Pravda o graverovi!

📎and tagged

Senzační odhalení! Konec spekulacím! Skutečná tvář démona!

Mým národům!

Jsa zneuctěn fámami o mé skutečné identitě, jakožto i pochybnostmi o mém šlechtickém původu, považuji se za nucena vyvrátit mrzké pomluvy a falešná odhalení své „pravé“ identity ze strany přisluhovačů temné strany Síly, členů Sdružení anonymních alkoholiků a jiných pacientů konkurenčních choromyslinců. Nuže, přijměte tuto mou zpověď, kterou nezaznamenal nikdo menší, než knihovník University of Miskatonic a vzdejte mi hold, jenž si zasluhuji!

Sir Graver pochází ze staré šlechtické rodiny Kingsfieldů (celé jeho jméno je John Paul Robert III., Lord of Kingsfield). Svým několika rodičům se narodil proti své vůli, byvše již v prenatálním stádiu milovníkem tepla, pohodlí a automatické výživy.

Již v dětství jevil malý J.P.R. patologické a sadistické sklony. Zatímco jiné děti trhaly mouchám křidélka, on nutil mouchy, aby si je trhaly samy a ještě se tomu smály. Při křtu se vymočil do svěcené vody a do kostelní lavice vyťukal Morseovou abecedou něco tak strašného, že musel být kostel znovu vysvěcen. Legendy praví, že se v tomto kostele dodnes zjevuje duch kněze, který nesnesl tuto potupu, svlékl svůj svrchí i spodní šat a stal se homosexuálním prostitutem, aby zanedlouho ukončil svůj mrzký život vlastní rukou při aktu samohany.

V den svých čtrnáctých narozenin (které oslavil pro svou úsudkovou opatrnost, jíž se stal později proslulý, až v osmnácti letech) mu bylo uděleno právo nosit titul hrabě. Tato významná skutečnost byla později baladicky zpracována skupinou potulných lidových pěvců Hrábě v bábě.

Období dospívání mladého hraběte (až do jeho třiceti let, kdy byl proti své vůli kolegiem psychiatrů označen za dospělého) je obestřeno strašnými tajemstvími. Je jisté, že jeho výchovu významně ovlivnil jeho dědeček, proslulý kontaktér, proti kterému je Ivo Aštar Benda neškodným amatérem. Na formování jeho psychiky se podílela i nadměrná konzumace literatury, která v té době rozhodně nebyla dětem doporučována. Celá jeho knihovna už tehdy čítala několik tisíc svazků; za všechny jmenujme např. dílo Camille Flammariona, sebrané spisy H.P. Lovecrafta, Mysterium Červa, Alhazredův Necronomicon, Gotoes Considered Harmful Edgara Dijkstry, právní řád kmene Mašukulumbů či texty deadmetalové skupiny Vomitus.

K prvnímu znatelnému religióznímu zacílení došlo u hraběte již během jeho univerzitních studií, kdy pod vlivem přednášky členek Církve apoštolské a následné alkoholické intoxikace vstoupil do místní sekce The First Church of Dagon. V té době již ovšem byl také členem Církve uctívačů popelnic, kde zastával významnou pozici velekněze Velkého Kontejnera, a také členem Strany přátel piva (později vyloučen pro zpronevěru stranických příspěvků, které prolil hrdlem v proslulé pivnici Szeged, uniknuvši tak potupné fůzi SPP s ČSSD).

Své působení ve všech uskupeních ukončil mladý hrabě několik týdnů po dokončení studií, kdy poprvé po mnoha letech vystřízlivěl. Následujících několik let se potupně živil poctivou prací. Jako apologii této zavrženíhodné činnosti uvádí svou neutěšenou finanční situaci. Po dosažení finanční nezávislosti (kterou ve své autobiografii popsal hlubokou filosofickou úvahou furt mám holou prdel, ale už je mi to jedno„) zanechal falešné skromnosti a své příjmy založil na blbosti druhých.

Dlouhá léta, strávená na veřejných diskusních fórech, položila základ jeho pověstnému dílu Sociologia Graveris, po jejímž vydání byl jmenován čestným profesorem parapsychologické fakulty Miskatonické univerzity. Klíčovou myšlenkou tohoto díla je tzv. souhrnná typologie diskutujících (viz. kap. XXXII s názvem Všichni jsou to blbové„).

