Diskuse reloaded…

📎and tagged

… aneb pocit již viděného

Nejprve o čem to nemá být: D-Fens zrušil diskuse k článkům na svém serveru. Důvod jaksi vysvětluje ve své stati o diskusích. Samotný tento fakt se mnou nehýbe o nic víc, než kysané zelí, zapité burčákem – mé komentáře na jeho serveru by se daly spočítat na prstech jedné ruky vysloužilého pyrotechnika a důvodem k nim bylo spíš nepřekonatelné puzení pindat do všeho než fakt, že mám co říct.
Mimo to, D-Fensův server už dávno není, co býval a z platformy pro prezentaci „alternativních názorů s nižší schopností obecné akceptability“ se vzhledem k pomnožení autorů a jejich kvalitě stalo cosi, co jaksi začíná naplňovat většinu atributů oné svébytné kategorie místní provenience – kategorie zmrdů. Generická definice zmrda zde časem transformovala v axiom „zmrd je každý, kdo to vidí/dělá jinak, než my“ (tedy rozuměj „všichni ostatní“ – to, co u D-Fensů vždy chybělo, bylo pochopení, že zmrd není každý, o kom to říkám i přesto (nebo možná právě proto), že o něm a důvodech jeho konání vím velké hovno).
Na celém tom zákazu diskusí tak vidím jen jedno pozitivum – a to je jasné a férové přiznání hned v úvodu: už jste nás prostě srali – that’s all.

Ale toliko jen úvodem a teď o čem to být má: D-Fens vydal pokračování své stati o diskusích, ve které se věnuje typologii diskutujících. A tohle ve mě vzbudilo tak silný pocit dejavu (je to tak správně?), jako kdybych četl sám sebe. Pomineme-li pojednání o egomasturbaci, která prostě je pro některé diskutující jediným důvodem k diskusi (podobně, jako by se hools s nemenší chutí servali třeba na fotbalovém mači FC Ivory Coast vs. Alaska Rodsters), najdeme zde několik velmi výstižných a poučných definic, které mi pomohly pochopit, proč někteří lidé dělají to, co dělají. Pozornosti p.t. obecenstva doporučuji zejména postavu Strážce análu, se kterou bývám na různých fórech ztotožňován já sám, resp. ti, kteří se mnou souhlasí (dle okolností). Neméně povšimnutíhodným shledávám typ e-ombudsman – charakter, přiznávající všem ostatním „demokratická práva na projevení vlastního názoru jakkoliv a kdekoliv“ – do té doby, než se někdo demokraticky otře o něj.

Myslím, že (jsa erudován v lidské typologii obecně a v komunikační typologii specificky), bych k D-Fensovým modelům dokázal ještě pár definic přidat. A docela mě potěšilo, že jsem si to mohl přečíst v době, kdy se sám zamýšlím nad smyslem (nejen) svých diskusních a moderátorských aktivit a přemýšlím, jestli se nestát zmrdem a nestýkat se na webu (v reálu to moc nejde) jen s lidmi, kteří mi neodporují, hladí mě po hlavičce a nosí mi do cely jídlo. Protože virtuálních zmrdů (čti: všech kromě mě) už začínám mít plný rusutur…

Tedy – čtěte, přemýšlejte a… diskutujte!


139 Responses to Diskuse reloaded…

 1. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Fuj, ale ne taková sekta, to jsem zase naletěla. A k tomu ta červená cedule – to vypadá na rezignaci?

 2. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Ale jo, celkem máte pravdu, gravere, chovala jsem se tady tak, jak bych se na svém písečku nechovala, ohradil jste se právem a bylo to dost sympatické chlapské gesto. Ale fakt je, že opravdu za sebe neručím co se týče jisté osoby, nemůžu za to. Takže by to dopadalo pořád stejně. Ale co se týče té sekty, tak to by mě možná nahlodalo….

 3. Na druhou stranu, když se na to dívám s odstupem, tak to není tak špatná taktika:- někde nadělat- konstatovat, že za kvalitu webu může majite, bez ohledu na to, kdo mu tam nadělal- nakonec vzít kramle, protože je tam naděláno :-)))Nechcete tu raději zůstat s námi? Mohli bychom založit sektu Koprofágů. Já jsem kdysi měl dost významnou pozici v Církvi uctívačů popelnic (viz mé CV), tak mám dobrou průpravu. Aspoň bude rusutur, ne?

 4. Máte naprostou pravdu – psal jsem, že si tu můžete (ne máte/musíte) vyřizovat své spory a taky jsem psal, že vám k tomu založím sekci nebo téma, tzn. ne že svými spory zasviníte diskusi pod jakýmkoliv článkem bez ohledu na původní téma. Jinak myslím, že jsem vydržel až dost – už jsem prostě na chvíli neustál tu sveřepost, se kterou do toho jdete (a neoslovoval jsem jen vás, to vám asi došlo).Musím ale přiznat, že moje ochota nechat někoho raději prasit tady, než na BC, už nějak polevila, takže se nezlobte, že se chovám trochu jinak. Měl jsem své plány a představy, snažil jsem se něčeho dosáhnout, ale už jsem rezignoval. Na BC jsem už v podstatě jen hostem, jako kdokoliv jiný. Moderátorská práva mám stále, ale moje aktivity už jsou dost v útlumu…Z čeho usuzujete, že mi vadí (n.b. delší dobu), že mi nepřitakáváte a kritizujete mě, to opravdu nevím a (no offense – neberte to osobně) myslím, že si v tomto ohledu přisuzujete příliš velký význam. Jistěže jsem rád, když mě někdo chválí a nekritizuje (každý občas trpí syndromem malého pindíka), ale lidi, jejichž názor na mě mi vysloveně vadí, si velmi pečlivě vybírám. Opět no offense – to není o nich, ale o mně.Člověka, který někde píše sračky, jistě akceptovat dokážete – stejně jako já.Pokud jde o vaše vyklízení pole, je to vaše rozhodnutí a já jsem ho čekal. Byl jsem přesvědčen, že sem chodíte přece jenom primárně za jiným účelem, než se hádat, ale pokud se mýlím, tak je vaše rozhodnutí asi správné.Takže je to na vás – jen si nedělejte iluze, že když něco napíšete u sebe, tak to „snad nikomu vadit nebude“. Asi bude, jen mu to možná nebude stát za reakci. A co pak? Odněkud vás vyhodí, odjinud odejdete sama a zůstanou vám vaše stránky, na které někomu zakážete přístup a jiný tam nevleze dobrovolně. To pak můžete tak akorát se svým druhým Já hrát Monomán…Tak tedy hodně štěstí…

