Vaší žádosti o azyl nemůžeme vyhovět.

📎and tagged

K uchoum vedení našeho choromyslince se dostala informace, že pan Tomáš Čermák, člen sekty svobodných Čechoslováků, dezinformátor a morální dezintegrant, hodlá požádat o politický azyl v našem ústavu. S politováním jsme nuceni konstatovat, že takové žádosti bychom nemohli vyhovět. Náš ústav může být útočištěm toliko vychýlencům mentálním, nikoliv charakterovým. Jsme přesvědčeni, že panu Čermákovi po jeho odlovení bude lépe v cele některé z káznic korporace ČR s.r.o., kde může ihned provést zábor.


60 Responses to Vaší žádosti o azyl nemůžeme vyhovět.

 1. Avatar vittta
  vittta says:

  Tohle je také žalobní petit.
  Jde asi o nějaké EUropské hodnoty.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Binec-v-nemeckem-muzeu-Klimaaktivistky-osvobozeny-soud-je-politoval-742134
  Embéčko, neboli konev už to zná, ale mě by třeba zajímalo…jak jsi volil nějaký přílepek k ODS, ale ne ODS, a že jsi tak nějak spokojen.
  Tak se mi stalo, že moji kamarádi- EUropané (ten jeden už ani není Čech, ale EUropan), vedli se mnou při o hodnotách EU, mělo to souvislost právě s volbami, oni volili někoho z 5 kolky (zde je třeba říci, že jde o varianty ODS-STAN-TOP09, rozhodně nevolili Piráty ani KDU- myslím, že u tebe je to stejné) a velice podporují Ukrajinu a dokonce posílají peníze na tanky a jiné vražedné stroje, nenávidí Zemana a Babiše (oba jsou to kurvy komunistické) a mají rádi pana prezidenta Pavla (to komunista není, naopak, je to velký demokrat).
  Takticky jsem jim oklikou jmenoval několik základních EUropských hodnot, neb dobře vím, že NIKDO z nich s nimi celkem ZÁSADNĚ nesouhlasí.
  Takticky tak, že jsem dělal, jako že mluvím o něčem jiném.
  Šlo o negrismus, degešismus, zelený teror, ultrafeminismus a genderismus, buzeratismus a láska k islámu.
  Nepřekvapivě vše odmítli, celkem razantně.
  Pak- mile se tváříc, jsem se velmi podivil, protože přece- právě tyto směry přece oni volí.
  Byl jsem obviněn z vlivu ruské propagandy, protože jejím cílem je právě zpochybnit EUropské hodnoty, načež jsem je vyzval, aby nějakou tu EUhodnotu tedy jmenovali- co stojí za to, za ní bojovat.
  Nastaly rozpaky, nemohli si vzpomenout na žádnou hodnotu, až si přece vzpoměli- cestování.
  Jak kdy- a jak kam, pravil jsem moudře, a nakonec se ještě ten jeden rozčiloval, že si musí cosi nahrát na mobilní telefon, aby ho pustili za čáru, ani nevím co, poněvač nemám chytrý telefon, a do negerstánů necestuji.
  Tak by mě právě zajímalo, chlap jako ty- jak se díváš na tyto celkem problematické EU hodnoty, v souvislosti s volbou EUvlezdořitních partají?
  Lze to tady psát, tyhle věci, jinými slovy, je prosor bezpečný?
  Nerad bych komukoliv přivodil jaksi….“zakázanými“ tématy nějaké potíže.

 2. Pokud nevidíte možnost odpovědi na komentář, je to tím, že max. úroveň vnoření je 10 a už byla dosažena. Tak prostě odpovězte třeba na konco threadu a citujte. Příležitostně se podívám po nějakém pluginu, který s tím něco umí, ale jsem na to línej a navíc to pak je peklo na mobilu.

 3. Avatar vittta
  vittta says:

  Když to vezmu politickou teorií, Čermák je to poslední, co by si Rajchlova vznikající politická opozice přála vidět.
  Ten človek skutečně vyzýval k násilí proti vládě, byť teoreticky vzato, mohl by někdo tu rukavici sebrat, a odvolat se na ústavu, kde je psáno, že občan se může bránit proti potencionálně totalitní vládě. (neznám přesnou formulaci)
  Rajchl to ale neudělá, nemá to zapotřebí.
  Chybu Čermáka ale napravila justice, která ho celkem dost nesmyslně odsoudila k vysokému trestu za verbální trestný čin.
  Copak o to, čin spáchal, jenže lid tak nějak zná jiné causy, kdy vrazi a násilníci dostali za zásadně horší činy- neverbální- tresty podobné, ba nižší (ten co zneužil těch 6 kluků třeba), nebo za zásadně horší verbání trestné činy nepadly tresty žádné. (Novotný třeba)
  A zde je zakopán pes té nespravedlnosti.
  Lid obecně je háklivý na dvojí metry, navíc takto do nebe volající.
  A aby toho nebylo málo, až ho chytí, bude se to přetřásat znovu.
  To osvěží zapomětlivcům paměť.
  Kde pak, to nebylo správné rozhodnutí.
  Jako brát prachy důchodům, a kupovat za to letadla, nebo dokonce…zvedat daně právnickým osobám.
  Ne ne, nedělají to dobře, kdepak.

  • Ne kvůli tomu – Rajchl dělá totéž, jen víc subliminálně a nechce, aby to bylo moc vidět. Proto taky nesbírá tohle klestí. On ostatně není žádné právnické eso (ano, s Jordankou to tedy byl opravdu dost průser) a i když už své kauzičky jede jen jako promo, takovéhle pomníky si zrovna stavět nepotřebuje.
   Jo, lid je háklivý na dvojí metr a je lehké ho přesvědčit, že tady (tam, támhle, a ejhle – tuto taky…) ten dvojí metr skutečně je. Tohle stádo není schopno vyhodnotit, o co ve které kauze šlo, co byl žalobní petit, za co to kdo schytal nebo naopak ne… a pak hýkají implantované mantry typu „a co Novotný“.
   “ brát prachy důchodům, a kupovat za to letadla“ 🙂 děti, děti…
   Btw: budete někdo v září na té Heildrichově monstrakci, po které už konečně fyjala octoupí? Že byste dali FPV report.

