Pavián exulant

📎and tagged

Pavián vzal roha – politická reflexe!

Prostý fakt: z brněnské ZOO zdrhnul pavián a pořád se ještě toulá někde po štatlu. A nebyl by to Aston, aby si i na tak zdánlivě nezpolitizovatelné pitomosti neohřál párek. Už dlouho mám takový neodbytný pocit, že Ondřej Neff byl v pohodě naposledy když dělal Ikarii. Je to chytrej chlap a já na jeho knížkách vyrostl, ale stárneme holt fšichňi. Už ani to Tušení podrazu nemám odvahu zkusit… (pokud jste si někdo troufli, napište mi, ať nevyhazuju prachy).

btw: pavián je pořád na svobodě a na mě se policajti tak divně a podezřívavě dívají… Snad se půjdu oholit…


17 Responses to Pavián exulant

 1. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Tušení podrazuČetla jsem. Mně se to zdálo dobré, dost napínavé, tajemné, děj se rozvíjí postupně a překvapivě. Možná jen ( ale je to jen můj pocit) autorovi trošku dochází fantazie a humor. Já osobně mám od Neffa nejraději povídky. Zdá se mi, že v nich nejlépe vynikne rozmanitost jeho nápadů i jeho někdy až krutý humor. Když jsem si přečetla na tiráži, o čem ta kniha cca je, tak jsem docela dostala obavu, zda mně to nezklame.Mobil ( u Neffa auril ), který dokáže změnit lidem mozkovnu, použil totiž dost nedávno ve své knize Puls i S.King. Puls mně hodně zklamal a příště se budu hodně rozmýšlet, zda si ještě nějakého Kinga koupím. Proti Pavučině snů nebo Mrtvé zóně mi to připadalo hodně plytké, natažené a konec byl neuvěřitelně pitomý. Myslím si, že Puls si už nikdy nepřečtu, ale Neffovo Tušení podrazu určitě ještě párkrát v životě ano. Nelituji, že jsem si tu knihu koupila. Přečtěte a posuďte sám.

 2. Re: Tušení podrazuTo je bohužel přesné. Jak se Neff pustí do větších konstrukcí, tak jde poznat, že to není King. Ale zkusím to – už jen proto, že by to bylo asi to první, co bych od Neffa nečetl :-))Pokud jde o Puls, tak to snad Kingovi došly prachy. Doufám, že si to nikdo nepřečte jako první kingovinu.

 3. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  :-))))To taky doufám, protože jinak je King skvělý. Čteme ho doma všichni a kupujem si ho navzájem na Vánoce, jen se někdy zapomeneme domluvit a koupíme stejné tituly 🙂 K tomu Tušení podrazu : je to dobře zkonstruované, pro mně osobně je to někdy dost – jak bych to řekla – moc informací naráz, takže jsem se musela při čtení vracet i nějakou kapitolu zpět pro oživení postav, technických termínů… Jenže u mně to je možná tím, že mám čas číst jen večer v pelíšku a sem tam u toho zdřímnu. A tak v tom mám někdy zmatek. Můj manžel tomu říká syndrom jedné věty …. “ prosím tě, pojď už spát, stejně u toho budeš pochrupovat a jednu větu budeš číst desetkrát dokola“.Myslím si, že se Vám bude Tušení podrazu líbit. A když ne, tak ho budete mít doma aspoň do sbírky :-)Ještě takovu osobní : co zdravíčko ?

 4. Avatar fantom
  fantom says:

  Poznámka ke čtení v posteliZuziku zkus číst při sexu, jestli ti to tedy manžel dovolí. Pak budeš bdělá, ale zase ti budou poskakovat písmenka. Já tak dočítám detektivky, když se od nich nemůžu odtrhnout :-).