 5. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  133To jste moc nevydržel, gravere. Sám jste přece psal na BC, že si tady máme řešit své spory. Tohle bylo v příslušné vymezené rubrice, držela jsem se tématu, nepoužila jsem ani jednu invektivu, ani jedno hrubé slovo, ani jednu lež. Na urážky adresované mně jsem nereagovala. Takže to bylo o něčem jiném, jsem ráda, že se to vyjasnilo, vyjádřil jste se jasně. Vám už delší dobu vadí, že vám nepřitakávám a dovolím si vás kritizovat. Já zase, na rozdíl od vás, nedokážu akceptovat člověka píšícího na jiném webu hnusné sračky a pod jiným jménem vystupujícího tady jako svatoušek (než se vytočí a zapomene se přetvařovat ). Takže vyklízím pole. Dopadalo by to pořád takhle. Pokud budu mít nepřekonatelnou potřebu vyjádřit se k něčemu tady, napíšu to u sebe, to snad nikomu vadit nebude.

 6. Já vím, že někdy je umění nereagovat. Ale ten, kdo to zvládne, je tím pravým vítězem – a to bez ohledu na to, že ho ostatní mají za poraženého!!! Já jsem už ve finále na tu argumentaci tady i jinde taky nereagoval – prostě jsem neměl co dodat, ale rozhodně se kvůli tomu necítím poražený nebo utlučený argumenty. Naše názory přece zůstanou naše, i když si je necháme pro sebe.Pokud jde o baťůžek, najdu někde nějaký článek a dám to sem, ať je zase se o čem hádat :-))

 7. Avatar Radka
  Radka says:

  gravere,já bych se na to vysrala, s chutí, ale dle mého opravdu vždy jen (a ne pokaždé, jenom když už je to pořád dokola) reaguji na plivance či rádoby seknutí drápkem. snad stokrát jsem žádala janu, aby si mě nevšímala. když nereaguji, nemá chuděra ani o čem na oáze psát (viz poslední týden např.) a snaží se provokovat u vás. o.k., už budu mlčet. ale ne kvůli vám(nebo spíš NEJEN kvůli vám). budu ráda mlčet, mě je z toho taky blivno, jen mi připadlo blbé, že když nereaguji na tupé poznámky či otázky, jsem označena za „poraženého“. jsem prostě ženská:-) velmi ráda s vámi a ostatními, kteří nekoukaj na to, kdo to píše, podiskutuji o „tématu“. jako další téma vám nadhazuji “ revitalizaci ekonomiky aneb baťůžek“. co vy na to?:-) nebo :-(?

 8. a dost!Řekl jsem, že sem nebudu nikomu bránit v přístupu a nebudu nic mazat. To ale neznamená, že se budu donekonečna dívat, jak zasíráte svými spory každé téma, které sem pošlu. Dokud se diskutuje k věci, tak nemám důvod ukrývat před ostatními něčí názory jen proto, že mi nevoní. Nechal jsem bez komentáře i pznámky o tom, že je hysterická a nekorektní *má* argumentace apod. Ale když si někdo vytvoří stránky, aby na nich mohl ohazovat své odpůrce, pak jim tam zablokuje přístup a následně jde dělat bordel někam, kde ví, že mu to tam nezarazí, tak to už kurva ne.Rád tady uvítám každého, kdo bude se mnou a s ostatními polemizovat o tom, co tu píšu. Ale používat to tu jako žumpu a ještě tvrdit, že jaké stránky budou, záleží jen na majiteli, to je svinstvo. Kdybych mazal a blokoval, byl bych špatný, v opačném případě jsem odpovědný za to, co z toho tady děláte vy? Proč už se na ty věčné tahanice jednou nevyserete? Je opravdu nutné zadělat půlku internetu nechutnými osobními spory a ještě se pohoršovat nad tím, že někdo někde utrousí sprosté slovo?Já nejsem žádný webový diskutér. Nemám moc známých v reálu ani ve virtuálu a jsem vděčný, když se mnou občas někdo pokecá. Proto jsem své stránky nahradil blogem – abych měl možnost interakce a komunikace. Ale zalamovat se s údržbou blogu jen proto, abych dal jiným prostor si tu blít za košili, to jsem nechtěl.Fakt díky.

 9. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  No vidíte, vždyť o nic jiného mi nešlo, než abyste vyrovnala sama se sebou. Nevadilo mi, co o mně píšete na oase, vadilo mi, že si za tím nestojíte. Po tomhle vašem vyznání je už vše v pořádku :-).

 10. Avatar Radka
  Radka says:

  129Hele zlato, musím vám dát za pravdu. Jste jednoduchá. Hoodně jednoduchá. Ale aby měla vaše černá duše klid, dobrá. Nestydím se za nic, co jsem kde kdy napsala. Píšu totiž vždycky tak, abych eventuelně dokázala dotyčným říct vše do očí. Píšu to, co cítím a co si opravdu myslím. A ani nevím o tom, že bych se snad měla stydět za někoho jiného, to už máte sakra pomotané.Vy si v té své pomatené kebuli osnujte klidně další lži a špinavosti, když vám to udělá radost. Vždy’t ničím jiným nežijete. Musí to být smutný a hnusný život, ale o tom vy nevíte, protože jiný neznáte. Ze srdce vám přeji, abyste se vyléčila a zjistila, že život je o něčem jiném, než nenávidět, pomlouvat, obviňovat a zraňovat. Dobrou noc.

