R.I.P. Alien

📎and tagged

Malá tryzna za Mistra Fšeho a Pána Projektů


Alien. Ten, který ovlivnil desetitisíce a dle svých elementárních premis je teraformoval, Mistr mnoha oborů (zejména Mistr vlastních gólů), manažer Nekomerčních projektů, ochotný a vždy připravený mentor, nikdy neváhající zcela nezištně vysvětlit ostatním, jak to mají dělat a proč to tak nedělá on sám. Jediný člověk, který dokáže napsat ypsilon i po „č“. Certifikovaný mašíbl a –last but not least– můj prominentní a protežovaný pacient.

Znalci virtuálních dějin tvrdého jádra kolem gravera (do něhož Mistr ve své něžné paranoie zahrnuje téměř každého) vědí, že mi byl Alien dlouhou dobu zdrojem duševní očisty, relaxace, pobavení a vděčným objektem drobných sociálních experimentů. Se slzou ve všech svých okouch vzpomínám na doby, kdy ještě Mistr dokázal hrdě čelit všem Škodičům svých projektů (což byl každý, kdo nebyl schopen žádný Alienův projekt rozpoznat), pišbuzům, hospodským povalečům a ostatním nekompatibilním cz people. Jako každý správný zneuznaný génius stál čelem svým odpůrcům a pochybovačům, vždy připraven setřít jejich irelevantní bláboly jediným úderným stomegabajtovým komentářem (aniž by s otevřeností sobě vlastní odpověděl na jedinou otázku).

Za to jsem si Aliena vždycky vážil – ne každý to dokáže a ne každý s tím ztrácí čas. Můžete zvracet hnědé perly, ale musíte si za tím stát a být schopni to obhajovat. Pro mne je ctí a úspěchem, když mne nazývají bláznem ti, jejichž duševní malost nepostačuje k pochopení a docenění mé dokonalosti. Tak to vidím já a tak to kdysi viděl i Alien. Bohužel to nevydrželo. Nemohlo – Mistrova mentální nekonzistence dosáhla takové úrovně, že už ji nedokázal obhajovat ani on sám. Rozpory v jeho makabrózním systému Pravidel, bizarní návrhy na změnu společnosti ve stylu „všichni na mě budou dělat a já to budu řídit“, nekonečné blouznění, doprovázené fatální neschopností jakékoliv reálné akce – z toho by se nevylhal ani Alienův oblíbenec Adi Šiklgrůbrojc. A tak přišla pštrosí klasika – can’t hear the evil. Hon na čarodějnice, mazání komentářů, zveřejňování osobní korespondence (Mistr Manipulátor asi dodnes vzpomíná, jak se nechal zverbovat ženskou, se kterou ho nespojovalo nic, než společná nenávist) a nakonec banování a (ne)schvalování. A protože Správní Chlapi a Děvčata nemají rádi, když jim někdo zavírá tlamičky, rozhodli se pokračovat ve vyjadřování svých názorů jinde. I s tím se ovšem Mistr dokázal vyrovnat způsobem sobě vlastním, čímž si vysloužil přezdívku Udavač z Anděla. Udavačské pokusy o likvidaci prostorů, jejich obyvatelé nechovají k Mistrovi dostatečnou úctu a pokoru, mu ovšem nebránily hystericky kopat a řvát na nádraží, když se mu někdo otřel o jeho blogísek Životní Projekt. Čímž si vysloužil další přezdívku – tentokrát Uřvané hovno.

Někdy v těch dobách už jeho blog de facto skončil. Moderování komentářů, spojené s bezzubým banováním prakticky každého splnilo svůj účel – vzhledem ke zjevnému nedostatku Kompatibilních Správných Chlapů 30+ a dostatečně poddajných čubiček zůstal Kokon bez komentářů a Alien byl nucen si semotamo nějaký nasimulovat, aby si měl s kým povídat. Inu, není nad to si v té samotě a opuštění občas zahrát se svým druhým já Monomán…

Definitivní konec přišel s oznámením o ukončení provozu bloguje.cz. Po počátečním hysteráku na téma „nekomerční tvůrci sobě“ se Alien (ó hrůzo, ruce se mi třesou děsem nad takovou herezí) rozhodl svůj blog hodit potkyšům. S pietou vzpomínám, jak jsem kdysi Alienovi vysvětloval, co pro mě můj upocený blogísek (ne)znamená, že z něj mám rusutur a kdybych o něj přišel, nebudu ani potřebovat psychologa, abych to zvládl. Reakce byla zdrcující – Alien se rozvášnil nad představou nezodpovědného škodiče gravera, neschopného postarat se o své životní dílo tak, že mu málem ruply hemoroidy. A on sám teď a tady? Ten, který kecáním na svém blogu strávil tisíce hodin, je neschopen investovat pár desítek minut do vcelku pohodové a bezbolestné migrace na jinou platformu. Ten, který o sobě tvrdí, že může vydělat statisíce (kdyby tedy chtěl, ale on těmi papírky tak pohrdá, že raději dá přednost living on the dole), je neschopen investovat pár stovek, aby tu migraci udělal někdo za něj. A tak, jako to dělal vždycky, naplival do ruky, připravené mu pomoci a označil Arthura Denta za spiklence a člena graverovy bandy. Stejné odplaty jsem se dočkal i já, když jsem za něj dle jeho požadavku vyrobil a publikoval zálohu Kokonu.

