky-Hrebejk-po-smrti-Schwarzenberga-To-nemelo-jit-ven-746073

  • Avatar Saul
   Saul says:

   To máš pravdu vitto, že kníže si ze Zemana dělal s velkorysostí sobě vlastní přátelskou prdel i po tom, co z něj ten póvl udělal během prezidentské volby habsburského nacistu ( kromě dalších podrazů, které tehdy předvedl)
   Vlastně nedávno se Kchárl vyjádřil tak nějak v tom smyslu, že když Zeman musel ze zdravotních důvodů přestat chlastat, tak se mu trochu vyčistil mozek a dá se s ním i normálně bavit.
   Taková pochvala musí každého abstinujícího notorika potěšit a kníže rozdával radost rád.

  • Avatar konev
   konev says:

   Budil jako vzdy dobrej, otazka ovsem je, zda-li v budoucnu bude jeste nekdo uvazovat v jim predestrenych kategoriich.
   Doba velkych muzu politiky konci a vyjma akademiku/ profesionalnich historiku nebude mit o „přehodnocení úlohy (osobnosti)v moderních českých dějinách“ uz nikdo zajem.
   Vse se smrskne na data a vykladove automatismy bez hodnoceni a osobniho emocniho vztahu (interpretace hodny- zly, dobry -spatny atd. prestane mit sve misto).
   Budil jako by prichazel z minulosti, ale to je jen muj nazor.

   • Avatar vittta
    vittta says:

    Budil je alespoň někdo.
    Je jasné, že současná situce jeho vizím nenahrává, nakonec, vnímám to pouze jako teorii.
    Každý národ se pohybuje v amplitudách, lépe řečeno, každá civilizace.
    Nyní si myslíme, že jsme na dně, já si to nemyslím, a půjdeme ještě dolů, dokonce si myslím, že jsme někde na středu, takže dolů půjdeme hodně.
    Pak ovšem bychom měli zase mířit nahoru.
    Pokud to ještě půjde.
    Mezinárodní politická situace nám nahrává alespoň v tom, že se naši nepřátelé potýkají s vlastními problémy, a nemají na likvidaci východu tolik času a peněz.
    Možná že NATO plánovalo oslabit Rusku, pak- dle vývoje, jeho porážku, a nyní plánuje, jak se z toho vykroutit.
    Nemá čas, ani peníze.
    Možná dodali k útoku na Rusko to, co měli a co jim umožnila vnitropolitická situace (nejen Rusko má vnitřní problémy), a né- jak jsem se domníval, co se jim momentálně hodilo.
    Rusko se totiž v určitý moment porazit dalo, ale ta chvíle byla propásnuta.
    Otázka je, proč.
    Ale z lásky k Rusku to bylo jen těžko.

  • Avatar Saul
   Saul says:

   Velmi zajímavé , děkujeme.
   Na oplátku posíláme klíčenku a pláč pana profesora, který tak moc chtěl být Rakušanem, ale osud tomu chtěl, že je jen uplakaným čecháčkem z parláčů. 😀

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Ivo-Budil-Mohli-jsme-byt-Rakousko-jsme-periferie-Zapadu-Tihle-za-to-muzou-Ale-uz-maji-problemy-Velka-sance-pripravte-se-625764

 8. Avatar Saul
  Saul says:

  Tribun.
  Tomu jeblo už dávno…
  https://twitter.com/Tribunin/status/1724134320611176630

 9. Avatar Saul
  Saul says:

  Kníže ještě nevychladnul a russácký kolaborant a dezolátské prase Hampl už zakvičelo.
  https://twitter.com/HPrahy/status/1723624156892139820

  • Avatar radka
   radka says:

   hovado zůstane hovadem.
   i když mě teda tou reakcí překvapil, že je až takový hovado jsem nečekala.

   • Avatar Saul
    Saul says:

    Inu, to může potkat kdekoho , ani studovaný pan „sociolog“ se té zoomorfní proměně nevyhnul.

