Demogracyje po zemanovsku

📎and tagged

Slunéčko naše zlatoústé se zase jednou rozhodlo oblažit nás hřivnou svého ducha (a tentokrát ani nepovolil Mluvčáčkovi vodítko). Zcela samo a bez podpěry konstatovalo, že kdo protestuje proti výsledkům voleb, není demokrat. Sic!

Vedení našeho ústavu je ovšem tímto výrokem potěšeno, neboť je potvrzením naší diagnózy a důkazem dlouho zmiňovaného faktu, že je pan prezident papaláš, pohrdající celým národem. Tento výrok je totiž sám o sobě klasickým argumentačním klamem z kategorie Red herring (tedy odvádění pozornosti od skutečného problému nebo jeho podstaty).

Nejsem si v reálu ani ve virtuálu vědom nikoho, kdo by protestoval proti samotnému výsledku voleb. To je totiž technikálie – konkrétní subjekty dosáhly takového procenta hlasů elektorátu, které jim umožnilo stát se prezidentem, popř. okupovat určitý počet seslí v tom velikém stanu, kde se démoni slézají, aby nám mohli škodit… Ok, možná několik stížností na průběh a samotný výsledek (tedy regulérnost) voleb bylo – nechce se mi to hledat, páč o tom to není.

Nicméně, předmětem protestů není(fakt není, pane prasidente) výsledek voleb, leč atributy těch, kteří byli „demokraticky“ zvoleni – jejich morálka, minulost, chování, jednání… Výsledek voleb nám nezbývá, než akceptovat – lidi a strany byly ukotveny, další změna v dalších volbách. Tečka. V žádném případě nás to ale nezbavuje práva se k těmto subjektům vyjadřovat a protestovat proti zhůvěřelostem, které provádějí (byť se forma protestu ne každému zamlouvá). Tak to je, Milošu – se s tím smiř. Dokud tady budou úkazy, jako Zeman, Babiš, KSČM ve vládě a podobný kekel, budou kavárny, demošky, žumpy… (na něco jsem zapomněl, pane Ovčáčku?).

Demokratické volby. Pět ovcí a pět vlků volí, co bude k večeři. Ať vyhraje kdokoliv, bude tady pět nespokojených. Mají snad předstírat, že jim chutná? Nasrat, jó nasrat! Zemana zvolilo (druhé kolo) 51 % voličů zúčastněných a 34 % volíčů oprávněných. Je tohle silný mandát, opravňující toho „výsledka voleb“ tvrdit, že druhá polovina má držet hubu a ještě slinit něco o demokracii?

Víme tedy, jaká je představa prezidenta naší země o demokracii. Není to překvapivé. Je to jen odporné.


6 Responses to Demogracyje po zemanovsku

 1. Avatar radka
  radka says:

  https://www.novinky.cz/domaci/474905-zeman-svolal-na-ctvrtek-novinare-tema-taji-otazky-nebudou.html

  už je to tady! určitě chce oznámit, že je marodnej a končí:-)

 2. Avatar radka
  radka says:

  tos mě blbě pochopil, já ani těm nejhorším sviním nepřeju smrt, jen doufám, že někdo pochopí, že není mentálně zdráv a nemůže svoji funkci vykonávat a vymění ho 🙁 on to „s námi“ vydrží, ale kdo to má vydržet s ním?

  • Tak oni už to mnozí chápou, ale co s tím, když to Zeman zatím úspěšně prodává? Kdyby běhal po Václaváku, řehtal jako kůň a kálel pod sebe, Ovčáček to nějak vysvětlí a stádo to bude obdivovat jako odvahu vyjádřit názor. Otázka není, kdo to s ním má vydržet, ale kdo musí.

 3. Ano, stále je to ten level „Hele, vole, dno – zkusíme se podkopat!“ 🙂
  Já Milošovi přeju, ať to tu s námi těch 5 let vydrží. Tohle mají řešit volby, ne osud.

 4. Avatar radka
  radka says:

  slintoš mě stále přesvědčuje, že může být ještě hůř:-( už aby bylo těch pět let (doufám, že to teda bude dřív) za náma…