Teplé tabu

📎and tagged

Tak copak zakážeme příště?

Není to tak dlouho, co tu mým majestátem zacloumalo rozhořčení nad křesťanskou školou, která zakazuje svým studentům praktikovat bojová umění. Tehdy jsem touto restrikcí demonstroval drzost a zaostalost křesťanské církve i v dnešní době.

Jak se zdá, není to jen církev, kdo vyznává středověké praktiky a ústy svého představitele (takto státního zaměstnance) hlásá intoleranci a stupidní bludy. Tentokrát je to ředitel zcela světského gymnázia, který zakazuje studentům ne snad cokoliv praktikovat, ale byť jen o tom mluvit. Tou „zavrženíhodností“ před tváří ó nejvyššího je tentokrát sexuální orientace – homosexualita.

Dalším tabu jsou údajně čečenští uprchlíci (to už nevím, proč ne třeba plešatí nebo programátoři) a čečenský přednášející o této problematice je dle pana ředitele „muslimský terorista“.

Takže další kousek do mozaiky pokřiveného vzdělávacího systému. České školství coby systém je na nejlepší cestě stát se stejným znamením naší doby, jako třeba armáda a policie. Příčiny jsou všude stejné – hovno prachy, hovno kvalita.


111 Responses to Teplé tabu

 1. Avatar Radka
  Radka says:

  110Byl to nějakej monstrozní sraz všech absolventů k 50. výročí. Já takový velikánský akce nerada, tak jsem se chtěla zeptat, jak to dopadlo:-)

 2. Nevím, jestli byl nějaký plošný sraz (víc tříd)?Já chodím jen na srazy naší třídy – kupodivu nám to skoro každý rok drží. S kolegy z ostatních tříd jsem se moc nestýkal (a oni se mnou) – já jsem byl divnej už tenkrát :-). Já jsem maturoval tuším ’85, ale na spluzaci.cz jsem ani nic nenašel.

 3. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Tentokrát máte pravdu vy, Radko. Opravdu nediskutujete, jen nadáváte :-)).

 4. Avatar Radka
  Radka says:

  107Tohle je rýpnutí?:-))))Využívám:-) Nediskutuji:-) Někdy prostě přece jen zareaguji, ale i to si už asi odpustím:-)BTW:Byl jste na srazu Koněvky??

 5. ad [103]„Takže prostě jen využívám svého výsostného práva diskutovat jen s tím, s kým chci“Nevyužíváte :-)))Musel jsem si rýpnout…

 6. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Musím konstatovat, gravere, že jste lepší – vaše dezinterpretace dezinterpretuje mou dezinterpretaci :-). Tak to už je zabitý :-))).

 7. jak to vzniká…Musí se to umět – něco vytrhnu z kontextu, něco vykleštím…:[103] „tvrdím, že je červen“ – tak vy tvrdíte, že je červen, jo?[104] „něco … interpretuju špatně“ – aha, tak se přiznáváte!Na to dostanete každého vč. mě, když budete chtít někomu napráskat. Proč myslíte, že jsem třeba na BC přestal diskutovat s některými lidmi? Když se nedokážu nebo nechci bránit, tak jdu od toho. To je síla, ne slabost.

 8. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  99Radko na rovinu: je možné, že něco neúmyslně chápu a interpretuju špatně. Ale jak je možné se dobrat pravdy, když všechny takové debaty zanášíte osobními útoky? Vždycky a znova s tím začínáte, když vám dojdou argumenty. Teď naposled také.

 9. Avatar Radka
  Radka says:

  102No já právě vzhledem k tomu, že napíšu, že si myslím, že téma je o diskuzích a ne o homo a je to interpretováno tak, že se mi teplí eklují (což mimochodem není pravda), tak se opravdu s některými nemám o čem bavit. To se mě pak může stát, že napíšu – je listopad – a oni hledajíc co jsem tím chtěla říct budou psát, že tvrdím, že je červen. A taková diskuze mě opravdu neba:-((( Takže prostě jen využívám svého výsostného práva diskutovat jen s tím, s kým chci:-)

 10. No, kdybych se měl bavit jen s intelykentmama, tak si nerozumím ani sám se sebou :-)).Pokud jde o to překrucování (na kterékoliv straně), tak já se tomu nedivím – to jsou samé citace, vytrhnutiny z kontextu, reakce na něco, co kdosi kdysi kdesi napsal… – to se nedivím, že se původní smysl a význam může vytratit. Já když ti vaše rozhovory čtu, tak už vůbec nevím, o čem se to bavíte.

 11. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  97Překvapil jste mě :-). Ale předpokládám, že pedagog si takhle otevřené vyjádření dovolit nemůže, a neměl by si dovolit ani náznak. Takový osobní postoj totiž ty děti ovlivní daleko víc, než sebekvalitnější odborný výklad. Omlouvám se, ale nemůžu si pomoct, pořád v tom nějak vidím pokrytectví…

 12. ad [98]Jo, jistě – původní téma je ředitel. Místo těch teplejch tam mohli být třeba invalidé, cikáni nebo plešatí. Za teplé téma jsem to prohlásil kvůli tomu, že tu bylo právě tím argumentováno.

 13. Avatar Radka
  Radka says:

  96Pletete si pojmy a to dost podstatně. Proniknout pod povrch ke skutečné podstatě je naprosto něco jiného, než dezinterpretovat, překrucovat a (jak je vidět ve vašem příspěvku č.94) tvrdit, že někdo píše něco naprosto jiného, než ve skutečnosti píše. Jste opravdu velmi jednoduchá osoba. A tím končím. Ráda se pobavím s inteligentními lidmi, s vámi je to ztráta času.

 14. Avatar Radka
  Radka says:

  97No mě právě zmátlo, že jste tohle téma prohlásil za „teplé“:-) Já tam ten rozdíl mezi diskuzí o homosexuálech a původní diskuzi o zakazování (vlastně jakékoliv nelíbící se panu řediteli) diskuze vidím propastný:-)

 15. ad [94]Nebudu se pouštět do úvah, jak kdo co myslel, ale jsem rád, že vám to nakonec došlo. Ano – to je ten správný přístup: „Buzeranti se mi hnusí,…ale mělo by se o tom učit ve školách“. Není podstatné, co se hnusí vám, mně nebo řediteli školy. Je podstatné vědět, že nějaký jev nebo situace existuje a jak se k němu postavit. Ano, je podstatné o tom učit.Takže se dostáváme zpět na začátek – k odpovědi na otázku, jestli mám pan ředitel právo rozhodovat podle svého osobního přístupu.Když se mi do školy navalí parta náboženských fanatiků s tím, že vysvětlí dětem podstatu Armageddonu, tak mám právo (ne-li povinnost) *je* vykopat (pak bych měl ale zorganizovat přednášku o sektách).Když se mi do školy navalí parta teplejch s tím, že budou dětem vykládat o sociální problematice homosexuality (nemusí je přitom zteplit), tak už si výše uvedené dovolit nemůžu (bez vážných organizačních důvodů), jakkoliv bych chtěl.Pochopení toho rozdílu je věc sociálního feelingu – vysvětlit se to nedá.

