Jesus (un)limited

📎and tagged

…aneb Nákup pod jednou střechou

Než se dostanu k věci, dovolte mi zopakovat elementární graverovo moudro: víra je intimní záležitostí každého z nás, náboženství je zbytečnou kodifikací víry a církev je zbytečnou servisní organizací. Neboť takto pravil prorok graver: „učiň smlouvu sám se sebou„. Zní to banálně (jako všechna má moudra), ale je to esenciální pravda (jako všechna má moudra). Přesto se najdou tací, kteří k tomu, aby byli synem Člověka (on tedy jako fotr nestál ani za použitý prezervativ, ale jednou je to fotr, že), potřebují berle. Mrzák se svými berlemi nevychloubá a je-li toho hoden, náleží mu naše pomoc a otevřené srdce (nikoliv soucit).

Huh, kecy. Jak se zdá, své údy trpně vláčí po povrchu této odporné planety i tací, kteří se svými berlemi vychloubají a spatřují v nich smysl svého života. Nedosti však toho – někteří jsou ve své bezbřehé zaslepenosti schopni hlásat, že není berle kromě Berle a že ta jejich Berle je všeobjímající a zahrnující technologické vlastnosti všech ostatních berlí, kterými je pak nutno opovrhovat.

U Aštarových trenek, co to zase žvaním. Tak tedy k meritu: ochutnejte katolickou agitku. Autorka tohoto chiliastického poblouznění si kdesi on the road vyslechla v rádyju konfesi jakého buddhofila a pocítila nutkavou potřebu sdělit světu svůj údiv nad tím, jak může někdo inklinovat k něčemu takovému, když tu má na dosah chapadla jedinou pravou víru křesťanskou. Buddhismus přitom označuje za „exotickou nauku“. V čem spočívá ta exotika? Snad v lokalizaci? Dovoluji si upozornit, že křesťanství je import (navíc lokálně násilný – na rozdíl od Buddhismu), který mnozí (mě nevyjímaje) pokládají za nepochopitelnou exotiku. Takže v čem jiném – snad ve své filosofii (z hlediska faktografického)? Tak u toho bych se na chvíli zastavil. Pro srovnání považuji za nezbytné uvést, jak křesťanství vnímají Pastafariáni (uctívači FSM):

Křesťané věří, že vesmírná židovská zombie, která byla svým vlastním otcem, může nechat člověka žít věčně, pokud budeme jíst symbolicky její maso a telepaticky jí řekneme, že ji přijímáme za svého pána, čímž nás ona oprostí od zla, které je v podstatě lidstva schované proto, že jakousi ženu, která vznikla z žebra, přemluvil mluvící had, aby snědla jablko z magického stromu.

Připadá vám to hloupé či směšné? Pak vám možná chybí nadhled. A pojďme dál. Křesťanské zásady, vtělené (ale kurva hodně násilně a blbě) do Desatera, znáte asi všichni. Podívejme se na principy Buddhismu, zakotvené v Dharmě (omluvte případné nepřesnosti – zkouším to dát z hlavy, páč se mi nechce googlit):

 • 3 chyby: kašlat na učení, zapomínat, co už jsem se naučil a paušálně odsuzovat.
 • 6 špinavostí: povašovat se nad učitele, nevěřit mu, kašlat na něj, nesoustředit se na výuku, považovat ji za opruz a když zjistím, že na to nemám, tak se posrat.
 • 5 neřestí: plést si slovo a jeho význam, pamatovat si jen význam, nikoliv slova, nechápat smysl řečeného, chápat ho špatně.

Měl bych pár výhrad, ale zní vám to nelogicky či exoticky (zejména ve srovnání s křesťanským survival guide)?

Tak, a teď už mám hlad a žízeň, takže to dotáhneme formou polemiky s formulacemi paní autorky:

 • Proč … člověk hledá moudrost v exotické východní nauce?“ – o té exotičnosti viz výše, ale správná otázka by byla „proč ne?“. Není troufalostí považovat svůj názor za jedině správný a hloupě se divit těm, kteří hledají svou cestu?
 • Křesťanství snad přece také nečiní rozdíl mezi papežem a posledním dělníkem“ – a teď ještě tu o Smolíčkovi, prosím. Když už chce někdo lhát, nemusí ze sebe dělat blbce.
 • Křesťanství toho přece nabízí tolik“ – hromada kamení bude vždy jen kamením, bez ohledu na jeho množství. Opravdu si autorka myslí, že kdo nenajde vše potřebné v křesťanství, je bloud? Slyšel jsem, že v těchto případech pomáhá masáž čela lihovým roztokem.
 • Jak může člověk, který má…před očima Ježíše Krista, bloudit myslí po vzdálených končinách Indie a Tibetu a hledat spásu“ – po vzdálených končinách? Neřekl by křesťan, že když jde o hledání Boha, není žádných vzdáleností? A opravdu tu „spásu v Tibetu“ hledal ten, kdo měl před očima Ježíše? Správný katolík odsuzuje pohlavní styk před svatbou, ale ošukat realitu kdykoliv a kdekoliv je košer, že?
 • Lze vůbec naše západní myšlení naladit na tyto východní vlny? Je v našich možnostech mu porozumět?“ – tak západní/východní, ano? Není to spíš tak, že porozumění je v tomto případě spíš věcí vůle, než schopností? Ale no wonder – ona autorka (viz dále) tu vůli nepochopit deklarovala víc, než jasně.
 • Chtěla bych vědět, zda se … podíval … do knihy, kterou většina jeho předků denně držela v ruce. Co tam našel?…A co tam naopak nenašel?“ – umíš si, ty zaslepená chudinko, vůbec představit, kolik jakých knih jsem třeba já držel v ruce a co jsem tam našel? Opravdu se domníváš, že neexistuje rozumná bytost na téhle planetě, která by něco mohla nenajít v té Knize, kterou ty myslíš? O tom už jsme si povídali, že?
 • Dalajlama … se snad někdy vyjádřil, že nerozumí tomu, proč se tolik lidí na Západě obrací k východním naukám, když mají doma tak pěkné náboženství, jako je křesťanství“ – no jistě, a ty jsi ho nepochopila, ty prostá křesťanská duše. Vůbec tě nenapadlo, že představitel jiné víry by si na základech své kultury mohl z takových, jako jsi ty, prostě dělat prdel. Sama při tom neděláš často a ráda nic jiného.
 • …hůře chápu ty, kteří cítí potřebu víru do svého života vpustit, ale tu, která je jim nejblíže, přijmout nechtějí nebo se o to ani nesnaží.“ – kdo jsi ty, že se odvažuješ posuzovat, jaká víra je komu nejbližší? Nebo už jsi tak daleko, že budeš vážně tvrdit, že všem musí být nejbližší jen ta tvoje víra?
 • „Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.“ (Jan)“ – „Všichni jsme jen výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli. (Buddha)“