   • Avatar vittta
    vittta says:

    Nejde o právo, ale o politiku.
    Stádo možná není schopno vyhodnotit o co v jaké cause šlo, za to obstojně vyhodnotí právě ten dvojí metr.
    Politické trestné činy je proto třeba soudit velice opatrně, a političtí vězni nejsou dobrou vizitkou jakéhokoliv režimu.
    Že žádní nejsou?
    Vysvětli to stádu, a u voleb je to právě to stádo, co je dárcem moci.
    Ještě pár takových chyb- a jdete od válu, a řeči o tupém stádu vám moc nepomohou, byť vám mohou pomoci věci jiné, třeba snížení věku volebního práva, či deanonymizace voleb (korespondeční, či eletronická volba).
    Být demokrat, tak bych na tyto technikále moc hrdý nebyl, pokud je někdo elitář, pohrdající tupým státem, pak je každá šoína dobrá, nic méně by se takový člověk neměl nazývat demokratem.
    Demokracie je o přesvědčování, o získání většiny argumenty, jakkoliv tupými, které pak nikdo nedodržuje.
    Ano, to byla a je demokracie, ale uvedené praktiky, to už do demokracie nepatří.
    Z Rajchlovy demonstrace hlášení podám, pokud tam půjdu, asi jo, ale nevím, a moje informace lze brát jako 100% objektivní, nestraním žádné straně.
    Což všichni víte, protože jste Ostrov pozorně četli, takže je vám známo, že jsem se vysmál alternativou proklamovaným počtům demostrantů.
    Jsem férový hráč, a pokud je to možné, s oponenty se utkávám, nikoli že si je čtu, a pak je za rohem drbu, i když mohu reagovat přímo.

    • „nikoli že si je čtu, a pak je za rohem drbu, i když mohu reagovat přímo“ – no ty jo, ale my jsme přímo reagovat nemohli :-). Honestly, ani nechtěli. Prostě zoo. Nakonec vzpomínáš, jak ty diskuse vypadaly, než se nám na jistých blozích zavřely vrata.
     Ale už to nechme – pozice jsme si přece vyjasnili už dávno a nebrání nám to v diskusi. Jen k těm oponentům – myslím, že to nikdo z nás nebyl. Máme jiné názory, vidíme svět jinak, každý z nás něco přehlíží, ale co pamatuju, tak z té starém party to nikdo nebral moc vážně – fakt jsme se jen bavili (já jsem ti ostatně občas dělal advokáta). V tom byl ten rozdíl. Takhle taky dojel Alien – bral se tak vážně, až se z toho zesral. Jinak se ovšem vůbec nezměnil a jede pořád stejný války.

     Kdybys z té heildrichpárty mohl něco napsat, byl bych rád. Udělej na to prosím samostatný článek. O žádnou objektivitu mi nejde – zajímá mě, jak to vidíš. Nepředpokládám, že bys zkresloval tvrdá fakta.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Jestli tam půjdu, to ještě nevím.
      Ale jo, klidně článek udělám.
      Problém může být ten, že moje labuť je učitelka, a jak jistě víš, účast učitelky na této poklidné demonstraci může skončit i vyhazovem z práce.
      No, demokratické to není, to ne, ale jak chceš demokraticky porážet třídní nepřátele, že jo.
      Obyčejná učitelka, Šefčík je dokonce děkan, a podívej, jaké má potíže.
      Možná že ne úplně chápu…žalobní petit ale žádný nebyl (kam na ty výrazy chodíš, ani nevím, co to znamená, asi něco jako podstata), Šefčík prostě jen dělal fakultě ostudu, nebo co vlastně.
      A ten Alien, ten furt jede na plné pecky?
      Já o něm nic nevím, tedy.
      A brát se vážně,….
      To je u tebe problém, protože bez legrace, za ty roky jsi pořád ještě nepochopil, kdo já vlastně jsem.
      Protože to poslední, co by se mi dalo přičíst, je že se beru vážně.
      Nic méně není ani třeba být nějak falešně skromný.
      Svojí …virtuální práci, nebo jak to nazvat, rozumím obstojně, a pokud je téma, kterému nerozumím, neseru se tam vševědoucíma poznámkama, nábrž disciplinovaně „poslouchám“ ty chytřejší.
      Příště pak už pak tomu tématu prostě rozumím lépe, a dejme tomu, mohu se lehce zapojit, a příště zase lépe, a zase lépe…
      To už říkal klasik revolucionářů- učit se, učit se, učit se.
      Kdo se bere vážně, ten se nic neučí, neb má dojem, že už všechno ví.

 4. Avatar konev
  konev says:

  Jen aby nedopadl, jako Stanislav Devaty.
  Ten se na konci komunismu take vyhybal trestu za rozvraceni republiky a sestoupil do ilegality.
  A po revolici z nej udelali reditele BISky 😂😂😂

  • Dezolátů, hystericky adorujících Čermáka a jemu podobné zmrdy, jsem na socnetech potkal víc, než míň. Ale paralela s Devátým ještě nikoho nepřepadla. Tohle si půjčím, to bude mít sukces.

 5. Avatar radka
  radka says:

  vesele si chlemtá na benzince 🙂
  https://www.novinky.cz/clanek/krimi-celej-den-jsem-pil-hledany-cermak-natocil-video-40442088#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest226_mohlo_by_vas_zajimat_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  tahle sebranka/sekta o sobě dává úřadům vědět už pěkných pár let. nám poprvé cca 2013 napsali, že všichni státní úředníci budou odsouzeni k nepodmíněným trestům, protože slouží nelegitimnímu státu atd atd… psavci jsou úžasní, co měsíc, to další pamflet 🙂

  • Ono se to časem požere zevnitř, i když to momentálně vypadá dost divoce. Takový svobodný Čechoslovák Čermák, zahnízdění v káznici ČR s.r.o., by někomu mohl pootevřít oka.

    • To už snad musí být trolling. Nedivil bych se, kdyby v tom jel Kazma :-).
     Ale pro jistotu bych jim nakopal končetinou, určenou k přemísťování, do otvoru, určeného k defekaci.

    • Avatar vittta
     vittta says:

     To vypadá na horší případ jak vládní, tzv. „fialová sekta“.
     To zase jsou nějací EUroobčané, nebo co vlastně.

     • Vittto, ty ses včera vykropil jak hrobka a máš ještě zbytkáč, nebo jsi chtěl reagovat na něco jiného?
      Hele, ne že by to tady někomu nějak vadilo (spíš naopak), ale opravdu nemusíš úplně na všechno reagovat konstantami typu „fyjala“ a „EU“. vypadáš pak jako Rajchlův rozkuřovač :-).