Převratem klinické psychiatrie se stala jeho idea virtuálních choromyslinců. Některé z nich sám zakládá, na provozu jiných se významně podílí.

Na vrcholu kariéry je hraběti za jeho významné dílo navrženo udělení Graverovy ceny za sociologii. On sám ve své vrozené skromnosti vrchol kariéry odmítá s další filosofickým klenotem: furt se jede“ a vrcholy jsou na hovno – kdo má pak lézt dolů„.

Po dosažení této pocty rezignuje hrabě na svou čestnou funkci manažera známého virtuálního ústavu pro duševně choré a dále se hodlá věnovat pouze svému životnímu snu – bojovým uměním (v rozhovoru, který poskytl médiím před svou nominací, říká doslova: všem jim nakopu rusutur„).

Závěrem si dovolujeme vyjádřit svou naději, že nás pan hrabě bude dále zásobovat hřivnami svého ducha. Stane-li se tak, nezůstanou našim četnářům utajeny.

Lord Archibald W. Fetley,
The Arkham Chronicles


39 Responses to Pravda o graverovi!

 1. Show must go on 🙁Děti děti, že vás to baví…Dostal jsem anonymní (jak jinak) mail, jehož autor mi nabízí, že mi pošle heslo do neveřejné části Oázy, abych si mohl přečíst obsah "Jedné osobní reflexe". Jako podmínku si klade, že ten öbsah zveřejním na svém blogu, abych prý čestně (nad tím výrazem od anonyma jsem se dost pobavil) dokázal, že tam nejsou mé osobní údaje (dokonce tam má být něco pozitivního o mně :-)).No, díky, ale nabídku nepřijímám. Naprosto netuším, proč bych to měl dělat. Obsah toho článku jsem viděl, když se ještě jmenoval jinak a (nejspíš) měl jiný obsah. Nechci vidět, co je tam teď – nemá to žádný význam, zítra tam může být něco jiného. Viděl bych to tak na 3 možnosti:1) psala to jessie2) někdo vysírá a blafuje3) psal to někdo z jessiina gangu, kdo tam skutečně přístup máInu, tůdle, wobloodo anonymní. Řekl jsem jasně, že to, jak jsem se k původnímu obsahu dostal a vůbec celá ta pitomost je mezi mnou a jessií – s nikým jiným (n.b. s anonymy) to řešit nehodlám.Pokud by autor článku chtěl, abych znal obsah (který ale, krucinoha?), asi by mi ho řekl (a já jsem se k tomu původnímu taky dostal trochu jinak, než že bych chtěl).Jessie (pokud to nepsala ona, což je pravděpodobné) by si měla změnit heslo a přemýšlet, kdo z její monstersquad je křivák (jak bylo to přísloví o těch vránách?). A anonymové by si měli vrazit nehoblovanou lať do rusuturu, aby se jim ty jejich výplody líp psaly vsedě.

 2. Nejlepší na tom je, že to je skoro všechno pravda :-)A článek o ouchylkách? Hm, ouchylek mnoho a času málo…

 3. Avatar Cheorchia
  Cheorchia says:

  Se Te podle toho zivotopisu zacinam bat…. :))) nejaky clanecek o slechtickych vouchylkach bude? 🙂

 4. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Sire Kingsfielde, po přečtení vašeho životopisu 3x za sebou a druhý den znovu 3x, abych se ujistila, že to co čtu, to čtu a jsem vzhůru, vás důrazně žádám o doplnění zásadní informace, kterou jste zcela záměrně vynechal. Co že to mladý JPR Morseovou abecedou vyťukal do kostelní lavice ? Myslím, že všichni diskutující k vašemu životopisu tento zásadní údaj znají a proto je celá diskuse k tomuto vašemu upřímnému doznání tak silně emotivní a láskyplná. Velmi si přeji tento údaj znát též, abych k vaší velikosti mohla zaujmout stejný láskyplný postoj.

 5. No jo, kvelb po dědovi mi nevrátili. Prej by z něj museli nejdřív demontovat tu trafostanici…Na Oznak Fučyka nemám šanci, neb jsem nečetl ty správné knihy a vyhodili mě z SSM. A Monobun se svou monster squad by mě stejně nedoporučil.