Co na závěr… Snažil jsem se předstírat, že tenhle článek tasemnice není ad hominem. Pokud jste tomu uvěřili, tak na to zase zapomeňte. Chris znám (tedy virtuálně) už dlouho, mám ji (tedy virtuálně) rád a byly doby, kdy jsem ji považoval za jednoho z těch mála katolíků, kteří umí ke své víře a k jejím odpůrcům přistupovat s nadhledem a porozuměním. Někde cestou se něco posralo a z pohodové holky se stala intolerantní fanatička. Já nejsem člověk Jediné univerzální víry a v pošetilé naději, že se dočkám alespoň pochopení, jsem se pokusil demonstrovat na parametrech jisté velmi neoblíbené filosofie, že pravým náboženstvím by měla být osobní svoboda, nevykrádaná pochybnými božstvy, osobujícími si právo řídit životy jiných, aniž by za to cokoliv nabízeli. Vysloužil jsem si smazání svých bezbožností a exkomunikaci. Takto jedná jen ten, kdo není pevný ve své víře, kdo trpí strachem, že Slovo může Víru ohrozit. Bylo to dobré ponaučení. Aspoň pro mě.

 

 

 

 

 


95 Responses to Jesus (un)limited

 1. konečně mám taky někde premiéru, tak tedy zdar satinisticky-disidentská bando
  mně to u paní rtěnky překvapilo, ale pár náznaků už jsem tam chytil předtím, nicméně vzhledem k tomu, že dělám pro velkou právnickou firmu, tak těch excentrických postav z řad právníků (UFO) jsem viděl tolik, že tento od srdce napsaný článek o nevděčném budhistovi mně až tak nevyjevil … abych nebil jen právníky, mezi lékaři, nebo třeba IT specialisty je těch UFO srovnatelně … jak říká jedna moje učitelka „každý máme hluboké vnitřní důvody myslet a jednat tak, jak to činíme“. tak aspoň je to vidět, ten netolerantní postoj z roho na mně dýchal, jak z obsahu, tak z formy

  • Extláčo, když si sundáž ty černé brýle a rozhlédneš se znovu a líp, tak už možná žádné satanisty ani disidenty neuvidíš. To si jen někdo vymýšlí nálepky a šuflíčky, aby ty nehodné vytlačil na okraj společnosti (té své) a pak mohl tleskat ručkama, že tam jsou.
   Mě nepřekvapilo, že to napsala, ale jak to napsala. Není to o žádné profesi, ale mohlo by být. Vždycky jsem se ptal, jak se u těchto fanatických a záštiplných věřících slučuje jejich víra s jejich profesí. Jak můžou dělat policisty, právníky, soudce, lékaře… rozhodovat o osudech druhých. Většinou se mi dostalo odpovědí v tom smyslu, že jsou přece profesionálové, tak se dokážou ovládnout a jednat podle světských zákonů. To ale přece musí být těžký hřích (pokud tedy dojde k rozporu). Jak se může někdo nutit nejednat podle své víry? No, my něcisti tomu asi nikdy neporozumíme.
   Neřeším, jestli z toho dýchala intolerance – to už je asi vidět dlouho. Ale dýchá z toho hloupost, křeč a nenávist. Chris dostala přes prdel v podstatě od všech komentujících, jen jí to všichni nepodali tak, jako démon graver. Jako když hladíš psíka a něžným, tichým hlasem mu říkáš „ty hajzle, tys mi zase sežral svačinu“. Teď se z toho snaží vybruslit a hodit to na známé nepřátele. Poslední kousek tuším byla stížnost na pokus o flame (asi tu, kterou svým článkem vědomě nastartovala). Pořád totéž – trollové, flameři, něcisti, vypatlanci… Je boží sledovat, kam to padá 😉

   • Avatar extláča
    extláča says:

    šak tak!
    ta satinisticko … atakdál byla narážka na úspěšně bující nálepkový průmysl

    • Kdybych byl opravdu satanista, tak si Chris musí nechat svůj blog znovu vysvětit :mrgreen:
     Ne, já jsem tak odpornej, že mám sám ze sebe radost ❗

   • Tak ses, Gravere, nedočkal? A ani se nedočkáš, nedělej si marné naděje.
    Žádná reakce, žádný střet, nic, z čeho bys mohl žít, co bys zde mohl vytěžovat a dokola omílat. Nikdo nepíše polemické články, necituje tvoje věty, nereaguje, neruší blogy a nepropadá hysterii, život jde dál a všem je to jedno. Hrozná nuda.

    Ale jednu citaci, podle které jsem se v tomto případě zařídila, sem přece jenom dám:

    „Říct „nebudu o tom diskutovat“ neznamená „nemám argumenty“ ani „nestojím si za tím“ a pokud vám to oponent předhodí, je to především ukázka jeho argumentační nouze. Je legální nedělat věc, o jejímž smyslu či účelu nejste přesvědčeni; pokud máte dojem, že nemá smysl vašeho oponenta přesvědčovat, tak jej nepřesvědčujte a nechte ho, ať si udělá své Jubilare a odejde. Zbyde vám víc času na opravdovou diskusi.“

    To napsal Misantrop:
    http://www.misantrop.info/trvale-udrzitelna-krava/
    Dobrý článek, zejména jeho závěr. Doporučuji.
    Měj se pěkně.

    • Jejda, to je vzácná návštěva – já snad vytáhnu sváteční příbory 😉
     Ale dočkal jsem se, milá Chris. Mám všechno, co jsem chtěl – díky. Misantropa že moc pozdravuju, ale jinak bych ta moudra nevybíral tak selektivně. Někdy když někdo nechce diskutovat, tak to JE proto, že to prostě nedává – a žádný myšantrop na tom nic nezmění.
     A že by diskuse, která nikoho nepřesvědčí, neměla význam? Ale ale, tak ty diskutuješ jen proto, abys někoho přesvědčila? Tak to pak gómu – ztrácej čas jen s těmi, kteří se přesvědčit nechají nebo už přesvědčeni jsou.
     Neblbni, nebo se do toho zapleteš ještě víc 🙄
     Měj se taky moc pěkně a brzo se zase zastav – budeš mým váženým hostem a smíš předbíhat ve frontě na pilulky 😆

     • Btw: pozor na vlastní góly. To rčení o tom hlasu a rozumu muselo po přečtení tvého článku kromě mě napadnout i spoustu dalších 😉 . Muezzín má hlas jaxviňa, ale vezmeš si z toho asi tolik, co z tvého článku. Tedy přesně tolik.
      Někdy by ses na ten ošklivý facebook měla aspoň kouknout, když už ho nechceš používat. Možná bys pochopila, jak malý máš dvorek a nemusela špekulovat, co kdo jde (ne)dostal.

