Compatibility Contest

📎and tagged

…aneb Ti nejlepší z nás

„Nejdůvěryhodnější zpravodajský server“ iDnes vyhlásil soutěž o nejlepšího bloggera (mimo jiné nejlepšnosti). No budiž – na rozdíl od soutěží „miss čehokoliv“ to nevyhraje favorit poroty, ale hopefuly ten, kdo dostane nejvíc hlasů od hlasujících (sic!). No jo, ale… Gigant jako iDnes má na víc – jistě by to dokázalo zaranžovat takovou soutěž poněkud globálněji a s poněkud jinými pravidly.

O čemže to tedy je?

 • Účastnit se můžou pouze bloggeři z prostoru iDnes (což vyplývá z techniky hlasování)
 • Hlasovat můžou jen ti, kteří jsou na iDnes registrováni (ti, kteří blogy na iDnes jen čtou, se tedy buď musí registrovat nebo si vydefekovat oko)

Nevsunujme hlavu do písku před skutečností, že diskuse v blogovém prostoru iDnes poněkud neodpovídají mým i jiným představám o mantinelech projevu. Kdysi jsem se kdesi vyjádřil v tom smyslu, že diskuse na iDnes je jen o málo smysluplnější, než odesílání vlastních komentářů do /dev/null bezprostředně po jejich vytvoření. Pravidla diskuse tomu ostatně odpovídají – sofistikovaný způsob sbírání jakýchsi kreditů jen proto, abych mohl něco říct, je poněkud pošetilý. Jistě – lze argumentovat snahou o zušlechtění diskuse – diskutéři na iDnes jsou specifickým sociálním jevem. Ale kam tyto pokusy vedly si lze ověřit na legendárním počinu Lidovek (potažmo NP), o kterém jsem kdysi psal. Bruntální omezení v podobě nutnosti vyzradit jakémusi provozovateli diskuse své osobní údaje (skutečné jméno a adresu) jen proto, abych směl něco říct, zdůvodňované směšně kultivací prostoru, dopadla dle očekávání – ti kvalitní nasraně odpadli a zůstala neuvěřitelná svoloč, degradující už tak smrdutou diskusi na pískoviště frustrátů a prodlužovačů mentálních penisů.

Jo, co jsem to sakra chtěl… Aha – no, tak se nám z takového počinu asi stává tak trochu soutěž kompatibility. Ne všichni kvalitní bloggeři, kteří mají co říct a taky to dělají, se vyskytují v tom správném prostoru a ti, kteří se tam vyskytnou, se mohou občas setkat s drobnými cenzurními zásahy.

A tak jsem se rozhodl vyhlásit svou vlastní soutěž. Ve virtuálu jste potkali hodně zajímavých stvoření – můžete je mít rádi nebo je nenávidět, souhlasit s nimi nebo je odsuzovat, ale názor na ně máte, tak sem s ním! Soutěžte o největšího hnusa i klaďáka napříč blogosférou – hlasujte, nominujte a když k hlasování připojíte i roztomilé vysvětlení, bude větší rusutur!

No jo, von to tady nikdo nečte, takže kdyby se někdo chtěl této ušlechtilé ideje zhostit místo mě, třeba pro něj budu hlasovat :-))


23 Responses to Compatibility Contest

 1. Jo, tak tady ho máme, frustráta: http://idol.bloguje.cz/-"mám skutečně jakýsi mozek"-"Snažím se druhým a jejich názorům upřímně porozumět"-"Snažím se proto s nikým nejednat pod vlivem svých negativních emocí"-"někdy raději pomlčím"-"Mám to i potvrzeno z absolvovaných profesionálních psychologických testů"-"budu podporovat neomezenou výměnu názorů všech účastníků" to už jsem se málem posral smíchyPsycholog amatér :-))). Což takhle psychopat profesionál?Dobrý, dost dobrý. Aliene, máš konkurenci.ZaplaťAštar za rss – tenhle kousek už si nenechám ujít.

