Padouch nebo hrdina

📎and tagged

…aneb když přijde Zákon

Nějak nám ta Smetana začala kysnout a na povrchu se vytvořil takový nechutný škraloup – jako malé graveřátko jsem ho nikdy neměl rád a bylo mi z něj vomitno…

Tak jakpak se nám ty vokolostojíčnosti vyvinuly, paní Müllerová? Na začátku byl čmáral autobusák s mentalitou -náctiletého sprejera. Na konci (a to bych se divil, kdyby to už byl konec) máme oběť politické zvůle (kdesi jsem dokonce zahlédl jakéhosi gaunera, který byl schopen na jedné stránce psát o Smetanovi a Horákové zároveň), disidenta, bojovníka proti establishmentu, lidového hrdinu a ježíšoidně palachovitého spasitele.

A mezi tím?

  • Kolega ho udal. S tím Smetana asi nepočítal – když si ulevoval (asi to nebylo ani „vyjádření politického názoru“ – prostě náhlé hnutí mysli), na kariéru martyra jistě nemyslel.
  • Dobrodruh se přiznal, následoval soud. Zde ho k jeho velkému štěstí soudila blízká příbuzná jednoho z otykadlených papalášů – jinak by to na mstu věrchušky asi neuhrál.
  • Dobrodruh dostal mimo povinnosti nahradit škodu dle mého názoru rozumný trest (veřejně prospěšné práce, tomu údajně dokonce předcházela gentlemanská nabídka home arrestu).
  • Dobrodruh to nevzal. A tady začíná zahovněnost jeho přístupu. Škodu sice zaplatil, ale svou vinu prý nepřiznává a trest neakceptuje. Proč tedy platil škodu, když neuznává vinu? Proč se neodvolal? Inu, morální šlechtic – kdyby nezaplatil škodu, místo mučedníka je z něj facha pro exekutora. Socansko-komoušské plky o tom, jak jsou volební letáky veřejným majetkem nás fšech a fšichňi na ně přispíváme, už opravdu nechme jiným – nad tím jsme zvraceli jindy a jinde.
  • Dobrá, když ne veřejné práce, tak do kameňa. Tam ovšem tykadlový geroj jaksi nedorazil, čímž se dopustil čeho? Čímž se dopustil Maření, vole. A pročpak nedorazil? Aby se nechl demonstrativně odchytit na jakési přiblbé demošce. Spektákl jaxviňa – cirkus Humberto může prodat stan.
  • Takže odchycen, arestován a vzápětí na základě stížnosti dearestován. A cože to bylo podstatou stížnosti? Jestli prej nakonec ten jeho chrabrý skutek nebyl Vyjádřením Politického Názoru!! Nejsa právník (zaplaťAštar), negómu. A kdyby to byl politický názor, zakládá to právo vyjadřovat ho tímto způsobem? Nemaje finančních ani mentálních prostředků na vyjádření svých názorů méně nablblým, efektivnějším i efektnějším a poněkud zákonnějším způsobem, pochčím cizí fasádu a zrobím ze sebe hrdinu? Poradí mi nějaký zdělanec v právu obém, kde je ta hranice? Kde končí má práva a začínají práva druhých? Když se rozhodnu postavit své auto napříč ulicí, stačí, abych to prohlásil za demonstraci?

No dobrá – stádečko dostalo svého Robina Úda. Ještě kus předtím byl na pastvu umístěn korupčnický pazdRáth – tak teď už to máme všechno. Zlej, hodnej, teď ještě panem et circense v podobě medyjální komedyje a dav si může rozkoší rozervat kloaky. Čas od času je nutné plebsu něco předhodit, aby náhodou nezačal moc přemýšlet a koukat špatným směrem.


One Response to Padouch nebo hrdina

  1. http://olomouc.idnes.cz/statni-zastupce-obzaloval-ridice-smetanu-za-vyhybani-se-vezeni-pwp-/olomouc-zpravy.aspx?c=A120606_161138_olomouc-zpravy_stk
    Tak to by měla být vazba, ne? U pana Smetany je přece nikoliv pravděpodobné, ale téměř jisté, že bude opět Mařit. Takže vazba do vyřešení a pokud přetáhneme, tak se mu omluvíme. Vždyť to tak sám chtěl…