Buďte solidární, soudruzi!

📎and tagged

aneb Mesiš opět přichází

Když si Milosh the Great založil svůj fanklub, byla snad každému (snad kromě nadšením hýkajících fanoušků samotných) jasné, že to nedělá jen aby si pohonil ego /i když i na to došlo). Milosh je přece jenom mentálně jiná liga, než Paroublbek – nemusí si shánět klaku, stádo rekrutů z řad socek, notorických nefachčenků, postklimakterických hysterek a spektrálně alternovaných důchodců se množí samo. Takže z fanklubu strana a hurá do voleb – dobrý tah a když voni, tak pročnetakymy. A když do voleb, tak s nějakou nosnou strategií. A tady Milosh nezklamal – kontrfé neschopného politika a všeho schopného populisty se hned tak otočit nedá. Takže na co budou loseři slyšet? Bohatým berme, chudým rozdávejme a buďme solidární. Progresívní daň reloaded a Janotovo rektum zůstává otevřeno jako na Wide opened beavers assembly. A ty zatracený kapitalisty zdaníme taky.

Tak takovou solidaritu si strčte v rusutur, soudruzi. Aby mohlo fungovat progresívní zdanění, je potřeba vyřešit tu množinu sociálního odpadu, se kterou máme být solidární. Současný skvěle nastavený systém, který sype každému, kdo natáhne ruku, nemá se solidaritou nic společného. Živit smečku Gejzových fakanů, partu hipíků a feťáků či vychcánků typu "proč makat, když sociálka cáluje" opravdu nehodlám.

Jenže v zemi, kde je takových zmrdů docela silná koncentrace, se voliči najdou. Strach ze ztráty bezpracných příjmů je silná motivace a Milosh chce zpět – machrovat před stromy na Vysočině neposkytuje dlouhodobé uspokojení. Otáukou zůstává, kolik oveček mu v mezičase přeběhlo k rudé stáji – jejich motivace je taky docela silná…


17 Responses to Buďte solidární, soudruzi!

 1. Takže tak: http://neviditelnypes.lidovky.cz…Pro progresívní daň zvedne haxny i pravice – ze strachu, že to stádo pochopí tak, jak Aston naznačuje a houfně migruje k Jyrkovi (nebo nedejAštar dál)?

 2. Oni ti důchodci právě často mají děti soběstačné, takže je zajímá, kdo nakrmí je, ne ty děti. Ale budiž, to je pochopitelný přístup – carpe diem, carpe jugulum. Nevadí mi tupé ovce ve vleku "správných chlapů", které slepě papouškují slova majitele ruky, šátrající právě v jejich mentálním rozkroku – nevědomost hříchu nečiní. Vadí mi hajzlové, kteří asi moc dobře vědí, která tluče a přesto z čirého fanatismu drží rudou lajnu.

 3. Avatar Radka
  Radka says:

  no prostě kdo umí počítat ví… a ten zbytek tupanů je volí. jen mě překvapuje, že nejvíc důchodci. copak jim nezáleží na dětech, na vnoučatech…asi ne.

 4. Nebo tak: http://tn.nova.cz…tu-miliard.html

 5. Ale to je naprosto normální a přirozený přístup prakticky všech poblitiků – každý hledá levnou popularitu (i když třeba jinde a jinak). Zeman není žádná výjimka – jen se prostě momentálně viditelně snaží, aby na něho zbyla jeho porce ovesné kaše. Co kritizuju, je ta idea a to neuvěřitelné gaunerství socanů, kteří neváhají označit za blba každého, kdo nesouhlasí s legalizovanou loupeží.A kde berou bulbové čísla? No, ti féroví nemají problém to doložit. A zmrdi – ti mají dobře zásobený rukávy.