 11. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Převezla jste mě :-). Neplatí ani jedna z mnou uvedených možností, platí ta třetí – stydíte se i za to, co píšete sama. Je to smutné, ale co se dá dělat :-).

 12. Avatar Radka
  Radka says:

  127Máte jiný životní zájem, než pořád dokola mlet své výmysly a dotazy o 1234? Asi ne, že? Je to smutné, ale když se nevzmůžete na nic jiného, co se dá dělat:-)

 13. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Tak mi to prozraďte :-)). Většina příspěvků je tuším vašich?

 14. Avatar Radka
  Radka says:

  125Vy si teda lámete hlavu zajímavýma problémama:-)))To vám teda vaše starosti nezávidím:-)

 15. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Radko, když jste se tak připomněla, mohla byste mi s něčím poradit. Opravdu si už delší dobu lámu hlavu s tím, jestli se na oase vy stydíte za Vladimíra 2, nebo on za vás? Při čtení těch příspěvků tam se to dost těžko rozhoduje :-)).

 16. Avatar Radka
  Radka says:

  123No právě:-))

 17. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Můj názor: můžou vám sem zabrousit různá individua, nemusíte jim blokovat přístup, ani je mazat. Také jsem nezablokovala přístup V2, a že jeho poslední příspěvek v 3:2 na body to je opravdu síla :-)). Ale přesto jsem přesvědčená, že to, jaké stránky nakonec budou, záleží především na jejich majiteli.

 18. zpět k diskusímNěco tady: http://neviditelnypes.lidovky.cz/internet-co-s-diskusemi-na-zpravodajskych-serverech-zrusit-pl3-/p_spolecnost.asp?c=A071106_103513_p_spolecnost_wagNemusíte mít strach – toto není zpravodajský server, tzn. virtuálním psychopatům je za účelem ventilování nahromaděné stupidity přístup zatím povolen, a to i v případech, kdy se změní v odpadní lidský materiál (vše citace z článku).

 19. Avatar Radka
  Radka says:

  120Vítejte v klubu:-)

 20. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Já na nikoha mimo V2 nemám ani adresu, nikomu jsem nic neposílala.Včera jsem přišla z divadla v dobré náladě, no to jsem si ji zkazila hned.Pořád jsem od ni napadána, že jsem napsala to či ono. To se asi picnu:-)

 21. Avatar Radka
  Radka says:

  JiřiněZato mě to došlo:-) Klasická dedukce Jany F. Já napíšu (105): když napíší třeba na oázu, tak je většinou smažete, nebo jim napíšete, že jsou ovlivněni jinými osobami…Ona si už nepamatuje, že to napsala na oáze (tuším Blaženě, když nevyjádřila bezmezný souhlas s příspěvky na oáze – že si na to vyložila karty a zjistila, že ji chudinku navedly nějaké jiné osoby). A asi si myslí, že to poslala mejlem vám (Nebo poslala? Je to možné, kdo nesouhlasí, tak mu většinou napíše než to smaže, že mu pošle mejl). Tak si z toho vydedukovala s logikou sobě vlastní, že přeposíláte její mejly těm zlým osobám:-) Ale na to si zvyknete:-)

 22. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  tak já jim to posílámTak takhle to budeme dělat, Jiřino? Co ti napíšu, dozví se obratem 1234 aV2? Už mi nepiš, dám si tvou adresu do nevyžádaných a nehodlám to číst, ani tiodpovídat, aby to četl bůhvíkdo. Tohle jim ještě pošli, a že pozdravuju .JanaTo mi poslala Jana, já sice nevím komu to mám poslat a co jsem komu poslala,ale chtěla ať to někomu pošlu tak proč ne?? Poslala jsem to vám všem:-))

 23. Avatar Radka
  Radka says:

  107Pletete hrušky s jabkama:-) A v mém názoru na vás mě jen čím dál víc utvrzujete:-(

 24. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Radko, nerozčilujte se. I já vám věřím, že máte doma psa a kočku. I že věříte tomu, že jste žena. Ale když tomu věříte, proč píšete jako pan 1234 v mužském rodě?

 25. 107Radi, a Vy věříte i tomu, že dokážete posoudit něčí hloupost nebo chytrost? Začínám Vám Vaší víru i Váš svět iluzí závidět :-).

 26. Avatar Radka
  Radka says:

  zuzkosice oprávněně, ale mě je to vážně jedno. Mě záleží na tom, co si o mě myslí mí přátelé a blízcí a ne ti, kteří se snaží bavit na úkor druhého:-) Taková zábava není pro mě tím pravým ořechovým…Nemám zapotřebí si nic vymýšlet a taky to nedělám. Je to zbytečná námaha a nechápu, proč bych to měla dělat:-)

 27. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  RadkoJá vám fakt věřím, že máte doma psa a kočku, přísahám

 28. Avatar Radka
  Radka says:

  109Však taková sázka taky není žádný hrdinství:-) Vsadit se, že když někdo napíše, že má psa a kočku, že věří tomu, že má psa a kočku, to je trošku mimo, ne?:-)

 29. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Blanik 109.. aspoň si můžeš došlápnout …… kam, na co nebo na koho nechám čistě jen na tobě

 30. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Radko, a proč píšete jako žena v mužském rodě jako pan 1234?

 31. No vidíte :-))),….tak mi boty zůstaly :-))).

 32. Avatar Radka
  Radka says:

  a ještěSamozřejmě, že věřím tomu, že jsem žena, jsem totiž naprosto normální, vidím, cítím, jsem. Nikdy jsem si nemyslela, že jsem muž, tak tomu ani nemůžu věřit:-)) Protože umím číst, vím, kolik a jakých mejlů mi chodí (a vám je po tom kulový). A očím věřím. A samozřejmě věřím tomu, že mám kočku (lépe řečeno kočky) a psa. Dokonce i slepice, králíky a bílý myši. Vzhledem k tomu, že je denně krmím, že se jim denně věnuju, tak tomu nejde nevěřit:-) A vám je po tom opět kulový. Vy si věřte čemu chcete, hlavně buďte spokojená:-)

 33. Avatar Radka
  Radka says:

  106Já např. věřila tomu, že VY nejste tak hloupá, měla jsem vás za velmi chytrou dámu.