 16. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  95Vidíte, a já si naopak myslím, že se člověk má snažit proniknout pod povrch ke skutečné podstatě :-).

 17. Avatar Radka
  Radka says:

  Janě F.Buďte tak laskavá a mé příspěvky čtěte tak, jak jsou napsány (event. nečtěte je raději vůbec) a nepřekrucujte je a nedávejte jim naprosto jiný význam. A už vůbec se neodvažujte mé příspěvky nějak interpretovat, zvlášť takhle ne. Můj příspěvek nebyl reakcí na žádné předchozí reakce, pouze na příspěvek č. 92, resp. na větu: Příspěvky k teplému tématu jsou nadále vítány. Proboha zkuste už opravdu číst to, co napíšu a ne to, co si myslíte, že tím myslím!!!

 18. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  93 – posunTak tedy ještě závěrem k věci k původnímu tématu – poslední slova Radky v návaznosti na předchozí reakce by se dala interpretovat také takto: “ Buzeranti se mi hnusí, zvlášť ta lesba Jana F., ale mělo by se o tom učit ve školách.“ (To jen aby se mluvilo jasně a nic se nepřikrašlovalo :-))

 19. Avatar Radka
  Radka says:

  teplé téma:-)Tak teď jste mě zmátl. Já celou dobu myslela, že tento váš příspěvek není „teplé téma“, tedy téma o toleranci k homosexuálům, ale o komunistických praktikách ve školství:-( A pokud napíšete nějaký příspěvek o nestardartním použití specifických lidských orgánů, tak ta diskuze teda bude určitě síla:-))))D

 20. uzavřenoSouvislost posledních komentářů s původním tématem se limitně blíží nule, takže pro podobné OT je tato diskuse uzavřena. Příspěvky k teplému tématu jsou nadále vítány.Pro diskusi nad specifickými lidskými orgány a jejich nestandardním použitím je možné založit nové téma.

 21. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  ach jo… (Jana F., 16. 11. 2007 14:12)Když to se nedá vydržet, takové nahrávky a nereagovat…———————————————–Kterými pysky jste vypustila na svět tuto otázku?Těmi blíže orgánu kterým myslíte? Spokojená?

 22. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Fakt? Tak proč pořád lžete?

 23. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Fór je v tom, že každý považuje za nejubožejší lidskou podlost něco jiného.Někdo dokonce i lhaní.Někdo dokonce i nabádání gravera ke smazání příspěvků které se vám nelíbí. Každý má jiný vkus.Netechnická poznámka (graver snad promine): myslíte že někdo stojí o váš respekt?

 24. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  85Je to tak – nenajdete na netu nic, co jsem napsala, k čemu bych se nepřiznala. Kdyby Radka prohlásila, že není pan 1234 píšící na -s-, respektovala bych to. Ale ona si nechává zadní vrátka, aby mohla kdykoliv napsat – „Kde jsem psala, že jsem/nejsem pan 1234?“ Považuji to za nejubožejší lidskou podlost.

 25. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Místo trhání bychom se měli spíše vrátit k tematutabu: růžové košilky, růžové víno …. Ne?

 26. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  pro všechnytrhněte si ploutví a třeba se tu sežerte

 27. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  A vy si vždy stojíte za tím co jste pod různými nicky psala na BC (a bylo jich snad dost).Na rozdíl od vás nikonu nevadí že se k tomu nepřiznáte, neb každému je hned jasno o co vám jde. Podstané je v odborných diskuzích (ne v těch vašich odporných) by mělo jít o správnost a pravdivost, což se o vašich říci nedá.Pokud se kdokoliv podepisuje jakýmkoliv nickem a píše v ženském nebo v mužském rodě, tak vám to musí být jedno (i kdyby se podepisoval/a/oTůdle z nůdle a psal/a/o ve středním rodě).Nemělo by vám (ani graverovi) vám jedno, že jakéhokoliv tematu na jakémkoliv webu využíváte jenom k napadání, lhaní a radujete se z toho. A kyž potom dostanete na …. tak brečíte jak ….=viz agresivní blbec na oaZe=, nebo u majitelů estránek.

 28. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Už jsem sem nechtěla psát, ale tohle ještě vysvětlím. Nejde vůbec o to, jestli je někdo takový, nebo makový, jestli někam píše to, nebo ono. Jde o to, že když už někdo někam něco píše, má si za tím stát. Souhlasíte s tím, Radko? Chápete, že mi vůbec nevadí, co píšete jako pan 1234 na oase? Naopak, lichotí mi, že jsem se stala smyslem vašeho života :-)). Vadí mi ale, že se k tomu nepřiznáte. Proč asi?

 29. Avatar Radka
  Radka says:

  zuzikoviZajímavé, Vladimír má vystřelit, když pouze se záměnou teplá/1234 napsal totéž co Jana F.? Proč totéž nenapíšete Janě?:-)))

 30. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  add 81 a přechozí Nějak se z toho stává Vladimírov, ne ? Vladimíre, už vám nestačí vaše nechutné webovky ? Svět je vám malý ? Tak vystřelte na měsíc a nepruďte ještě tady.

 31. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Jano F. Doufám že vás takovéto slátaniny psané dle Vašeho návodu nijak nerozvášnily jenom nastavily zrcadlo vašim úspěchům zde „v graverově“

 32. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Jako 70 Jana F. | 83.208.141.xxx | 06.11.2007, 17:50:55 Milá JUano F., pokud nejste teplá píšící na oaZu, velice rád se vám ze srdce omluvím. Nejste?

 33. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Jako Jana F. | 83.208.141.xxx | 06.11.2007, 21:00:25 Stydíte se za to, že jste teplá, že?

 34. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Jako Jana F. | 83.208.141.xxx | 06.11.2007, 19:02:44 Aha, takže jste pan teplá.