     • Avatar Bat
      Bat says:

      A mame tu zase jednou katolika :mrgreen:
      Na Graveruv komentar „Tož díky za reklamu, ale neřekl bych, že se někdo z té její party odváží tu něco utrousit 😆 “
      je reakce
      „Tak ses, Gravere, nedočkal? A ani se nedočkáš, nedělej si marné naděje.
      Žádná reakce, žádný střet, nic, z čeho bys mohl žít“
      Pani, prosim vas, nevidela jste tu dve deti? Jo jo, chlapce, pleju tady len… :mrgreen:
      On kdysi uz ji to psal jeden pan ze ma problemy s ctenim psaneho textu… take s nim tehdy „vedla diskuzi“, dokonce dost podobnym zpusobem :mrgreen:

     • U mě dobrý, Bate. Já s jejími problémy problém nemám 😉
      Kdokoliv sem může přijít a napsat, co chce a Chris tu vždycky rád uvidím, i když bude psát zrovna takhle. Není to takové pěkné kouzlo nechtěného vyplakat se nad těmi trolly a flamery, kteří jí lezou na blog a pak sem vpadnout a vyblít mi na koberec svou zmetabolizovanou frustraci? Bez vztahu k tématu, prostě „tak cóóó graverééé“ 🙄
      Já nemám rád lidi, kteří nosí masku. Z titulu své víry, profese, délky pindíka, vypasenosti kešeně atd. se vyvyšují nad ostatní, hrají si na honoraci, nedokážou vyjádřit jedinou myšlenku, aniž by citovali papeže nebo stádo chcíplých filosofů… a pak se odkopou jak panna při první souloži, nasází si vlastní góly, vyfackují se veřejně na ploščadke, vrátí se domů jakoby nic a obklopí se takovými, kteří ochotně předstírají, že teda fakt jakoby nic. On si tím projde skoro každý – mě nevyjímaje. Jenže je to už přes čtvrt století a naštěstí se tenkrát nenašel nikdo, kdo by mi to žral. To byl ovšem „jen“ profesní lapsus – přesto si to pamatuju dodnes.
      A myslím, že tahle Chris se mi líbí víc – vypadá uvěřitelněji 😆
      Ale dost bolo hentých kokotín…

 2. Takový pěkný příšpulek, spatřený na facebooku: praví katolík (zřejmě): „víra je prostě víra – není věcí diskuse ani konsensu, není z tohoto světa a my myšleno asi katolíci se nemáme snažit to nějak tomuto světu vysvětlovat a zdůvodňovat“.
  Bingo! Pod to bych se podepsal já i katolíci, ne? Snad až na to tvrzení, že víra není z tohoto světa. Je – to lidé se rozhodli věřit v boha, to lidé tvrdí, že bůh existuje a že víra není z tohoto světa. To tedy quod non erat demonstrandum 🙄
  Tak proč tedy katolíci nežijí v dogmatu své víry? Proč neustále diskutují, zdůvodňují a evangelizují? Proč spílají těm, kdo jejich víru nesdílí? Proč opovrhují jinými vírami?
  Já vám to neupírám – vy si to upíráte sami a pak to přesto děláte (stejně jako xxxx dalších pravidel a nařízení vaší církve). Kážete vodu a chlastáte víno jak protržení. Máte plnou hubu zásad, které nedodržují ani vaši bonzové, natož vy sami. Čím víc o své víře žvaníte, tím míň ji žijete. A když vám to někdo hodí do xichtu, tak… začnete nadávat.

  • Avatar Bat
   Bat says:

   A jsme zase zpatky u dobrych katoliku typu Hus.
   Jinak ja snad jeste nepotkal katolika co by se byt jen vzdalene choval dle sve viry. Oni vzdy jen chteji aby ses TY choval podle jejich viry.

   • Zato jsem potkal hodně katolíků, kteří věří, že podle své víry jednají. A nějakej pohan jim do toho přece nebude kecat 😉

  • A bacha – má to pokračování. Už se přou, jestli se o víře opravdu diskutovat nemá nebo přece jenom ano. Mezivýsledek je, že ano, ale jenom s těmi, kteří chtějí poznávat a hledají (asi tu pravou víru). To je super – jakmile protistrana začne být nepohodlná, prostě prohlásíme, že nehledá a chce se jen hádat. Tak to jsme nedávno někde viděli, že?
   Zatím poslední poznámka je, že církev nediskutuje, nýbrž učí a vede. Děcka, už vám někdo prozradil, že bez dialogu lze vést jen vola na porážku? A bez dialogu učit? Jo, ale jen toho, kdo tomu věří 💡

   • Avatar Bat
    Bat says:

    To neprekvapuje… vubec vsichni verici jsou presvedceni ze tzv. jejich hovno nesmrdi a oni jsou ti co to delaji spravne. Jinak diskuze ano, teda pokud s ni souhlasis. Jakmile vypichnes ze hlasa bludy, tak vse spatne a chces se hadat. Vsimni si take jak zoufale se drzi predstavy ze je o cem „diskutovat“, viz. trebas ten Tvrdy, ktery ji v podstate vynadal do bezvedomi. Co si z toho vzala Christabel? Ze s nim „vedla diskuzi“ :mrgreen:
    Oni tihleti novopeceni katolici mimochodem byvaji o dost horsi nez ti co v tom vyrustali od mala. Tam jich je spousta co v tom jedou jen ze setrvacnosti a berou vec s nadhledem. To kdyz objevis jeziska az po tricitce a nechas se jim zachranit, a je to pro tebe nove, tak to pak dopada tak jak to predvadi Christabel. Vzdyt ona je ochotna verit ze jezisek byl vazne modrooky blondak s atletickou postavou. Zblbla a zamilovana do vlastni iluze… 🙂

 3. Avatar Bat
  Bat says:

  Tak to bysme meli… 😀
  Tak nam Chris zablokovala komentare, resp. zapla jejich schvalovani. Takze pokud vas komentar neni kosher, neprojde cenzurou… 😀
  Ach ti katolici… vite Chris, zkuste se nekdy sama nad sebou zamyslet. Mozna ze uz byste mohla povysit na farare… 😉