 34. To asi nebude o lhaní :-))K 100Radi, řekla bych, že věříte, že jste žena. Určitě i občas věříte, že jste muž. Asi i věříte, že Vám chodí hodně podporujících mailů. A vsadím boty, že věříte i tomu, že máte kočku a psa. Já bych neřekla, že lžete – já bych spíše řekla, že prostě máte pevnou víru :-))).

 35. Avatar Radka
  Radka says:

  102Proč mě nepodpoří? Vždyť já ani nepotřebuji, aby mě někdo podporoval. A oni, když napíší třeba na oázu, tak je většinou smažete, nebo jim napíšete, že jsou ovlivněni jinými osobami, nebo se na ně vrhnete jak slepice na sopel. Vždyť se podívejte, jak jste reagovaly např. na Jiřinu. Nebo na gravera. A to nemají za potřebí. A nejsou to přátelé, jsou to jen lidé, kteří mi občas píší. Já za přátelství považuju něco jiného než to, že mi někdo napíše – jejda, tys jí to dala, ty jsi dobrá:-)

 36. divit?[102]: Jak by mě mohlo napadnout se tomu divit? Psal jsem, že jsem pošuk, ne blbec :-))

 37. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  šibe v šišiTak to já sobě říkám několikrát za den “ třeba když každou hodinu hledám klíče či brýle“ ale pokud by mi to řekla Waisarka, tak ji dám na hubu. Když by mi to řekla Sahulka, tak se zasměju :-))

 38. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Hodně mailů, Radko :-))? Že vás tady nepodpoří, to jsou pěkní přátelé…Když už jsme zase u toho vašeho lhaní, tak zůstaňme u toho, že jste pan 1234.Tohle téma bylo dobré, gravere. Nemůžete se divit, tomu, jak to probíhalo. Pro mě užitečný poznatek, že se dá mluvit s každým, když nepoužívá sprosté urážky jako pan 1234 na oaSe.

 39. ad [94]: To jsi na dobré cestě. Já to o sobě přiznávám neustále – když každého ujistím, že jsem pako, tak ode mě nic nečeká (a pak se diví :-).Nechci být ješitný (no dobře, tak chci), ale kdyby na světě nebyli pošuci jako já, stálo by to za hov..by.Ad [98]: Ale nebyl by uražený. Graver ví, o co jde (nebo si to myslí) a do ničeho nezasahuje – jen konstatoval, že kdyby bylo království nebeské to, co si myslíte, že je, tak je tam dost plno :-)).A pokud jde o tu zábavu, tak to je ono. Kdosi z vás mi kdesi (už nevím kdo a kde) předhazoval, že se nad vašimi spory bavím – tak se bavte taky – proto jsme na světě.A kdybyste tu chtěli nějaké speciální téma, pošlete mi text a máte ho mít.

 40. Avatar Radka
  Radka says:

  97Přečtěte si co jsem vám na to odpověděla. Mimo jiné, že na otázku na toto téma odpovídám už naposled.To víte, že jsem se bavila, zvláště těmi mejly, co mi pak chodily. Je zajímavé, že každý tu debatu vidí naprosto jinak. Jinak vaše trio, a jinak ti, co píší mě:-)

 41. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  97No sláva, tak se snad hneme z místa :-)). Nejste tedy, Radko, pan 1234?

 42. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Hele, Krhounku, uražená jsem vůbec nebyla, uražený by byl graver, kdybych mu napsala, že neví, oč jde a zasahuje do toho :-)). Jinak jsem se včera skvěle bavila, akorát málem jsem potřebovala pemprsky. Vy jste se nebavila, Radko :-))?

 43. Avatar Radka
  Radka says:

  96Opět vaše oblíbené překrucování psaného k vašemu obrazu. Kde vidíte v příspěvku 72, že píšu, že si na BC jako pan 1234 nechodím hrát, ale radit? Nebo vůbec, že chodím na BC jako pan 1234?

 44. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Ještě s dovolením 🙂Jiřino, Radka si s tebou hrát nebude. Napsala v příspěvku č.72, že si na BC jako pan 1234 nechodí hrát, ale radit. Takže to v jejím případě není hra, ale jen lež.(Hraj si s námi, co máme hru rádi :-)))

 45. Avatar Radka
  Radka says:

  94Jistě, mě taky nevadí co o mě píšete. Myslím si o tom a o vás své a tím to končí. Mě vadí to, že jakmile někdo jiný (tady např. jiřina) vyjádří s vámi nesouhlas, tak šup, už je v pytli (teda v králoství nebeském). Jen proto, že nepěje vaši píseň. A uražené gesto Jany F (92) mě taky nepřekvapuje:-)

 46. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  RadkoNo nevím, jak kdo z naší trojky, ale já klidně i o sobě řeknu veřejně, že mi šibe v šiši. Někdy je potřeba si přiznat, že nejsme ideální a udělat si v sobě pořádek 🙂

 47. Avatar Radka
  Radka says:

  92Pročpak jen zdvořilosti? Když někdo z vaší trojky posílá ostatní do „království nebeského“ nebo o nich píše, že jim hrabe, tak vám to nevadí, ale když tam pošle někdo i vás, nedejbože někdo vyjádří, že se mu vaše příspěvky nelíbí, tak je to špatně? Na oáze takové příspěvky mažete, graver tady prostě dal prostor každému, aby napsal svůj názor. Tak snad musíte počítat s tím, že ne všichni jsou s vámi loajální:-)

 48. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Tak příště jen zdvořilosti. Omlouvám se za upřimnost, spontánnost, otevřenost, snahu poznat názor druhého a domluvit se s ním.