 10. Avatar Saul
  Saul says:

  R.I.P.
  Trochu se obávám, že přijít, vlastně přijet, knížeti na pohřeb napadne i jednoho nejmenovaného podrazáckého ožralu z dolních deseti milionů.

  • Avatar Ondřej
   Ondřej says:

   Na vše dává odpověď psychologie a její východiska, proč tak silně mají potřebu v sobě jitřit emoce a dávat tak silně najevo, že ‚pan sociolog“ může jít tak maximálně jít házet lopatou aby neumřel hlady, protože jeho „sociologická“ moudra mají se sociologii asi tolik společného jako Mein Kampf nebo Komunistický manifest.

   Jsou to jen výkřiky zhrzených a věda nikdy nemůže být esenciálně postavena na jakékoli emoci, tím méně na etnické nebo třídní nenávisti. Tohle dokud v komunismu graduovani PhDr (doktoři marxleninskych „věd“) jako pan Dr.Budil.Hampl nepochopí, jsou jen kazateli ala Kojzar s titulem.

   Naopak Hampl graduoval disertaci z Misese a Poppera. Jo, mladý a nadějný, myslel si jistě o sobě ještě v tom roce 1995 ve svých 26 letech, že nebude loserem.

   Pak ho ale neoliberalismus semlel, když ho postavil do řady k securitakum s obuškem a bagančaty, když projevil svoji „náklonnost ke slovanskému Rusku“ na stránkách Sputniku a Parlamentních listů, tak pak byl vyhozen ze soukromé firmy, kde působil jako marketingový poradce.

   Pak ho vzal k sobě na institut na chvíli Klaus, ale poté co se přidal ke Konvičkovi a jeho extremistům, co převlečení za teroristy s palestinskymi šátky přes hlavu stříleli na Václaváku z kalašnikovů do vzduchu, to už bylo na exkancléře Weigla z Klausova institutu moc a vyrazil ho i z toho institutu natrvalo.

   A tím se nám kruh uzavírá, jak z mladého nadějného studenta Misese a Charlese Wrighta Millse (zastánce vypjatého individualismu proti jakékoli formě solidaritě s druhými) stane dezolat. Jak? Že namísto toho Millse a Poppera začne číst pojednání o rase a třídě od co poprvé formulovali že židovský původ ma kořeny v třídním pojetí teorie hodnoty jako vyvolení (vykořisťovat druhé). Prý nějací sionšti „mudrci“ to napsali. A vydali v Rusku.

 11. Avatar Ondřej
  Ondřej says:

  Čest jeho památce!

  Jsem rád že zde liberálně demokratická společnost dokázala tak hluboko zakořenit, včetně tolerance k menšinám, znevýhodněným a ukotvit své směřování na osvíceneckém Západě, který měl vždy na paměti práva a osobni svobody JEDNOTLIVCE, protože skrze ty může společnost stavět následně nějakou společenskou sounáležitost.

  Ne opačné. Jsme ostrovem svobody v jinak už opět autoritářské střední Evropě. Nenávist etnická, národnostní a dokonce vraci se nam zpět rasismus, k barvě pleti, náboženství.

  Nechápu proč zase chceme mít životní úroveň jak za socialismu, tím že znarodnime tu ČEZ, tu Škodovku ad. To už fakt nevíme jak vypadaly naše auta vyráběné pod vedením Závodního výboru KSČ složeného z dělnické třídy a jaké vyrábíme dnes pod vedením západní buržoasie vedené a složené z těch nejlepších inženýrů graduovanych na západních universitách.

  Nicméně stále máme šanci díky naší integraci v západní Evropě, která vybudovala z trosek 2.sv.blahobytnou společnost, se s ní integrovat a převzít její vyšší kulturne-civilizacni standardy než náš naučili na Východě krůtí a násilničtí diktátoři.