 6. Avatar Radka
  Radka says:

  jak tak poslední dobou koukám, ono je asi fakt jednoduchý se stát oblíbeným poblitikem. slíbit vyšší zdanění těm zlejm bohatejm, zvýšit mateřský, rodičáky, podpory, dát "chudejm" přídavky, odpustit jim různé poplatky, propustit úředníky, zvýšit důchody, bezplatný zdravotnictví, školství a já bych ještě přidala zadarmo elektřinu a plyn sockám a to by v tom byl čert, aby mě neměli rádi:-) ještěže se nikdo nezeptá, kdo to všechno bude financovat, z čeho, kdo bude na ty důchodce, maminy, nezaměstnaný, a bohužel i nefachčenka a příživníky dělat. BTW: taky by mě zajímalo, kde bulba bere ty čísla, já je mám takřka z první ruky a jsou setsakramentsky jiný:-)

 7. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  No, a když se pokusíme změnit ten systém, dopadne to třeba takhle: http://zpravy.idnes.cz…4_brno_dmkA až toho specialistu na redukci administrativy zavřou, budeme ho živit zase my (=modrá lůza, vydělávající zmrdům na chleba), protože v kameňu fachčit nemusí.

 8. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  sakra, už mám výpadky:"vysvětlit…, že tato jednoduchá a pro ně bezbolestná cesta, jak si zadarmo zvýšit resources, ..{není dlouhodobě únosné řešení}.. to je nad moje síly".btw: už si přesně nevzpomínám, ko a jak tu rovnou daň prosadil..

 9. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Tenhle tandem samozřejmě nemá smysl komentovat – je to pořád totéž. To už není ani sranda – prostě v jednom případě absolutní politický fundamentalismus, kombinovaný s neschopností akceptovat pouhou existenci jiné možnosti a v druhém případě tupá ovčí stádnost a neschopnost mít vlastní názory. Ostatně to nejsou žádné výjimky – bohužel to kolem sebe vidím na každém rohu a potkávám to i v korporátní ekonomice – vždycky je jednodušší ždímat toho, kdo momentálně má, než pochopit, v čem je problém a snažit se ho řešit. Jak říkám – jednoho dne krávu vydojí nebo jim zdrhne k sousedovi – a pak jsou v hajzlu.Já mám na Jánošíkovské zdanění velmi negativní názor, protože jak říkám tohle denně řeším v malém, ale vysvětlit (n.b. primitivům nebo gaunerům), že tato jednoduchá a pro ně bezbolestná cesta, jak si zadarmo zvýšit resources, to je nad moje síly.Jenže: pokud jde o daně, snad bych šel i do takto špatného řešení, pokud by pomohlo. Bez systémové změny ale ne – já mám opravdu problém být solidární s někým, kdo si to nezaslouží.

 10. Avatar @Teo
  @Teo says:

  Tak jsem se pobavil…Na čísle popisném 999 píče známý poblitolog a expert na fšechno: "Asi jenom u nás je možné, aby v době přicházející krize byly těm nejbohatším odpuštěny daně a odvody ve výši 130 miliard korun, někdo uvádí až 200. Modří pitomci, jinak to nazvat nelze, bez těchhle zbytečných dárečků a propadu na straně příjmů by byl rozpočet bez větších potíží." To je krystalická sranda, ne? Sami socani odhadují fiskální efekt z progresivního zdanění na cca 7 mld. Kč. Janota sám uvedl, že tento efekt je víceméně zanedbatelný, oproti efektu "psychologickému"… Zdroj: http://tn.nova.cz…vat-odchod.html Za pozornost též stojí zparchantělá diskuze pod článkem. Přitom je notoricky známo, že progresivní zdanění podvazuje hospodářský růst, zvyšuje nezaměstnanost a velkoplošně nutí podnikatele "optimalizovat" daně, což spolehlivě škrtne předpokládané "nadtržky" z daní. Takže zbývá jenom ten problematickej asociální faktor – obrousit hrany závisti a nenávisti. A takhle my tady žijem… :-i