 5. čteníDalší problém je, že posledních pár let už ty tlustopisy nějak nezvládám. Ještě tak ten King, ale to už je jen recyklace, protože nové věci nestojí za nic a jinak jsem všechno kromě Věží četl xxkrát. Holt jsem rád, že udržím myšlenky a moč, tak pomalu přecházím od Kinga ke Kulhánkovi :-))Zdravíčko: pomalu na normálu. Trošku rozhozená imunita (na otužování jsem ostatně nikdy nebyl), ale jinak tělo neprotestuje proti týrání v dódžó. A navíc se mi téměř po roce začíná spravovat prokopnuté koleno (vysvětlil jsem mu, že výmluvy neberu). Tak uvidíme…

 6. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  TO SNAD NÉ!No to je tedy mazec ! A v okamžiku usvědčení vraha nastává orgasmus ! Tak takhle jsem ještě detektivku nečetla 🙂 No jo, ale to bychom u toho museli číst oba a ještě stejnou kapitolu,aby to bylo spravedlivé… Pozor !!! ale Ty jsi nepsal, jestli jste u toho čtení při sexu dva nebo jsi sám !Ještě pár takových poznámek o poskakujících písmenkách a budu hotová i bez sexu :-)Stejně myslím, že mi to manžel nedovolí 😀 Dovolila jsem si tyknout, když jsi tyknul i Ty.

 7. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Pro GraveraMně tlustopisy taky neberou. Ne že by mně nebavily, ale jsou těžké do postele.Bude líp.Posílám na dálku energii, tak to snad aspoň trochu pomůže. Jsem trochu rozhozená z fantoma, tak promiňte:-)

 8. fantome, fantome…Takhle by jsi neměl radit. To jsou vážný věci, na to se musíš soustředit a ne si číst nebo posílat maily. Ty to bereš jako šichtu v nástrojárně, chlape. A jestli jsi baba, tak to mi s takovým názorem už vůbec nelez na monitor :-))Pamatujte – nejdřív zábava a potom práce. A hlavně se musí požitky separovat a ne míchat.A pokud jsme u toho tykání, tak v tomhle prostředí je to spíš zvykem. Uznejte, že „vy vole/krávo“ zní dost násilně 🙂

 9. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Bod 8 Tomu titulování bych se právě chtěla vyhnout :-)))( a zapomněla jsem jak sem vložit to číslo příspěvku )

 10. takhle:Je to hned nad rámem pro přidání komentáře: „Tip: Číslo ve hranatých závorkách vytvoří odkaz na jiný komentář“

 11. Avatar Zdena
  Zdena says:

  HoleníGravere, s tím holením se neukvapujte. Viz článeček:http://www.novinky.cz/koktejl/paviana–ktery-utekl-ze-zoo–chytili-na-golfovem-hristi_123204_6p80b.htmlJsem tomu ráda, protože nevím, co bychom si bez Vás počali, kdyby došlo k nějakému omylu.Ovšem ošetřovatel mi připadl jako docela sympatický chlapík, snad by Vám povolil nainstalovat do výběhu internet:-)

 12. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  ZávorkyAha, už si vzpomínám, Bl. a hranaté závorky, mám stejný problém jako ona….no nic, dnes jsem úplná blbka

 13. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  pavián[11]To je dobře, že už ho mají. Ještě by mu někdo ublížil. PS. zkouším ty závorky, tak jsem zneužila paviána

 14. No sláva…Tak už ho mají. Ješito, ješito, už to máš ušito. Tak to už se nemusím ani koupat…

 15. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Hezký večer !Jsem psychicky zcela zmordována, odcházím do posilovny. Díky za bezva pokec a přeji hezký večer !

 16. Avatar fantom
  fantom says:

  Také děkuji za hezký pokec a omlouvám se za poskakující písmenka, nechtěla jsem být sprostá, ale byla jsem tak nějak odvázaná, že vás zase vidím :-). Tak zatím, mějte se, těším se na vás, zlatíčka :-).

 17. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Otázka dneHa !!!Kdo je fantom ? Mně by hrozně zajímalo, kdo je z naší přítomnosti tak odvázaný 🙂 Indicie 1. je to žena. Indicie 2. zná nás Indicie 3. asi nás má ráda. Indicie 4. ráda čte v jakékoliv poloze. A dál se můžu akorát domýšlet ! Jsem napnutá jak staré kšandy 🙂