 6. 33Za to si nic nezprivatizuješ… A Fučíkův odznak od Monobuna taky nedostaneš! :p

 7. No konečně někdo uznává mé klady :-)Ještě si dám kurz rétoriky u pana knížete a můžu kandidovat kamkoliv…Jean, přineste mi to velké okno do zahrady!Sire?!Eee, chci se podívat, jestli ještě pořád prší…

 8. Avatar Radka
  Radka says:

  no vy dva jste si prostě chyběli:-)

 9. Avatar @Teo
  @Teo says:

  No nazdar! Já myslel, že v blogosféře jsem jedinej zástupce zdegenerovanýho šlechtickýho stavu. No ale uznávám, že ty jsi zdegenerovanější. 🙂

 10. Avatar :-)))
  :-))) says:

  To je jinej, vole :-P. Ber to tak, že některejm lidem nepřijde košer psát veřejně o jinejch, i když ty to děláš běžně. Bylo to nedopatření, neuvědomila jsem si, že se to zobrazuje veřejně, tak jsem to opravila. Stačí?

 11. [27]No, tak snad konečně přiznání aspoň k tomu jménu :-)Jak jen to ten anonym může vědět?

 12. Jessie zrušila na Oáze kalendář, aby nebyl post viditelný. Link http://www.oaza.estranky.cz…03/13 zatím pořád platí. Komentáře skryla taky.Těžko pochopitelné. Vždyť jsem si to přece všechno vymyslel, ne? Tak proč ty tajnosti s něčím zcela nevinným?Ona si jessie vždycky tu pravdu ohne – i ve svůj neprospěch…

 13. Avatar :-)))
  :-))) says:

  25 Jo, Vivien, košer tam nebylo uvedení jména jiné osoby. Ale to nikomu z koutku závadné připadat nemůže, tam je to totiž běžným zvykem :-P. Že?

 14. [24] – Já jsem jen parodoval [19] a vynechal jsem smajlík. Přece si nemyslíš, že bych byl vážně schopen sebereflexe. To přenechávám morálním šlechticům jako jessie…Nicméně, ta reminiscence na starý časy je pořád tady. Jako starej sobec si pamatuju to lepší :-))Životopis jo, sakra, už byl na opuštěným blogu. Stárnu, holky, stárnu…[25] – problém není v těch osobních údajích – nic, co by si o mě nemohl kdokoliv vygooglit (tedy kromě toho obrázku prasátka :-)). Holt na sebe děvenka upletla bič a jakko obvykle ho zaplétá čímdál víc…Prezident? Já? Podměrečné! Já budu jednou vládnout galaxii a machři jako alien mi budou dělat řidiče!

 15. Avatar Vivien
  Vivien says:

  Že změnila názevčlánku, to už o něčem vypovídá, takže něco ne úplně košer v něm být muselo. Když je nějaký článek nepřístupný, nejspíš jeho autor moc dobře ví, že by za jeho obsah mohl dostat po papuli, i když v tomto případě "jenom"virtuálně. Kdo hraje fér, schovávat se nemusí.S tímhle CV můžeš směle kandidovat na příštího prezidenta – čehokoliv:-)

 16. Avatar Radka
  Radka says:

  životopis už tu byl:-) a že jsi takovej nebýval? děssie na tebe dřív taky ne, tak asi proto:-D

 17. Nicméně, měl bych jí být vděčný – kdyby sem nepřitáhla plky odjinud, asi byste mi k mému životopisu nic nenapsali :-)). Holt jen ta flame táhne 🙁

 18. [19] – jojo, zase lžu *jako obvykle*: http://graver.blokuje.cz…ratu.php #10. Chápu, že takovému anonymovi, který by nezalhal ani skulkama ve svěráku, ze mě musí být šoufl.[21] – Cože? Jako jediná? Mě obdivujou fšichni, protože jsem chytrej, hodnej a něžnej! A Jessie mě obdivuje a miluje i teď – vždyť přece jen kvůli mně změnila název článku na "sebereflexi" a teď se tam nepochybně zpovídá ze svého životního omylu. Chudák mi nemůže ani poslat mail, protože je jí jasné, že po té milé aférce se zveřejňováním naší korespondence bych jí asi neodpověděl :-))Mě se na tom líbí, jak se ten anonym zoufalse snaží dát najevo, že je jessie a sama ví nejlíp, co napsala, ale podepsat se prostě nedokáže. Takže bude dál lhát, že není jessie. A když opravdu není, bude mít asi problém vysvětlit, jak ví, co tam skutečně bylo.Tak tohle si opravdu užívám. Co se to se mnou sakra stalo? Takovej jsem přece nebýval. Nebo ano?