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Mě by zajímalo, co se ti přesně nelíbí na Rajchlovi.
      Ani to není tak dávno, co jsi tady psal, že mě …použil jsi nějaký příměr…něco jako Strurmbannführer Rajchl- jako vymyl mozek.
      Jinými slovy, nějaký můj jiný názor, než máš ty, jsi vyhodnotil jako Rajchlovu práci a jeho jako nějakého nácka.
      Což je zajímavé, protože jakkoliv to fialová sekta používá, tak ani Okamura, ani Rajchl, nevykazují v žádném případě znaky nějakého nazinázoru.
      Je to o to zajímavější, že nazi názory razí naši přátelé a spojenci z Ukrajiny, a často mají nacistickými znaky pomalovánu techniku.
      A uniformy a tetování a tak.
      Takže mi to přijde zvláštní.
      Celá maškaráda spočívá v tom, že oba jmenovaní razí názory proti našim romským a muslimským přátelům, co se pobírání dávek a nějaké zvýšené kriminální činnosti týká.
      Jenže já mám zjištěno, že ani fialová sekta není z našich romských a muslimských přátel, nijak nadšena.
      Tak mi to celé nejde do hlavy.
      Vneseš mi do toho trošku světla?

     • „co se ti přesně nelíbí na Rajchlovi“ – čéče, já ti nevím. Že by ty vlasy? Ale vážně – ty na něm jedeš taky, jo?
      „Strurmbannführer Rajchl- jako vymyl mozek“ – tak sorry, jestli jsem se zmýlil – kdo ti ho tedy vymyl? 🙂
      „nazi názory razí naši přátelé a spojenci z Ukrajiny“ – aha, tak v tom jedeš taky. No, mí ukrajinští přátelé nic takového nerazí, ale patří to ke standardním (byť bezpočtukrát vyvráceným) atributům desolingu, takže dál o tom nic. S narativem „ukronazi“ nekopeš mou ligu.
      „ani Okamura, ani Rajchl, nevykazují v žádném případě znaky nějakého nazinázoru.“ – Vidíš, to jsi mi připomněl, že jsem chtěl doinstalovat nějaký plugin pro smajlíky v komentářích – takový facepalm je holt stručnější, než „tyvoletojepičovinanotomněhovyndej“.
      „Vneseš mi do toho trošku světla?“ Ne dřív, než si sundáš ty tmavý brejle :-).

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Jo, aha, tak takhle to je.
      A já jsem si myslel, že by mi se sundáním těch tmavých brýlí mohl někdo pomoci.
      Já skrz ně vidím přesně ty věci, co jsem popsal.
      Romské přátele přímo, a ukrajinské nazi vzory zprostředkovaně.
      Oni se tím ani nijak netají, někdy se omluví, když je někdo načape…Němcům se to nelíbí, musím říci.
      A Štětina to kdysi vysvětloval, ne úplně obratně.
      Rajchl v tom ale nejede.
      Možná ruská propaganda, skrze zahraniční média, ale to je právě to, že to takovému troubovi, jako jsem já, nikdo nevysvětlí, jak to ve skutečnosti je.
      Tak se nediv, že mám tmavé brýle.
      Takto je to i TVOJE vina, že mě nepoučíš.

     • Ne, fakt sorry, ale sundávání brýlí všelikým socnetovým bojovníkům nepatří k mým oblíbeným kratochvílím. S tou vinou se nějak naučím žít.
      Nicméně, kdybys na té demošce nějak mluvil s Jindrou, tak že nechám pozdravovat a jestli by teda někdy neměl chvilku času. On nám s kolegou po nějaké polemičce slíbil, že nám rozbije hubu, ale zatím mu to nevyšlo.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Nevěřím, prostě nevěřím tomu, že jsi vedl s někým polemiku.
      To ty neděláš, z dobrého důvodu myslím.
      No a sundávání brýlí…
      To já třeba si takhle pamatuji, co kdo psal, a ty jsi nějak byl celkem spokojen s vládou, poněvač jsi nic moc neočekával.
      Tohle je taková voličská základna, co volí, aby tam někdo nebyl, ale má malicherné důvody, třeba aby tam nebyl komunista a ožrala Zeman (na dotaz každý odpoví, že byl ožralý u korunovačních klenotů, ale jinak ho nikdy nikdo ožralého neviděl- odzkoušeno v realitě), a StBák Babiš.
      Copak o to, dalo se to tak brát, i když u komunistů byl v podstatě každý, co měl na to věk, chartisty nevyjímaje.
      Nyní ale tito voliči začínají vypadat divně, když si zvolili předsedu ZO KSČ, řízeného přímo z Moskvy.
      Že to je divné, nezdá se ti?

     • V pohodě, nemusíš tomu věřit, just sayin‘.
      Screenshoty z té polemičky zrají jako víno a jednou budou mít svou cenu. Ne každý z adorantů toho lempla ho zná i jinak, než z nacvičených přehrávek.
      A ne, nezdá.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Jsem příjemně překvapen.
      Protože podle toho co píšeš, znáš v současné vládní klace většinu protagonistů osobně, a je ti tedy jasné, jak se věci mají.
      To mě trošku otevírá oči, a začínám věřit, že to s námi vládaní klaka myslí dobře, chce to prostě jen vytrvat, a dát bacha na Putina, kterého rovněž dobře znáš.

  • Avatar vittta
   vittta says:

   Čermák nemusí být dejme tomu zrovna Einstein, ovšem osobně bych zaměřil pozornost spíše na výši trestu za verbální trestný čin.
   Následně bych to srovnal s výroky vládních poskoků, kteří za daleko horší výroky nebyli souzeni vůbec, a následně bych se zamyslel, jestli jsem zrovna tohle v r. 1989 chtěl.
   A- už znám odpověď- nechtěl.
   Tím samozřejmě netvrdím, že to nechtěli jiní, otázka pak ale je, co za tím převratem vlastně stálo.
   Jestli touha po svobodě, nebo touha po tom, dělat to samé, co komunisti.
   Prostě si vyměnit role, z pronásledovaných se stát pronásledujícími.
   Byť prakticky vidíme, že pronásledující se často ani nezměnili, jen mají jiný kabát.

   • Avatar konev
    konev says:

    To je stale jeden a ten samy typ lidi, to je evolucni taktika Matky Prirody.
    Nejvetsi antikomunisti jsou ti, kteri, kdyby mohli, tak by se jako komunisti chovali (a ze nekteri uz muzou a take se tak chovaji).
    Je to jedna, v dejinach se prubezne vyskytujici parta lidi. Daji se poznat podle moralniho rozhorceni, poukazujiciho na to, co druzi dokazali udelat jinym lidem.
    A jen se dostanou k lizu, delaji to same.
    Repertoar totiz neni siroky: umlcet anebo rovnou zavrit. Ve vypjatem obdobi zlikvidovat.

