Půvab reported speech

📎and tagged

Nikdy by mě nenapadlo, jak skvělým nástrojem může být citace. Jak všichni vědí, citace je takový to, když jako říkáte něco, co teda neříkáte vy, ale někdo jinej – jasný, ne, vole Máňo? No, a když to po něm zopakujete, tak už to prostě není to, ale něco jinýho. No prostě, kdybyste někde v hospodě, Macháček, nebo v mlíkárně, Jasánek, nebo v rozhlase, Zeman… vyřvávali něco o kurvách nebo kundách a někdo vám chtěl dát přes hubu (koukejte se na mě, když s vámi mluvím, Vata!), tak mu prostě jako řeknete, že to neříkáte vy, ale někdo jinej. A hned je z kurvy jeptiška. Politicky, Halík!

Co? Že mi hráblo? Ano, to už dávno, ale s touto teorií to nemá nic společného. Tu totiž vymyslel sám pan prasident – a to je nějaký intelektuál, kurvadrát! Ten na to má passy! Ano, takto je to jednoduché: citovaný vulgarismus přestává být vulgarismem a tudíž ho můžete vyřvávat v médiích i před desátou hodinou večerní. Máte strach, že vám zavřou hubu a už nikdy vás tam nepustí? Ale kdeže – budou s vámi hýkat v jednom akordu a pak vysvětlovat, že s vámi sice souhlasí, ale rozhodně se s vámi neztotožňují. Pikantní na tom je, že Zeman tenkrát v tom rozhlase ani moc necitoval – jeho svérázný překlad jména toho dívčího gangu a hulákání o zkurvených zákonech se na citaci zřejmě nekvalifikuje).

Nicméně, myslím, že tahle geniální myšlenky si zaslouží další rozpracování a vytěžení. Když bude šéf buzerovat své poddajné, že chodí pozdě do hokny, stačí jen říct „jak pravil hostinský Palivec, přesnost je na hovno!„. Něžné kouzlo bude mít i mladičká princezna, která v pohádce takto promlouvá ke svému královskému otci: „tatíčku, viď, že dnes nemusím cvičit jízdu koňmo, když štolba říkal, že je tam šajzvetr, chčije jak za války a raději se na to máme vysrat„. Případně pochválíte manželce oběd: „graver říkal, že takovou sračku by ani Hruška nevymyslel„.

V každém případě – když si budete chtít ulevit, citujte pana prasidenta. Budete sice působit jako řeponi z nádražní paluše, ale argument máte.


11 Responses to Půvab reported speech

 1. Sakra, chlape, neříkal jsi, že někam jdeš? Ujela ti šalina, jo? Další tro(t)lík, který potřebuje xx komentářů, aby se rozloučil…
  Vyber si něco tady http://wp.me/p4xlVy-3Gyn a jdi si pokecat s Elizou nebo ti ukážu místní polstrovanou celu.
  Howgh.

 2. Avatar Báša
  Báša says:

  Jste mimo. Na d-f mám asi 10 článků pod dvěma jmény a za posledních 5 let možná 7-8 postů v diskusi a to většinou formou několikaslovných vět. Rovněž pod jiným jménem. Miluju paranoiky. B(z)děte dál.

 3. U mě dobrý, Baško, jen nevím, jestli ti to vyjde. Když někam vletíš, vyignoruješ se na téma, zrealizuješ si malýho pindíka na autorovi a budeš se chovat jako frustrovaná octomilka, většinou dostaneš nářez taky. Matně si vybavuju ty tvoje kecy na DF tak někdy z loňska – je vidět, že ten způsob dialogu, který čekáš od druhých, sám nezvládáš. Tak aby z tebe nebyl věčný útěkář.
  No, frustraci sis vylil, tak šup zpátky do cely 😆 .

 4. Avatar Báša
  Báša says:

  Nikoliv, děkuji. Pod tíhou utrpěného prozření buď omezím trolení na nejmenší možnou míru a nebo se budu záludně schovávat v diskusích na webech, kde mne dosud nepodezírají z nízkých pohnutek (a trollingu), případně si vyleju frustraci na svých čtenářích, beztak si nic jiného nezaslouží.
  Mějte se tu.

 5. Cením si toho, že uznáváš svou argumentační skoliózu, ale jinak je to k hovnu (sorry, to je citát).
  Ty komenty jsou tu povolený proto, aby se mi za mé… smím tedy říct články? mohl kdokoliv vysmát. To je fér, ne? Až budeš mít zase něco k tématu, zastav se – rád tě vidím :mrgreen:

 6. Avatar Báša
  Báša says:

  Jo. To byl moc pěknej strawmann. Otevřel jste mi oči. Jdu trolit jinam.
  Jen tak ze zájmu… Ty komenty tu jsou povolený proč?

 7. Btw: nechtěl jsi vážně „argumentovat“ tím, že prezident ČR kurva dopiči jen česky říká to, co jiní říkají v jiném jazyce, že ne? Že to byl jen takový malý lapsus? #1 tady http://gravers.net/kdo-chce-pravym-kavintosem-byti-hovno-za-ruzi-musi-miti/ jsi přece četl, že?

 8. Bášo, ty moc kecáš a málo toho říkáš – tady nejsi na DF, čéče. Smysl toho… eh, článku (díky za velkorysost) jsi tedy nepojal, tak to zkusím podat tak, aby to bylo srozumitelné i pro tebe:
  1.: vyřčený vulgarismus zůstává vulgarismem bez ohledu na to, jestli je z vlastní huby nebo ho přežvýkáváš po jiných (nehledě na to, že pokud cizí vulgarismy opakuje president, nezaslouží si jiné označení, než hovado).
  2.: stejně to byla lež – v tom rozhovoru asi moc o citace nešlo.
  O Zemanovi to tedy moc není – jeho škoda, že to udělal zrovna on.
  Teď už snad půjdeš trollit jinam…

 9. Avatar Báša
  Báša says:

  Dík za pochvalu. Potěší vždy. Jsem pyšný na své sbírky. A což teprve kdybyste viděl mojí sbírku diagnóz! Ale k věci:
  Se zarputilostí hodnou lepší věci se už ve druhém… jak jen tomu… no dobrá, článku, zabýváte výroky toho starého ožraly, přičemž vám tak trochu unikla podstata věci. Ten opilec (nelze nevzpomenout p. Havla, dej mu příroda lehké přistání) nazval česky to, co tady, v kotlince, říkal anglicky úplně každý (politik, novinář, vohnout, Vy, já) anglicky. Z nějakého důvodu se ta křivá huba v zrcadle pak spoustě lidí nelíbí a píší věci podobné tomu, co jsem zde v záchvatu velkomyslnosti nazval článkem, nad kterými pak ostatní ti, kteří preferují formu (jazyk) nad obsahem, blaženě hýkají.
  Je to dost pochopitelné? Můžu to napsat delší. Řekněte si, vopravdu.

 10. Díky za tvou sbírku péčka, Bašo – vždycky je inspirativní vědět, nad čím si honí jiní. I tvá otevřenost se mi líbí – ne každý se svěřuje se svou diagnózou a medikaci. Jen mi nějak uniklo, jak ten tvůj blábol souvisí s tématem článku. Pokud jsi tedy smysl článku pochopil.