 2. Avatar squire
  squire says:

  Hm, stejk… tos mi připomněl, že jsem chtěla zajít do steakhouse, jestli bych zvládla sežrat kilo masa. Myslím, že tak po půldenní hladovce by to nemusel být problém. O průběžný odsun kalorií z mého těla se totiž stará kojenec, takže poslední dobou držím tzv. bodovou dietu – zbodnu, co vidím.

 3. Hrady ne! Prý jsou tam hladomorny a cokoliv, co má v slovním základu hlad (tedy kromě "poHLADit gravera po pleši") ve mně probouzí démona. Takové výrazy jsem ochoten číst pouze ve stavu po pořádném stejku, dvou plzních a mezkalu.

 4. Avatar squire
  squire says:

  Jéje, to je nápad. Víte co tu v Německu máme hradů? Některé jsou i soukromé, jeden extra romantický v horách například vlastní Max Planck Gesselschaft, kde pracuje můj muž, a pořádá na něm konference. Hrad je dobré místo.

 5. Na hrad klidně – tam nadělá nejmíň škody a může tam s VK probírat jeho židozednářství a zavrženíhodné zločiny.

 6. Tak já si zkusím zasympatizovat. A idol na hrad! (nebo na hřad, popřípadě nahraď čímkoli, co se zrovna zamane)];-)

 7. Já jsem sice mizernej chlap, ale protože nerad lžu, tak se přiznám: občas trochu provokuju :-).Já za to nemůžu – už jsem kvůli tomu byl několikrát na léčení, ale furt se to vrací jak Freddy Krueger. Ignoruju až když se přestanu bavit. Tak mě za to kousněte do oka :-(.btw: škoda, že idiol vyvanul, aniž by mi sdělil, kde mám ty sympatizanty a hlavně sympatizantky. Už jsem se díval i pod rohožku na retichu a nic. Ale on se vrátí…

 8. Avatar squire
  squire says:

  Ignorovat, ignorovat, ignorovat… to říkáme já a doktor Plzák, akorát ten to zatlouká:)

 9. Uf, no sláva Aštarovi. Teď ještě aby mu to vydrželo…To je tak, když někdo nedá na první dojem a utvrzuje se v něm tak dlouho, až mu to začne podkluzovat.A přitom jsem tak jednoduchý a čitelný (teda aspoň to říkala Máňa z prasečáku).

 10. Avatar idol
  idol says:

  ad 13)Gravere, děkuji za komunikaci, ve které jste potvrdil, že můj první dojem o Vás byl správný. Buďte hodně zdráv a vyřiďte mé pozdravy i vašim sympatizantům, vč. sympatizantek. Hezký den! 🙂

 11. Což o to, to já si tak občas z nudy zahanobím, ale tohle asi nebude ten případ. Když se někdo profesionálně a opakovaně zhanobí sám, neměl by pak proklínat ty, kteří to pouze konstatují :-).

 12. Avatar idol
  idol says:

  Komu není rady, tomu není ………….Vážený Gravere, patrně zcela nechápete skutečnost, že slušné jednání je motivující /slušná prosba se obtížněji odmítá, než hulvátský příkaz/, zatímco neurvalost je demotivující, což má přímý dopad na pracovní výsledky a místzo toho nejen trváte na svém, ale snažíte se mne hanobit. Je to mezi námi rozdílné minimálně, pokud jde o tzv. "sociální inteligenci". Nic na tom nemění, že takových jako vy, se v Kotlině a zde na blogu pochopitelně vyskytuje víc.