    • Avatar vittta
     vittta says:

     Klasické.
     Rozdíl je ale v tom, co jednotlivé režimy vyžadovaly aby se dělalo pro lidi, co se jakoby dělat nemuselo.
     V překladu, co MUSELI potentáti dělat jaksi…navíc.
     Zatímco současná garnitura nedělá navíc vůbec nic- dokonce i ten konzum zajišťuje lidem cizina, komunisté budovali bydlení, dávali novomanželské a bezůročné pujčky, dotovali aktivity Svazarmu, zájmové kroužky, dětské tábory….
     Určitý rozdíl tady přecijenom je.

     • Chlapi, neblbněte. Já vím, že jste byli dlouho na tom ostrově tak izolovaní a nebylo jiných témat, ale proč tahat (anti)komunisty i do diskuse o sexuálním životě houbomilky česnekové.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Zdánlivě izolovaní, Gravere.
      Jen zdánlivě.
      My si umíme dát 2+2 dohromady.
      Nás se vždy vyplatí brát vážně.
      Nemeleme do větru, což byl také důvod konce Ostrova.

     • Avatar konev
      konev says:

      Cermak ale neni houbomilka, co si jen tak roste na parezu, mlci a nikoho nezajima, Gravere.
      Tohle je politicka vec…a brat Cermaka nepoliticky je ztrata casu, co je na nem zajimaveho, oproti houbomilce?
      Ze je radikalni? …houbomilka (a i kazda jina houba) je evolucne mnohem radikalnejsi!
      Resit Cermaka by bylo jako resit motivy revizora, co buzeruje lidi.
      Koho to zajima, kdo nevi o co jde?
      Kdo nema Cermaka precteneho jenom z perexu clanku, nemuze v nasem chorobinci vubec diskutovat, nebot jeho fantazie je pod urovni te nejnizsi latky.

     • Ale ne, není to politická věc. Nebuď tak naivní. Tenhle pičus je prostě jen jeden z mnoha, kteří se snažili svézt na vlně a nedali to. To je jako kdybys tvrdil, že třeba Rajchl dělá primárně politiku.
      „Resit Cermaka by bylo jako resit motivy revizora, co buzeruje lidi.“ – ano, tady vás někdo chce mít. Je děsivé, jak to funguje. Vy ho snad opravdu obdivujete a věříte, že to je nějaký symbol revolty.
      O Čermákovi toho tedy zřejmě nevím tolik, co ty a ocením nějaké inside info, abych prohlédl. Přesto mi dovol, abych v tom našem chromyslinci směl dál diskutovat – stejně, jako je to dovoleno vám.

     • Avatar konev
      konev says:

      Vittta nize naznacuje, ze Cermak do alternativy ani nepatri, s cimz lze jenom souhlasit.
      Cermak zaujal stanovisko a to naplnuje, zatimco alternativa je schopna udelat je ten prvy krok, vytvorit stanovisko- ale na jeho naplneni uz nema.
      Cermak je disidentem alternativy.
      A ze je to trumpeta, ci picus, to je zajimave az tak v desatem poradi.
      Cely ten jeho vystup je politicka vec- ale smerem k alternative.
      Jelikoz nejsou radikalni predaci alternativy, strhavaji na sebe pozornost takovihle podivini, na nez se lepi dalsi podivini.
      Ja jsem ale clovek tolerantni, tak jim neupiram pravo na projev…zjevena bida je v tom, ze jsou videt a slyset pouze tihle lide…a to je to poltikum, ktere je zasadni, nikoliv Cermak.
      Jinak netusim, jak bych ti mohl branit v diskuzi, navic mi ani neni jasne, o cem by spravne mela byt. Ze je picus? No ano, to je zjevne, ale ne zajimave. Zajimave jsou okolnosti okolo Cermaka, nikoliv on sam.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      No vidíš.
      Konev to napsal, jak to je.
      Já k tomu vůbec netuším, kde jsi vzal, že ho snad obdivujeme.
      Hodnotíme skutek (bambuly, byť odvážného, nebo také jen hloupého) a především represi, která je ryze politická, nikoli trestní.
      A je chybná.
      Čermák může být precedens, který donutí ty chtřejší, dát si bacha.
      Že si dají bacha ale neznamená, že se jich zbavíte.
      Naopak.
      A další Čermáky to neodradí.
      Vstanou noví bojovníci, a nakonec tady takto bude celý pluk hrdinů- politických vězňů.
      A Čermák je politický vezeň (na útěku).
      Političtí vězni by ale neměli zdobit demokratické kriminály, blbě to vypadá.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Jenom ještě dodám, že jako politický pragmatik rozsudek nad prakticky nevinným troubou mohu jen vítat.
      Kdyby totiž za tento čin dostal podmínku, bylo by to pro vládu daleko výhodnější, dát mu podmínku.
      Takto vyrobili hrdinu, co za celkem reálně neškodný čin, dostal vysloveně totalitní trest.
      To může mnoha lidem ty oči opravdu otevřít.
      Činnost alternativy jako takové ovšem lidu oči moc neotevírá.

     • Avatar konev
      konev says:

      Komunisti si na sebe usili bic zakotvenim predsevzeti, ze pracuji pro blaho lidu.
      Coz i splnili. Nekdy hure, nekdy lepe.
      A je to generacni zalezitost, ochota prevzit tuhle zodpovednost s casem klesala. Coz videla stara parta (predchozi generace) a byla z toho hotova.
      Hezky to ukazaly filmy- Soudruh Platenik z Okresu na severu, Inzenyrska odysea atd…uz ten nazev ODYSEA…vzdyt slo o reditele podniku.
      Pekne to popsal Paral v romanech ze severu.
      Nakonec to skoncilo u tech dvou ucnu (Vaculik s Tofim), co delali jen naschvaly a mistr na ne nemel paku. Dnes by ve firme neprezili ani den.
      Vitr v kapse se to jmenovalo a z data natoceni (1982) lze odecist, kdy doslo k prvnim zjevnym projevum degradace rezimu.

     • Avatar radka
      radka says:

      no já si pamatuji teda to, že bydlení bylo jen když se člověk upsal fabrice nebo měl tu správnou knížku nebo známosti. my bydleli jednu dobu dobu v osmi lidech v jednom bytě. a od roku 88 jsem bydlela s miminem a manželem v 1 plus 0, bez vody (teda kecám, pumpu jsme měli na dvorku), suchej hajzl, topení petrama, obchod ve vedlejší dědině. tak nevím, pro koho ti komouši budovali bydlení.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Víš jak se to dneska říká.
      Neúspěšní lidé, frustrovaní neúspěchem, nenávidí demokratický režim a EU.
      Stejně jako dnes, i tehdy platilo- voják se stará, voják má.
      Lidi s knížkama jsem tedy moc neznal, ale za to lidí bez knížek plno.
      A bydleli, a dobře.
      Né že bych neviděl i ty, co nebydleli.
      Jenže…ti se tak nějak moc nestarali.
      Úplně snadné to nebylo, ale to se nezmenilo, a pokud ano, tak k horšímu.