 49. Máme prostě štěstí :-))Je fajn, že je někdo nad námi, kdo nám všechno vysvětlí, poučí nás, zpacifikuje,….:-)))

 50. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  chich:))

 51. blahopřeji, milé dámy…Kdyby mělo ono biblické rčení „Beati pauperes spiritu quoniam ipsorum est regnum caelorum“ ten význam, který mu přisuzujete (jakože nemá), tak jste v tom nebeském království jedna vedle druhé a je tam narváno jak v cikánské kuči :-)))

 52. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  nejen co?? Já jsem malounko natvdlá:-O

 53. :-))))….nejen to :-))))))

 54. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Asi jóóó. Já jsem hravá:-)))

 55. Druhý do hry :-))Vidíte, Jiřinko, vždyť Vy byste si s Radkou krásně vyhrála :-)))

 56. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Je to lež, ano je to lež. Já to beru jako hru:-))Každý si někdy a někde na něco hrajeme. Nebo ne??

 57. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Jiřině Jiřino, tys přišla pozdě a celé jsi to nečetla. Jde o něco jiného. Podle tvého názoru, když žena v diskuzi předstírá, že je muž, je to lež, nebo ne? A také prosím jen o ano/ne.

 58. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Tak už jim to řekněte, ať neumřou blbý:-))

 59. Co by se dělo…k 79Já sice věřím na náhody – ale zase všechno na ně svádět nemůžete :-))))))).

 60. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  78Bude tam narváno, pořád to přibývá a přibývá :-)))

 61. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Co se děje?Proč pořád musíte někoho obviňovat, urážet a vyslíchat a nechcete respektovat jeho názor? A o co jde?? Je-li někdo muž či žena?? „život je jen náhoda, jednou si dole, jednou nahoře“ :-))

 62. :-))))Radi, Vám to asi fakt přijde normální, že? :-)))) Dokážete pobavit,….. a to oceňuju. Jen je mi jasné, že já už se do nebe nedostanu…..království nebeské už bude plné :-)))).

 63. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Radko, ještě tu odpověď, prosím – jste pan 1234? Co je tak těžkého na tom, napsat, ano nebo ne?

 64. Avatar Radka
  Radka says:

  Dámynějak nechápu vaše poznámky. Ale když myslíte a baví vás to …:-)

 65. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  :-))))))Já myslím, že tu asi někomu šibe v šiši :-)))))

 66. RadceRadko……a jinak všechno v pořádku?? :-)))))

 67. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Děkuji. A teď ještě ten můj dotaz – jste pan 1234?

 68. Avatar Radka
  Radka says:

  No nic, vidím, že neodpovíte (nebo to ano ano často ano jsou snad odpovědi na – Z čeho tak soudíte? Kde prosím? Proč nejdříve neodpovíte na moje? – …), jak je vaším zvykem. Takže abyste neřekla, odpovím já vám. Na toto téma už naposled. Nevím o tom, že by ten, kdo píše pod nickem 1234 byl „pan“. Nikde nikdy to o sobě nepsal, nikde to o sobě netvrdil. Na otázku pohlaví odpovídal na bc už minimálně dvakrát. Řekla bych, že na odborné diskuzi by se pohlaví řešit nemělo, nejsme na seznamce:-) Mělo by být důležité, jaké má kdo znalosti a ne to, zda je žena či muž. Alespoň pro toho, kdo tam jde pro radu nebo radit. Ne pro ty, co se tam chodí „bavit“, ty to pak asi zajímá.

 69. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Dobře: Ano. Často. Ano. Ano.Čtyři otázky, čtyři odpovědi :-). A teď je řada na vás, také mi stačí ano/ne: jste pan 1234?

 70. Avatar Radka
  Radka says:

  Podruhé: Vy kladete otázky, aniž by jste odpověděla na moje:-)) Proč nejdříve neodpovíte na moje?

 71. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Aha, takže pan 1234 nejste vy?

 72. Avatar Radka
  Radka says:

  67Tak za prvé – vy kladete otázky, aniž by jste odpověděla na moje:-)) Proč nejdříve neodpovíte na moje?A za druhé – já píšu jako muž?

 73. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Ještě otázečka – otevřeností je psát jako muž, když je někdo žena?

 74. Avatar Radka
  Radka says:

  65Chcete říct, že lžu? Kde prosím? A nějak nechápu, co se vám na mé „debatě“ nelíbí. Nemůžu snad napsat zcela obyčejný příspěvek? Nemůžu odpovědět co si myslím, když na něj někdo reaguje?

 75. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Hraní si se slovíčky, lhaní, předstírání, mlžení považuji za ztrátu času, vůbec mi to nestojí za námahu. Takovéhle debaty, jak je předvádíte vy, můžou být nekonečné a vůbec k ničemu nevedou.

 76. Avatar Radka
  Radka says:

  63Někdo říká přímo, co si myslí a nic nezastírá. Tomu se říká otevřenost, upřímnost. Jestli pro vás jsou slova dobrým nástrojem k zastírání myšlenek, nemusí to dělat i ostatní:-)

 77. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Slova jsou dobrým nástrojem k zastírání myšlenek :-)).

 78. Avatar Radka
  Radka says:

  Janě FVY jste to posunula na komunikaci mezi kočkami či psy. Nepamatujete?A kde jste byla na tom, že na našeho kocoura nejsem hodná? Z čeho tak soudíte? A věřím, že s ním nemáte nic společného, nic takového jsem taky nepsala.

 79. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Máte pravdu, byla tu debata o vztazích ve smečce (chcete-li o vztazích mezi lidmi v diskuzi a jak to má řešit moderátor :-)), ale vy jste to posunula do trochu jiné roviny.Pozdravujte kocoura a buďte na něj hodná, věřte, já s ním nemám opravdu nic společného :-))).