 35. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Jano F jste teplá

 36. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Jana F.- 67Jano F. nadpis je TEPLÝ TABU. Jestli odkryjeme tabu vaším obvyklým způsoben, bude to vypadat asi takto:Koukám, Jano F., vy tu budete za chvíli psát jako píšete na http://www.oaZa.estranky.cz ,

 37. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Stydíte se za to, že jste pan 1234, že?

 38. Avatar Radka
  Radka says:

  73Aha, takže vy jste vážně jak malý trucovitý hloupý děcko, který dokáže mlet pořád dokola.

 39. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Aha, takže jste pan 1234.

 40. Avatar Radka
  Radka says:

  69 – graverTo, že nemažete, vidím a je to fajn. Aspoň se může vyjádřit každý, a ne jen přikyvovači:-):-) Nemyslela jsem to tak, že to chci smazat, já si za tím stojím a vzhledem k situaci ve které je to napsáno mi nepřipadá, že bych někoho urazila (snad jen holky z moulinu), ale tak, že kdyby jste náhodou rudnul rozpaky nad tím, že to „sprosté“ slovo vám hyzdí stránky, …:-D

 41. Avatar Radka
  Radka says:

  Howg k 70K tomuto tématu jsem již napsala dříve vše:-)

 42. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Milá Radko, pokud nejste pan 1234 píšící na oaSu, velice ráda se vám ze srdce omluvím. Nejste?

 43. 68Mně je to jedno – dělejte si tu všichni, co chcete, já budu dělat totéž. Jako na oas(z)e to tu jistě vypadat nebude – já sem nikomu přístup nezakazuju a nic nemažu.Jinak je mi vcelku egál, jestli mě někdo ohazuje tady nebo jinde – můj názor a jeho samotného to nezmění.

 44. Avatar Radka
  Radka says:

  67Milá Jano, prdlačky víte co, kam a jak píšu, tak si ty fantasmagorie nechte laskavě pro sebe.BTW: Gravere, jestli vás to slovo taky tak pohoršuje, tak to klidně smažte:-)

 45. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Koukám, Radko, vy tu budete za chvíli psát jako píšete na http://www.oasa.estranky.cz , a taky to tady bude tak vypadat…

 46. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Prokristapána…..

 47. Avatar Radka
  Radka says:

  korouhvičkaNo prostě je jen jako mnoho dalších…když zjistil, že nemá „většinový“ názor, tak prostě otočí a tvrdí, že byl nepochopen. Je to prostě kurva špína chlap, jak se říká u nás, v oltecu:-)

 48. updatehttp://zpravy.idnes.cz/debaty-o-homosexualech-k-vyuce-nepatri-trva-na-svem-reditel-p4o-/nazory.asp?c=A071105_121158_nazory_adbTaky superrychlá otočka: jejda, tak vy jste si mysleli, že jako mám něco proti? No to né, já jen že…“nechávám plně na jejich rozhodnutí, kolik informací chtějí k danému tématu svým dětem poskytnout“ – to asi bylo jinak, že?“Gymnázium je založeno na tradičních kulturních a etických hodnotách, jakými jsou humanismus, solidarita“ – jen si ten humanismus asi představujeme každý jinak.“vždy preferuji bezpečí a zájem dětí a jejich rodin“ – ať chtějí nebo ne…“vyzvu rodiče studentů, aby se vyjádřily“ – doufám, že češtinu neučí…

 49. Avatar Radka
  Radka says:

  k 55většinu rodičů děsí mít takové vlastní dítě – myslím, že neděsí, rozhodně ne většinu. Matkám je to asi spíš líto zejména kvůli prapotomkům. Tatíci, to je jiná. Ti obecně hůř nesou nejen odlišnost sexuální, ale i tělesnou, psychická postižení svých dětí apod. Myslím, že to berou jako své osobní selhání. Ale to se dostáváme už hodně od původního tématu.

 50. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  neníDáme víc cukru a je to. Blbost je nedělat svařák vůbec.

 51. je neduživý……půda ho neuživí… A kromě toho – erömü!No řekněte, není to blbost, dělat svařák ze suché Frankovky?

 52. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  ad [58]tak to náhodou vím co je, irelevantní to mám furt :-)))))a jsem Zuzik s měkkým a krátkým 🙂 „i“. Hezký podvečer, moc dobře se bavím

 53. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Tak má taky právo na presumpci neviny. S výjímkou vašeho webu a bulvárního tisku.

 54. ad [56]„jsem z toho rozuměla akorát sere a no comment“Tak to víš všechno – já jsem víc říct nechtěl :-))ad [57]: no jo, vážně, máte pravdu – skoro to tak vypadá :-)ad [55]: „šmahem odsoudíte člověka, o kterém nic nevíte.“ – já neodsuzuju lidi, ale skutky. O něm nevím (a nechci vědět) nic, o tom, co udělal, vím z toho článku. Pokud to bylo jinak (to už jsem tu psal), tak je celá tato diskuse irelevantní (pro Zuzíka: irelevantní = na hovno :-)“Přiznejte mu tatáž práva, jaká přiznáváte homosexuálům“ – když sám zjevně teplej není, tak mu nemůžu přiznat stejná práva. Nebo jaká konkrétní práva myslíte? Od (na rozdíl od těch homosexuálů) už veškerá práva má.

 55. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  53Tak co s prominutím kecáte, gravere, že není pravda, že já mám vnitřně menší problémy s přijetím homosexuálů, než vy? Teď to sám píšete.

 56. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Graverekurňa, já vím, že si vzdělaný, ale jak to mám všecko pochopit, když to je samé cizí slovo a já musím furt chodit na google, abych si to našla :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) jsem z toho rozuměla akorát sere a no comment :-DDD

 57. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Snažím se pochopit, proč, když je to něco zcela normálního a jiná varianta jak to definovat se nepřipouští, tak většinu rodičů děsí mít takové vlastní dítě. Jiřina to napsala otevřeně, jak to je, bez pokrytectví. Sprostých slov si užívejte po libosti, gravere, když vám to dělá dobře. Znáte mě už dost dlouho na to, abyste mě nemusel obvińovat z toho, že tvrdím něco, co si nemyslím. Proč bych to proboha dělala? Opakuji, že proti homosexuálům nic nemám z hloubi své duše, přiznala jsem i takový případ v rodině, věřící nejsem, ani nejsem v žádné církvi. Kromě toho, že jsem dost hloupě argumentovala v otázce, zda o tom učit nebo ne (to přiznávám), jsem měla výhrady proti jednomu pochybnému článku, na základě kterého šmahem odsoudíte člověka, o kterém nic nevíte. Přiznejte mu tatáž práva, jaká přiznáváte homosexuálům.