     • Avatar konev
      konev says:

      Ja se prihlasil do druzstva, platil 60 korun mesicne a za 10 let me vyzvali k prevzeti bytu za 6000 korun (coz byly me tehdejsi 4 mesicni platy).
      Pokud nekdo potreboval bydlet okamzite, tak to problem byl.
      Ale netusim, proc rodice, kteri meli treba 10-ti lete dite, se take neprihlasili do druzstva. Na co cekali?
      Az mu bude 25, ozeni/vda se a nebude mit kde bydlet?
      Jiste, neni to ta prava svoboda „sebrat se a odejit“.
      Otazka je, jestli je dneska clovek s temer celozivotni hypotekou svobodnejsi.
      Radsi w miminem v 1+0 zadarmo, anebo v 3+1 s trimilionovou hypotekou?
      https://reality.idnes.cz/s/prodej/byty/3+1/sumperk/
      Vybral jsem schvalne cenove atraktivni (polohou neatraktivni) Sumperk.
      Totiz…dneska se situace moc nezmenila, stejne, jako za komancu, se musis „upsat“ fabrice= najit si zamestnani se solidnim a trvalym platem.
      Bud Praha za 7 milionu, ovsem s sirsi nabidkou prace, anebo Sumperk za 3 melouny a i tomu riziko vypovedi.
      Kdo mel za komancu na okamzity byt (znamosti na uradech), ten na nej ma i dneska (znamosti na trhu prace).
      Kdo nemel tehdy, nema ani dneska.
      Dnes je to mozna spravedlivejsi, ale co se tyce poctu lidi, kteri ne/dosahnou na vlastni bydleni, mi prijde situace stejna, jako za komancu.
      A ekonomove na mainstreamu rikaji, ze dnes je to dokonce horsi (ale kdo by jim veril).

     • No, kluci, to máte tak – byli rovní a rovnější. O tom jste už určitě slyšeli i vy :-). Občas potřebuješ nějaké razítko, doporučení, něco schválit… a když tvoje rodina nemá komplet tak úplně klapoklidez a ty sám taky trochu zlobíš, trochu to dře. Co šlo vám dobře, šlo jiným hůř.
      „ekonomove na mainstreamu rikaji, ze dnes je to dokonce horsi“ – Šichtařová tak úplně k ekonomickému mainstreamu nepatří.

     • Avatar konev
      konev says:

      Skoda, ze jsem se nikdy nezajimal o teorii her, Gravere, ta by tu mnohe vysvetlila.
      Predpokladem boje o exkluzivitu je, ze na ni nedosahnou vsichni.
      Bylo to tak za komunistu, je to tak i dneska (bavme se i nadale jen o bytech jako prikladu).
      Za komancu byl zdrojem exkluzivity vztah k urcitym osobam, dnes ji jsou osobni schopnosti (vydelat penize).
      V pridelovem systemu neni o co hrat, neni to hra, ale objektivni proces, vysledek je predem znam.
      Zapises se do poradniku, za 10 let dostanes byt. To platilo pro 80% obcanu CSSR.
      *
      Tady to zacne byt, dle meho, zajimave:
      Tech 80% obcanu tento objektivni pridel odmitlo a na namestich ho v Listopadu vymenilo za hru na exkluzivitu s velmi nejistym ziskem.
      80% si vynutilo zmenu a namisto pridelu si vynutilo loterii- temer nikdo neznal sve vlastnosti, ani vlastnosti nove nastupujiciho systemu a slo tedy o hazard.
      Vysledek systemu, zalozenem na exkluzivite je predem jasny- opet, jako za komancu, k exkluzivnim zdrojum ma pristup 20% a 80% ostrouha.
      Cely Listopad byl tedy jen o zmene mechanismu exkluzivniho vyberu a tim padem o vymene osobnich vlastnosti, nutnych k zaujmuti exkluzivniho postaveni (drive delnicky puvod, dnes sikovne ruce a chytra hlava).
      *
      Ted mame 35 let od Listopadu (~ 2 generace) a lid stale vyzaduje hrat lotynku se svymi schopnostmi- odmita distribucni socialismus a dava prednost konkurencnimu kolu stesti.
      A 80% z nich stejne ostrouha, jako za sociku.
      Otazek je tu nekolik: Proc lide voli existencni nejistotu namisto jistoty? Je si vetsina, volici zivotni loterii, vedoma toho, ze v ni nemuze vyhrat? (Vzdy vyhraje mensina.) Je evolucni mechanismus nastaven tak, ze nejistota je vzdy prvni volbou, a to i za cenu vysoke pravdepodobnosti sebedestrukce? (Pudove musis jit do rizika i kdyz nechces.)
      Otazek by se jiste naslo mnohem vice, nase situace je velmi zajimava a vhodna k pozorovani.

     • „Predpokladem boje o exkluzivitu je, ze na ni nedosahnou vsichni.“: elementárně chybná premisa, jak by řekl Mistr Alien. Předpokladem je, že si všichni bojující *myslí*, že na ni všichni nedosáhnou. Tady ovšem zpravidla cílem bývá cesta (tedy vlastní boj), nikoliv cíl (dosažení exkluzivity).

     • Avatar konev
      konev says:

      Mysli- nemysli. To tu ted neni dulezite, o mechanismu manipulace exkluzivitou tu neni rec.
      Pokud pri vseobecne snaze fakticky dosahne jen cast, jde o exkluzivitu.
      Pokud dosahne vetsina, exkluzivita zanika.
      *
      Koukam tady v discountu na nakupujici Balkance, oblecene v Gucci, Armani, Calvin Klein atd.
      Jedna cast obleceni draha znacka (nejcasteji tricko nebo boty), zbytek no-name z discountu, kde prave nakupuji.
      Ale nikdo z nich nema hodinky Breitling.
      Pusobi to samozrejme smesne, ale ne mezi nimi, pro ne jde o vyrazny nastroj konkurencniho boje.
      Exkluzivita denniho obleceni zanika a presunuje se bud do doplnku, anebo do vylucnych lokalit, kde jsou znackova trika nosena.