 80. Avatar Radka
  Radka says:

  Zuziku a to jako myslíte, že já snad zvířata biju???Tak mi poraďte, jak to udělat, aby se vzájemně nesežrali. Přece nerozdělím barák zábranama na prostor pro kocoura a prostor pro psa.A s tím, že víte kam směřuju – čtěte to, co je opravdu psáno a nesnažte si domýšlet mezi řádky. Byla tu debata o tom, jak mezi sebou diskutují kocouři a jak psi, a bylo to o.k. Já si dovolím napsat, jak u nás komunikuje kocour se psem (přísahám, že to tak opravdu probíhá) a cítíte z toho nenávist? Proč?

 81. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  RadkoJá vím, kam tím směřujete, ale s tímhle na mně nechoďte. Já zvířata nebiju, lidi mám ráda a snažím se je brát i s jejich chybami. Stejné pochopení očekávám i od nich. Cítím z Vás velkou nenávist a tu já nemusím. Někdy je lepší se kousnout do pr.ele a raději mlčet. Hezký víkend

 82. Avatar Radka
  Radka says:

  Bohužel to není bajka:-(Vy nemáte doma kočku? Já čekám, kdy to dráždění a provokování kocoura přejde. Už to trvá měsíc, už mockrát dostal přes šňupák, a přesto si furt nedá pokoj. Asi dokud nedostane pořádně až budou chlupy lítat, tak nepřestane…

 83. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  No totok ?To je jak z Ezopových bajek 🙂 Já znám taky jednu bajku : Jak jsem dráždil hada bosou nohou 🙂

 84. Avatar Radka
  Radka says:

  Jak diskutuje zvěř u nás:-)Odjakživa máme kočky, odnedávna i psa. Kočky z mého pohledu jsou falešné potvory, ty přešlechtěné až zákeřné.Jsou schopné pokousat ruku, která je hladí a dává jim žrát. Ukazuje, že je pán i tam, kde není. Pes je věrný kamarád. Líže i ruku, která ho bije. I v „diskuzi“ mezi nimi je to vidět. Náš pes si kocoura většinou nevšímá. Kocour si s ním ale asi „chce hrát“. Začne na něj prskat, syčet, sekat po něm drápy, prostě provokovat. Pes hodně dlouho vydrží, nevšímá si ho. Až přeteče trpělivost, zavrčí. Kocour pořád nic, pořád po něm vyjíždí. No a to už pes nevydrží, zavrčí, většinou ho chytne do zubů a zatřepe s ním, pokud kocour zbaběle neuteče. Pes ho pustí, když na něj zařvu a kocour si jde okamžitě „stěžovat“. Lísá se, kňučí, a ukazuje rány. A teď mi řekněte, mám kocoura litovat?:-) (Nejlepší je, když se to odehrává na zahradě a zaplete se do toho ještě slepice:-)

 85. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Děkuji za krásnou a moudrou odpověď, Blanko :-). Byla jsem dost zvědavá, co napíšeš. Kvůli svým kocourům i jinak. I když jako podobenství se to asi použít nedá. Zřejmě to není možné vztáhnout na výchovu dětí ani na dospělé lidi :-)).

 86. To je mi testík :-)))Určitě za 1) je správně :-))) ale ne vždy jsem to tak v praxi zvládla. Poprvé, při takové nějaké výměně názorů, jsem taky chtěla soudit, hledala viníka a trestala nevinné :-)). Ale byla to (s prominutím) blbost :-)). Stejně člověk nikdy neví, kdo začal – oni mezi sebou komunikují jinak – takže kdo začal třeba nadávat, nezjistíš :-)). Teď je nechávám – když něco mezi sebou mají – to začnou kolem sebe obcházet jako kohouti – tak spíše odvedu jejich pozornost, protože nechci, aby k něčemu docházelo. Jenže i když dojde (bývá to málokdy), tak to není rvačka – oni hledají a zkoušejí své místo ve smečce. Nejdou přes mrtvoly a přes krveprolití. Oni si nechtějí ublížit, jen si hájí svou pozici. A když budou znát svou pozici, tak smečka bude fungovat. A jsem ráda, že drží pospolu, protože nám všem se to vyplácí. Třeba tím, že když se jednou ztratili, tak se drželi při sobě a tak jsme všechny našli. Kdyby se rozprchli, tak by to mohl být jejich konec a mám takový pocit, že i můj :-)).

 87. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Ještě poslední dotaz, Blanko: když se ti poperou psi (nebo kdyby se poprali, jestli máš andílky), tak:1. necháš je, aby si to vyřídili mezi sebou2. potrestáš všechny (domluvíš jim, seřveš je, nevím, jaké máš výchovné metody)3. potrestáš jen toho, kdo si začal

 88. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Dobrá rada :-). S některými (nejmenuji gravera :-)) se mi takhle hraje hezky, s jinými (také nejmenuji) si to budu muset vsugerovat :-)).

 89. Boj o teritorium? :-)))))Ale to snad ne (?). Boje si nechej pro důležitější situace. Ber to jako hru – jako výzvu kocoura „pojď si hrát“ :-)))))

 90. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Tak má ten dotyčný raději zalézt a neukazovat se? Nebo bojovat? To už je ale jako boj o teritorium – já se od těch kocourů nedostanu :-))).

 91. Kdo začal?Jani, a možná ten první říká tomu druhému „pojď si hrát“ – co my víme? Někdy asi až moc projektujeme svoje myšlení do myšletní zvířat – ale já to dělám taky. A kdo začal? Někdy někdo začne už tím, že vůbec objeví :-)))), aniž by špitl :-)))). Tomu se už ale, myslím, říká alergie :-)))).

 92. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Zůstanu u těch kocourů: jeden řekne druhému: Nemlať mě, bojím se tě, jen si to zkus, sssssss. A druhý kocour, který byl do té doby v pohodě a ani ho nenapadlo někoho napadat, v tu ránu dostane nápad a zaútočí. Tak kdo vlastně začal? A už dám pokoj s těmi kocoury, jen mě vlastně napadlo, jestli jsme se tímto nedostali elegantní oklikou přes sex k původnímu tématu :-))).