  • To je jen logický důsledek. Sám jsem jí několikrát řekl, že když chce mít ode mě pokoj, tak k tomu má technické prostředky – měl bych se teď divit, že se k tomu odhodlala? O mazačích, schvalovačích a banánovnících si myslím svoje, ale aspoň se konečně vymezila a přestala si hrát na superdemokrata.
   Má svůj svět a pro gravery v něm není místo. Nu což, tak je zase víc o jedno hnízdo kompatibilů, obehnané ostnatým drátem.
   Já jsem spokojený. Chtěl jsem, aby Cris přestala hrát divadlo a jasně ukázala, kde je její místo.
   Asi bude následovat nějaký comeout, jako u té smazané diskuse. Je nutné vysvětlit Věrným, kdo za to může a jak se chovat, aby jejich komentáře prošly. Praxe by byla. Nebo počká, až to vyšumí a schvalování vypne…

   • Avatar Bat
    Bat says:

    Ale vzdyt jo…
    Ja myslim ze se jeste dockame nejakeho hezounkeho come out blozinku. Oni vubec tihle blazni si hrozne radi hraji na super demokraty, ale zcela nevyhnutelne ztrati sebekontrolu a trpelivost. Jinak necetl jsem to cele, ale jak jsi psal, asi tu sprchu necekala. A soude dle toho kde blokovala a vyjadrovani, Christabel a Maky jsou bud jedna a tataz osoba, nebo vedle sebe sedi v kostele 🙂 Inu…

   • Neschválené komentáře maji navíc jednu výhodu: dá se pohodlně lhát o jejich obsahu. Lezou mi sem furt takoví trollové a říkají ošklivé věci… Myslím, že se k tomu chystala už dlouho a my jsme jí výborně posloužili. Další krok na cestě k nedůvěryhodnosti.
    Tyhle instrumenty se mají používat na profesních či monotematických moderovaných auditkách…

    • Avatar Bat
     Bat says:

     No vzdyt jo… 😉
     Bud souhlasis a skladas opevne ody, nebo jsi troll. Takhle si muze kontrolovat ze tam pujdou jen souhlasne prispevky a muze jim dekovat za inspirativni podnety k zamysleni 😀 Holt „zvitezila“ 😀

     • Možná jí křivdíme. Možná si opravdu myslí, že se tam chodíme hádat. Prostě zaměňuje formu za obsah a některé komentáře ji asi dost tlačí ke zdi. Toho, kdo jí drží kozama na kanále pak označí za trolla, aby mohla zdůvodnit následné restrikce – v tom jsem se tedy nemýlil. Že se sama chová stejně (ba hůř), jaksi přehlíží. Kdybych k ní vletěl a začal někomu nadávat do magorů a vypatlanců (a že bych měl tipy), asi by udělala rychlý proces.
      Nemá cenu o tom kecat – ona není blbá, ví, kam klesla a je jí to u prdele – její věrná garda jí to vyčítat nebude a nás eliminovala. Konečně to bude mít takové, jaké to vždycky chtěla.
      Btw: až teď jsem si všiml, že nabádá ostatní, aby se sem šli přesvědčit, kde je větší šlechta 😯 . Tož díky za reklamu, ale neřekl bych, že se někdo z té její party odváží tu něco utrousit 😆

     • Avatar Bat
      Bat says:

      Chapu ze je v rohu, ale to je jeji chyba. Pokousi se branit neubranitelnou pozici. Takze to ma dost tezke. Inu, lehce cognitive dissonance. Tak si alespon vymyslela Maky, ale i to je dost zoufale malo. Kdyby ji to tak jen chteli vsichni odkyvat a nemotat do toho porad ta fakta… ach ti Atheisti 🙂
      Kam klesla, to samozrejme moc dobre vi. Ale nemyslim si ze by ji to stvalo. Zpatky to vzit nemuze, a jako zenska nechala vladnout sve ego. Jeji volba. A ta jeji parta? Ja to necet, ale souhlasil s ni nekdo krom Milana? Ja cet jen tu Maky, pac jsem ji povazoval za Hobzici. Az pozdeji mi doslo ze je to zrejme jeji alter ego. Holt taky se budu tesit kdo se ozve… 😉

 4. Venku je hnusně, že by komunistu nevyhnal, tak popíjím Gusano Rojo a pročítám různé staré diskuse. A vyhrabal jsem kousek, kde Mistr Alien nedoporučuje návštěvníkům svého blogísku Celoživotního nekomerčního projektu nediskutovat s graverem, protože by se mohli „snadno nechat strhnout k porušení pravidel“. Příšerná podobnost…

  • 🙂
   Já budu popíjet později večer (online), až se přesunu jinam.
   Do komiksu tě klidně frknu – až mě přestane rajcovat ten seriál, co krelsím teď, tak bych mohla udělat komiks o nás, jak blogujeme a co u toho děláme v reálu.

   • Co u toho děláme v reálu? To abych začal vymýšlet něco ušlechtilého – třeba že piju mrkvový džus, myslím na hladové děti v Africe hladím přitom po hlavě opuštěné opossumátko.

    • Já spíš myslela, že jeden masturbuje, deset lidí nasává a ostatní jsou obklopeni bordelem a psíma chlupama a na sobě mají roztrhaný pyžamo.

  • Avatar Cheorchia
   Cheorchia says:

   Uspesnej blog se přece měří podle poctu slunickovych komentářů :D. Mám pocit,ze Chris tu její ucesanou zahrádku tak trošku poslapete…
   Jsem tam chtěla vetknout koment-ale radsi ho dam sem,bojím se vyprasku :))-,zaujala me ta „univerzálnost“ myšlenky křesťanství napříč světem.Já to spis vidím na zotročování původních obyvatel a násilně vnuceni náboženství těmi mírumilovnými křesťany.
   „Neznám žádného křesťana,co by mlatil ostatní…hmm a co Valka v bývalé Jugoslávii?
   Ad Bata označit za vypatlance…ano,někdo kdo uda historicky ověřitelná fakta je vypatlanec.Nu coz-nekdo se vzdělává cely život, ekomu stačí ty báchorky,co vypráví farář v kostele ://.