 13. btw: to je furt nářků, jak jsem hnusnej, ale že by mě někdo nominoval, to ne :-)). A přitom bych měl takovou šanci…

 14. Já jsem věděl, že bude sranda.Směrem na východ jsou primitivové, směrem na západ je šlechta, která jedná civilizovaně a proto má vyšší životní úroveň. Tenhle bořík je snad Kajan z NP :-))Pokud má někdo pocit, že s ním nejednám dostatečně uctivě, když mu říkám na rovinu, co si o něm myslím (a nejsem sám, že?), pak má řešení ve svých rukou – prostě se mnou nekomunikovat. Nechápu frustráty, kteří si neustále lezou pro nové příděly a naříkají nad tím, jak jsem hnusnej, místo co by mě poslali někam (samozřejmě s pravou západní formálností a zdvořilostí) a ušetřený čas věnovali diskusi s někým jiným – třeba s tím, kdo posuzuje lidi podle toho, jak se chovají k němu samotnému :-))).Když napíšu odborný článek o speciálních programovacích technikách, nějaký troll mi pod něj napíše, že tomu sice prd rozumí, ale graver je vůl a pak se ještě diví, že ho mám za pitomce, tak už je sakra něco blbě, ne?

 15. Avatar idol
  idol says:

  Faktem je, že primitvnost a neurvalost komunikace ….… je charakteristická pro občany států od nás na východ a naopak občané civilizovaných států nalézajících se od nás západním směrem, jednají výrazně kultivovaněji. Životní úroveň je uspokojivější ve státech na Západě, jejichž občané jednají civilizovaněji a to je směrodatné pro mne. Jako "rodilý demokrat" neberu ale nikomu opačný názor, byť s ním nesouhlasím. Pouze, vážený Gravere, bych uvítal opravdu velmi, kdybyste se ve styku se mnou na mou adresu snažil vystříhávat urážek. Věřte, že tím své myšlenky, ani sebe sama, u mne a rozumně uvažujících účastníků, nevylepšujete. Děkuji za pochopení.

 16. Jedince s pokleslým IQ lze často spolehlivěji poznat podle jiných atributů, než je verbální projev na jedné konkrétní platformě. Jedním z takových atributů je chronická neschopnost pochopit řečené, byť bylo podáno dostatečně jednoduchým způsobem. Takovým jedincům např. nejen nestačí velmi zdvořile naznačit, že jejich projevy a charakter nepůsobí jejich okolí požadovanou rozkoš. Jedincům se skutečně pokleslým IQ často ani nestačí, když se jim řekne srozumitelně, že žvaní nesmysly a mají jít do rusuturu.Formální slušnost (n.b. používaná manažery jako komunikační stejnokroj bez ohledu na jejich charakter) je něco, co může imponovat jen pokrytcům nebo naprostým blbům.Zaměňovat "favorizovaný" způsob komunikace za prostou volbu komunikační úrovně s některými lidmi můžou opět jen výše uvedení.Asi bych měl těm trollům postavit nějaký krmítko…

 17. Avatar idol
  idol says:

  ad 6)… forma sdělování negativních názorů je věcí názoru a konkrétněji – věcí osobního vkusu. Ke vkusu Graverově mohu sdělit 1) že se s ním neztotožňuji /byť jsem profesionálně působil na stavbách, kde mi bylo "řídit" i jedince s pokleslým IQ a primitivním způsobem komunikace2) při manažerském dlouhodobém působení v zahraničí na investiční akci USA, mi velmi zaimponovala vysoká formální slušnost a korektnost tam praktikovaná. Pokládám jí i za produktivnější ve vztahu k výsledku /dodržování kvality a termínů práce/, než Graverem favorizovanou "upřímnost"3) charakteristicky pokleslá forma komunikace /pokládaná za upřímnost/, občany ČR zbytečně diskriminuje v civilizovaném zahraničí, vč. vyspělých států EU