 58. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Radce k 51 Máte asi pravdu, já osobně neznám nikoho. Znám jich pár o kterých to všichni vědí a tak možná proto mi připadají jiní.Ale nevadí mi, jeden je lékař. Neznám nikoho koho by to pohoršovalo. Já jako máma bych kluka nebo i holky nikdy nevyhodila. No nikdy neříkéj nikdy. Pokud by mi kradl zlato z ruky, ale to je jiná otázka.

 59. conclusionJá sám jsem velmi intolerantní člověk a pokud mě někdo sere, tak mu to dám sežrat bez ohledu na to, jestli je to teplouš, křesťan nebo třeba krejčí. Mezi homosexuály mám známé i já a s některými jejich projevy mám osobně dost problém. Vším tím, co jsem napsal, jsem rozhodně nechtěl to, jak já je mám rád/nerad. Co chci říct a na čem trvám je to, že můj osobní pocit (afinita nebo averze) není společenským axiomem a i kdyby se mi homosexuálové osobně hnusili, nikdy bych to neprotahoval do nějaké obecné roviny a neupíral jim jejich status a práva jen kvůli osobnímu postoji. A o tom to je – to totiž většina lidí dělá.A změnit svůj postoj k vlastnímu dítěti kvůli jeho sexuální orientaci? Asi no comment…

 60. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  49i beze mně, na to se nedá dívat střízlivým aočima :-))))

 61. Avatar Radka
  Radka says:

  Jiřině k 46Kolik jich znáte? Já osobně celkem dobře 4 gaye a jednu lesbu. Já jen u jednoho z nich poznám na první pohled, že je gay. U dalšího známého jsem to zjistila až po 15letech, když mi to sám řekl. O těch dalších to vím od začátku, ale nepoznala bych to. Bohužel s vámi musím souhlasit, že kdyby mi přišel syn domů, že je gay, velmi velmi těžce bych to nesla. Zaprvé proto, že by mi bylo jasné, že bude mít s některými lidmi problém kvůli své orientaci, ale hlavně kvůli vnoučatům. Ale když už by nenašel pochopení v rodině, kde jinde? Znám kluka, který je trans. Dokud to tajil, byl nešťastný. Hrozně nešťastný, byly i pokusy o sebevraždu. V den plnoletosti to oznámil rodičům. Teď už je to dva roky, je z něj bezdomovec, těžko hledá práci, ale je svůj a sám říká, že konečně šťastný. A já jen nechápu, jak se ho mohla vlastní matka zříct jen proto, že je „jiný“.

 62. 48„moje tolerance k této menšině je hlubší, než graverova“.Tak na tohle tvrzení si udělejte názor každý sám – mě už to nestojí ani za sprosté slovo.

 63. je těžké to pochopit?Já odsuzuji zákaz diskuse O HOMOSEXUÁLECH, nikolv neexistenci diskuse o tom, jak k nim přistupovat. Tzn. odsuzuji to, že ředitel zakázal jejich zástupci, aby sdělil studentům, že i homosexuálové jsou lidi jako oni, se stejnými právy a povinnostmi. Nechtěl bych ale, aby se někde diskutovalo o tom, jestli homosexuály chápat takto nebo tím druhým způsobem, který tu byl naznačen (je to shit a to nejlepší, co pro ně můžeme udělat, je že je budeme tolerovat“.“místo, abych třeba řekl, proč jsou něčí názory „mylné“, tak ho jednoduše ztřískám a je mu to jasné“Takže vy si myslíte, že bych měl dospělému člověku vysvětlovat, PROČ se má na elementární sociální problémy nějak dívat? A máte pocit, že jsem tu někoho ztřískal, abych ho donutil změnit názor (co bych z toho asi měl)? Někdo tu tvrdí, že změnil názor na základě diskuse se mnou a vy mi to dáváte za vinu? Kdyby to byla pravda (není – jsou to jen kecy), kdybych skutečně takovou moc měl, tak se tím budu chlubit.Tedy: já jsem svůj názor nezměnil – je pořád stejný, jako v tom článku. Zbytek diskuse je jen o tom, jak moc se komu nelíbí způsob, kterým svůj názor prezentuji. A v tom se dá pokračovat i beze mne.

 64. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Těžko říct, jestli jsem změnila názor jako takový, jen jsem uznala, že moje argumentace byla mylná – není pravda, že když neplatí „je žádoucí“, tak musí platit „není žádoucí“, jak jsem se původně domnívala. V podstatě jsem dospěla k závěru, že moje tolerance k této menšině je hlubší, než graverova. Jen se snažím nazývat vše pravými jmény, tak jak to cítím. Přestože dostávám klackem po hlavě, až mi naskakují slzy do očí. Ale lhát kvůli tomu nebudu, to si zase, gravere, nefanděte.

 65. 45Taky na závěr: Gravere, na jedné straně článek, kde odsuzujete zákaz diskuze na školách o homosexualitě a pak Vaše prohlášení, že: „Ano, souhlasím – jsou věci, o kterých se nediskutuje. Rozhodně bych byl rád, kdyby se na školách o přístupu k některým problémům nediskutovalo ve smyslu možných alternativ“ – čert se ve Vás vyznej :-)).Jana buď změnila názor nebo se Vás jednoduše zalekla :-))). To první bych vyloučila, protože změnit názor na základě „z Vašich názorů je mi blivno“ se mi zdá nemožné. A to druhé, to je to Argumentum baculinum (důkaz holí) – místo, abych třeba řekl, proč jsou něčí názory „mylné“, tak ho jednoduše ztřískám a je mu to jasné :-)))).

 66. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Homosexuálové? Trochu mi vadí, že se nechovají ani jako ženská, ani jako chlap. A nezobte se na mě, já bych nesla asi hodně špatně pokud by můj jediný syn vejškrabek byl homo , já bych to asi nějak překonala ale manžel který toužil mít syna, ten by to asi nezvládl a přitom je hodně tolerantní.Jinak když to je v jiných rodinách, tak to mi opravdu nepřipadá tak strašný nebo divný.Promiňte, napsala jsem jak to cítím.