Nu což, Aliene. Nezlobím se na tebe – vím, že za své problémy nemůžeš a nedokážeš se změnit (i přes tu schopnost ovlivňovat desetitisíce). Dal jsi mi hodně a já jsem ti vděčný za to virtuální osvěžení. Ten svůj web, o kterém už několik let mluvíš, samozřejmě mít nebudeš, ale přesto doufám, že se spolu zase někdy někde sejdeme. Nevěřím, že bys odepřel světu hřivny své moudrosti a už nikdy nikde nenapsal ani dvojtečku, i kdybys to musel tentokrát být ty, kdo bude respektovat Tradiční hodnoty Slušných lidí. Můj blog sice není mým životním projektem, ale dokud bude fungovat, máš v něm dveře cely dokořán. U gravera se nebanuje a neschvaluje – u mé snídaně šampionů je prostřeno všem.

Tak tedy neříkám Sbohem a díky za všechny ryby. Říkám See you later Aligator. A doufám, že se aspoň jednou pochlapíš a uspořádáš nějakou tu farewell party.


17 Responses to R.I.P. Alien

 1. Tak čas opět rhnul oponou a R.I.P. podruhé není naposledy. Pán Fšeho je sice pošusta, ale zřejmě i nevyléčitelný chronik. Jak nás malověrné jen mohlo napadnout, že by se zapouzdřil!
  Ne, The Web opravdu pořád ještě není. Ale Mistr si pro své verbální poluce našel prostor, který je ho hoden. Přátelé (i nepřátelé), čtěte a bzděte: https://dfens-cz.com/author/alien/.

 2. Mým národům!

  Čas oponou trhnul a během těch téměř dvou let od napsání tohoto nekrologu se stalo mnohé. Mistr Alien pohřbil své nikdy neexistující nekomerční projekty, rezignoval na myšlenku jedinečného a neopakovatelného The Webu a omezil se na bezduché chiliastické bláboly, horečnaté výhrůžky a nikdy nerealizovaná trestní oznámení a žaloby, prokládané delšími odmlkami. Záchvat střídal záchvat, zveřejňování osobních údajů (vzpomeňme s pietou na Pravidla Kokonu) se stalo standardem. I nezbylo členům sítě graverů než za oponou posunout Mistrovy excesy blíže Povolaným a dožadovat se odporného hodnocení. Toho se nám dostalo a byť jsme to očekávali, nepotěšilo nás.
  Alien, Pán čubek, Mistr Fšeho, manažer nekomerčních projektů, bezostyšný vykradač cizího díla, neschopný a komický vyznavač fyzkultury, odchyl se zálibou v malých holčičkách… je blázen ❗ . Diagnóza je nám známa, ale nevidíme důvodu používat odborných termínů. Psychická indispozice Mistrova tedy určuje náš další přístup – kauza Alien se tímto uzavírá. Další diskuse o tomto bizarním zjevu to nevylučuje, ale optika, se kterou je na něj pohlíženo, se mění.
  Že je někdo blázen, ještě nevylučuje, že může být zároveň blbec a darebák. Ne vždy se tyto atributy snoubí, ale Alien byl vždy jedinečný – tedy to aspoň tvrdil.
  Soucit námi necloumá – graverové s profesionálními losery cavyků nedělají.
  Tak tedy R.I.P. podruhé a snad naposledy.

 3. 8 – )

 4. Tak to s alíkem asi opravdu vypadá (bez)nadějně. Po dlouhé době se zase odvážil do světa a vyrazil seřvat Chucpera za tu jeho reinkarnaci. A to pěkně po alienovsku.
  Jak se zdá, jestli ten chudák opravdu přijde o blog (vlastní vinou, btw), začne semenit po okolí. Akorát že v cizí hospodě nemůže ostatním ucpat hubu, tak nevím, jak se s tím vyrovná. Aby to zase nedopadlo jako u d-fense. To byl slavnej výprask :-).

 5. Já už bych to neřešil. V alienovi se bohužel nepěkně zkombinovaly jeho psychické problémy s jeho morální deformací. Neznám (tedy mimo politiku) mnoho takových, kteří jsou schopni lhát, vyhrožovat, nadávat, bránit ostatním ve svobodném projevu a přitom se označovat za Správné chlapy a tláskat o Svobodách a Demokraciích.
  Jednou z erupcí jeho dokonalosti byla jeho výhrůžka *úplně fšem*, jak za nimi půjde do škol, zaměstnání, domovů, uličních výborů, hospod…, přičemž ty *úplně fšechny* označoval za stalkery (to módní slovo někde slyšel a nikdy nepochopil jeho význam – stejně jako jeho oblíbená premisa a terraforming 🙂 ).
  Alien je harmless. Reálný svět pro něj neexistuje – umí jen žvanit, žvanit a zase žvanit.
  Bohužel i s tím BS to vypadá všelijak – zdá se, že Mistrův podíl je poněkud pochybný.
  No, on zase někde vyleze – tihle týpci to nikdy dlouho nevydrží.