   • Jestli ona v té zmínce o neúspěšném blogu nebyla tak trochu závist. Já budu mít vždycky něco, co oni ne :mrgreen:

    No, tak na evangelizaci jsem se tam ani já řeč přivést neodvážil. Obávám se, že drobný bias diskuse směrem k misionářům, obracejícím na Jedinou Pravou Víru náčelníka Mašukulumbů poté, co decentně poobědval šamana sousedního kmene, by nevedl k rozumnému výsledku 😕
    Ty zkratky typu „katolík by ani mouše neublížil“ asi nestojí ani za komentář. Křesťané jsou velmi rozpínavá parta…
    Kdo a proč je vypatlancem, je asi jasné a v podstatě to už naznačuje ten její článek samotný – přijde mi to jako upřímný povzdech pacienta plicního sanatoria „co na tom Dieselovi všichni mají…“.
    Pošlapávat někomu zahrádku asi není úmyslem, ale když někdo každé stéblo trávy obarví na zeleno, podleje viagrou, rozpuštěnou ve svěcené vodě a pak to vydává za přírodu, tak je opravdu obtížné nezpůsobit drobné škody.

    • 😀 tvoje verbální schopnosti jsou kouzelné a chytlavé; hned si to všechno představuju v obrazech.

    • Avatar Cheorchia
     Cheorchia says:

     http://www.osud.cz/dva-tisice-let-krestanstvi-historie-plna-zlocinu-proti-lidskosti-0

     Co me udivuje a pozastavuju se nad tim neustale,je to „promijeni zlocinu “ v historii tyhle príma party.
     To je to,co me láká ke krestanum! 😈
     Dozvedet se proc se tahaji s touhle umanutou partickou.
     Duchovno? Litat si po hvezdach dokaze kazdy,kdo ma fantazii a ma se trosku rad :).
     Empatie?
     Nebo potreba schvaleni nekym „nadrizenym“-fararem v kostele,ze ziju dobrej zivot?
     Kdyz to vezmu na sebe,tak asi neziju dobrej zivot pro ostatni,ale posledni mesice je dobrej pro me :).
     A votode!

 5. Jsem rád, že se Chris v závěru své selfdehonestace férově přiznává k trollingu. Ano, poslední její komentáře (osobní útoky na jiné diskutující, nadávky, výkřiky bez vztahu k původnímu tématu, nabádání diskutujících, jak se mají chovat k jiným…) asi opravdu ničím jiným, něž trollením nejsou. A totéž by nepochybně byla schopná říct o jiných. Maje jisté zkušenosti 🙂 , chápu to jako palebnou přípravu na další výmaz „zbytečné“ diskuse a možná i celého článku, protože tohle byl opravdu osobní úlet.

  • Nojo a co jinýho už mohla dělat?
   Co můžu dělat já, když třikrát v komentářích někoho upozorním, že jednak říká své domněnky a nepřítomné osobě a jednak mluví o tématu, které se mnou nemá nic společnýho a nemám v úmyslu se o něm na svém blogu právě bavit. A
   ten člověk pokračuje v krasojízdě… tak jsem řela: Třikrát jsem taktně žádala a teď sorry, ale ten další komentář mauž. A přišla samozřejmě snůška řečí jako „všechno si maluješ narůžovo a nechceš slyšet, jak to je“ a následně mnoho velmi dobře míněných rad :-)) Na které už slovně nereaguju, proč taky, jsou mi putna, je to věco toho, kdo to píše.
   A co s tím?

   Já nakonec udělala to, že jsem si to nakreslila do komiksu, pěkně šestkrát.
   Ale za chvíli to bude to samý.

   Mě by fakt zajímalo, jak na to jinak – i když ten komiks mi připadal jako dobrej způsob 🙂
   JInak – nasadit styl už rovnou v zárodku a potírat každý rozkecávání se tam, kam nechci? To jsem ale udělala? Rezignovat? To jsem taky dělala.

   • Jak na to? „Nasadit styl“ od začátku nestačí – je nutné ho od začátku až do konce držet. pokud někdo potřebuje The Pravidla jako berličku, má je jasně deklarovat, vymáhat – a sám dodržovat. Když si někdo hraje na dámu, vychovává a mentoruje ostatní, káže jak feldkurát Katz vo trnitej cestě hříchů a pak se sesype a začne se chovat hůř, než ti, které považuje za spodinu, vypatlance, „ty z druhé strany“, bloggery čtvrté cenové kategorie (vynechal jsem něco, Chris?), tak se nesmí divit. Tedy smí, ale je mu to na výkal – jak je vidět. Nemůžeš nepohodlné označit za trolly a sama při tom trollit jak vo dušu. Nemůžeš malovat božstva a přitom dštít pekelnou síru.
    Tenhle blog existuje (s různými migracemi a mutacemi) pokud se nepletu už téměř 7 let. Nikdy jsem nikoho a nic nesmazal, neblokoval a nevyhazoval – a měl jsem tu onačejší magory, než je nějaký mostly harmless graver. Jenže mé motivace jsou jiné – nemám žádné ambice, píšu, protože chci, nikomu nic nedlužím a celý tenhle cirkus je (i když ne pouze) součástí mého hobbystického sociologického bádání. Je mi úplně jedno, za co mě kdo považuje, jde mi jen o osobní pobavení a relax.
    Pokud se mnou má někdo problém – řešení zná a Chris jsem to říkal už několikrát. Už začíná být jak ten Alien – neustále vykřikuje „nečtu, nereaguju, nezajímá“ a přitom čte, reaguje a zajímá. Může se pak na mě někdo zlobit, že z toho mám srandu, pozvolně přecházející v… no nic, necháme si nějakou ústupovou cestu :-).

    Nechceš si mě nakreslit do komyxu? Když bude dostatečně odporný, slibuju při svých vlasech, že ho zveřejním!

 6. Mimochodem, víte, že katolíci žijí v bludu? Milosrdně jim zůstalo utajeno strašlivé tajemství – Bůh i Ježíš jsem já! No ano, už je to poptvrzeno. Když jsem chtěl po synkovi, aby mi pomohl vytahat matroš z auta, tak říkal „Ježíši Kriste, už zase?“ a potom ještě „Bože, kolik tam toho ještě máš?„.

  • To sedí!
   Vždyť Bůh otec a syn jsou jedno!

   • Jo, my jsme jedno – hlavně když jde o sdílení zdrojů 🙂

    • Avatar ratka
     ratka says:

     chybí vám ještě Duch do trojice 🙂 To když Otec chce po Synovi aby tahal ty krámy a Syn to doopravdy udělá.

     • … jako že u toho vypustí ducha?

     • Avatar ratka
      ratka says:

      nejsou to prdy 🙂 Je to to co jsem napsala. Otec něco říká a syn to udělá. To je Duch. Ten vztah.

