Pandořina skříňka se zavírá

📎and tagged

…aneb konec další legendy

Po 14 letech končí svého času legendární konferenční server Pandora.cz (označení „diskusní“ v článku není přesné – není to žádný debatní kroužek, ale systém pro mailové konference). Funckionalita i vlastní účel už jsou dnes překonány sociálními sítěmi, blogy a jinými nástroji, které dělají +/- totéž lépe, radostněji a barevněji. Problém není v tom, že by nebylo kam jít, ale v už vytvořených komunitách – účastnících konferencí. Ty téměř jistě zaniknou – lidičkové se rozprchnou – každému bude vyhovovat jiná platforma. Užiteční guruové zmizí v nějakém rusuturu, trollové půjdou trotlit jinam… Co se stane s existujícím obsahem, jsem se nikde nedočetl. A kam půjdu já, zatím taky nevím…


3 Responses to Pandořina skříňka se zavírá

 1. Tohle patří jinam: http://graver.blokuje.cz/childhoods-end#comment-7017 – sorry.

  http://www.casopisxb1.cz/zredakce/bojujeme-dal-konec-se-odklada/
  Tak všechno jinak a zpátky na stromy. Redakce po pompézním vyhlášení konce všech dní „přece jenom“ objevila zázračný recept na zachování kontinuity – totiž zdražení z 75 na 95 Kč. Něco takového ovšem nemohli vědět předem a rozhodli se k tomuto obtížnému kroku až po hysterických výlevech čtenářů na pokraji zoufalství nad zánikem časopisu.
  Nějaký odporný paranoik by si mohl myslet, že redakce sehrála na své zákazníky srdcervyvnou scénu, aby nastolila tu správnou atmosféru pro masívní zdražení.
  Inu, on asi fandom skousne leccos. Ale takhle se s těmi, kteří vás živí, přece jenom nejedná
  .