 93. Uštvání :-))))Ale v tomhle případě výraz „uštvala ho k smrti“ je už o něčem ale úplně jiném :-))))

 94. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  45To je aspoň pozitivní pohled na svět :-))))))

 95. O tom to je? :-)))k 42 – Jani, k tomu nahánění – aby to nedopadlo ale jako v tom příběhu o kohoutkovi, jak naháněl po dvoře slepičky a nakonec prohlásil: „No co, když si neza….., tak se aspoň proběhnu“ 🙂

 96. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  HoubyO IQ to není, je to o odmítnutí. Vždycky toužíme nejvíc po tom, co nemáme a je úplně jedno, jestli NE řekne žena chlapovi nebo muž ženě :-)))

 97. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Ještě dodám, že chlapi mají v tomto případě IQ mých kocourů :-).

 98. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Holky, když ono to NE právě působí opačně, a o to jde :-). Když sleduju své kocoury, leží, dívají se na sebe, a najednou jeden začne utíkat a ten druhý ho začne honit. A o tom to je :-)).

 99. O život :-)))Kdyby šlo o můj, tak do toho já nejdu :-)))) Kdyby šlo jiným, tak v některých případech bych i jejich život riskovala :-)))).

 100. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  ZuzikJá jsem ale kaskadér a řeknu si o cokoliv, co chci, i kdyby šlo o život :-))) A pak se mám přesně tak, jak si zasloužím 😉

 101. Zuzi 🙂Naprosto souhlasím. Hlavně umět si říct – a jak jsi napsala – je jedno jakým způsobem. Protože – a to se budu opakovat – když si někdo neumí o něco říct, tak si to ani nezaslouží :-)))). A když už někdo sebere odvahu a řekne si :-)))), tak je podle mě zase neslušné říct NE :-))))))……tedy pokud nejde vyloženě o život :-)))))

 102. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Bl. :-)))jsem ráda, že nejsem poctivá :-))))

 103. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  :-))))) vše je jen o komunikaci. Vše se dá říct sty různými způsoby a někdy není ani slov potřeba :-)))))

 104. Slušnost 🙂…abychom náhodou ze samé slušnosti nevymřeli :-)))). A znám to ještě jinak: „Poctivou je jen ta, kterou nikdo nechtěl“ 🙂

 105. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  No, to je pravda, zas se to nesmí přehánět, aby té slušnosti druhá strana opravdu neuvěřila :-).

 106. :-))))))Jani, to znamená, že každá slušná je poctivá??!! :-)))))))

 107. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  tykání a sex No proto, gravere, a nebojte, nebude to řetězová reakce. Byla jsem dost zvědavá na vaši reakci a obdivovala Zuzika za odvahu. Chlapi jsou v tomhle trochu v horší situaci, když chtějí odmítnout. To máte jako v sexu. Od slušné ženy se očekává „ne“, slušný muž, aspoň jak já tomu rozumím ve smyslu „správný chlap“, ženu neodmítne. Mohl by říct, že nemůže, ale to je vlastně taky urážka :-)). Zuziku, je tohle už lepší téma? Jen teorie, pochopitelně, na nikoho sem prosím neaplikovat :-).

 108. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  DíkyTo jsi mně tedy potěšil :-))) Myslím, že s tykáním mi to půjde líp :-)))

 109. tykáníJá už jsem šel spinkat. S tykáním nemám problém vcelku s kýmkoliv a na veřejných diskusních fórech je to spíš zvykem, takže směle do toho a platí to pro kohokoliv z vás. Je fakt, že „vy vole“ zní dost křečovitě 🙂

 110. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  hmmmDobrá tedy, ať to tu nezůstane trapně trčet. Prošvihl jste jedinečnou možnost mi příště říct : Ty kozo, co to tu meleš?

 111. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  gravereVíte, když už jsme v tom, mám něco na srdci vůči Vám.Chtěla bych Vám něco navrhnout. Nemohli bychom si tykat?

 112. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  :-)))))))))))Konečně mně někdo dnes pochopil ! Draka nemám, ale měla jsem včera,uáááá, že jsem nebyla schopná vylést po schodech do ložnice, sem lezla po čtyřech a dnes jsem nemohla nic papat. Jen jsem sem neměla lézt a kazit Vám diskuzi. S láskou je to holt těžký, přichází většinou, když na ni nejsme připraveni a dělá si s námi co chce :-))))

 113. aha…Tak to máte napsat hned, že máte draka – to bych vás litoval od začátku.Pokud jde o ten věk, tak svatá pravda:http://zpravy.idnes.cz/stosestilety-cinan-rekl-ano-jednaosmdesatilete-neveste-pkg-/zajimavosti.asp?c=A071020_154209_zajimavosti_jan

 114. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  GravereOmlouvám se, já to nemyslela zle. Někdy je to hodně těžký Vás pochopit. Já jdu zpytovat svědomí 🙂

 115. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Re. PrůserPanáky jsem si právě dala včera a dnes se mi neudělalo dobře……

 116. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  RadkoNa věku vůbec nezáleží, jak to přijde, tak to lítá :-)))

 117. Avatar Radka
  Radka says:

  průserTak to je průser…Ani práce, ani ti dva…Tak to si dejte panáka a do duchen. A ráno hrabat sníh. Třeba vás to přejde:-)

 118. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  PššštAni do jednoho

 119. Avatar Radka
  Radka says:

  :-))))))))Kristovanoho!!!!!!!!!!!!!!!!!!Do gravera nebo do manžela?? Ve vašem věku? Asi do práce, ne?:-D(to nebylo myšleno zle)

 120. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Jojsem nešťastně zamilovaná :-))))

 121. Avatar Radka
  Radka says:

  zuzikoviKonečně úsměv:-) Vy dnes máte den, že když zaleze slunko, tak si myslíte, že vám to udělalo naschvál?:-)