 6. Avatar Vivien
  Vivien says:

  Alíkův bonz jsem viděla poprvé dneska. Moje IQ, IS, ES, EKG a KT nepostačují k tomu, abych pochopila, proč Kokot jo a Kokon ne. TČ Pomluva…to si snad dělají v Centru PRVoKu čurinu, ne?
  A ty další paragrafy…proč alík nehnípe někde za katrem?
  Jsem zvědavá, kde se ty jeho literární skvosty objeví, až bloguje.cz zavře krám.

 7. Ještě jsem musel ten virtuální obituář doplnit o Mistra vlastních gólů. Ten poslední se vydařil:
  Spolupráci jsem kdysi nabízel btw i graverovi, ale asi jsem ho tím natolik překvapil, že to považoval jen za provokaci
  vs.
  proto jsem postupně jeho zdejší nabídku vyhodnotil jako provokaci (k mé nabídce na vytvoření zálohy Kokonu, kterou jsem taky realizoval)

 8. Nejde o to, jestli bude někomu chybět alien, ale jeho ideály a myšlenky, kterými již ovlivnil desetitisíce. Perly jako jeho manuál k výchově žen se zvláštním zaměřením na přivolávání plácnutím do stehna musí zůstat budoucnosti zachovány, páč jinak by tomu nikdo neuvěřil.
  Mimo to, jak tvrdí alík, už mě má jeho advokát, takže musím mít nějaké argumenty :-).

 9. Avatar Modona
  Modona says:

  Tak já jsem zvyklá na to, že spravedliví se přestanou bavit.
  Mimochodem , mně tedy alien chybět opravdu nebude a na ty ostatní vejlupky si taky nedám odkazy,takže mi za krátký čas skončí na smetišti dějin, a já jim, a to je skvělý výsledek:o)

 10. Určitě si to vysvětluješ špatně, čímž riskuješ, že ti to Spravedliví vysvětlí. Už jsem zažil spravedlnost po bolševicku, po alienovsku…
  Čím větší morální mutant, tím víc je přesvědčen, že spravedlivý je pouze on.

 11. No ale Spravedliví by snad neměli cenzurovat, nebo si to vysvětluju špatně?

 12. Alien je znalcem mnoha duší – jen ne té své.
  S mailem Aliena Arthurovi byl zřejmě jiný problém – kdo někdy dostal nějaký vzkaz od Mistra, ten chápe. Zmatené bláboly o nekomerčních tvůrcích, spiknutí kolem gravera, tajných organizacích, revoluci, která už brzy přijde (a pak proti nám bude stát Alien se zbraní v ruce)… Jestli tohle dostal i Arthur, mlátí sebou smíchy ještě teď.
  Schvalování komentářů tam má alík už dlouho. Já mám navíc ještě ban na jedno ze svých připojení.

  • Avatar lední brtník
   lední brtník says:

   jestli nešlo o tento případ: https://twitter.com/adent/status/209370180973903875
   „bonz správného alíka“ zaujal. předpokládám že to e-bezpečí je pro nedospělé a hlavně zadarmo.

   jak se tak ty lidi rozprchli, abych začal zjišťovat jak funguje rss, když mi bude chybět hlavní strana bloguje.

   • Musí to být zadarmo, jinak by do toho náš Nekomerční tvůrce nešel.
    Takový hysterák dostává alík pokaždé, když se užuž zdá, že by mohl něco dostat zadara a na stříbrném podnose a pak se to zvrtne. Jako s tím případem s „jeho“ videi. Nešťastníka, který se nabídl hodit mu to na YT (protože to náš ajtý specialista nějak nezvládá a z konspiračních důvodů nechává na jiných), oslavoval jako mecenáše – do doby, než ten dobrotivec vznesl požadavek, že videa musí být legál. On se totiž náš Nekomerční tvůrce s autorskými právy moc nesere. Takhle něco votočit a udělat si z toho celoživotní projekt…

 13. Já jsem si včerejší knihu o přesunu/nepřesunu letmo přečetla, abych mezi jiným zjistila, že Alien je znalec mé duše a ví jak by měla vizuálně vypadat, z čehož jsem usoudila, že ten kluk nejen píše ale i čte:o)
  Následně jsem napsala komentář tohoto znění
  “ Pokud píšeš stejně dlouhé mejly jako články, možná tvůj mejl AD ještě nestačil dočíst!“
  Bohužel jsem následně narazila na schvalování komentářů, což mě poněkud překvapilo :o)