Deadly Sins: Service Pack #1/2008

📎and tagged

i Vatikán upgraduje dokumentaci…

Řečeno jest, že Vatikán, zřejmě jsa si vědom, že civilizace jde kupředu i pokud jde o hřešení, rozšiřuje seznam *svých* smrtelných hříchů o moderní položky.

Co jsou smrtelné hříchy v podání katolické církve? Pokud jsem ve své pohanské omezenosti byl schopen pochopit, jde o takové skutky, které vás dostanou do Pekla bez ohledu na vaše vyznání. Konkrétně jsou to tyto úkony:

 1. pýcha (pride)
 2. závist (envy)
 3. smilstvo (lust)
 4. hněv (wrath)
 5. obžerství (gluttony)
 6. lakota (greed)
 7. lenost (sloth)

Upgrade zahrnuje následující "zhůvěřilosti":

 • užívání drog
 • znečišťování životního prostředí
 • genetická manipulace
 • sociální a ekonomické křivdy

Jak jest mým nechutným zvykem, ponechám tento počin zástupců Božích na tomto světě vašemu úsudku. Já sám jsem vinnen téměř všemi hříchy před i po upgrade. Navíc se v tomto konkrétním případě zcela ztotožňuji s názorem Antona Szándora LaVeye, který tyto křesťanské hříchy považuje za pouhé uspokojení přirozených instinktů.

Křesťanské církvi (a tento můj názor je dostatečně známý) upírám jakékoliv právo vyjadřovat se ke kategorizaci lidského konání. Samotná stupidita upgrade je více než zjevná a velmi dobře popisuje i skutky církve samotné.

Katolická církev, jak je zřejmé, "je zneklidněna" i interupcí nebo pedofilií, nezohledňujíc fakt, že nechtění potomci kleriků byli v prenatálním stádiu zřejmě odstraňováni různými jedy už dávno před vznikem termínu "interupce" a že pedofilové z řad církve nejsou ničím neobvyklým.

O představě křesťanského nebe a pekla bychom ostatně mohli polemizovat. Definice Pekla je dohledatelná právě jen u křesťanů (nebereme-li v úvahu expresívní popis Džehenny coby původně židovského pekla). Nechť se každý rozhodne, zda je rájem to, co je za Ráj označováno a zda by tam chtěl být…


43 Responses to Deadly Sins: Service Pack #1/2008

 1. 41Ne a už vůbec ne kočky:-) Ale Graver onehdá psal, že žere to, co mu chutná:-)

 2. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  chichKonečně jsem se zasmála, dost dobrý:-D.Uf,kde na to berete čas?? Já taky říkám dětem „nežer už, bude ti blbě“

 3. 39Radko, vy u vás doma žerete?

 4. Ještě dodatek:-)Ale jestli požíráte i myši, naše jsou vám k dispozici. Nějak se nám přemnožily, mrchy jedny bílý:-))

 5. 37Gravere, vy jste žral kočku???? A dokonce i potkany a krysy??? Kdybych nebyla slušně vychovaná, tak vám napíšu, že jste pěkný prase.(Kočky taky nemusím, jsou zákeřný a falešný, ale jaký mají maso teda fakt nevím)

 6. 37Chápu, to je to tvoje dobré srdce, vždycky na straně slabších a utiskovaných :-).

 7. 35To je asi úhel pohledu :-).Já například nemám rád kočky (nedá se jim věřit a mají hnusný maso), zato myši (hlavně potkany a krysy) miluju. Jednou převezmou vládu nad tímto světem. Některé krysy se o to snaží už teď…

 8. To je příroda, ne :-))?

 9. 34A to vám té myšky, kterou takhle kočka trápí a týrá, není líto??

 10. Ano, moc mě těší to pozorovat :-)).

 11. 32A co kočka a myš? Jak dlouho ji většinou trápí, než ji zakousne.

 12. 30Tygr tě zakousne, když na tebe dostane chuť. Nebude tě mučit, nezapálí tě zaživa, nebude se radovat z tvé bolesti. Toho jsou schopni jen lidi.

 13. 30„mladý a nemocný“ – mladý a zdravý 🙂

 14. 29O to nejde – to je jen věc měřítka. Kuře se proti člověku neubrání, člověk (neozbrojený a mimo své prostředí) ze zase neubrání tygrovi, i když je mladý a nemocný.A pak jsou takový ty malý svině, co nejsou ani vidět a stejně se jim člověk neubrání…

 15. 28Ne všichni. Děti, staří a nemocní ne.

 16. Nemyslela jsem zabíjení zvířat pro potravu. A lidi se můžou bránit.

 17. 26„A na to kašlou veškerá náboženství“Snad kromě buddhismu a možná nějakých jiných východních filosofií (nevím přesně – nevyznám se). A i tam jen ortodoxní špičky – průměrný buddhista je těžký požitkář…Lidi prostě oscilují mezi extrémy: buď se masa nedotknou, protože je to vražda, nebo zvíře berou jako něco, co nic necítí. To, že (dočasně) stojím na vrcholu potravinového řetězce, ještě neznamená, že své jídlo budu mučit.Jinak si dovedu představit horší „hříchy“ – třeba týrání lidí.

 18. VážněNad těmi hříchy jsem se zamýšlela, a za nic tak špatného je opravdu nepovažuju, s člověkem, který tímhle trpí, bych se docela dobře snesla. Ale jsou další věci, které bych prostě neprominula. Nebudu je tady vypočítávat, na prvním místě stojí snad týrání zvířat, na nic horšího nemůžu přijít… A na to kašlou veškerá náboženství, pokud vím.

