Pacienti našeho ústavu volí do EP!

📎and tagged

Občas mívám takové pocity, že (na rozdíl od pacientů svého choromyslince) nejsem zcela normálním, standardním typem běžného občana. V poslední době se mi to stává stále častěji. Ondyno jsem se např. rozhodl podpořit toho kandidáta do EP, který zajistí přijetí Eura nejpozději v úterý v srpnu a zavede SEPA jako jediný povolený platební formát. Na svou omluvu uvádím, že mne tento záchvat postihl, když jsem programoval úpravy inland formátu pro jakousi obskurní banku.

V těchto pohnutých momentech se snažím najít někoho, kdo vypadá jako ještě větší magor, blázen, šílenec a nestandard. Nevyžaduje to zvláštního úsilí – před branami mého choromyslince se tlačí stále více vykolejenců, dožadujících se účasti na únikové hře v polstrované cele.

Tentokrát me kterýsi zlomyslný kami vnukl nápad shlédnout kandidátní listinu uskupení pro volby do EP. „Udělej to, Johne, stáda pošuků čekají jen na tebe!„. Tato myšlenka mi neustále oscilovala v lební dutině (měla tam dost místa – mozek mi emigroval do Utárpradéše po přečtení sebraných projevů Miloše Zemana), až jsem podlehl. Tedy, je to opravdu šrapnel:

 • CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI – Nemám představu, co je to odpovědná společnost a za co odpovídá. Nicméně, stejně je ta cesta podělaná a poblitá. Tož hodně štěstí.
 • ANO, vytrollíme europarlament – To je nějaká Burešova úderka? Zní to dost pomstychtivě – zatím EP trollí nás. Budiž – kdyby si říkali „Vyžereme EP“, vypadali by jako Mach. Jejich kandidátku doporučuji shlédnout – ti tedy vytrollili spíš sami sebe. Kryptobaron – notomněhovyndej. Nicméně, aspoň jeden z nich se přiznává, že je gauner. Takže kvalifikaci by měl.
 • Romská demokratická strana – To mi přijde jako oxymoron, ale jestliže za ně kandiduje někdo s povoláním „romský nezávislý aktivista“, tak je to asi jasné.
 • ROZUMNÍ a ND – STOP MIGRACI – NECHCEME EURO – Samozřejmě, jak jinak. Nikdo rozumný přece nechce migraci a euro. Asi to tam chtějí zastavit.
 • NE-VOLIM.CZ – To je nějak málo, ne? Já taky nevolím, ale že bych si na tom zakládal kandidaturu do EP…
 • Pro Česko – To je snad jasné, že ne Pro společný svobodný stát Šilluků a Nuerů, ale co PRO? Já chci vědět, co dostanu.
 • Vědci pro Českou republiku – To beru. Vědecký přístup je nutný. Jen nevím, jakou přesně vědu chtějí na půdě EP aplikovat. Matematika tam tedy fungovat nebude. Možná jaderná fyzika.
 • JSI PRO? Jistota Solidarita Investice pro budoucnost – Jako pro co zase? Jestli pro budoucnost, tak to jo, to bych byl. Tedy jenom do příštího konce světa – pak nevím.
 • PRO Zdraví a Sport – A jo, oni to mají rozdělené. Jedni se vás zeptají, jestli jste pro a ti druzí vám řeknou, pro co. Tak pro zdraví bych byl (pro to své) a pro sport taky (pokud ho nebudu muset provozovat sám).
 • TUJKA TVŮJ KANDIDÁT – A to ti řekl kdo? Víš kulový, kdo je můj kandidát a tykej své bábě, vobšourníku!
 • HLAS – To bude asi někdo od nás. Hlas mu našeptává, aby kandidoval. Máme na to takové elektrody…
 • Svobodní, Liberland a RČ – ODEJDEME BEZ PLACENÍ – Nevěděl jsem, že je Liberland už v EU a netuším, proč nechtějí zaplatit, ale z hospody se bez placení neodchází. Nicméně, to jsou Svobodní – takhle blbě žvanit umí málokdo.
 • ALIANCE NÁRODNÍCH SIL – Tak teď jsem se vyděsil. To je něco jako Slušní lidé nebo JKG (eh, sorry, to je vlastně skoro totéž)? Kandiduje za ně předseda spolku ČEST, SVOBODA, RESPEKT, tak to by mohlo být ono. Taky tam mají předsedu SPOLKU POŠKOZENÝCH OBČANŮ – toho snad mají poslat spíš do servisu, než do EP. Tam už je těch poškozených dost.
 • NÁRODOVCI PRVNÍ REPUBLIKA – To si nějak spletli dobu, ne? Moclikátou republiku to teď máme?
 • Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT – To dává smysl. Hovado, prase, vůl, pakůň, dobytek, krysa, had, svině… Někdo za jejich práva musí bojovat. Škoda, že někdo nebojuje taky za práva návštěvníků té zoo.
 • APAČI 2017 Alternativa pro Českou republiku 2017 – Tak tohle prosím ne. Už jsme tu měli Komanče a neosvědčilo se to. Za tyhle kandiduje Pernica a jejich jedničkou je Samková. To bych se bál, že mě nejdřív proklejou a pak mi rozbijou hubu. Ale mají tam i psychiatra, tak je snad zvládne.

Edit: po uzávěrce odlovili naši Arnošti ještě jeden výživný kousek, kandidující za SPD (ano, je to vlastenec) s programem zrovnoprávnění vozidel se spalovacím motorem a elektromobilů.


2 Responses to Pacienti našeho ústavu volí do EP!

 1. Avatar radka
  radka says:

  No tak mě v sobotu nejdřív ohromná obálka naditá spoustou plachet vyděsila, ale aspoň bude čím podpalovat krb… Na podrobné zkoumání lístků jsem zatím nenašla odvahu, stačilo mě si přečíst názvy „stran“, a abych pravdu řekla, asi poprvé nepůjdu volit, neb opravdu nevím, ale vůbec, koho bych tam šoupla s čistým svědomím.

  • Krb nemám a k hygienickým účelům se volební lístky co do materiálu asi nehodí. Ale mohl bych zkusit různé modely vlaštovek.