     • Avatar ratka
      ratka says:

      I když to může klidně i vyprdět. Ten pokyn. A syn mu na to prdí. A pak to není v Duchu 🙂

     • Tedy vám už opravdu není nic svaté 😉

     • Avatar ratka
      ratka says:

      to LIška 🙂 🙂 TA za to může.

     • Avatar šíloš
      šíloš says:

      Otec je Prduch[řídí tu největší fabriku] a Syn je Socka[loví na háček a je skoro naháček].
      Co je na tom nejasnýho. 🙄

     • Avatar ratka
      ratka says:

      Pokud si správně pamatuji, tak prduch je pracující důchodce. Syn socka? Vždyť naříká kolik ten otec toho má. Otec asi hodně a rád sbírá 🙂

     • Avatar Liška
      Liška says:

      Ty už seš zase u auta, né u svatý trojky.

     • Avatar ratka
      ratka says:

      Pořád stejně. Bůh i Ježíš je… Graver 🙂

     • Avatar šíloš
      šíloš says:

      Trojice!
      Trojka je švédská, troika pak řecká.
      Máte ftom hockey…
      Byl ňákej výpadek servru, tak až teď.

     • Avatar Liška
      Liška says:

      šíloši,
      to vím a slovo trojka píšu schválně, Kdybych chtěla napsat trojice, napíšu to.

     • Avatar šíloš
      šíloš says:

      Jen aby, Ryško.
      Frojde, frojde, dycky na tě dojde…
      😳
      Přeju hezký večer ve dvou.

     • Avatar Liška
      Liška says:

      Tak tak, frojde – dojde.
      Ten duch svatý je stejně zajímavej, škoda že se mi nedaří ho prozkoumat.

     • Avatar šíloš
      šíloš says:

      Začni svou černou.
      Duší.
      A už radši šlus, nebo z nás Grejví potratí.
      Myšlénku.
      Zatím.
      Zejtra.
      Je tma.
      Musim na lov.
      💡

 7. Vyhrabal jsem jeden starý post – položka o katolících se hodí jako taková pěkná tečka za tím naším případem 🙂
  http://gravers.net/926756-what-happens-if-shit-happens-php/

  • Shodou okolností jsem si přesně tohle s potěšením četla včera někde jinde, nevím, kde – možná dokonce to bylo tady.

 8. Avatar radka
  radka says:

  to jsem ráda, že ses zase vynořil:-) jen tu matematiku tam nemusíš dávat….komu se chce večer přemýšlet?

  • Původně nebyla, ale bez toho to zatím neumím. I taková sračka jako je tohle umí být zaspamovaná. Mám tu plugin Bad Behavior, ale to nestačí. Nemám v úmyslu každý den mazat xx komentářových spamů. Mám to ale nastavené tak, že pro registrované uživatele je captcha vypnutá. Takže pokud se chce někdo registrovat, ať mi pošle požadovaný login a heslo (to si samozřejmě následně změní) + mail,na který mu to heslo pošlu a má vystaráno. Registrační formulář zatím není z bezpečnostních důvodů veřejně dostupný, takže jen přes já.

  • Taky jsem ráda, že seš ve virtuálnu.

   Dnes jsem se u Chris dočetla, že prej ti přeskočilo ze psaní neúspěšných blogů :-DDD
   To asi myslela sebe a ne tebe…

 9. „světské světu a božské bohu“ – no jo, ale někdy bývá těžké to odlišit. Naštěstí se vždy najde někdo (třeba ta církev), kdo nám vysvětlí, co je světské a co boží. To se pak občas člověk i diví, když se dozví, že to, o čem byl celý život přesvědčen, že patří jemu, vlastně patří bohu 🙂
  Ale to jsme se dostali někam jinam. Ten článek jsem napsal v záchvatu naprostého údivu a nepochopení, jak může někdo zcela vážně vypotit takovou primitivní a prvoplánovou častušku na téma „fakt nechápu, k čemu jsou všechna ostatní náboženství“. Chris si navíc ošklivě naběhla s tou exotikou – to, že je nějaká náboženská sekta v některé lokalitě víc populární/rozšířená, než jiná, ještě nic neříká o tom, odkud byla importována. Myslím, že je Chris docela ráda, že se jí ta diskuse otočila přijatelnějším směrem. Taky ji to dalo dost práce – nejdřív musela vysvětlit, že každý, kdo to nepochopil, je graver a tedy pod její úroveň. Na to se už kompatibilové chytli – nikdo přece nechce být za gravera. Aspoň ne v kostele 🙂

 10. Hohó, Graver zde!
  Dneska si k jedné knize o Nietzschem ještě přibírám z knihovny druhou, jím psanou, a půjdu domů úpět a trpět tak, jak by měl každej správnej katolík. Jenže ten to radši nečte :-), protože chce spočinout v duševním klidu své víry. Pohodička.

  Je zajímavý, že to čteš a ještě na to pak u sebe reaguješ…
  Já zrovna ten článek taky četla a nezaujalo mě nic a šla jsem od toho, pak jsem se po pár dnech vrátila a zaujalo mě jediný – že Graver tam píše a že má zas blog. No nic. Zdař!

  • Liško, jdi domů a bičuj se – Nýče je horší Jana Tleskače!
   Že to čtu není zajímavý – já jsem sečtělý člověk. A že na to reaguju u sebe (ne tak úplně) je čistě sobecký kalkul – tady mi nikdo nic nesmaže.
   Jinak zduř tvůj chuj.

 11. Avatar Bat
  Bat says:

  Copak?? Christabel ti neco smazla? Tos me nasral, me s tim jen vyhrozovala… a pak se to pry smazlo samo. Ses proste lepsi… o cem to bylo??
  Pamatuji jak se slzou v oku dekovala krestankum za „inspirativni prispevky k zamysleni“ a me suse napsala ze pisu zbytecne dlouze 🙂