 67. Argumentum baculinumNevím co to je a co přesně ode mě vám tak přijde.Ad [14]: Pokud jde o můj styl diskuse, tak na diskusi musí být vždy nejméně dva (jestliže tedy někdo netrpí nějakou specifickou duševní poruchou). Už jsem to tuším psal jinde: nikdo není povinnen se mnou diskutovat, pokud mu nesedím. Mně by (po tom, co jste tu napsala) nemusel sednout *váš* styl – a vidíte, je mi to fuk. Vadí mi vaše názory, ne jejich prezentace.“Pokud bude výuka ve školách vypadat tak, jak předvádíte styl „diskuze“ tady, tak to bude nalévání něčeho do hlav bez možnosti diskuze“Ano, souhlasím – jsou věci, o kterých se nediskutuje. Rozhodně bych byl rád, kdyby se na školách o přístupu k některým problémům nediskutovalo ve smyslu možných alternativ – tzn. jestli třeba něco nemůže být tak, jak to vidí parta fašounů.“Nemám problém s tím, přiznat omyl“: pravdivost tohoto tvrzení nekomentuju. Ale: vy jste tedy na začátku a na konci diskuse měla jiný názor a změnila jste ho, protože jste pochopila, že se mýlíte. Tomu nevěřím, ale pokud to je pravda, tak ta diskuse měla smysl i přes (nebo právě pro) můj styl.Tím je to téma pro mě opravdu vyčerpané.

 68. k 41Gravere, nezlobte se na mě ale od Vás mi to teď přijde jako Argumentum baculinum.

 69. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  41Pokud bude výuka ve školách vypadat tak, jak předvádíte styl „diskuze“ tady, tak to bude nalévání něčeho do hlav bez možnosti diskuze. Kdo by se odvážil přijít např. s názorem „Když bude většina lidstva homosexuální, tak zřejmě vyhyneme“, tak z toho bude ostatním „blivo“. Ale možná se tento postoj týká jen mě tady. Čeká se, že tady budou všichni výt zcela jednotně. Kdo ne, z toho je vám „blivo“. Nechodím se sem i jinam vytahovat a hlásat nějaká dogmata. Snažím se hledat odpověď na své otázky. Nemám problém s tím, přiznat omyl. Jsem jednoduchá a říkám, co si myslím. Já, ne nějaká církev, ne veřejné mínění, ne tisk.

 70. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  OdlehčeníMám pocit, že nikdy nedokážu vyjádřit své myšlenky v psaném slovu, tak jak bych to dokázala v reálu. Proto je mi jedno, jak tady nazvu svůj postoj, jestli tolerance nebo smíření nebo co.Až si všichni někdy budete chtít ujasnit své myšlenky, pak vám vřele doporučuji přijet k nám do Jeseníků a udělat si hezký víkend. Třeba http://www.krizovyvrch.cz. Přeji všem hezký den, zejména Graverovi, protože to cítí jako já. A mějte rádi lidi, protože vovovotom to je !

 71. ad [39]„snad si nemyslíte, že mám něco proti homosexuálům“Ano, myslím.“Formulovala jsem ho blbě“, možná blbě, ale naprosto jasně.“Jsou to rovnocenní lidé“Gratuluji k rychlému obratu – tak rychle by to nesvedl ani mistr capoeiry.“Když bude většina lidstva homosexuální, tak zřejmě vyhyneme“ – toho jsem si všiml až teď. Pak se nedivte, že na vás někdo útočí kvůli tomu, jak prezentujete své názory. Víte, odkud pochází tato demagogie? Ano, správně, od křesťanské církve, která občas zakazuje (promiňte – netoleruje) i umělé početí.“proto se mi příčí je brát jako vyučovací látku“Jistě, proč do toho tahat pedagogy – ať si dětičky udělají názor na tuto problematiku raději v partě vyhulených fašounů. Ještě pořád nemáte odpověď na svůj dotaz, na které škole se učí skinheads?Pro mě tahle diskuse končí – všechno bylo řečeno. Z některých formulací se mi opravdu dělá blivno…

 72. Avatar Radka
  Radka says:

  toleranceMě se slovo tolerance nezdá zrovna vhodný. Proč by měli např. oni potom tolerovat nás? Tolerovat mohu např. kuřáky. Ti mají „závadné“ chování, obtěžují tím ostatní (jsem kuřák). Tolerovat můžu nevhodné chování, ale rozhodně ne něco, jakou kdo má orientaci, jestli je černý nebo žlutý, co je prostě jen jeho věc, po čem je mi prd. Toť můj názor.

 73. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Proboha, snad si nemyslíte, že mám něco proti homosexuálům. Ani v nejmenším. Snažila jsem se formulovat svůj pohled na spolužití s nimi. Formulovala jsem ho blbě, to uznávám. Máte pravdu, ani tolerovat není to pravé. Jsou to rovnocenní lidé (pak že nemáte pedagogické vlohy :-)). Možná právě proto se mi příčí je brát jako vyučovací látku. Takhle jsem to to cítila od začátku, jen jsem to vzala z opačné strany.

 74. tolerance?Je to to správné slovo? Co myslíte? Budeme *tolerovat* homosexuály, lesby, plešaté, barevné, invalidy…? A jsou ty póly skutečně „žádoucí/nežádoucí“? Proč by měl být někdo takový žádoucí nebo nežádoucí?Ne, já to vysvětlit nedokážu. Těžko jsem hledal slova i když jsem to vysvětloval svým dětem. Proto bych byl rád, kdyby jim to vysvětlil někdo, kdo to dokáže.Mimochodem, souvisí váš názor nějak s vaší vírou, náboženstvím nebo něčím takovým?

 75. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Budete se divit, ale tohle vysvětlení beru. To jsem chtěla slyšet od začátku. Máte pravdu, uvědomuji si až teď, že mezi žádoucí a nežádoucí je další barva – tolerovaná.

 76. fér debata?Prosím vás, nechte toho. Co nám tím chcete říct? Že když někdo neuznává první větu, tak automaticky tvrdí druhé? Sociální systémy se řídí fuzzy logikou, ne booleovskou algebrou. Podle vás tedy platí, že když něco není bílé, je to černé?Svůj názor jste vyjádřila jasně, tak si za ním stůjte a nezamotávejte se do toho.

 77. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  to není fér debata…Pokud neplatí věta „Homosexualita NENÍ ve společnosti žádoucí“, musí platit věta „Homosexualita JE ve společnosti žádoucí“.