     • Avatar radka
      radka says:

      Kdo mel za komancu na okamzity byt (znamosti na uradech), ten na nej ma i dneska (znamosti na trhu prace).
      Kdo nemel tehdy, nema ani dneska.

      kde jsi na tom byl? jaké známosti na trhu práce? co tak třeba, že po revoluci už nerozhodoval jen kádrový profil, ale znalosti, vzdělání, um, píle, atd.? já měla v „doporučení“ ze školy v roce 88 napsáno – vzhledem k negativnímu vztahu k socialistickému zřízení není vhodná na vedoucí pozice ani jako THP, doporučuje se pracovní umístění v JZD či STS. takže jsem skončila jako ing na traktoru a v sezoně na kombajnu v sts. po revoluci to už bylo jen o mě, ne o rodičích kulacích, strejdovi s nálepkou raf. takže jsem si našla zaměstnání podle mé vůle, a ejhle, vede se mi 1000x líp než za komoušů.
      až do roku cca 2013 nebyly byty tak drahé, aby si je nemohl pracující s průměrnou mzdou pořídit. a ne na hypo na třicet let se splátkou půlku mzdy. jen to chtělo trochu se zamyslet, jestli dvakrát ročně na dovču, pařby v hospůdkách, drahá auta a další zbytné výdaje. já tehdy koupila byt pro synka za 30 měsíčních platů. tu možnost měl každý. pravda, mohla jsem si koupit SUV, nebo jet na cestu kolem světa, ale mám holt jiné priority.

   • JJ, jenom verbální trestní čin, fyjalová pětidemolice už měla sedět dávno, to tenkrát nebývalo… :-). Must appreciate.
    Tak teď si tou mařenou přidal tak dvě jařiny a zrušil podmíněné propuštění. Čermák is the new „za covidu šel na rok sedět za ukradený rohlík“. Instantní výroba martyrů na zakázku.
    Tak pronásledující se nezměnili… A co pronásledovaní – ti taky ne, že? Ono je dnes dost levné být disidentem.
    Nuže dobrá, proberu to s personálem a když se ten chujlo zaváže, že tady bude rok zdarma konkovat a držet u toho hubu, tak mu ten azyl dáme a navrch ještě ferman, že je nejen blbec, ale i magor.

    • Avatar vittta
     vittta says:

     5 demolice si neuvědomuje, že její vítězství není její, ale opoziční zásluha.
     Milion hlasů propadlo.
     Není to ani tak dlouho, co jsem pravil, že vláda si to může prohrát leda sama.
     Má nakročeno.
     Mimochodem, ty bys v jeho situaci do kriminálu nastoupil, a čekal na to, že tě za 3 roky pustí?
     Musel bys být na hlavu, ten člověk má jen málo co ztratit.
     On sám nehraje, ale jeho jméno se ještě může objevit.

     • Ano, tak to přece funguje. Tvou volbu ovlivní nejen pozitiva voleného, ale i (nebo především) negativa nevoleného. Jako když vegetarián volí masožravce, protože alternativou je jen Hannibal Lecter.
      A ano, vláda si tu může prohrát sama. Myslím, že už to udělala.
      Ad co já bych: jsem přesvědčen, že já bych se především do jeho situace nedostal, resp. ne z těch důvodů. A co ty? Ty bys v jeho situaci do vězení nenastoupil, i kdybys věděl, že si tím prodloužíš trest a blokneš podmíněné propuštění? Musel bys být na hlavu. V ten okamžik ještě měl co ztratit. Teprve teď už nemá.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Ono je to tak, že bych se do podobné situace také nedostal, né takto.
      Dostat se tam může jinak každý, i ty, nikdy nevíš, co přijde.
      V každém případě, jak já, tak ty, máme co ztratit, nástup trestu má tedy zásadní charakter.
      Čermáka vůbec nemusí chytit, kdo by hledal nějakého troubu, když nebude blbej, takže on svým způsobem neriskuje delší trest.
      Zatím se zbavil pekelně dlouhého reálného trestu.
      Takže v jeho situaci bych také nenastoupil.
      Jenže mě by prostě nechytili.
      V té jeho pozici.
      U něj si tím jistý nejsem, ale když ho chytí, bude to zase politická karta.
      Aby se o něm nakonec nejmenovalo nějaké náměstí.
      Po nás se nebude jmenovat ano veřejné WC.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      No a ty jsi volil ODS, co já vím.
      Budeš tedy předpokládám zase volit ODS, max. nějaký její klon.
      Obávám se, že nejsi člověk, který by příště volil kvůli pozitivům.
      Napálili tě.
      Budeš volit kvůli negativům jiných.
      To ovšem svědčí o tom, že ve skutečnosti nemáš koho volit.
      Volba kvůli negativům jiných je totiž ošidná, a nemůže ti NIKDY přinést výsledek, který od voleb čekáváš.
      Pak jsou ale volby více méně na hovno.

     • Jestli myslíš teď, tak jsem volil fyjalovou pětidemolici. ODS jsem volil kdysi dávno, když to byla ještě partaj poctivých a slušných tunelářů – to, v co se zvrátila posléze, už mě dost odpuzovalo. A příště? Inu, uvidíme, jak říkal ten slepej, když šel do kina na němej film. Zřejmě se zase vrátím ke své teorii posraného chodníku.
      A ne, nenapálili mě. Fakt nemusíš papouškovat všechno, co se ti Rajchl snaží nakecat. Dostal jsem, co jsem čekal (což nemusí být nutně to, co jsem chtěl). Negativa nebyla pro voliče koalice tím jediným důvodem, ale o tom, co jsem čekal i dostal současně, tady blábolit nebudu – k tomu tu chybí obecenstvo.
      Že nemám koho volit? Jaktože ne, když jsem se rozhodl k těm volbám jít? A myslíš, že je to jen můj problém, nebo to tak máš i ty? Ty máš koho volit, volíš kvůli pozitivům, ve která věříš a myslíš, že tvoje volba přinese výsledek, který očekáváš? Neptám se, koho volíš a co očekáváš.
      Jinak se nechci nikoho dotknout, ale nechcete říct, že vaše volební preference formují sliby politických subjektů?