 11. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Neškodnej Zeman – dej Aštar, ať máš pravdu. Když vidím, kdo a proč za ním je schopen jít, mrazí mě. To socanské myšlení je akceptovatelné právě pro ty losery a nefachčenky: každej hospodskej ekonom (a nemusí být ani ožralej jak Zeman) přece chápe, že je potřeba brát bohatým – když to uděláme, tak se schodek rozpočtu sníží. Jasný to není jen modrým blbům, kteří furt mektají něco o tom, že na certifikované zmrdy doplácet nebudou a že díry se mají lepit především optimalizací systému, která ovšem není politicky líbivá a její implementace je tak složitá, že ji voliči KSČSSD nikdy nepochopí.Podnikatelé prý nepotřebují snížení daní, ale zakázky. Panebože, kdo z těch podnikatelů mu dal mandát takhle žvanit. Podnikatelé potřebují zisk, nikoliv tržby, které narvou kompletně do fiskálního rusuturu – a to tím víc, čím víc se budou snažit.Ad podnikatelský záměr: jo, na tohle velkýho bacha. Že se dá tady udělat kariéra je jasný spoustě mlamojů, kteří o zločinech komunistů nic neví a vědět nechtějí. Já jsem takových případů potkal víc než jeden – každý není takový vůl, aby volil komanče z rodiné tradice.

 12. Zeman už je celkem neškodnej a nejspíš si to i uvědomuje. Ale je nenapravitelnej žvanil a exhibicionista, což předvedl v neděli v OVM. Nejspíš jde i o jistou formu politickýho gamblerství. Naházet do automatu pár falešnejch mincí a ono třeba něco vypadne. A když ne, nic netratí… Nedávno jsem se bavil s jedním mlaďasem, co studuje medinu a on mi předestřel svůj "podnikatelskej záměr". V posledním ročníku vstoupí do KSČM, která je přestárlá a v následujících volbách je tutově poslancem u koryta. Morální aspekty jsou mu k smíchu a můžu prý si je vetknout za klobouk. Musel jsem uznat, že to má spočítaný celkem dobře, stejně jako notorickej vychcánek Zeman. Bude předstírat, že zastupuje své voliče a bude "v zavodněný poho". Prostě se nenechá systémem převálcovat, ale sedne si do kabiny poblíž volantu. :-i

 13. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  http://aktualne.centrum.cz…655652Kariéra jak z Haškových povídek 🙂

 14. Teď povídal Milosh ve Zprávách, že by jako teda docela dost omezil výdaje na ty ouřady ve vládě. To je dobrý – na to bude Máňa slyšet. Povidám, táto, von chce těm prasatům vybrat koryta. Tak toho teda volim a padej podojit Stračenu!Že je to v budgetu jako plivanec do senkrubny samozřejmě Máňa nepobere.Mistře, máte tohle zapotřebí? Takový populismus není hodný velikána vašeho formátu. To snad raději budu poslouchat ty vaše etanolové bonmoty a deklarace vaší yntelykence…

 15. Avatar Radka
  Radka says:

  tak nějak…:-(

 16. To je právě to, co si většina těch příserek neuvědomuje. Čím štědřejší systém, tím víc příserek. Tím taky víc voličů, kteří volí voly, nereálně slibující nebe na zemi. A až jednou získají zajímavou většinu, pak jejich voliči teprve uvidí, koho si tam nahnali. On totiž to neustále se zvětšující stádo natahovačů rukou někdo musí nakrmit – a to jsou právě ti třídní nepřátelé – odporní bohatci a hnusní kapitalisté. Až je tou daňovou progresí přinutíme podnikat v daňových rájích, tak teprve nastane to správné klima.Abyste za pár let měli ještě koho ždímat, soudruzi…

 17. Avatar Radka
  Radka says:

  nejhorší je, že ta koncentrace je čím dál větší:-( a čím víc jich bude, tím víc bude oranžovorudých voličů. ale kdo je pak bude živit, to teda nevím:-(