 78. ad [18]4Bl.: aha, už jsem to pochopil – každý jsme mluvili o nečem jiném. Vy jste dělala takovou malou anketu o názorech teenagerů, zatímco já jsem kritizoval někoho, kdo se jim ty názory snaží podsouvat jako za komančů. Tak to potom jo.¨Média taky moc vážně neberu, ale tohle mi zrivna moc vytržené z kontextu nepřijde – jedině že by byl pan redaktor mistr v překrucování (což nevylučuju). Tak dobře – budeme věřit, že graver je paranoidní blb a že to všechno bylo jinak. Sám bych byl rád.Ony ty moje záchvaty nad těmihle excesy mají svůj důvod – něco jsem zažil a nechci, aby to zažili mé děti (a ani žádné jiné). To pro ty z vás, které to nevzrušuje a dívají se na to s nadhledem.Ad [17]: „homosexualita může být společností tolerovaná, ale nikoliv žádoucí. Nevidím jediný důvod, proč o ní učit“ – tak to je síla. Je to váš názor a máte na něj právo, ale zvedá se mi kufr. Představte si, že máte homosexuálního syna a společnost se skládá jen z lidí s tímto názorem.“Která škola asi učila skinheady“ – ta, o které se píše v tom článku.Ad [32]: „zablokujte mi sem přístup“ – proč? Pokud nechcete psát, tak to snad zvládnete sama a nepotřebujete na to svěrací kazajku. To, že se mi něčí konkrétní názor nezamlouvá, neznamená, že mu budu bránit ho vyslovit.

 79. Avatar Radka
  Radka says:

  takže použilaTak mi tedy vysvětlete, co jiného, než že je homosexualita nežádoucí ta vaše věta znamená. Ráda se nechám poučit.

 80. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  naposledy A vy jste to překroutila, že tvrdím, že je nežádoucí a že mi homosexuálové vadí!!!! Takhle debatovat nehodlám.Krucinál s kým já se to tady zase zaplétám, gravere zablokujte mi sem přístup a pošlu vám do klubu Tullamorku.

 81. Avatar Radka
  Radka says:

  nepoužila??Takže vy jste nenapsala: …Takže homosexualita může být společností tolerovaná, ale nikoliv žádoucí…

 82. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Nepoužila.

 83. Avatar Radka
  Radka says:

  Janě FCo jsem podle vás překroutila? Vždyť jsem použila přesné citace z vašeho příspěvku.

 84. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  plíživá kontrarevoluce :-))Na vás a vaše překrucování vůbec nehodlám reagovat, Radko. Ale pro ostatní – opravdu by mě zajímala odpověď na otázku v č. 22. A přidám ještě další: Když napíšu, že homosexualita jako jev není pro společnost v masovém měřítku žádoucí, tak to je to samé, jako kdybych řekla, že homosexuálové jsou nežádoucí? Snad je zbytečné psát, že proti nim nic nemám. Snažím se pojmenovat věci pravými jmény, ne podle toho, co zrovna je vyžadováno. Toho jsem si užila za komunistů dost. Stačil jiný názor a už byl člověk kontrarevolucionář :-)).

 85. Avatar Radka
  Radka says:

  tak mi to nedá..Ale abyste zuziku zase nebyla v nemilosti, když Jana F pochopí, že vlastně slova, kterými jste mě zahrnula patří jí:-)))…Právě takové názory, jako máte vy vedou k nesnášenlivosti ve společnosti. Právě takoví lidé, kteří se takto nad tím zamýšlejí,co považují odlišné za nežádoucí…

 86. Avatar Radka
  Radka says:

  a ještě……Nekládejte mi do úst slova, jež jsem nevyslovila..Nebojte se, to já nikdy nedělám. Já čtu jen to, co je skutečně napsané. Na vkládání nevyslovených slov je specialista někdo jiný:-))

 87. Avatar Radka
  Radka says:

  k 23: Nemelu nic o tom, co jste kde napsala. Přečtěte si to znova a podívejte se, kdo to napsal, že homosexuálové jsou pro společnost nežádoucí. Já bych takovou kravinu z klávesnice nevypustila, naopak se snažím vyjádřit svůj nesouhlasný názor. A nebudu mluvit ani o toleranci, protože jim nemám co tolerovat. Jejich sex. orientace je čistě jejich věc.

 88. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  JanoKdyž jsem dospívala, tak se o ničem nemluvilo, nemluvilo se ani o homo ani o hetero, vůbec o ničem. Naši mi koupili knížku a mysleli si že to stačí. Nestačilo. Bez dostatečných informací si mladí hledají svou vlastní cestu k informacím nebo dokonce se na ni vydají a ta cesta nemusí být vždycky tou správnou. Jen chci, aby se nezakazovalo mluvit o čemkoliv. Vždycky pak záleží jen na počtu a zájmu posluchačů. Tak a teď si jdu nechat zastříhnout vlasy, dám si aromaterapeutickou masáž a pak jedeme na večeři. A všechny zatím nevyřčené otázky si nechejte na zítřek :-))))

 89. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  RadkoCo to melete? Já psala něco o žádoucí nebo nežádoucí homosexualitě? Nekládejte mi do úst slova, jež jsem nevyslovila. Právě takové názory, jako máte vy vedou k nesnášenlivosti ve společnosti. Právě takoví lidé, kteří se takto nad tím zamýšlejí,co považují odlišné za nežádoucí. Mně to ani nenapadlo. V tom je můj náhled na život odlišný. Když něco toleruju, tak to přijmu jako součást života. To není jako „zavřít nad tím oči“.

 90. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  OtázkaZuziku, chápu, jak to myslíš, učit toleranci k homosexualitě. Ber tohle prosím opravdu jen jako dotaz: jakým způsobem? Vysvětlovat, že je to naprosto normální věc? Nebo že je to svým způsobem postižení, za které ti lidé nemohou?

 91. Avatar Radka
  Radka says:

  nežádoucí……Takže homosexualita může být společností tolerovaná, ale nikoliv žádoucí…Dost hustej názor:-( Když je nežádoucí, tak ji vymýtíme, ne? A proč je nežádoucí? Čím vám homosexuálové vadí? Je to prostě sex. orientace, s kterou nejde nic udělat. Prostě je. Není to nemoc, není to vada. Aby pak někdo nenapsal, že třeba nemocní (nebo hloupí lidé, postižení, romové….) jsou společností tolerováni, ale nikoliv žádoucí. To mi připadá naprosto stejnej nesmysl. …až bude většina lidstva homosexuální …tak pak pro ně nebudeme normální a žádoucí třema my ostatní:-)))Ale nebojte, procento homosexuálů se nezvyšuje geometrickou řadou, je jich pořád stejně….Žádný oficiální zákaz vydán nebyl…nevím, co myslíte tím „oficiální“. Zákaz homosexuality včetně trestnosti už tady jednou byl:-((( Děkuji, nechci. A právě takoví troubové jako ten pan ředitel nebo nejmenovaný lidovecký poslanec by ho třeba mohli opět chtít uzákonit.

