Franta Grázl nebo Jánošík?

📎and tagged

 autor: [Radka]

Od neděle snad každý zná Frantu Špacíra. Člověka, který udělal největší loupež.

Podle prvních informací sdělovacích prostředků šlo o obyčejného, spíše jednoduššího člověka. Nyní už je z něj elitní střelec, karatista s černým páskem, člověk, jež chtěl studovat medicínu, velice inteligentní vzorný student…..

Nepřemýšlím nad tím, zda vůbec ještě žije, jestli nebyl jen nastrčenej kůň a jak to vůbec doopravdy bylo.

Co mě ale hlavně zaráží je, že mu lidé vesměs fandí. V různých diskuzích jsou převážně pozitivní příspěvky typu: držíme ti palce Franto…doufám, že už jsi v karibiku obklopenej krásnýma babama…doufám, že už není chudák mrtvej…fandíme ti, jen jsi využil příležitost…konečně jim někdo ukázal, jak jsou neschopní…

Píšou o něm na netu jako o Robinu Hoodovi, Jánošíkovi, novém českém Rambovi.

Proboha proč? Protože okradl svého zaměstnavatele? Protože je prachsprostý zloděj? Proč se o něm nepíše jako o sprostém zloději, Grázlovi a lumpovi? Nebo mám pokřivený vidění já a měl by se mu postavit pomník jako hrdinovi? Jak to vidíte vy?


17 Responses to Franta Grázl nebo Jánošík?

 1. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Franta Š. „co z toho má, že je bohatý, když ani žebrat nemůže“

 2. Avatar Radka
  Radka says:

  14+15Na pár let kriminálu? To by si mohl hvízdat. To je spíš na sud a orlík:-))Čím byl? Lze-li věřit novinám, tak takřka vším. Vyhazovačem, ochrankou,…

 3. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Možná mu to nedošlo a proto to udělal.Čím byl F. Špacír??

 4. někdo úplně obyčejnýNěkdo, kdo udělá půl miliardy, není jako já nebo vy. Jistě, až do určitého okamžiku to může být někdo nenápadný, s normálním zaměstnáním/byznysem, ale někde uvnitř to pracuje. Udělat něco takového je napořád – to není na pár let kriminálu a pak zase relativně normální život. A on to věděl…

 5. Možná proto…Nevím, ale lidé mu možná fandí proto, že neustále všichni čteme v novinách (vidíme v TV), jak kradou ti naši vyvolení, elita národa – tedy politici a s nimi zpřízněné duše. A najednou bum, a k obrovským prachům se dostane někdo úplně obyčejný, jako vy nebo já:)) Lidé se s ním identifikují a proto mu fandí. Není to asi o tom, že by byla až tak zcela pokřivená měřítka pro morálku…………

 6. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  11Já nevím!!Frata je z lidu a oni již nejsou z lidu. Kradou jejich peníze a Franta ukradl peníze co se domnívají,že nejsou z té jejich hromady?? Nevím:-O

 7. Avatar Radka
  Radka says:

  9Jak to, že nehází lidi ty Grosse, Čunky, Krause, a bůhvíkohoještě do stejnýho pytle s Frantou? Proč jemu fandí a jim ne? Vždyť je taky zloděj, jako oni.

 8. Avatar Radka
  Radka says:

  8No právě…Mě děsí to, že takhlenc uvažujou. To, že pojišťovna okamžitě zvedne sazby už nevidí. Kdyby to ukradli jim, tak ho budou proklínat až do sedmýho kolena. Nějak pořád platí to – nevzal to mě, vzal to jinýmu (všem). A proto je hrdina:-(((

 9. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  4To, že je zloděj neobdivuji. Nějak mi to začíná být jedno… všichni tihle Čunkové, Grosové a spol. jsou vychechtaný a Franta chudák, bude brzo prdět do hlíny. Padouch nebo hrdina-všichni jedna rodina.

 10. pozitivní Jánošík…Není divu. Správný Čech fandí každému, kdo ojede ty zlý kapitalisty (= ty schopnější, než on) – no řekni, Máňo… Vždyť on vlastně nikomu neublížil, že? Agoška je pojištěná, nikdo o prachy nepřijde… Takhle lidi uvažujou.Jánošík, bohajeho… Všichni tihle Jánošíci, Grasselové, RobinÚdové a spol. nebyli nic jiného, než hajzlíci, vydělávající si na chlast svůj vezdejší tím, že křápali lidi (chudé či bohaté – ganz egal) po hlavách čakanem. Jen měli dobře zvládnuté PR – když byli portáši našrot, vrazili do dědiny, rozhodili mezi plebs něco z toho, co jim den předtím čórnuli and the legend has born…Bohatým brali, chudým dávali – bodejť, když narazili na chudáka, kterýmu už nebylo co šlohnout, tak dělali grandy.Padouch nebo hrdina – všichni jedna rodina.

 11. Avatar Radka
  Radka says:

  graverovi:-)Zase vám to tu budu asi zaplácávat dvojmo, protože mi to píše: Čas vyprąel, komentář zahozen. A tak ty bláznivý písmenka napíšu znovu. A ejhle. Nevím, kam ty komentáře hážete, ale ony zase vylezou:-))

 12. Avatar Radka
  Radka says:

  2+3Ale stejně mu nezávidím. Jestli je ještě vůbec živej, bude mu svět malej:-)) Za 54 mega odměny ho práskne i vlastní děcko:-))

 13. Avatar Radka
  Radka says:

  2+3Ale stejně mu nezávidím. Jestli je ještě vůbec živej, bude mu svět malej:-)) Za 54 mega odměny ho práskne i vlastní děcko:-))

 14. Avatar Radka
  Radka says:

  1Jo, s tím souhlasím, že je to divný. Ale přece si za to nezaslouží obdiv, že je zloděj, ne???

 15. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Poč by co by Jánošík dělal čerta, který dělá na velkou hromadu?? Nám prduchům by mohl dát něco málo melounků:-))

 16. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Prdlasj Jánošík – měl by rozdávat chudejm -a nic mě nedal.

 17. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  F. ŠpacírTo je dobré přirovnání:-))Okradl svého zaměstnavatele? Za bílého dne ukradl 564 milionů, bankovky v různých hodnotách, takže několik metráků. A on nikdo, nikde:-O nic neviděl, prostě selhal kontrolní systém!! Přišlo se na to za 25 hodin!!!!!To je ale divná bezpečnostní agentura.