 19. Avatar Radka
  Radka says:

  20musí to bejt děssie, protože ta tě asi jako jediná obdivovala jako moderátora BC:-))dokonce i milovala:-*

 20. [18]To máš fuk, kdo to je. Odpovědělo si to samo podle svých představ, ono je to happy jak to všem ukázalo, já to mám na háku, víc ztrácet čas s nějakou anonymní findou nebudu. Kdo se mnou chce mluvit vážně a na rovinu, musí se mi umět podívat do xichtu a tenhle odpad se nedokáže podívat ani do vlastního.To zase bude v álejích nablito…

 21. Avatar Anonym
  Anonym says:

  17 Aha, takže nečetl a lhal jsi. Jako obvykle, gravere, viď. Kdo by to byl řekl, ty velký, obdivovaný moderátore z business.center, co se z tebe vyklube za špínu. Co se to s tebou stalo, gravere, takový jsi přece nebýval. Nebo ano?

 22. Avatar Vivien
  Vivien says:

  Tedato je fučák, tady … kdopak je ten ochránce nebohých, anonym ubohoučký? Nejspíš někdo, koho bys podle připojení poznal, protože blokace přístupu ty neuděluješ, takže není třeba je obcházet anonymizérem. Na to jsou jiné blogy, pokud je mi známo.

 23. Aha, tak ty nejsi Jessie? Ok, tak zalez zpátky do klece a neřeš, po čem ti nic. O tom, co má Jessie na svých zaheslovaných stránkách, se budu bavit s Jessií.A pokud ti jde jen o zjištění, co tam bylo a už néni, zeptej se Jessie – té můžeš věřit :-)))

 24. Avatar Anonym
  Anonym says:

  Ale gravere, já se tě neptám, co jsi za celý svůj život četl :-)). Ptám se, jestli jsi četl své jméno, adresu, zaměstnavatele…, jak rozhlašuješ. Četl jsi kdekoliv na stránkách Jessie (já to nejsem) své jméno a adresu, gravere?

 25. Samozřejmě, že četl. Četl jsem to, co bylo v neveřejné části, když nebyla zaheslovaná. Jako důkaz by se tam dal dokonce najít jeden můj komentář z minulosti, ale ten už jsi asi taky smazala. Co je tam teď, nevím – vidím jen změněný titulek článku a k tomu jsi se přiznala.Byla tam fotka prasátka nebo ne?Lžeš a nemůžeš dokázat opak. Zatím jen obviňuješ ze lži ostatní, ale co tam podle tebe bylo opravdu, nám neprozradíš, že? Musela bys totiž zase lhát.Do téhle situace ses dostala sama a já jsem ten poslední, kdo by ti z ní pomáhal. Sedla sis na dno a tam zůstaneš.howgh.

 26. Avatar Anonym
  Anonym says:

  Tak četl jsi to, nebo ne?

 27. "kdybys to opravdu četl, byl bys asi dost překvapen"Teď se ještě dozvíme, že se tam ve skutečnosti psalo, jakej je graver správnej borec a jak má hebkou srst :-)))A dost o tom řečí.

 28. Avatar Anonym
  Anonym says:

  Viděl jsi to?

 29. Bylo tam to, co říkám. Nebo dokázat opak. Resistance is futile.Ale ta fotka s prasátkem byla pěkná…

 30. Avatar Anonym
  Anonym says:

  Tak jak, gravere? Co takhle přiznat, že nemáš ani tušení, co v tom článku bylo či je a že jsi jen blafoval? Na to nemáš koule, viď? Víš, kdybys to opravdu četl, byl bys asi dost překvapen.

