Želvy na Prýglu

📎and tagged

neuvěřitelné…

Tak na Prýglu se prý zabydlely želvy z Floridy a Mexika. Zoologové našli jejich (doufejme, že jejich) vajíčka. Není mi jasné, jak v té vodě může přežít cokoliv kromě zvlášť odolných hmot, určených pro použití v kosmických lodích. Mám vážnou obavu, že jestli tam skutečně nějaké želvy jsou, můžeme se těšit na pěkné mutanty (Godzilla, želvy Ninja nebo něco ještě horšího). Takže až uprostřed prýglu uvidíte ostrov, který tam ještě nedávno nebyl, na nic nečekejte a pila pali.

Ale pro tůristy to může být atrakce – budeme tam lákat pražáky jako Skoti na Lochnesku ;-))


9 Responses to Želvy na Prýglu

 1. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Věřím, že nejste 🙂…protože to, co jsem popsala, dokáže udělat jen totální vymatlanec.

 2. to nejsem jáZvířátka (některá) mám raději, než lidi (některé) a bezdůvodně nic nezabíjím ani netýrám. Mé pohnutky jsou čistě materiální – sežrat.Toho kraba jsem chtěl jen ukázat své drahé polovičce (ona se jich hrozně bojí) a pak ho zase hned pustit (jí na břicho).

 3. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Raději bez kontaktu 🙂Těžko říct, komu bych v tom vašem souboji držela palce :-)). Mně vykládala jedna…no známá…, jaké že si vozí suvenýry z Jugošky: vyloví mořského koníka, hodí ho na kámen na sluníčko a dívá se, jak lapá po dechu – prý je to moc roztomilé, jak se snaží přežít. Počká tedy až se udusí, pak ho ještě nechá na sluníčku, aby se seschl a pak si ho doveze domů, jak vzpomínku na dovolenou……….řekla bych ideální dovolená….

 4. kontaktNa svůj první kontakt s krabem si nevzpomínám, za to na ten poslední ano. Původně jsem ho chtěl ulovit, pak se role obrátily…A přitom mám plody moře tak rád…

 5. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Havěť? :-))Ale no tak :-)), vždyť je to taky boží tvor :-)). A myslím, že to ani nezačíná ani nekončí: lidská historie je odjakživa plna „prvních kontaktů“. Všude tam, kam na nová území vstoupil člověk, tak tam zavlekl nová zvířata, nové rostliny i nové nemoci – vždycky s katastrofickým dopadem pro objevené území. Takže nějaký krab nás přece nerozhodí :-).

 6. tak už to začíná…Po želvách krab: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=202&r=mfjiznimorava&c=811238.Kde se tady ta havěť bere…

 7. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Taky tak nějak podobně :-))) Když mi chce doma někdo likvidovat pavučiny, a nedej Bože, pavouky, tak říkám, že na ně budu volat ochránce přírody :-)).

 8. Život se dokáže zabydlet v těch nejnemožnějších prostředíchAno, při pohledu na můj byt mi nezbývá, než souhlasit.

 9. Avatar Bl.
  Bl. says:

  ŽivotŽivot si vždycky cestu najde a dokáže se usídlit a zabydlet v těch nejnemožnějších prostředích :-))). Mutantů se asi nedožijeme – trvá moc dlouho než se mutace navenek projeví. Želvě ze dne na den nevyrostou andělská křídla – a u Brna by ji byla stejně na houby :-))))) Ale viděla jsem nedávno taky jeden zajímavý dokument – překvapivý v tom, že se zjistilo, že delfíni zabíjejí svá mláďata.