 18. Pokud má kdokoliv problém s mým primitivismem, vulgární agresivitou, barbarstvím, křupanstvím a jiným -stvím, má nyní jedinečnou příležitost nominovat mě na bloghowado – bude mi ctí.Úrovně svého projevu jsem si vědom a činím tak zcela úmyslně a po zralé úvaze. Ve svém profesním životě si užívám pokrytectví a eufemismů až po kokot a do virtuálu chodím relaxovat, nikoliv žít. Nazvu-li někoho tro(t)llem, idio(t)lem či vysíračem, pak to znamená, že to tak myslím – bez ohledu na sympatica corpora. Přijde mi to korektnější, než konstrukce typu "jest důvodným se domnívati, že vaše formulace pouze zřídka konvenují obecné oblibě a vaše závěry se nejeví býti kompatibilními s obecně akceptovaným intelektuálním standardem" (jak vidíte, vyjadřovat se jako naprostý kokot umím taky).Za podstatné považuji obsah, nikoliv formu řečeného – komu se to nelíbí, nechť mi poceluje rusutur (a ještě může být rád, že jsem k tomuto termínu konvertoval z výstižnějšího a populárnějšího pojmu "prdel").

 19. Avatar idol
  idol says:

  K článku a favoritce Graverovy soutěžeČlánek pokládám za vynikající a 100% s autorovými názory na diskuze a články v blogu idnes souhlasím. Anyway, last but not least – patřím ke zmíněným "nasraně odpadlým" /nevyjadřuji se tím ke kvalitě svých textů/, ale pod svým občanským jménem publikuji jinde. Pokud jde o zdejší blogařku Christabel, souhlasím s názorem Squire, že její články zde patří k tomu nejlepšímu. V uvedeném smyslu jsem se také v diskuzích u nich vždy vyjadřoval. Proto mne poněkud překvapil autorčin poslední projev osobní averze ke mně, kterou patrně ve svém předchozím diskuzním příspěvku zmiňuje. Je určitě ale potřeba rozlišovat kvalitu článků od osobních projevů jejich autorů, zde zřejmých z diskuzí. K druhému aspektu osobnosti autorů chci sdělit, že mne udivuje zřejmý častý nedostatek tolerance k názorům druhých u současné mladé české generace, zahrnující v to i spektrum občanů akademicky vzdělaných a zjevně inteligentních. Z mých osobních praktických zkušeností nabytých zde, žel z toho Gravera ani Christabel nevyjímaje. Je mi ale vlastní určitý smysl pro spravedlnost, nadosobní objektivitu a toleranci, proto uzavírám, že články obou jmenovaných, kteří v diskuzích u svých článků vůči mně vystoupili intolerantně /Graver až s primitivně vulgární agresivitou, oproti decentnější Chris/, pokládám za nejlepší, co se zde v blozích vyskytuje. U Chris jde o určitou monotematičnost – věnuje se výlučně tématům ze svého profesního oboru /právo/, což může u některých čtenářů vadit, avšak u mne ne. Možná proto, že můj zesnulý ptec byl prvorepublikový JUDr. Závěrem – přátelsky zdravím všechny účastníky dobré vůle! 🙂

 20. [1] – dobrý tip :-)[2] – tak to jsem výjimka… Ostatně to nevadí – sebenominace jsou povoleny. Já se např. nominuji na čestný post blogobludy – třeba vyhraju kontumačně…[3] – kriterium je jediné – feeling. Že to každý vidí jinak, je na tom právě to zajímavé.

 21. Ách, musím Squire poděkovat za nominaci:) Zrovna minulý týden mi ale s jedním nejmenovaným trpělivost došla:)Přemýšlím, jestli vůbec můžu sestavit nějaký žebříček? Myslím, že je to těžké, na každý blog, který čtu, chodím kvůli něčemu trochu jinému… těžko srovnávat.Gravere, navíc nemám ujasněná kritéria. Příklad: čtu dost ráda Kowakovou, to je zábavný blog. Ale že by ji šlo nazvat zrovna "klaďačkou", to asi ne:))

 22. Graver Open One ?To asi nebude fungovat… Každej bloger má o sobě a svých výstupech lepší smýšlení, než jaké má nejlépe o něm smýšlející čtenář. :p

 23. Avatar squire
  squire says:

  S dovolením nominuji na nejlepší bloggerku Christabel. Dobře se čte, její články jsou víc než jen "deníček", její trpělivost vůči idiotům v komentářích je vpravdě andělská a navíc – o kvalitě blogu svědčí myslím to, že byl vybrán k archivaci Národní knihovnou…