 92. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  sorrymám tam hrubku, ale já spěchám, mám rande :-)))

 93. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  HomosexoJani, homosexualita se nedá naučit :-))) A má se mluvit o všem. Tady to je hlavně, ale opravdu hlavně o toleranci k něčemu odlišnému. Ne, že děcka ví, co to je bukvice, ale je potřeba v nich vypěstovat úctu a tolernaci k ostatním lidem, i kdyby byli sebevíc odlišní. Samozřejmě tím nemyslím, aby byli tolerantní k -ismům, ať už začínají na komun, faš, ras, neonac a podobně. A i o těch -ismech je potřeba hovořit nahlas a zejména před děckama a vysvětlovat a vysvětlovat, aby nám z nich nevyrostli třeba ty holé lebky. A věřte tomu, že to ta děcka opravdu zajímá.

 94. Na začátku byla jen otázka 🙂Gravere, Vy asi předpokládáte, že to, co jsem napsala, bylo vyjádření se k tomu, k čemu na nějaké škole došlo – ale nebylo! Vy jste nadhodil téma ale já se v souvislosti s tím zeptala, jaké jsou zkušenosti ostatních s tím, co zajímá mě. A mě zajímá, jak se dnešní děti na homosexualitu dívají, jestli je jim všechno jasné, jestli třeba sami v tom netápou (a to přece není jen věc školy). Vezměte to jenom jako otázku.A k samotnému tomu článku: media beru s rezervou – s velkou rezervou. A to Vaše +/- může být třeba jen pár vět vytržených z kontextu a situace se může změnit. Takže mi promiňte, když napíšu, že je mi celkem jedno, kdo co napsal a jak kdo co do článku poskládal. Pro mě tohle Vaše téma navodilo jiné otázky. A odpovědi na ně jsou pro mě přínosnější než odpovědi, zda je ředitel lump nebo anděl :-)).

 95. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Hele, Zuziku, žádné trojky, jo :-))? Buďme objektivní, vynechme demagogii, svaté rozhořčení a vezměme fakta. Žádný oficiální zákaz vydán nebyl, novinový článek tohoto typu mě nechává v klidu. Je to o prioritách výuky a ty jsou v pravomoci škol. Když bude většina lidstva ovládat bojová umění, bude svět lepší (sebekázeň, zdraví, kondice, dobré morální vlastnosti). Když bude většina lidstva homosexuální, tak zřejmě vyhyneme. Takže homosexualita může být společností tolerovaná, ale nikoliv žádoucí. Nevidím jediný důvod, proč o ní učit. Tolerance se stejně naučit nedá, tu buď v sobě člověk má, nebo nemá. Která škola asi učila skinheady?

 96. ad [14]Uf. Tak to zkusím ještě jednou: ano, já připouštím, že by dnešním puberťákům (některým) mohla taková diskuse připadat zbytečná, ale o tom tu není řeč. Nechal JE někdo rozhodnout, jestli to chtějí? Nerozumím, jakou osobní zkušenost nebo konkrétní lidi máte na mysli? A jak s tím souvisí novinář? Jakože když jste u toho nebyla, tak to, co někdo napíše, neplatí? No, to je docela rozumný přístup – prinejmenším v případě bulváru. Já to prostě chápu tak, že někdo popisuje něco, k čemu asi tak nějak +/- skutečně došlo – pokud ne, tak je celá diskuse o ničem.Nebo jak? Když mi můj pubertální syn řekne „ale fotr, vole, dyť jako vo nic nejde, vole, dyť my ty teplý známe a je to jako v pohodě, vole“, tak to nějak toho ředitele omlouvá? Nebo jaký je vztah mezi názorem našich dětí a tím, k čemu tam (asi) došlo? Já se nehádám, jen prostě nechápu, jak to myslíte.

 97. jo, paradoxy……těch tam je…Mně nevadí teplej kněz – nevidím na tom nic špatného. Klerikům homosexuálové vadí, ale sami se vesele teplí mezi sebou i s ostatními. Bodejť – co jim zbývá. Když se tak narodí, už s tím nic nenadělají, že? Pokrytectví, lži a faleš. Jinak o tom nemůžu moc diskutovat, protože jsem nepochopil, proč přesně mají být homouši a lesby pro církev nepřijatelní. Snad mi to někdo vysvětlí…

 98. Opět ???Zuzi, teď Ti moc nerozumím. Nevím, o jaké názorové trojce mluvíš – jen tuším :-))). A ať si má každý svůj názor :-)). Já jsem jen chtěla vědět, jaké máte Vy osobní zkušenosti s postoji těch dětí. Protože já si dokážu spíše udělat obrázek o něčem (o čem nevím) na základě konkrétních lidí a jejich konkrétních zkušeností než podle toho, co kde napíše nějaký novinář.

 99. Avatar Radka
  Radka says:

  křesťani a homosexualitaMě to zamotání křesťanů do toho připadne dost paradoxní. Vzhledem k tomu, kolik je v poslední době odhalených případů kněžích homosexuálů/pedofilů:-)) Takové procento v určité komunitě asi nikdo nepřekoná. Možná snad umělci…

 100. o čem to je…Ono ani tak nejde o to, že pan ředitel poslal hošany s tou přednáškou někam, jako o to, jak to ten idiot (coby zástupce státní instituce, placený z mých daní) zdůvodnil. Někdo s takovými názory do školy nepatří, ale když už tam je a takový postoj má, tak v tom musí umět chodit – neimputovat své bludy všem ostatním (a ještě jménem školy). Ta chucpe, že to řekne na plnou hubu a vůbec se s tím nesere, protože ví, že mu to projde. Asi si ho Džamila nezavolá na kobereček a neřekne „tak jsem slyšela, že tam kážeš ňáký ty věci proti těm teplejm, tak vono se to teďko moc nenosí, víš, tak rači uber…).Ale pěkně do toho namočil ty křesťany – to mi nedá, to si vychutnávám.

