O užitečnosti užitečných idiotů

📎and tagged

Psát o Miloši Zemanovi je tak sladké, jednoduché a uspokojující. One can be never wrong…

Naše prezidentská karikatura se tentokrát rozhodla povýšit chlast na válečnou strategii. Hitler dle Zemana prohrál válku proto, že byl abstinent (fuj, ani to slovo nedokážu napsat) a návdavkem ještě vegetarián a militantní antitabakista. Winston Churchill oproti tomu nějakou válku vyhrál prý proto, že hulil doutníky a chlastal vizoura („víc, než já„, praví Zeman).

Víte, pane presidente, k velkým vítězstvím nestačí jen chlastat a hulit. Hitler válku začal – prohrál ji už někdo za něj. Ostatně možná byl abstinentem, nekuřákem a vegetariánem, ale jiných sraček (kokain jmenujme jen namátkou) do sebe rval po kýblech. A Čérčil, ctihodný pane, válku naopak nezačal, leč dokončil (nebudeme tvrdit, že ji osobně vyhrál, že?). A nebudeme se jistě domnívat, že jeho strategické vize determinoval chlast. Ono je to tak, Mr Zeman: k dosažení jakéhokoliv cíle nestačí chlastat – chce to ještě (a především) nemít nasráno v glocni.

Kdybych byl přítelem konspiračních teorií, zvažoval bych možnost, že Zeman (coby fyzická i psychická troska) byl instalován tamtěmi do své role jako užitečný idiot, odpovídající metrikám českého stáda, aby po omezenou dobu skýtal uspokojení nad demokratickou přímou volbou a odvedl tak pozornost od mnohem větších průserů (ano, přímá volba je průser – stačí se podívat na kandidáty). Ale protože konspirátor nejsem, budu věřit, že je pan prezident prostě jen jeden z mnoha egomasturbantních zjednodušenců, který to z vůle lidu (zase se mi chce zvracet) dotáhl až tam.

Jen tak na konec: zkuste si zagooglit něco o tom Hitlerovi a Churchillovi – zjistíte, odkud zdělanec Zeman bere své bonmoty. Ostatně by už byl čas vytvořit novou kategorii žvanilismu, nazývanou blbonmoty. Verbální exkrementy imitace reprezentanta prezidentského úřadu jsou totiž jen urážkou pojmu bonmot.