Tak už to vypuklo, Velebnosti!

📎and tagged

Velké činy jsou hodny následování

Vzpomínáte si, jak jste se furt ptali, kdo bude následovat vznešeného příkladu klinických lékařů? No ano, byl jsi to ty, ty taky a ty se tam vzadu moc neschovávej. Jo, a já to byl taky, žeáno.

Tak tady to máme – policajti a hasiči. To se zase na pracovních úřadech bude větrat…

Proletáři všech oborů, běžte do prdele! Kam tohle povede? Kdo další si vzpomene, že má málo? Jo, aspoň ti nejlepší z vás jistě mají „málo“, ale opravdu si myslíte, že v téhle zemi můžete mít výrazně víc? Kam chcete všichni jít (kromě místa, která jsem naznačil – tam bude většina z vás, pokud s tím opravdu seknete)? Ne, vaše chyba to není – pokud svou práci děláte kvalitně (= ne, jako Cvachové a Keystone Cops), zasloužíte si kvalitní ocenění. A spolu s vámi XXX dalších profesí mimo státní sektor – ti tuhle možnost nátlaku nemají.

Mimochodem, nechcete někdo koupit Českou Republiku?


16 Responses to Tak už to vypuklo, Velebnosti!

 1. Pokud jde o hasiče, to vidímjako problém, pokud jde o policisty, myslám, že by jejich protest občané moc nezaznamenali.

 2. Avatar Infinity
  Infinity says:

  klinických lékařůco znamena "klinicky lekar"? Klinicky psycholog rozumim, klinicky lekar ne.

 3. Nadrženci…Taky s tím mohli pár tejdnů počkat. Takhle možná ještě vládě včas dojde, že tudy cesta nevede. Skrzevá výměk před odboráři.

 4. [1] – Ono nejde o protes, ale o výpovědi. Když je podají ti, kteří jsou k ničemu už teď, tak se opravdu nic moc nestane. Ostatně budou rychle nahrazeni.[2] – Takovej ten doktor, co je na klinice :-). V odporné terminologii jistě nedosahuji tvé erudice, takže když to vysvětlíš a přeformuluješ, opravím to. Jinak je zajímavé, že sis z celého postu vybral zrovna tohle…

 5. [3]Jo, ta obava, že když ustoupí jedněm, okamžitě přijdou druzí, třetí atd. teď dostává vcelku hmatatelné kontury.

 6. Avatar Infinity
  Infinity says:

  zrovna tohlenebud precitlivelej – I got the message – to bylo schvalnerek bych asi radsi statni doktor

 7. Právě proto, že jsi nepochybně pochopil, co chci říct, mi ta poznámka přišla poněkud zbytečná.Státní doktor – ok, jak se píše v článku, na který odkazuji, z privátních zdravotnických zařízení odchází jen málo doktorů, tak by to asi šlo. Jinak jsem tím opravdu myslel prostě doktory, kteří jsou v nemocnicích. Když do wykypédyje zadám "klinika", přesměruje mě to na nemocnici, tak nevím, jaký je v tom rozdíl (if any).Kdyby tak bylo něco k tématu, ať tu nepitváme lingvistické 3,14čoviny.

 8. Avatar Infinity
  Infinity says:

  3,14je nepresne, minimalne bych dal 3.141592653to bude tim nezvykem, koukni vedle do francie, tam se nikdo nevzrusuje

 9. Přesnost je pro účetní – já vždycky dělal controlling a tam si na nějaký to mega nehrajeme, natožpak nějaký desetinný odpad :-)Jaká vedle francie?

 10. Avatar Infinity
  Infinity says:

  jaka vedle francieno stavky ve francii – je to tady od nas kousek, ne?tam je to oblibeny sport a nikdo se tim moc nevzrusuje

 11. Avatar Infinity
  Infinity says:

  hlasovanipod podobnym clankem na http://zpravy.idnes.cz…_domaci_jwje i anketa s otazkou:Je hrozba odchodem ze strany policistů a hasičů oprávněná?V tuto chvili je 1020 ANO a 682 NO:)

 12. [10] – jo, já myslím, že brát stávku jako sport je jediný rozumný přístup :-)[11] – problémem většiny anket je blbě položená anketní otázka

 13. Avatar Infinity
  Infinity says:

  problémem většiny anket je blbě položená anketní otázkaAno – urcite. Jak by asi vypadalo hlasovani, kdyby otazka znela:Je hrozba odchodem ze strany lékařů oprávněná?

 14. [13]Zase vcelku chybný dotaz. Respondenti se na pojem "oprávněná" můžou dívat z právního i etického hlediska. Prostě kvalita odpovědi je přímo úměrná kvalitě otázky.Můj názor: je naprosto regulérní dát výpověď, pokud nejsem spokojen se stávajícími podmínkami. Je čirým zmrdismem dát výpověď demonstrativně, jako akt nátlaku, když vím, že mi nic nehrozí a svou výpověď můžu kdykoliv stáhnout.

 15. Avatar Infinity
  Infinity says:

  OKProblémy ve zdravotnictví nutí zdravotníky k častým protestům. Česká tisková kancelář zveřejnila přehled největších stávek či protestů zdravotníků od roku 1996. Přehled následuje. http://www.zdrav.cz…&sid=6850

 16. Avatar neznámý
  neznámý says:

  super fízlové budou protestovat aspoň bude bezpečnějc