  • Nejen mně – smazala celou diskusi pod jedním svým článkem. Asi si za to můžu sám. Zmiňoval jsem se v ní o LaVeyovském Devateru a ilustroval na něm princip osobní svobody a přístupu k ostatním. Zřejmě ji to nějak vyděsilo či popudilo do té míry, že tu diskusi smazala. Je to pochopitelné – kdybych se prvoplánově zmiňoval o tom, jak každou sobotu przním panny na Petrových kamenech, dokázala by tomu čelit. Ale tak, jak jsem to podal, to mohlo někoho i donutit k zamyšlení, což (jak jsem pochopil) není pro správného katolíka, dogmaticky a nekriticky přijímajícího svou víru, ten správný přístup. Netušil jsem, že je její vlastní víra tak slabá, že ji to rozhodí a neměl jsem to v úmyslu.
   Bohužel to neustála, napsala k Devateru vlastní posměšný článek (kdo nečetl tu původní diskusi či o ní nevěděl, asi vůbec nechápal, proč zrovna ona o něčem takovém chce psát) a navíc se o obsahu smazané diskuse následně vyjadřovala… hm, řekněme poněkud nepřesně.
   Teď tedy za důvod smazání označuje zbytečnost té diskuse – k tomu už se asi nedá moc dodat.
   Za inspirativní příspěvky děkuje soukmenovcům i teď – proč ne. Jen by si měli dávat pozor, aby ji neinspirovali k dalšímu výmazu – některé formulace se mohou rychle stát zbytečnými 🙂
   Jestli jí vadí dlouhé komentáře, mohli bychom na ni poštvat Mistra Aliena…

   • Avatar Cheorchia
    Cheorchia says:

    Náhodou..Alien byl skvelej :)) Vysmolil terra bajtovej koment a Tys ho setrel jednou vetou :))).
    To byla legrace :))

   • Avatar Cheorchia
    Cheorchia says:

    http://dwindlinginunbelief.blogspot.cz/2010/04/drunk-with-blood-gods-killings-in-bible.html

    Nasla jsem svuj oblibeny clanek a pocet mrtvol v Bibli…
    A neda mi to,musim se zamyslet nad tim,proc se nekdo vidi v tak zvraceny ideologii.
    Jako prvni me napadne ted ten nebohy kluk,co zjistil,ze ho devcata nezajimaji,tak se radsi zabil,protoze co by tomu rekli na vesnici lidi a hlavne pan farar :-/.

    • hlásím se ke katolikům a nechala jsem se pokřtít v 54 letech, a taky jsem se nechala po 32 letech sezdat v kostele. Když se někdo zeptá jak jsem se dostala k této zvrácené ideologii tak uznat, že tak nějak to samo. vychovaná jsem byl jako těžký materialista, pak nadšený přívrženec jogy, posléze buddhismu, dlouholetý cvičitel taichi a teď jsem opravdický katolík 🙂 a přihlásila jsem se tam sama, nikdo mě nezval. prostě jsem se tam nacpala. asi to zní divně. ale tak jednoduché to je.

     • A hele, ratka. Tož tak, děvenko: hledala jsi, až jsi našla – tak jednoduché to je. Kdo se nevyzná sám v sobě, čeká, že to za něj udělají jiní a pak se pod to podepíše. Na tom není nic špatného – my se tu bavíme trochu o něčem jiném.
      btw: co je to opravdický katolík?

     • Avatar ratka
      ratka says:

      jsem u nich zapsaná 🙂

     • Jak tohle vlastně funguje? Tuhle stránku věci jsem nikdy nezkoumal – pošleš nějakou přihlášku, pak platíš příspěvky, máš nějaké výhody proti těm, kteří nejsou v klubu…? Nemám nic proti – jen mě to zajímá.

     • Avatar ratka
      ratka says:

      ta otázka je naprosto oprávněná 🙂 najednou mi bylo jasné kam patřím, kde jsem doma. A chtěla jsem se stát učedníkem. Původně jsem se chtěla nechat pokřtít v Jordánu, ale nějak jsem to úředně zpackala, že by mě museli zapsat do Jericha a to byl problém. Tak jsem se rozhodla že se nechám pokřtít doma. Našla jsem si nejbližší kostel a zavolala tam. Nebylo to vůbec jednoduché, musela jsem absolvovat různé rozhovory ale nijak mě to neznechutilo, naopak. Posílilo, jako každá překážka. Myslím že farář byl ze mě vyděšený. Ale byla jsem připravena na všecko, přišla jsem s tím že se chci stát učedníkem Krista. Sepsali jsme žádost, dostali povolení, vstouplila jsem do katechumenátu a pak se nechala pokřtít, obiřmovat, přijala jsem eucharistii a ještě jsem se nechala sezdat. A za křestnou mámu a svědka na svadbě mi byla kamarádka z mládí, zasvěcená sestra. Dělala mi svědka i na tý původní. Celá rodina koukala v šoku 🙂 moje děti si myslí že jsme se zbláznila, ale tolerují to. asi mám tolerantní rodinu. nevadím.

     • No, a o tom mluvím. Potřebuje člověk opravdu všechny tyhle pakárny k tomu, aby v něco věřil a nějak jednal/žil? Chce to snad po něm Bůh? Ne, vymyslela si to samozvaná servisní organizace církev, aby ospravedlnila svou existenci. Když si tohle někdo přečte, tak musí mít jasno – sekta jaxviňa.

     • Avatar ratka
      ratka says:

      člověk se pohybuje ve světě jaký je, a bylo by iluzorní myslet že se najednou objeví milionové společenství samých „svatých“. Takhle to není. Ale i v profánním světě této organizace můžeš objevit světlé body podél její historie. Ty tmavé nepočítám, ty jsou všude a u všech organizací. světské světu a božské bohu.

    • To už jsem někde vysvětloval. Není podstatné, co Bůh bere jiným, ale co dává tobě. Když ti dá, oslavuješ. Když ti nedá, věříš, že dobře činí.
     Každá ideologie, která zotročuje člověka, je špatná. A křesťanství (nikoliv víra v Boha) je jen jednou z takových.

   • Avatar Bat
    Bat says:

    Ted to ctu a rvu smichem… apropoa, ted pred nama varovala Maky… pry je nejlepsi nas ignorovat… 😀