 19. tak už to kluci vyřešili…Prej za to můžou novináři, kteří překroutili slova vatikánského biskupahttp://www.denik.cz…20080314.htmlLžete, lžete… Však ono se něco ujme…

 20. Avatar radka
  radka says:

  22 dobry :o))

 21. 22jj, hudebníci se mění, kapela zůstává…

 22. 19„Spíš jako …(ehm, úcta mi nedovoluje)“ – no právě, už nevím, co jsi mi tenkrát provedl, že jsem se takhle pomstila…

 23. [18]Nejsem učitel, jsem kohai – mladší žák (pokud jde o karate).

 24. „to vypada jak pirat z Karibiku“Spíš jako mentálně i fyzicky postižený dement. Prostě celý já…“to jsem celkem zklamana“Zklamávat lidi je mým životním údělem. Už jsem v tom dosáhl značného mistrovství.“predstava karatisty ve vysluzbe“Já jsem karatista začátečník. Karatisti ve výslužbě se poznají podle zdravotních problémů. I když, já je mám taky…“slachovity dedek houzvicka, co to kazdemu natre“Opravník obecně oblíbených omylů Vol. 1: dědek houžvička to natře jen málokomu, i kdyby byl omotaný černými pásky jako Tutanchamónova mumie.

 25. Jinak je tam tech ucitelu pet a z toho dva jsou bez vlasu :o)

 26. Proboha, to vypada jak pirat z Karibiku :o)Nooo, to jsem celkem zklamana. MOje predstava karatisty ve vysluzbe jde uplne jinym smerem. Takovy ten scvrkly slachovity dedek houzvicka, co to kazdemu natre.

 27. 15Hele, jestli jsem něco prošvihla, tak to, gravere, rychle smaž… než zas budu mít průšvih…

 28. 12Jo a obrázek máš tady, ale v mém uměleckém pojetí:http://www.oaza.estranky.cz…e/229

 29. 11Sportovec musí být uvolněný a tudíž líný, taky aby neplýtval energií, podívej se na kočkovité šelmy :-). Ale já myslela, radko, že spíš budeš graverovi dávat jako příklad sebe s tím běháním :-). Místo hospody – běhání v lesoparku…brrr…

 30. „ja myslela ze jsi sportovec“Opakovaně žádám návštěvníky svého blogu, aby se na mne nedopouštěli crimen laesae maiestatis. Označovat mne za sportovce považuji za neúctu k mým šedinám (kdybych tedy nějaké vlasy měl) a špekům. To, že se ve volných chvílích zabývám praktickým využitím některých aspektů tradičního karate, ještě neznamená, že musím být ponižován obviněními z tak nechutných vlastností, jako je láska k pohybu.“mas fotku?“Proč – jsi zoofilní? :-)Pouze jedinci obzvláště perverzní se mohou dožadovat fotografií lidí, jako jsem já. Pokud kdokoliv najde mou fotografii na stránkách našeho oddílu, zapřu sám sebe jako Šavel Ježíše.A ta vana se odborně nazývá hara. Velké hara znamená velké srdce a nádhernou povahu, vy ignoranti!

 31. mas fotku?

 32. Gravere, ja myslela ze jsi sportovec! :o) a ne hroch

 33. Viděl jste utíkat hrocha?Viděl – to byl nějakej blb. Slušnej hroch neutíká. Běh je nedůstojný dospělého člověka i hrocha.eh, pokud to čte můj sensei: samozřejmě jen žertuju a slibuju, že fakt začnu běhat. Hned v úterý… nebo v srpnu…

 34. hrochViděl jste utíkat hrocha???? Tak teda lenoch neutíká:-))))

 35. Jestli se do pekla dostanou všichni ti, kteří se provinili první sadou hříchů, tak to bude super mejdan. Chlast, baby, nějaká ta rvačka… a lenost. Jak já miluju lenost… Jen naprostý dement může označit lenost za hřích :-)). V minulém životě jsem byl hrochem – jednou o tom napíšu víc.A pokud jde o tu druhou sadu hříchů, tak jako (m.j.) IT profesionál musím konstatovat, že firma, která upgraduje svou dokumentaci jednou za 2000 let, stojí za hovno.

 36. pekloJá raději peklo, tam je aspoň teplo a sucho:-)))A vesele bych užívala hříchů (zejména 3,5 a7, ty „nové“ nemusím:-)))

 37. Klidně si skonči v pekle, gravere, když se nechceš polepšit :-)). Ale prosím tě, jak provádíš tu genetickou manipulaci? To ostatní si u tebe dokážu všechno celkem snadno představit, jen tohle ne :-).

 38. Avatar radka
  radka says:

  Kudla, tak ja se pokusimneco vysvetlit, abych neurazila a ty mohl urazit. Ale az vecer!

 39. [3]Hm, já nevím. Fakt teda myslíš, že se tím nemám trápit? Nemám dělat nic zásadního? Můžu dál chlastat a sem tam něco tak trochu geneticky zmanipulovat?Lidi, vy snad čtete kulkama :-{} Ještě jednou: [2]

 40. Avatar radka
  radka says:

  Hod to za hlavu :o)

 41. Neřekl jsem, že s tím mám starost nebo že bych to ndejazathoth chtěl vysvětlovat. Nicméně, pokud ti správní lidi cítí neodolatelné nutkání to vysvětlovat, tak směle do toho, ať je sranda. Už dlouho jsem nikoho neurazil a začínám mít absťák.

 42. HahaNevěřím svým očím, ty máš starosti, gravere :-)). Ještě tak kdyby tě zajímal Bušido kodex bych pochopila :-). Obávám se, že na tohle tady nemáš ty správné lidi, kteří by nám to vysvětlili, pěkně bod po bodu, no, uvidíme…