Výhody Islámu for dummies

📎and tagged


Česká muslimka vysvětluje krásy a výhody své víry tak, aby to pochopil i úplný idiot (rozuměj: ďaur). Krátký článek, ale opravdu pobavil. Co věta, to perla, řvoucí po komentáři. Leitmotivem toho výpotku (btw dobře načasovaného, ale nebudeme paranoidní, že?) je označení islámu za pokrokové náboženství. Ecce Islám:

 • pak viděla dokument zpochybňující výklad o 11. září 2001 a řekla si, že možná tato víra nebude tak špatná“ – IOW: konvertovat ji přiměla konspirační teorie o tom, že dvojčata nezmangelili radikální islamisté, nýbrž šlo o komplot tajných služeb, židozednářů a ještírků.
 • …rozhovor s šejchem, který mi nakonec úplně změnil pohled na islám. Vybalila jsem na něj všechny svoje předsudky o islámu, on se smál a trpělivě mi je vysvětloval“ – weird. Jeden by řekl, že jí šejch všechny ty předsudky potvrdí, aby ji odradil od konverze.
 • přišla jsem na to, jak strašně málo práv v rámci křesťanství … jako ženy máme“ – uáááhh. Ano, pokud žena cítí, že jí křesťanství upírá nějaká práva, je nejlepším řešením konvertovat k islámu. Svatá prostato… Pokud mě nějaké náboženství omezuje víc, než míň, tak je otázka, proč v tom jet dál.
 • ad menstruace: „muslimové v tyto dny ženám povolují, že se nemusí modlit, nemusí dělat těžké práce“ – zatímco křesťané jim to asi zakazují, páč je to „pokání za Evin hřích“. Nejsem si jistý, jestli jí to prochází v hokně.
 • Nikáb považujeme za osvobozující v tom, že díky němu nemusíme řešit, jestli máme někde pupínek a podobně“ – jenže vy ho nosit musíte, zatímco nemuslimka se může svobodně rozhodnout, jak, kdy, kde a čím své jebáky zamaskuje. Ano, pokud má někdo tlamu jak nasraná gorilí samice, vyjde nikáb levněji, než plastika. „Ženy prý díky tomu „neřeší“ vzhled“ – ano, díky tomu 😀
 • Když si poliju hlavu vodou, není to vidět a díky šátku to neustále chladí“ – tady už bych madam doporučil, aby si tu hlavu opravdu vodou polila – a hodně studenou. Díky šátku to nebude vidět a snad se jí uleví. Glocňa pod šátkem časem chytí plíseň, ale i za to díky.
 • Dlouhé sukně zase třeba narozdíl od džínů příjemně profukují“ – krátké ještě příjemněji, ale ty už si madam dovolit nemůže.
 • dříve jsem nosila džíny, ale manželovi se víc líbily sukně“ – to bude ta ženská svoboda v islámu. Manželovi se víc líbí…
 • Zahalování žen je ochranou před chlípnými muži“ – chápu, že v prostředí, kde má žena cenu nevalnou, je taková ochrana zapotřebí. V jiných civilizačních okruzích se to řeší jinak. Ostatně pokud už se ji někdo pokusí zmermomocnit, tak jí spíš než ten skafandr pomůže pepřák nebo kalibr 9mm. A taky se v tom kokonu dost blbě utíká.
 • Svého muže si prý vzala velmi rychle, když jí po třech dnech známosti v jejích osmnácti letech řekl, že se nechce dopouštět cizoložství“ – aha, byla blbá jak manuál k propisce. Co k tomu víc…
 • Znám rodinu …, jejíž děti běžně spí v pyžamu s Peppa Pig, přestože prase je podle většiny muslimů nečisté zvíře“ – a obrázek čuníka taky? A nečisté zvíře je to podle většiny muslimů nebo podle islámu? Hádží Halef Omar žral šunku, když se Alláh nekoukal.
 • odsuzuje například teroristické útoky na redakci Charlie Hebdo, ale na druhou stranu si myslí, že si za to Francouzi mohou tak trochu sami“ – gratulujeme, tak to už je madam opravdová muslimka. Je přesvědčena, že za údajné zesměšňování víry přísluší trest smrti a teror.
 • ad kamenování: „Je to součástí práva šaría, které je pro každého muslima víc než běžné právo. Nemůžeme tedy říct, že s tím nesouhlasíme, protože tím bychom popřeli sunnu, a tím Korán“ – výborně, takže souhlasí i z kamenováním (a tedy i s tím, za jaká provinění je ukládáno). No, doufejme, že se nedočká situace, kdy by dala přednost konvenčnímu evropskému právu před šaríou.
 • je možno kamenovat jen, pokud skutek potvrdí čtyři věrohodná svědectví a pachatel se přizná“ – aha, tak to ano. Stačí, když to potvrdí čtyři muslimové. Velkorysé. Tím se to celé jaksi zlidšťuje.

Tak co – kdo z vás po této nalejvárně konvertuje nebo aspoň změní názor na islám?


2 Responses to Výhody Islámu for dummies

 1. Nedivila. A na jejích názorech ten status quo nic nemění.

 2. Avatar Vojtěch Suk
  Vojtěch Suk says:

  K tomu lze dodat toto: Ona bloggerka, jak sama uvádí, se svým muslimským mužem nežije dohromady. Ona žije zřejmě tady a on snad v Anglii. Vzhledem k tomu, že je jejím mužem sexuálně aktivní mohamedán, který může mít až čtyři manželky, nelze se vyhnout podezření, které hraničí s jistotou, že má v té Anglii další manželku a možná, že v Libyi také. To lze snadno odvodit z toho, že jí ,tedy oné bloggerce, daný muslim „po třech dnech známosti v jejích osmnácti letech řekl, že se nechce dopouštět cizoložství“. Pokud je muslim ženatý se čtyřmi ženami naráz, dle koránu to cizoložství NENÍ. No, možná by se divila, kdyby za ním přijela na nečekanou návštěvu.