 122. Avatar Radka
  Radka says:

  ale dámy…Ale takovej brečící graver na svém vlastním blogu, to by byl sakra vzácnej zážitek, nechcete nám ho dopřát?:-)Já teda asi nejsem dáma, neb nemám pocit, že mě ponižujete nebo mnou pohrdáte. Ani do žádného pytle jsem se nehodila…Něco s tím budu mudet udělat:-)

 123. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  gravereDík za rozbor. Hlavně, že jste vylezl ze své ulity 🙂

 124. ale dámy…Vždyť vy se do toho pytle hážete samy. A že se bavím? To mám sakra na vlastní blog chodit brečet? Tak se bavte taky – na můj účet. Já nevím, proč máte pořád pocit, že vás někdo ponižuje nebo vámi pohrdá. Není to tak, že je někdy docela příjemné tomu věřit. Já osobně se taky někdy (=často) rád cítím ukřivděný a moc se mi líbí, když mi to někdo vyvrací.4Zuzík: ale fakt hodně, hodně blbej den, že?

 125. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  AhaPochopila jsem. Mizím.

 126. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Ach joBaby jedny ! To Jana : mně jde spíš o to, že je potřeba některé věci řešit narovinu a říct to konkrétně. Mně připadá, že nás naházel Graver všechny do jednoho pytle a teď se velmi dobře baví našimi reakcemi. A hřeje si na tom své ego :-))) to nás dostal ! Mně tedy určitě. Ostatně jako vždy.

 127. ad [10]Rozebírá se tu to, co chcete. Můj post je prostě jen reference na post někoho jiného – jako námět k zamyšlení pro mě i pro ostatní. Škatulky jsem neurčil já ani vás do nich nestrkám. Jestli se někdo v něčem pozná a pak řekne, že ho tam strčil graver, tak je to vcelku jeho byznys…A za pocity méněcenného plebejce taky nemůžu – to by bylo moc jednoduché obviňovat mě z toho, jak se cítíte.Graverov tady sice je, ale duchaplnost cizích postů nehodnotím ani je kvůli tomu nemažu, takže bez obav.A zklamání z toho, že jste čekala něco jiného? No, zkuste si koupit Blesk nebo Vlastu – tam graver nepíše :-)). Já to píšu pro své pobavení – ne pro vaše :-))))Chápu, že máte blbej den – já je mám v poslední době pořád.

 128. Avatar Radka
  Radka says:

  :-DDDDTak vám musím poděkovat, Jano F. Tak jsem se dlouho nenasmála, mám poprskaný celý monitor:-)))) Ta Vaše věta: „Já jako ubohá pronásledovaná oběť toho různého xindlu to pociťuji jinak“, to je teda síla, opravdu musím uznat, že občas máte smysl pro humor:-))

 129. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  ZuzikuZuziku, a neposuzovala bys to jinak, kdyby bylo zrovna po nějaké hádce, které by ses zúčastnila, třeba si vzpomeň na Sagitu s V2? Tím chci říct, že chápu, že pro lidi, kteří v tom nejedou to nemusí být zajímavé. Já jako ubohá pronásledovaná oběť toho různého xindlu to pociťuji jinak. A graver není sice oběť, ale musí si s námi špinit ruce jako moderátor, takže je taky v tom.

 130. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Sníh ?Sníh už slezl, je hnusně. Já depku nemám, neudělalo se mi dnes dobře. Já jen nechápu, co se tu pořád rozebírá a kam jsme my, ostatní plebejci Graverem vlastně zařazováni. Si s ním připadám jaksi méněcenná :-)Asi tomu nerozumím. Můj pohled na svět je poněkud jiný, možná prostější, ale víc lidský. Ale to sem nechci tahat, protože je graverov a sem patří jen duchaplné příspěvky.A čekala jsem nějaké zajímavé povídání, ale z jiného soudku. Takže to opravdu není depka, ale jakési zklamání.

 131. Avatar Radka
  Radka says:

  ?????Ale no tak, vy jste se snad zařadila do téhle kategorie?? Neblbněte, tak vás ta depka nikdy nepřejde.BTW: Vy tam máte alespoň sníh, u nás je hnusno, mokro, blátivo, to je počasí na depku:-)

 132. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Moc hezká depkaŠkoda, že je mi tak blbě, jinak bych se zapojila a ráda pohladila Gravera po hlavičce :-)))) Na tyhle psychologické rozbory podstaty bytí či nebytí s námi(zmrdy), ve virtuálu poslední dobou nemám žaludek, ani od Vás ne, Gravere

 133. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  TypologieTypologie dobrá, ale měl byste ji, gravere, doplnit – každé fórum má své specifické kreatury :-)). Našla jsem se tak ve třech bodech. A vy, Radko? Jestli odpovíte, že nikde, tak pro vás vytvoříme zvláštní kategorii, která bude zahrnovat všechny předchozí plus ještě něco navíc :-)).

 134. Déjŕ vuTech.: nejsem si jistý, že souástí definice je „nevím kdy a kde“, ale to není relevantní k problému.http://cs.wikipedia.org/wiki/Dejavu

 135. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  A k věci nemáte nic? Mě vynechte.

 136. Avatar Radka
  Radka says:

  Jana F.Děkuji za upozornění, hlavně, že chápete vy:-) Občas…Něco…Málo…

 137. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Dost dobré, gravere, takové typologie, to je moje :-)). Ještě si to s chutí prostuduju a doufám, že se tam najdu :-)).Jen na okraj k významu deja vu – není to přesné. Používá se pro pocit, že jste zažil ale nevíte kdy a kde, ne pro srovnání dvou reálných stavů. Ale to je detail :-).

 138. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  To jste nepochopila – strážcem análu není myšlen moderátor.

 139. Avatar Radka
  Radka says:

  moderátor/cenzorStrážce análu zase není tak špatný….:-)))) Mohl jste dopadnout hůř.