 31. A vůbec – Jedinou a Nejvyšší Pravdu najdete pouze ve výše uvedeném článku. Pouze toto je pravý graver!Škoda, že archívy Miskatonické univerzity nedávno vyhořely – mohli jste si přečíst originál. Takhle zbývá jen Necronomicon – ten jsme zachránili.

 32. [5]Nezaráží, už jen baví. Je příjemné sledovat, jak se někdo chytá do vlastní pasti. Hysterické ňafání, vyhozené kotvičky typu "já jsem něco napsala a zase jsem to smazala, heč"… Jednou na to musela dojet. Teď bude rozesílat maily na všechny strany a vysvětlovat, kdože je ten hajzl. Zbytečně. Pár lidí ještě nemá problém s ní diskutovat, ale to, co dělá, už vědí i oni.Není šance dokázat, co tam *opravdu* bylo. A není šance vyhrát nad někým, komu je úplně lhostejné, kdo čemu věří. Bude se zaplétat dál a dál…Ještě to není K.O., ale na body už jo 🙂

 33. Avatar Anonym
  Anonym says:

  A vida, Radka, ten prožluklý smradlavý žok tuku, co vždycky spolehlivě vyplave z kanálu, akorát když se mluví o Jessii :o)).

 34. Avatar Anonym
  Anonym says:

  Kecy. Opakuju znovu: ty jsi vědomě lhal, gravere, když jsi tvrdil, že tam byly "osobní údaje – jméno, adresa, údajný zaměstnavatel, fotka". Viděl jsi to?

 35. Avatar Radka
  Radka says:

  že tě to ještě zaráží…holt už je toho na ni moc, nejen chlast a iq šumící trávy, ale už k tomu nastupuje asi i stařecká demence. však ona se holka v důchodu musí něčím bavit, než jí zase hrábne a bude na chvíli klid:-(

 36. Kdo oba dva? Já pořád nevím, s kým mluvím. Což takhle představit se a uvést nějaké důkazy? Děssii už nevěří nikdo. Ono je to dost málo jen konstatovat, že graver lže, když se někdo skrývá za anonymizérem a když ten někdo je zřejmě prolhaná bába, která už natropila takového svinstva, že jí nevěří ani Aštar Šeran?Já vím, co vím a nemíním o svých vývodech nikoho přesvědčovat.Článek v neveřejné sekci s hodnotným nápisem "Kdo je graver?" a ještě hodnotnějším obsahem, následně operativně poupravený, na blogu ženské, která je zveřejňováním osobních údajů a lhaním známá, jak falešný pětník… Co chceš s tímhle dělat?Tohle holt děssie poněkud překombinovala 🙂

 37. Avatar Anonym
  Anonym says:

  Gravere, mně je úplně jedno, jak se tady vykrucuješ. Stačí, že víme oba dva, že jsi sprostě lhal. Já vím, že tam žádné údaje nebyly a ty to víš taky. A když jsme u toho zveřejňování osobních údajů, tak jsi je zveřejňoval především ty.

 38. Opravdu? A jakpak to víš? Jsi nepodepsaná děssie z anonymizéru nebo někdo z těch, kterým byl milostivě udělen přístup? Což takhle místo těch keců ukázat, co tam opravdu bylo? Ale říkám bylo, ne co je tam teď. To už asi nepůjde, že? Článek je tam pořád, jen je opravený nadpis? A copak ještě je upraveného? Žeby obsah? Kolikrát už se stalo něco podobného? Kolikrát děssie zveřejnila cizí osobní údaje a kolikrát je musela mazat? Kdopak té prolhané bábě teď uvěří? Nepříjemný důsledek letitého lhaní, zveřejňování a následného mazání, že?Jakpak to teď udělat? Nechat tam ten článek, jen mu měnit názvy a dál lhát o obsahu? Prekérní situace…

 39. Avatar Anonym
  Anonym says:

  "No, byly tam osobní údaje – jméno, adresa, údajný zaměstnavatel, fotka a pár dalších detailů" Gravere, není ti na blití ze sebe samého? Nic takového tam nikdy nebylo, tudíž jsi to nemohl vidět a sprostě lžeš. Ten článek je tam pořád, je stále stejný, jen je opravený nadpis, a je zaměřený na něco úplně jiného, než zmiňuješ. Je to taková hodně upřímná a otevřená úvaha.