 101. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  ZamyšleníMně moc psychologické a politické rozbory nejdou, takže pokud se chci vyjádřit, tak se snažím se do toho moc nezamotat. Tak si to tu pročítám a musím konstatovat, že mně některé názory velmi překvapily. Sedím tu se zvednutým obočím a je to jako skládat nekonečné puzzle vašich povah. Myslím si, že škola je od toho, aby vzdělávala a vzdělávala nejen v přírodních či humanitních oblastech, ale i ve společenských. Nežijeme přece ve vzduchoprázdnu. Svůj názor jsem řekla celkem jasně, ale cítím potřebu ještě něco dodat: tentokrát s vámi, holky, do názorové trojky nejdu

 102. šílenej článek?Jistě, iDnes je bulvár středního kalibru a bezvýhradně akceptovat zde publikované informace by mě nenapadlo. Nicméně, vy píšete „nepodložená tvrzení, založená na tvrzení bývalého studenta, kterému něco zakázali“, autor článku píše Ředitel Podešva:… „Některá problematika není nezbytně nutná pro výchovu našich žáků. Koneckonců sem chodí i křesťané a jejich rodiče by si asi nepřáli, aby se děti dozvídaly informace, které se zabývají třeba sexuálními minoritami… ***vysvětlil Podešva svůj postoj iDNES.cz***“ – tzn. autor článku zjevně s ředitelem mluvil a ten mu mj. řekl, že *by* si rodiče křesťanů *asi* něco nepřáli (jak to ví – oni mu to řekli?).A ta pěkná implikace – křesťané si nepřejí mluvit o menšinách…A vůbec jste asi ten článek nedočetla do konce – jinak byste netvrdila, že je to všechno názor jednoho studenta.Ad „Až bude někde černé na bílém vyhláška, že zakazuje mluvit o homosexualitě“ – na to já čekat nebudu, až zase někde taková vyhláška bude. Kvůli lidem, kteří viděli průser, až když byl na vyhlášce, jsme byli desítky let v prdeli…Ano, za tím článkem *může* být prostý fakt, že se panu řediteli do školy nacpalo pár homoušů s nějakou přednáškou a on je prostě vyhodil, protože musel udělat selekci a přednáška o sexuálních menšinách byla vloni. Ale on sám to takto nezdůvodnil – vyjádřil se jasně.Pokud jste svým příspěvkem chtěla říct jen to, že to všichni zveličujeme a asi to bylo jinak, tak to beru – na to máte právo.

 103. Avatar Radka
  Radka says:

  ???Tam ale mluví i úspěný absolvent a ostatní. A hlavní jsou podle mě důvody, které ředitel uvedl. Takový člověk nemá být pedagogem vůbec, natož ředitelem.

 104. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Z komára velbloudTo je šílenej článek, gravere. Je to novinářská demagogie, nepodložená tvrzení, založená na tvrzení bývalého studenta, kterému něco zakázali a bývalého kantora, který bůhvíproč odešel. Pokud ředitel z nepřeberného množství filmů a debat vybere jen něco a něco nepovolí, protože všechno se ani stihnout nedá, tak na to má plné právo. Až bude někde černé na bílém vyhláška, že zakazuje mluvit o homosexualitě, tak to bude něco jiného. Pokud zakázal film nebo besedu na jakékoli téma, je to v rámci výběru toho, co se učit bude a co ne. Všechno nelze.

 105. Avatar Radka
  Radka says:

  4Myslím, že mají. Např. proto, že ti, co s tím nemají problém, nechápou, proč s tím má mnoho lidí problém. Třeba proto, že bohužel v naší společnosti jsou nadpoloviční většinou tito lidé odsuzováni a v diskuzi by mohli zjistit, co můžou udělat pro to, aby tomu tak nebylo. Ale je pravda, že ta diskuze by měla být hlavně pro ty, co s tím mají problém. Aby třeba pochopili, že když kluk hetero kamarádí s klukem homo nemusí být gay, že gay nebo lesba neznamená, že okamžitě vyjede po druhém pohlaví apod. Syn je v středoškolském věku, zná pár gayů a jednu lesbu, dokonce jednoho transka. Nemá s tím problém, a přesto má potřebu vést diskuze na toto téma. Třeba právě proto, že nechápe, proč to ostatním vadí, protože on ví, že jsou to bezva lidé. Nechápe, proč někomu vadí postižení, nemocní apod. Jen ať o tom mládež kecá, třeba pak té tolerance bude víc.

 106. ???Já neútočím na Vaše téma :-))). Já se jen zeptala, jak si myslíte, že se na to dnešní mladí dívají. Pokud odvádím od Vašeho tématu, tak mi to promiňte :-)))

 107. potřeba?Není řeč o tom, jestli je „potřeba“ se na školách bavit o těchto věcech a jestli to náhodou nemají dnešní teenageři už přebrané. Na to ať si udělá názor každý, kdo je doma má.Řeč je o tom, že někdo, kdo má děti vychovávat a učit, ten dialog odmítá a ještě si dovoluje vnucovat ostatním svůj názor.Ta apologie „snad se tolik nestalo – stejně o tom nikdo mluvit nechce“ je dost nebezpečná.

 108. OtázkaChtěla bych se na něco zeptat. Moje otázka ale vyplývá z neznalosti toho, jak to dnešní mladí (ten věk kolem 15) mají v hlavě srovnané. Já mám děti odrostlejší a „věc“ homosexuality (pokud dokážu posoudit) berou úplně jako něco s čím nemají problém. Takže SI MYSLÍM, že pokud by jim někdo řekl, že se mají zúčastnit nějaké diskuze ohledně homosexuality, tak by zeptali proč?, když v tom žádný problém není. Pokud máte někdo děti třeba v tomhle střediškolském věku, myslíte, že mají sami potřebu vést na tohle téma nějaké diskuze?

 109. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Já si ze školy moc nepamatuju. Z dějepisu mi třeba utkvělo v hlavě, že Caesar byl milencem všech žen a milenkou všech mužů. Být tam tenkrát takový ředitel, tak by mi ze školních dob nezůstal ani tento poznatek :-).

 110. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  jsem v šokuK tomu není co dodat. Já mít dítě na takové škole, tak bych zapojila všechny možné páky, aby ředitel vyletěl velkým obloukem a už si nikde ani neškrtl. Nacpěme do škol náboženství, netoleranci a nesnášenlivost a máme vydlážděnou cestu zpět – k nesvobodě.

 111. Avatar Radka
  Radka says:

  🙁Taky jsem to ráno četla. Ale ještě horší je diskuze k tomuto článku na idnes:-(