    • Já myslím, že už prostě ztrácí hlavu. Ten článek se jí nepodobá – vůbec netuším, co s ní tak hnulo, že něco takového vypotila. Muselo jí být jasné, jak to dopadne a teď dostává přes prdel prakticky od každého, kdo se tam vysemení. Proč varuje přede mnou, ví moc dobře – ze strachu. Je to tak silné, že neváhá klesnout tak hluboko a doporučovat komentujícím, s kým se mají bavit a o co komu jde. Přitom je to chucpe – samotný ten článek je takový žvást, že nevím, co pod ním čekala. Možná už se jen snaží odvést pozornost poukazováním na vybrané oběti…
     Korunu tomu (jako vždy) nasadil rigidní katolík (tak se nazývá sám) Milan svým prohlášením, že něcisté potřebují v něco věřit (už mě opravdu to hrané nepochopení toho pojmu začíná srát) a křesťanství zavrhují proto, že jejich názor na něj je „deformován stoletím hanobení“ (sic!). Co to ten šílenec žvaní? Jaký slaboch přijme či nepřijme nějakou víru jen proto, že ji někdo chválí či hanobí? To snad může vypadnout jen z fanatika. Jak se dostali ke své víře oni? A proč tláskají o hanobení své víry a k jiným vírám přistupují jako k něčemu, co právě vylezlo zpod šutru?
     Eh, chuj s tým. Chvilku to byla zábava, teď už jen sklízí, co zasela. Už je mi jí líto. Měl jsem to ustát, zůstat u svého článku tady a u toho odkazu a víc se jí tam nesrat, než se složí úplně. Mně prostě jen nepřestane fascinovat, že jakmile těmhle týpkům sáhneš na víru, rozsypou se jak domeček z karet…

     • Avatar Bat
      Bat says:

      :)))
      Inu, kdo chce kam… je faktem, ze zacinam stereotypovat. Jak nekdo zacne „ja jsem katolik“ tak jsem automaticky podeziravy 🙂
      Hele, zda se mi to, nebo je Maky a Christabel jedna a tataz osoba?
      Jinak Milana jsem necet, ale pamatuju ze to byl cistokrevny magor 🙂

     • No, takových fake identit, zrozených k vlastní podpoře, jsem už pár zažil, ale doufám, že na tenhle level ještě neklesla. Myslím, že ji potkalo buď něco zlého nebo naopak nějaké „prozření“ a teď se v tom hňácá. V každém případě se změnila v nenávistnou a ordinérní ženskou, která už tu noblesu nedokáže ani předstírat. Diskuse s ní už mi přijde jako přehazování hnoje a kopání do zombie. Stačilo…
      Milan je fundamentalista, který si kolem sebe postavil zeď ze své víry. Chová se jako z jiného světa (a asi v něm opravdu žije), ale pomáhá mu to čelit graverům. Myslím, že mě vůbec nevnímá, to, co píšu, čte jen jako slova, jejichž smysl vůbec nechápe a která se ho nijak nedotýkají. To je jedna z výhod víry – pomáhá slabochům přežít.

 12. Mimochodem, věděli jste, že líp se diskutuje s ateisty, než s „těmi, kteří nevědí, v co věří“ (stále ta stupidní optika vlastní víry). Pochopitelně – proti ateistům si teisté cvičí rétoriku už pěkných pár stovek let :-). Jsou čitelní, předvídatelní a ve své umanuté nevíře de facto stejní, jako ti věřící. Ale takový něcista (jednou o tom pokřiveném vnímání snad napíšu článek), to je jiné pivo. Od toho nevíte, co čekat, zatímco on vás má načtené. Tak co s tím? No, s názorově odlišnými pokecáme rádi, ale k nim domů nechodíme. My se jich totiž štítíme a bojíme. Co kdyby se nějaká diskuse náhodou stala nepříjemnou zbytečnou – to se pak líp uklízí ve vlastním obýváku, že?

 13. No vida, tak graver je prý pro paní Christabel malá výzva (jak to říct a neurazit 🙂 ). Nevzpomínám si, že bych někoho k něčemu vyzýval, ale když už na to přišla řeč: nebyl to náhodou graver, kdo naši katolickou právnici donutil zamyslet se nad pevností své víry až tak, že smazala celou diskusi? Nebyla to dostatečná výzva? Ach, pardon, madam praví, že ta diskuse byla zbytečná. Tak zbytečná, že stála za smazání. Quod erat demonstrandum.
  Je ošklivé lhát jiným a ještě ošklivější kecat sám sobě. Ale možná pak stačí se vyzpovídat.

 14. Avatar Cheorchia
  Cheorchia says:

  Buh je nejodpornejsi postava z celyho sci-fi.Je to odporny mstivy narcis.

  A kdyby si precetli poradne Bibli,vedeli by,ze tudy cesta fakt nevede.
  Namatkou ma oblibena kapitola-Soudcu 19.-¨“24Tady je má dcerka, panna, a jeho ženina. Hned je vyvedu. Můžete je zneužít a nakládat s nimi, jak se vám zlíbí, ale vůči tomuto muži nesmíte spáchat takovou hanebnost.“

  Ale jestli se chce nekdo ve 21.stoleti ridit knihou sepsanou za doby bronzovy-at si poslouzi,smutny je,ze to dava na obdiv mravnosti.

  • Mně se líbí, jak křesťané rádi při každé příležitosti z bible citují, ale když jsou v koutě, říkají to nesmíš brát doslovně.
   A po smyslu Božího úradku nepátrej – na to mají jedinou odpověď: co bůh činí, dobře činí. Celé národy můžou vychcípat, ale někdo je stále schopen uctívat toho, o kom sám tvrdí, že je za to odpovědný.
   Jo, v Knize knih jsou místy moc pěkné věci…

   • Avatar šíloš
    šíloš says:

    Já Ti říkal, ať ten špekáček v pátek nežereš >
    „Pokud je organizované náboženství opiem lidstva, pak neorganizované náboženství je marihuanou excentrických šílenců“ – Kerry Thornley

    • My excentričtí šílenci se s tím už nějak vyrovnáme. A Discordiáni můžou přijít na přetřes hned po FSM. Ale u téhle party jsem nikdy nepochopil, jestli to myslí vážně nebo to jen předstírají.

 15. No vida, tak bys potřeboval nahodit na háček. Ta se minula vírou – měla stát na rohu se Strážní věží.
  A ten nešťastník, blábolící o oranžových prostěradlech, je taky výživný. Už se těším na to stádo hýkačů, kteří přiběhnou podšprajcovat vetché nožky křesťanské víry a budou při tom flusat, srovnávat… jako tenkrát s tím satanismem. Téhle partaji to prostě nikdy nedojde.
  Tak už jsem byl něcista, satanista, teď asi budu za buddhistu – co dáme příště? FSM? Má zásoba je nepřeberná 🙂
  Tihle fanatici prokazují své církvi medvědí službu. Když si někdo přečte ten traktát, kterému snad stál předlohou vánoční projev politruka u pétépáků, tak si musí říct „notomněhovyndej“…

 16. Avatar aTeo
  aTeo says:

  Skoro jako za Jessie… žije vůbec ta ježibaba ještě? 🙂

 17. Zdar! Daleko? Naopak – tak blízko :-).

 18. No nazdar… Netušil jsem, že jste ve vzájemném vztahu už tak „daleko“.