Transparentní mlha po právnicku

📎and tagged

Průhlednost tak dokonalá, že nic není vidět 🙂

Poněkud svérázné představy o pojmu „transparentní účet“ má paní advokandidátka Samková: získat informace o tom, kdo jí přispěl na její volební kampaň může… jen ten, kdo jí přispěje na její volební kampaň :-). Jinými jejími slovy: zacáluj a dostaneš výpis. Takovým veletočům se u nás v Kéniku říká posrat se v kině. Paní Samková zjevně defekuje a flatuluje na původní, nyní poněkud zatoulaný smysl transparentních účtů: voliči (všichni, tedy nejen její a nejen platící) by rádi věděli, kdo a moclipak kandidáta financuje. V případě úspěchu totiž lze předpokládat, že nezištný mecenáš (pokud to tedy nebude Mirek Dušín nebo Timur a jeho parta) bude za svůj čestný dar přece jenom požadovat nějakou přítulnost.

Paní advokátka tvrdí, že není co zveřejňovat, protože jí nikdo nepřispěl. To jí ovšem všichni rádi věříme, i když si to nemůžeme ověřit, protože nic nezveřejňuje. Ono se jí totiž nelíbí, že by bylo zveřejněno její jméno (wtf?) a číslo toho (transparentního) účtu! Vskutku logika, hodná pacientů mého choromyslince. Leč nezoufejte, milí voli…či: pokud jí někdo přispěje (tedy na ten transparentní účet), ona si (tedy možná) zřídí nějaký jiný účet a tam už to tedy fakt jakože bude nějak jinak, než dofčílkaj. Huh.

Na příklad transparentního účtu lze popatřiti např. u pirátů (btw: tím designem své homepage si asi dělají z Někoho rusutur 🙂 ). Nu což, tak už nám zbývá jen průzkum bojem: pošlete jí tam někdo aspoň bůra (mně to nestojí ani za to) a uvidíme, jak se k tomu postaví…

 

Na druhou stranu, paní Samková zase není tak ošklivě potetovaná, žejo, Máňo. A ty mačety v tom baru stejně už byly!


2 Responses to Transparentní mlha po právnicku

  1. Já bych si to tak nebral. Mně se v poslední době zdá o termínech, průserech, řídících výborech, integraci rozhraní, cílových konceptech a levných nábojích do revolveru :-(. Proti tomu je nějký advokoko růžový plyšáček :-).
    Asi opravdu už není možný jiný přístup, než mít z té poblitiky prdel. To psycho, co se tady odehrává, už je fakt out of range.

  2. Avatar radka
    radka says:

    no tak já nejen ani bůra, ale ani ká:-( fujtajbl to bude zase večer…kráv..pardon klára před spaním, to je můj sen:-((