      Ale to jsme zase od Čermáka zapadli do té žumpy moc hluboko.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      To je takový obrat, Gravere.
      Nemáš koho volit= není tam prostě ten pravý.
      Jako kdybys na pustém osztově šoustal starou negryni, které by ses jinak nedotkl ani rezavým drátem.
      Prostě tam nikdo jiný není, a když příroda zavolá….navíc jí můžeš pak nakopat do prdele, což může mít svou cenu.
      JInak tě mohu ujistit, že co píšu, je výplodem mojí hlavy.
      Nepotřebuji tu Rajchlovu.
      I kvůli tomu padl Ostrov.
      Nemám problém s opozičním názorem, vidím, že jsi v podstatě spokojený, tohle jsi čekal, tohle jsi dostal, skromnosti si cením.
      Já jsem čekal, že se alternativa sjednotí, čehož jsem se nedočkal.
      Zakže jsem jí ani nevolil, proč také.
      Volil jsem Babiše.
      Motorem mojí volby je obecně to, že mnou volený subjekt musí stávající klaku co nejvíc nasrat.
      Takže mohu být spokojený, nic méně raději bych volil stranu vlasteneckou.
      A ta tu není.
      Takže ano, mám problém, koho volit, už delší dobu.
      Inteligence, politický čuch, operativnost- to není k mání.
      A to vyžaduji.
      Naše vládnoucí klaka to nemá zapotřebí, chápu, že za ně přemýšlí Brusel, nyní Kyjev, problém je v tom, že moje požadavky nesplňují ani tam tam- což značí, že se snažím volit subejkty, které jsou proti EU a Kyjevu.
      Ale i tady to musí mít hlavu i patu, vystoupit z EU a NATO je dnes neproveditelné, taže strana, která to propaguje, je strana hlupáků, a jí jí volit nebudu.
      Všiml jsem si, že tvoje konstrukce postrádají Okamuru.
      To byl dříve ďábel- copak, že ho vyměnil Rajchl?
      To Okamura je v parlamentu, né Rajchl, zdá se, že strach vládnoucí klaky jde tedy spíše z Rajchla.
      Nedivím se, je chytrý, daleko chytřejší, jak Okamura, ale zatím se nemůže politicky vybarvit, musí se tam nejprve dostat.
      Po zádech antivaxerů a možná i cigošů.
      Pokud uspěje, pak se může profilovat.
      Politika je složitá záležitost, nikdy jsi v tom nebyl dobrý.
      Raději mi napiš, co máš za nové kvéry, i já jsem dozbrojil, vzhledem k situaci chodím někdy ozbrojen SIG Sauer P365 tritium.
      To aby mi nějaký fanatik nerozbil Volhu, víš?
      A co říkáš na pistoli vz,52.
      To je píšťala, pěkně se s ní střílí.

     • Že se alternativa sjednotí? No, jestli myslíš alternativou tu fragmentovanou grupu šulinů, kteří se snaží zmonetizovat stádo, tak tam to asi nehrozí – naštěstí. Jo, tříkolka se teď nějak tulí k Okamurovi, ne?
      Okamura není nijak zajímavější – taky mu teče do bot, ale žije z podstaty. Rajchl je vcelku zajímavý úkaz – vzal to na Adolfa, přepálil start a teď už jede takový hovna, že bude imho rád, když dá těch 1,5 % a ten, kdo ho pase, to do voleb nevzdá. Momentálně to na mě působí jako repete zániku tříkolky. Ale já jsem jen intuitik a navíc to není úplně moje téma. Jak správně říkáš, nikdy jsem v tom nebyl dobrý (jen jsem si to na rozdíl od jiných o sobě nikdy nemyslel – no offense :-)). Co myslíš ty?

      Jinak už nijak nedozbrojuju – zůstal jsem u Alfa Para. Ale vzdělávám se v boji s nožem a polní lopatkou 😉

     • Nicméně, myslíš, že by kdokoliv z vás byl schopen připustit, že ani vám „to“tak úplně nešlo? A že to není nic zvláštního, protože většina mechanismů toho systému vyvolává jevy, na které my na naší úrovni můžeme tak maximálně mít názor? Mně stačila chvilka v malé politice, abych si to aspoň uvědomil.
      No, asi ne. Vy jste na tom ostrově byli vždycky zavření dost hermeticky. Pár kádrově prověřených soudruhů, nikoho jste mezi sebe nepustili a jestli vznikly spory, tak jen o odstínu, ne barvě. Vaše sofistikované analýzy socpol jevů přece nemůžou mít chybu. My jsme se na vás roky chodili dívat jako do zoo a našli se tací, kteří vás zcela vážně považovali za nějakou parodickou skupinu. Z toho není cesty ven – tací, jako já, budou pro takové, jako vy, vždycky jenom blbečci, kterým to nikdy moc nešlo. My s tím ovšem nemáme zásadní problém a jsme v pohodě – jako blbci totiž nejsme schopni pochopit, že jsme blbci :-).
      Jessie říkala, že je štěstí, když si lidé rozumí. Já říkám, že je to jeden z kruhů pekla.
      No nic, vrátím se k tématu, až/pokud Čermáka odloví.

     • Avatar konev
      konev says:

      Je tu ale jedna vec, Gravere:
      Prodlouzenim analyz byly i prognozy, ktere nasi parodicke skupine vychazely, az na vyjimky, temer vzdy.
      Mozna tedy nejsme uplne parodicka skupina a tem, kteri to tak vidi, chybi bud usudek, anebo prehled o situaci.
      Blbec- neblbec, na to bych ted nehral. Dulezite jsou vysledky, kterymi se pochlubit muzeme. A na vysledky ty preci das, ne?
      Lidi muze klamat nase chaoticka metoda vyboju na obe strany, ale ta neni dulezita, to je jen takove nutne krovi. A nekdy i vhodna vabnicka na odstraseni ruznych typu- prilakas je svoji hlouposti, se kterou oni, vyjma vysmechu, nechteji mit nic spolecneho a tak neotravuji.

