Tak už to vypuklo, Velebnosti!

📎and tagged

Velké činy jsou hodny následování

Vzpomínáte si, jak jste se furt ptali, kdo bude následovat vznešeného příkladu klinických lékařů? No ano, byl jsi to ty, ty taky a ty se tam vzadu moc neschovávej. Jo, a já to byl taky, žeáno.

Tak tady to máme – policajti a hasiči. To se zase na pracovních úřadech bude větrat…

Proletáři všech oborů, běžte do prdele! Kam tohle povede? Kdo další si vzpomene, že má málo? Jo, aspoň ti nejlepší z vás jistě mají „málo“, ale opravdu si myslíte, že v téhle zemi můžete mít výrazně víc? Kam chcete všichni jít (kromě místa, která jsem naznačil – tam bude většina z vás, pokud s tím opravdu seknete)? Ne, vaše chyba to není – pokud svou práci děláte kvalitně (= ne, jako Cvachové a Keystone Cops), zasloužíte si kvalitní ocenění. A spolu s vámi XXX dalších profesí mimo státní sektor – ti tuhle možnost nátlaku nemají.

Mimochodem, nechcete někdo koupit Českou Republiku?


16 Responses to Tak už to vypuklo, Velebnosti!

 1. Avatar neznámý
  neznámý says:

  super fízlové budou protestovat aspoň bude bezpečnějc

 2. Avatar Infinity
  Infinity says:

  OKProblémy ve zdravotnictví nutí zdravotníky k častým protestům. Česká tisková kancelář zveřejnila přehled největších stávek či protestů zdravotníků od roku 1996. Přehled následuje. http://www.zdrav.cz…&sid=6850

 3. [13]Zase vcelku chybný dotaz. Respondenti se na pojem "oprávněná" můžou dívat z právního i etického hlediska. Prostě kvalita odpovědi je přímo úměrná kvalitě otázky.Můj názor: je naprosto regulérní dát výpověď, pokud nejsem spokojen se stávajícími podmínkami. Je čirým zmrdismem dát výpověď demonstrativně, jako akt nátlaku, když vím, že mi nic nehrozí a svou výpověď můžu kdykoliv stáhnout.

 4. Avatar Infinity
  Infinity says:

  problémem většiny anket je blbě položená anketní otázkaAno – urcite. Jak by asi vypadalo hlasovani, kdyby otazka znela:Je hrozba odchodem ze strany lékařů oprávněná?

 5. [10] – jo, já myslím, že brát stávku jako sport je jediný rozumný přístup :-)[11] – problémem většiny anket je blbě položená anketní otázka

 6. Avatar Infinity
  Infinity says:

  hlasovanipod podobnym clankem na http://zpravy.idnes.cz…_domaci_jwje i anketa s otazkou:Je hrozba odchodem ze strany policistů a hasičů oprávněná?V tuto chvili je 1020 ANO a 682 NO:)

 7. Avatar Infinity
  Infinity says:

  jaka vedle francieno stavky ve francii – je to tady od nas kousek, ne?tam je to oblibeny sport a nikdo se tim moc nevzrusuje

 8. Přesnost je pro účetní – já vždycky dělal controlling a tam si na nějaký to mega nehrajeme, natožpak nějaký desetinný odpad :-)Jaká vedle francie?

 9. Avatar Infinity
  Infinity says:

  3,14je nepresne, minimalne bych dal 3.141592653to bude tim nezvykem, koukni vedle do francie, tam se nikdo nevzrusuje

 10. Právě proto, že jsi nepochybně pochopil, co chci říct, mi ta poznámka přišla poněkud zbytečná.Státní doktor – ok, jak se píše v článku, na který odkazuji, z privátních zdravotnických zařízení odchází jen málo doktorů, tak by to asi šlo. Jinak jsem tím opravdu myslel prostě doktory, kteří jsou v nemocnicích. Když do wykypédyje zadám "klinika", přesměruje mě to na nemocnici, tak nevím, jaký je v tom rozdíl (if any).Kdyby tak bylo něco k tématu, ať tu nepitváme lingvistické 3,14čoviny.

 11. Avatar Infinity
  Infinity says:

  zrovna tohlenebud precitlivelej – I got the message – to bylo schvalnerek bych asi radsi statni doktor

 12. [3]Jo, ta obava, že když ustoupí jedněm, okamžitě přijdou druzí, třetí atd. teď dostává vcelku hmatatelné kontury.

 13. [1] – Ono nejde o protes, ale o výpovědi. Když je podají ti, kteří jsou k ničemu už teď, tak se opravdu nic moc nestane. Ostatně budou rychle nahrazeni.[2] – Takovej ten doktor, co je na klinice :-). V odporné terminologii jistě nedosahuji tvé erudice, takže když to vysvětlíš a přeformuluješ, opravím to. Jinak je zajímavé, že sis z celého postu vybral zrovna tohle…

 14. Nadrženci…Taky s tím mohli pár tejdnů počkat. Takhle možná ještě vládě včas dojde, že tudy cesta nevede. Skrzevá výměk před odboráři.

 15. Avatar Infinity
  Infinity says:

  klinických lékařůco znamena "klinicky lekar"? Klinicky psycholog rozumim, klinicky lekar ne.

 16. Pokud jde o hasiče, to vidímjako problém, pokud jde o policisty, myslám, že by jejich protest občané moc nezaznamenali.