Nic, než názor!

📎and tagged

Milé děti,

Dnes vám povím kratochvilný příběh o dvou hejkalech, kteří žijí v jednom lese a vůbec se nemají rádi. Až si ten příběh přečtete a zamyslíte se nad ním, můžete mi napsat, kterého hejkala byste měli rádi vy.

Tak tedy. Jeden z těch hejkalů se jmenuje pan Ortel. Pan Ortel provozuje (údajně) hudební skupinu, která zpívá (ano, i skřeky hejkalovy někdo nazývá zpěvem) takové vlastenecké písničky. Víte, kdo je vlastenec? Nevíte, vy tupouni? Vlastenec je ten, kdo říká, že v nějakém lese (který Aštarvíproč nazývá svým) můžou žít jen hejkalové určitého původu a barvy. Jen ti totiž ten les (odborně se mu říká vlast) nechali vyrůst a neustále v něm pracují. Proč toto říkají i ti hejkalové, kteří nikdy kolem práce ani neprošli, už vlastenci nevysvětlují. Ten, kdo má vlastenecký názor, je Správný hejkal. Ostatní hejkalové nejsou vlastenci, ale vlastizrádci.

Hejkalové, kteří nejsou vlastenci, spílají panu Ortelovi, že je nacista a rasista. Že taky nevíte, co to je? Ti fakani jsou fakt dneska blbí… Nuže, jsou to takoví zlí hejkalové, kteří ubližují všem ostatním hejkalům, kteří nemají ty správné věci jako Vlastenci. Kdo ví o nacistech a rasistech něco víc, nemyslí si, že je pan Ortel oni. Myslí si, že je pan Ortel jen sklepní vyvolávač duchů. Duchů nacismu a rasismu, ano. Ne, děti, není to totéž a neptejte se furt tak blbě.

Ten druhý hejkal se jmenuje pan Banga. Pan Banga je cikánský rapper. Co je to cikán? Zeptej se doma tatínka, Mařenko – já se nenechám zavřít kvůli jedné zvědavé koze. Co je to rapper? Rapper je takový hejkal, který si myslí, že zpívá, ale vůbec nezpívá – jen tak divně hejká na jednom tónu. Pan Banga nehejká vůbec vlastenecké písničky – hejká třeba o šukání a hulení péra. Cože, kdo zase neví, co to… Aha, Pepíček. Ten, co vám o přestávce popisoval, co dělá v noci jeho tatínek Míra s jeho tatínkem Arnoštem. Tak ty drž taky hubu, smrade buzerantskej. Pan Banga není vlastenec ani nácek, ale asi je rasista, protože v jednom ze svých hejků říká, že se gádžové (to jsou všichni hejkalové, kteří nejsou cikáni), nemají stydět za svůj původ, i když nejsou tak dokonalí, jako cikáni.

Pan Banga a pan Ortel spolu jednou soutěžili, kdo z nich je lepší hejkal. A stala se zvláštní věc: pan Ortel tu soutěž nad panem Bangou vyhrál. Sám za to chudák nemůže, protože jeho hejkání nestojí ani za vykotlaný pařez, ale ukázalo se, že v lese žije hodně Správných hejkalů, kterým se líbí, o čem pan Ortel zpívá, i když jsou to takové ošklivé sračky (eh, pardon, chtěl jsem říct vlastenecké texty). Pan Banga se teď na pana Ortela moc zlobí, protože si myslí, že hejkal, který má tak ošklivé názory, by nikdy neměl vyhrát nad někým, kdo je ještě lepší, než Správný hejkal. Pan Banga přišel na palouček, kde se soutěž konala, ošklivě na pana Ortela zahejkal a zase odešel. Nechtěl totiž s panem Ortelem na tom paloučku vůbec být. A proč tam tedy pan Banga vůbec chodil? Už mě s těma rasistickýma otázkama fakt serete. Asi proto, aby mohl odejít, ne? Běžte se ho zeptat sami, dementi. Pan Ortel ale na paloučku zůstal a vůbec mu nevadilo, že tam přišel i pan Banga.

Pan Banga i pan Ortel mají Názor. Alespoň to tedy tvrdí – já moc nevěřím ani jednomu z nich. Každý hejkal má mít právo svůj názor vyjádřit, i když s ním jiní hejkalové nesouhlasí. A každý hejkal má mít právo vyjádřit se k názoru jiného hejkala – a to i způsobem, se kterým jiní hejkalové nesouhlasí. Víte, děti, v lese je mnoho hejkalů a někteří z nich jsou oškliví. Nemají rádi jiné hejkaly, chtěli by je vyhnat z lesa a chtěli by jim ubližovat. Některým hejkalům se víc líbí pan Ortel, jiným zase pan Banga. Já si myslím, že kdybychom je z lesa vyhnali všechny, byl by konečně klid. Ale to je taky jen Názor.


8 Responses to Nic, než názor!

 1. Avatar aTeo
  aTeo says:

  Nic o hejkalech nevím, vědět nechci a důležitý je, že ani vědět nemusím. Přijde mi, že i ta soutěž Zlatý hejkal je úplně zbytečná… 😕

  • To přijde ti, mi i jiným (a teď už možná i h. Bangovi). A dalším zase přijde, že zbytečná není. Třeba Mattoni nebo h. Ortel z toho tuším má nějaký benefit 🙂

  • Avatar radka
   radka says:

   teo, zdravím a když jsem na tebe narazila, nechceš udělat něco na alenku? (Schillerovou) ještě jsem ji na ateo.cz nezahlédla, a určitě by si něco zasloužila. (aby nedošlo k mýlce, já ji mám moc ráda a uznávám ji)

 2. Avatar radka
  radka says:

  🙂