     • „prognozy, ktere nasi parodicke skupine vychazely“ – aha, to jsem byl nepozorný a uniklo mi to. Něco konkrétního?
      „prilakas je svoji hlouposti, se kterou oni, vyjma vysmechu, nechteji mit nic spolecneho a tak neotravuji“ – no, když už jsi to takhle pojmenoval, tak jo – nějak tak jsme to viděli. My jsme ovšem na daném místě ani otravovat nemohli.
      Ale don’t get me wrong – já netvrdím (again, na rozdíl od… no, nechme to být :-)), že jsem nositelem jediné pravdy. Jen je mi jedno (na rozdíl… eh, kurva, zase), když ji nemám. Já jsem docela dobrý ve své branži – v tomhle vám nesahám ani po koule.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Tvrdíš, že jsi tam chodil, používáš dokonce „chodili“, bylo vás tedy víc.
      Otázka je, jestli jste to i četli, zdá se, že ne.
      Jinak by ses nemohl ptát, jestli jsme si připustili, že „nám“ „to“ také tak úplně nešlo.
      není úplně jasné, koho myslíš tím „nás“, a co to je to „to“, ale naše analýzy se týkaly právě toho, že to moc nejde alternativě, resp. Rusku.
      Analýza musí být nad věcí, jinak to není analýza, ale „strážní věž“ sektářů všeho druhu.
      Vy jste skutečně u nás za blbečky, ale za blbečky u nás jsou i vaši oponenti.
      Jinak řečeno- voliči.
      Jde o to, že plno lidí, volících 5 kolku, je spokojeno, protože jí nevolili pro nic jiného, než aby se zbavili Babiše.
      Toho určitě znáš, to je ten komunista, a StBák.
      Komunista to byl, StBák ne, a jestli udával, nelze říci, spíše ne, protože jednoduše neměl koho, už za komunistů tvořili tito lidé uzavřenou skupinu, který se s nikým nestýkala, a nikdo se nestýkal s nimi.
      Byla to ekonomická elita, co dělala svou práci, pohádkově placenou, k čemuž byl vstup do strany nutný, a též bylo nutné vyplnit po návratu z ciziny různá hlášení, ale kdo nic neví- ten nic nepoví, a mnohdy nepoví ani ten, co něco ví.
      Zbavili jste se tedy Babiše, a rozumím tomu, že někdo mohl mít problém s jeho minulostí.
      Už hůře se dá pochopit, že podobnou minulost mělo 90% politicky činných úderníků, narozených před r. 1970.
      A ti vám nevadili.
      Pokud pak bys toto chtěl zpochybnit, pak proběhla volba prezidenta, kdy s přehledem vyhrál předseda ZO KSČ, rozvětčík, řízený z Moskvy, nomenklaturní superkolaborant z bolševické familie.
      A nenech se mýlit, Babiš byl placený pohádkově, ale jenerál pohádkově placený nebyl, né že by měli málo, ale tolik, co Babiš určitě ne.
      A zatímco Babiš to dělal pro peníze, jenerálové to dělali pro moc na ostatními.
      Takže završením antikomuniscké, pravicové a pravdaláskařské revoluce byla volba někoho, kdo měl přesně tyto ambice už za minulého režimu, a věř tomu, že by to díky své komunistické familii a komunistickému aktivismu, dotáhl také daleko, velmi daleko, byť není jisté, jestli by se dostal na post nejvyšší.
      To jste mu umožnili až vy.
      No co, mnozí nás považovali za skupinu parodickou, četli jste to, ale odvahu dát se do diskuze nenašel nikdo.
      Zřejmě proto, že se jen tak z někým nebavíte a je vždy lepší koukat, než jít s kůží na trh, protože diskutovat s námi chtě nechtě vyžaduje celkem velký přehled, postřeh a určitou inteligenci.
      To mezi vámi nikdo takový není?
      Jsi opravdu jediný, kdo se s námi, alespoň chvíli- utká?
      Jak říkám, mně nevadí jakýkoliv názor, jsem schopen diskutovat s kýmkoliv, aniž bych sahal k podpásovým úderům.
      Pokud tak neučiní oponent, samozřejmě.

     • Avatar konev
      konev says:

      Ani ja se nehadam a s nikym se nepretahuji, pisi, co me zrovna napada.
      A to z ciste radosti a vnitrni potreby.
      Ze me ma nekdo za blba mi vubec nevadi, vlastne mi nevadi vubec nic.
      A realne priklady prognoz…no to je tezke, je toho hodne a je to roztrouseno uvnitr hovoru.
      Ale kdyz tu probirate Rajchla, bude to tak rok, nejakou dobu od zalozeni PRO, co vittta prognozoval, ze takhle zalozena strana se zpocatku musi oprit o antivax, ktery ji casem prevalcuje a mainstream antivax vytahne coby hlavni frakci PRO, diky cemuz nebude strana moci rust. A Rajchl se stahe diky nedostatku ideji a pozornosti verejnosti a strana se zacne drolit.
      Tak to odhadl vittta, ja ho jeste dokazal sledovat a zbytek mu bud nadaval, anebo se mu vysmival.
      Ze by to byla chybna prognoza se rici neda, alespon z meho pohledu.
      Urcite se najdou lide, kteri budou stagnaci strany chapat za dukaz umerenosti a vyzralosti vedeni (neni kam spechat), anebo odchod predaku strany budou povazovat nikoliv za rozklad, nybrz zdravou obrodu.
      Kazdy k svemu.

     • „Vy jste skutečně u nás za blbečky, ale za blbečky u nás jsou i vaši oponenti.“ – jojo, máš recht. U vás jsou za blbečky v podstatě všichni :-). Proto taky z té bubliny nemůžete ven. Ale zase oceňuji, že si se mnou povídáš. Víš, jak ty královny vedle sebe stavěly různé obludy a defekty, aby vynikla jejich krása, tak v polemice se mnou vyniká váš intelekt!
      Ne, vážně, nejseš nasranej, že si dělám prdel? Já sem fakt chodím jen bavit.
      Mimochodem, nestudoval jsem ty vaše interní fighty nijak podrobně – co se vlastně posralo, že jste tam začali být za blbečky i vy? Vyštvali vás? Šli jste sami? Sem by tedy nikdo z té party nepřišel?

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Hele, my se přece celkem dobře známe.
      Takže jakýkoliv výsměch je u mě vítán, neb dokážu opretivně udělat to samé, a lépe.
      Takže doufám, že stejně jako to nesere mě, nesere to ani tebe.
      A pokud to nesere oba, není důvod, abychom si nerozuměli.
      Že nemůžeme z bubliny ven…
      Kde pak, my nemůžeme dovnitř, my v žádné bublině nejsme.
      A proto se rozpadl Ostrov, protože oni v bublině byli.

     • „proto se rozpadl Ostrov, protože oni v bublině byli.“ …a jsou. A já jsem rád, že vy jste tady.

     • Avatar vittta
      vittta says:

      Velkorysé nabídky se neodmítají, a ta tvoje velkorysá je.
      Získal jsi nevětší analytiky ve virtuálnu.
      Ale…možná ani sám netušíš, co jsi vlastně způsobil.
      Nebo….tušíš?
      Vážně by mě to zajímalo.
      Uzavření Ostrova totiž měl být trest, pro mě a Embéčka.
      Taras dělal mezitím chytrého, že to říkal, a že jsme si mohli sami blog udělat, a on že by tam chodil dělat oponenta…
      No a my bychom s Embéčkem měli problém pokecat.
      Jenže takto se (politická) situace zcela zásadně změnila.
      Kde pokecat nemají ostrované, a u Tarase je na diskuzi bída a nouze.
      Resp. oni mají kde pokecat, a nekecají tam, i když já tam nejsem- a byl jsem obviněn, že právě kvůli mě odešli z Ostrova mnozí diskutující.
      A z mnoha dalších věcí jsem byl obviněn, a Embéčko rovněž byl okopáván ze všech stran a viněn zcela nesmyslně z různých zákeřností, ale nyní se ukázalo, že pravda je trošku jinde.
      A nebudu lhát, dělá mi to dobře.