Ti, kteří nenávidí

📎and tagged

Jiří Ovčáček dávno není mluvčím prezidentovým, nýbrž mluvčím Jiřího Ovčáčka. Jeho sociální tupost, jasánkovská rétorika, argumentační pornografie, naprostá absence sebeúcty a background poskoka v komunistickém plátku z něj činí úkaz, nehodný zájmu. Občas se mu ale povede pěkný vlastní gól. Tentokrát na svém blogísku ukázal svou demokratickou pěstičku všem, kteří se neprojevují zcela kompatibilně a nehýkají sotto voce s panem prasidentem. Některé myšlenky mají opravdovou hloubku.

“Nevhodní” občané jsou označováni za lůzu a nevzdělance…

Zde pan mluvka zřejmě naráží na některé průzkumy, ze kterých vyplynulo vzdělání a sociálně demografická struktura Zemanových voličů. To je ovšem drobný lapsus – pokud těm výsledkům budeme věřit, tak si je elektorát naklikal sám. Není to žádná ošklivá kavárna, která tvrdí, že jsou Zemanovi voliči tací či onací. Ostatně nemůžeme při této příležitosti nevzpomenout, jakými přízvisky nejednou počastoval své občany Zeman sám.

Svobodné volby, za které lidé tehdy demonstrovali, znevažují a dehonestují.

Bravo – jako z Rudého Práva tak někdy v sedmdesátkách. Zkusme to trochu zkorigovat: subjektem nejsou samotné volby, ale jejich výsledek. Nejde o dehonestaci, leč o vyjádření názoru – byť formou, která se vrchnosti nemusí zamlouvat. A pokud by o nějaké znevažování jít mělo, tak toho se výsledek voleb dopouští sám na sobě s výdrží, hodnou Ironmana.

mediální podporu tomuto boji o moc poskytují Česká televize a Bakalovo mediální impérium

Ano, soudruhu, to už nám pan prasident vysvětlil při svém inauguračním projevu. Asi bude muset v rámci sebeobrany taky angažovat nějakou tu televizi či mediální dům. Cože? Že už to udělal? Aha, no jo…

Demokracii ohrožují ti, kteří vytáhli na světlo, z příšeří, kam jedině patří, nenávist.
Oni nenávidí každého z vás, kdo nejde s nimi.

Ano, my víme, že je Miloš Zeman zlý, nenávistný skřet, který se mstí každému, kdo mu kdy zkřížil cestu, jak Tangua za prostřelené koleno. Ale takhle jsi mu, Jiříku, zrcadlo nastavovat nemusel.

Na povrch se dostaly síly, které této zemi už přinesly mnohá neštěstí.

Ano, třeba komunisti a jejich deriváty, které Zeman podporuje a protežuje, různé solitérní zjevy, které mu dělají poradce… Nicméně, nejsou to taky produkty svobodných, demokratických voleb?

Inu, kopat umělé příkopy, dělit národ na „my“ a „oni“ a štvát lidi proti sobě, to šlo Zemanovi vždycky dobře. A k tomuhle se Ovčáček skvěle hodí.


8 Responses to Ti, kteří nenávidí

 1. Avatar radka
  radka says:

  škoda:-) konečně bych zjistila, kerej ty seš, a jestli seš ten, kerej myslím:-)

  • Kdepak, já nikdy nejsem ten, kterej si někdo myslí, že jsem. Dokonce ani nejsem ten, kterej si myslím já, že jsem :-).

 2. Avatar radka
  radka says:

  koukáš nám do třídy:-) chceš se snad stavit taky na slezinu do husy? 🙂

  • Nechci se stavit na žádnou slezinu, ba ani na játra. Koukám do všech tříd, které mám ve scope of interest. Služba Spolužáci končí, tak se dívám, jestli někde nejsou informace, hodné uložení.

 3. Avatar radka
  radka says:

  ne že nevěřím, ale tak nějak jsem doufala, že se ukojí svým vítězstvím a přes pokročilou demenci nebude dělat až takový svinstva, co předvádí.

 4. Avatar radka
  radka says:

  já už si vždycky myslím, že horší to s tím zlým dementním ulhaným dědkem být nemůže, ale on pokaždé zase překvapí:-(
  ale co předvádí ovčáček, to už by na omezení svéprávnosti určitě stačilo. nějak furt nevím, jestli je taky dement, nebo tak chytrej skřet.

  • Nemůže být horší? Chceš říct, že nevěříš v neomezené schopnosti našeho pana prasidenta? 🙂
   Ovčáček je produkt. Dostal volnost výměnou za to, že bude žvanit za Miloša. Jeho role, pokud jde o prezidentomluvení, se v podstatě zredukovala jen na svinské apologie.