No poseran!

📎and tagged

…aneb toho už z klece nepustí


Stručná svodka epické víkendové taškařice s Vyvadilem v hlavní roli – pro členy mého fanclubu, kteří se štítí facebooku (ostatním se omlouvám za doublepost – nechce se mi vypínat sdílení v Publicize).

Jak jistě víte, koncem březence naši kotlinku (coby členskou zemi NATO) krátkodobě obsadí vojska imperialistické mocnosti. Tato zavrženíhodná událost nesmí zůstat bez odezvy, protože něco takového si můžou dovolit jen Rusáci. Mělo by se něco podniknout – vrahové z vólstrýtu neprojdou!

A taky že jo. Iniciativy se ujal bývalý poslanec a senátor (a současný mašíbl) Vyvadil (ano, ten exot, co na FB založil skupinu Přátelé Ruska). Maje zkušenosti s konspiračními a podvratnými akcemi, založil opět FB skupinu – tentokrát s názvem Neprojdou! a s použitím bizarních gramatických i sémantických konstruktů se jal šikovat podobně postižené. Leč se mu to poněkud vymklo. Během víkendu skupinu infiltrovali havlističtí štváči, rekrutovaní převážně z hnutí Žít Brno a vedení „profesionálním trollem“ Cermanem. Jejich úspěch byl omračující: během několika hodin rozhodili Vyvadila tak, že dokonce jmenoval Cermana zástupcem velitele (tedy sebe) a spolusprávcem skupiny. A začala mela. Havlisté (tak je nazývá Vyvadil) udělali ve skupině takový bordel, že zanedlouho nebylo jasné, kdo je kdo a kde má kdo ručník. Infiltranti natáhli další proimperialistické polofašistické (opět made by Vyvadil) zlosyny, ze skupiny vykopli pár rusofilů a dál už se jen dobře bavili, než se to profláklo a Vyvadilovi z toho jeblo definitivně, takže se rozhodl kandidovat na prezidenta.

Class handouts:

  1. popis události na iDnes
  2. Parlamentní listy: Vyvadil to dávno věděl!
  3. Cermanův report
  4. Jedna z diskusí ve FB skupině
  5. Havlisté mají 10 minut na opuštění skupiny!
  6. Chceme ven z NATO! My to těm parchantům nandáme!
  7. Máňo, ten blb je i ftelevyzy!
  8. Aston přivítá Amíky pivem!
  9. bonus: mentální poluce odpůrců i příznivců invaze

Členové skupiny a spřátelení bojovníci proti nepřátelské invazi by měli zabránit koloně v průjezdu vlastními těly. Je jich dost, ti, co přežijí, pak ten bordel po sobě uklidí a nakonec stejně vstanou noví bojovníci. Původně jsem navrhoval, aby jim šel Vyvadil příkladem v první linii (jeho život po tom failu stejně ztratil smysl a taková rituální sebevražda by mu aspoň vylepšila kádrový profil), ale zřejmě to nepůjde – ten si asi nějaký čas pobude na koridoru.

A mně z toho všeho zůstává jen otázka: kdo jsou u sta vorvaňů ti havlisté? Není ovšem nepravděpodobné, že Vyvadil ten pojem používá jako obecné označení škodičů svých projektů – podobně jako Alien nazýval každého stalkerem, aniž by tušil, co to slovo znamená.