Není boha kromě Boha…

📎and tagged

…jen taková úvaha…

Jen mě tak napadlo, naslouchaje bezvýznamným šarvátkám poloslepých:

Základem každého monoteistického náboženství je presumce existence jediného boha. Budeme-li předpokládat, že veškerá tato náboženství mají v tomto pravdu, pak to nutně znamená, že obecně existuje pouze jediný Bůh, společný pro všechny, ať už věří nebo ne, ať už ho nazývají, vzývají a interpretují jakkoliv. Jeden bůh = jedna sada pravidel. Všechny monoteistické církve a náboženství jsou tedy jen bezvýznamným výtvorem člověka před tváří boží a nemůže být mezi nimi sporů.

A pokud přijmeme předpoklad, že bůh je všudypřítomný a má mnoho podob, tak bychom dokázali uspokojit i polyteistické církve :-))).

A kdybych o této nejvyšší pravdě dokázal všechny přesvědčit, nebyl bych vlastně tím pravým spasitelem? Vždyť co může být krásnějšího, než spojit všechny ty, kteří spolu dnes bojují kvůli své víře?

Jestli jsem vás přesvědčil, tak dejte vědět – pošlu vám číslo účtu, kam můžete posílat příspěvky na osvětovou činnost.


7 Responses to Není boha kromě Boha…

 1. Avatar skiloš
  skiloš says:

  Inšpirace pro @tea, pokud již neviděl »

  http://www.reflex.cz/clanek/co-vas-zajima/49535/8-reklam-ktere-si-drsne-utahuji-z-papeze-benedikta.html

  Dobrou chuť k sobotnímu obídku,
  vyřiďte mu někdo tudle pobídku…

 2. Avatar skilos
  skilos says:

  A ještě z odkazu ^2 [odkaz z odkazu předešlému tomuto] z března 07, tj. půl roku před vyvěšením tohoto Tvého »

  http://www.osel.cz/index.php?clanek=2508

  Dóbře sepsáno a odesláno (imho, sic!)

  Pic, a nespi furt, dyť už to ode mne víš – budeš malátnej.
  Tu ranní červánky…

 3. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Vždyť jo. Mě právě zajímá, jak vypadá ta víra.

 4. Avatar Radka
  Radka says:

  víra kontra náboženstvíJá si myslím, že víra je něco jiného než náboženství:-) Člověk může mít averzi k náboženství, a přesto může mít víru.

 5. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Nebudu chodit kolem horké kaše a napíšu rovnou, co si myslím: překvapuje mě, gravere, že vy jako vyznavač bojových umění máte takovou averzi k víře, k náboženství. Já o tom moc nevím, ale mám takovou základní představu o BU, že to není jen boj, ale i filosofie a náboženství. Alespoň tedy na vyšším stupni a určitě to má takové kořeny. Ti velcí mistři věřící byli, nebo snad ne? To přece nejde převzít od nich dnes jen pouhou techniku.

 6. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Jitka u mě píše o Základech asijských náboženství. Taky mě tohle téma fascinuje. Tím chci říct, že svět by byl o mnoho ochuzen, kdyby bylo náboženství jen jedno. Ale iniciativě se meze nekladou, klidně ho vytvořte, gravere :-)).

 7. Myslím, že tohle je známé :-))Tohle, co jste napsal, je už dlouhou dobu jedním z argumentům ateistů. „Je-li jediného boha, pak nemůže být konflikt mezi monoteisty“. Rozdíl je podle mě v tom, že každý z nich uznává jinou cestu ke spasení (nebo vykoupení, nebo jak chcete). A jít logikou na víru – no nevím :-))))).