Diskuse o diskusích

📎and tagged

graverův pranýř

S mnohými lidmi (resp. jejich virtuálními avatary) se potkávám na různých místech na netu. Některá z těchto míst jsou určena pro odbornou diskusi, nikoliv pro řešení osobních problémů a vztahů. Přijměte tedy prosím tento chlívek jako prostor pro ty, kteří chtějí cokoliv sdělit mně nebo komukoliv jinému.

Mějte na paměti, že tohle je můj blog. Můžete vyjádřit, co chcete – nebudu vás v tom omezovat. Musíte ale být připraveni, že vám otevřeně odpovím, co si o vás a vašich výlevech myslím (někteří z vás rádi zaměňují otevřenost s hrubostí – rozdíl buď pochopíte nebo ne). Stejně tak můžete očekávat, že neodpovím vůbec – jsou věci (i lidi), na které reagovat neumím a/nebo nechci. Přesto slibuji, že si přečtu, co napíšete, hluboce se nad tím zamyslím – a pak vás třeba pošlu někam.

 váš graver


42 Responses to Diskuse o diskusích

 1. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Obtěžující chvála 🙂Rozdíl mezi chválením a pochlebováním mě netrápí – to mám vyřešené, vyjadřuji vždy jen to, co cítím, bez postranních úmyslů.Co vyřešené nemám – zda je vůbec vhodné nějakého člověka chválit a vyjadřovat mu sympatie větší, než běžně těm ostatním. Ať už to myslím sebeupřímněji, může to být tomu dotyčnému nepříjemné. Jako kdybych se snažila si ho nějak zavázat, čekala od něj, že bude „držet“ se mnou. Pokud si třeba takový člověk o mně myslí, že jsem praštěný trotl, je taková chvála z mé strany vyloženě trapná.Tohle není abstraktní úvaha, ale v mém případě mám takové dilema u několika konkrétních lidí. Takže si říkám, že je dobré při chvále vždycky trochu ubrat, paradoxně z OHLEDUPLNOSTI k tomu druhému. Prostě – chválit druhého člověka a projevovat mu sympatie může být bezohledné a obtěžující.

 2. Avatar Radka
  Radka says:

  Bl. – 31Když napíšu na jeden příspěvek – to jste napsal pěkně, nevidím v tom neustálé pochlebování. Když na skoro každý příspěvek budu reagovat: to se vám Honzíčku povedlo, krásně jste to napsal…tak pak ano, je to trapný anální turismus.Podle mě by se chválit a hladit mělo – jistě, ale ne kohokoliv a za všechno:-) př.: když někdo o druhým napíše, že se posral (graver promine-ono to je totéž, co posmolil, jen je to na rovinu a česky) a slintá jen proto, že je vzteklý a druhý ho za to „pohladí“, tak to jim opravdu zjihnou srdce a ruce budou mít jak hedvábí:-))… jsou i jedinci, kteří budou oponovat vždy, jen proto aby oponovali a za každou cenu a způsobem, který vás (mě) ze začátku vytáčí ale pak už to ignorujete a je to spíše úsměvné :-)ano, s tím stoprocentně souhlasím:-)))

 3. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Já už tuším :-))A jelikož je třeba vždycky najít viníka, tak já ho mám – je to Graver! :-)) Hledala jsem zkratky pro ty JEHO závorky, a tak se to asi stalo. Mně by se to přece normálně vůbec nemohlo stát! :-))

 4. Avatar Eva M.
  Eva M. says:

  Proč? :-))Jsou věci mezi nebem a zemí, které se nedají vysvětlit :-))) A pokud jde o počítače, tak znám hodně lidí, kterým „SE“ pořád „SAMO“ něco děje s počítačem. A pak říkají věty jako: „Já za to nemůžu, to počítač.“ Vás do téhle kategorie nepočítám, ale i šikovným lidem se může někdy stát, že nějaký zlomyslný počítačový skřítek hýbne s myší jinak, něco někde přehodí… a člověk se pak nestačí divit.

 5. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Proč? :-)):-)))…Evičko, a nevíte, proč jsem to udělala? :-)))

 6. Avatar Eva M.
  Eva M. says:

  BlanceTo netuším, asi jste si to nějak nevědomky přehodila při psaní toho jednoho příspěvku?

 7. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Evičce 🙂Evičko, to je mi jasné 🙂 Jen nevím, jak k tomu došlo :-))

 8. Avatar Eva M.
  Eva M. says:

  Špatné kódováníPro Bl.:Ve vašem špatně čitelném příspěvku je nastaveno jiné kódování češtiny než v ostatních, proto se to špatně zobrazuje.

 9. Avatar Bl.
  Bl. says:

  :-))))))…a přitom základem všeho je kruh, že :-))))))))) Já nevím, co jsem si zase podělala :-))))))

 10. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Pro Bl.Vstupujeme do nové dimenze. Nějak ten Tvůj příspěvek dostal quatro rozměr 😀

 11. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Co to zase je? :-)))Přeluštíte to po mě? :-)) Já se na to fakt vykašlu! :-))

 12. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Vyzkouším ty závorky 🙂k [22]Říkáte chválit ano ale ne do obludných rozměrů. Ale co jsou to ty „obludné“? Hranici mezi pochlebováním a chválením máme asi každý jinou. Když napíšete, že Graver něco pěkně napsal (Graver jistě promine, nic osobního, jen je nejblíž) a druhý na tom nic pěkného nevidí, tak se pro něj můžete taky jevit jako pochlebovač. A když to uděláte pětkrát, tak už o vás může říct, že jste pochlebovač obludných rozměrů. A zase naopak.. Každý to můžeme vidět jinak :-). Podle mě by se chválit a hladit mělo (já zase ke „chválit“ vidím blíž slovo „hladit“ než „pochlebovat“), často a i za sebemenší věcičku. Říká se, že „když člověk přestane hladit, zhrubne mu ruka a když člověka přestanou hladit, zhrubne mu srdce“ – sice vypůjčená slova ale podle mě pravdivá :-)A jak by to dopadlo, když si „někdo dovolí nepochlebovat“? Přece nijak. Vždy jsou na BC lidé, kteří zbytečně nikoho nechválí (podle Vás nepochlebují) a co se jim děje? Řadí je snad někdo „někam jinam“? Normálně si existují a chce snad někdo z nich vytlouct nějakou pochvalu?A „dovolit si nesouhlasit“ – víte, ono taky záleží dost na tom, jak ten nesouhlas dáte najevo. Pokud přijatelně pro druhou stranu a z odůvodněním, tak (jak já to vidím) se nic jiskřícího neděje a nesrovnalosti se srovnají :-). Ale – a zase jen můj subjektívní pocit – jsou i jedinci, kteří budou oponovat vždy, jen proto aby oponovali a za každou cenu a způsobem, který vás (mě) ze začátku vytáčí ale pak už to ignorujete a je to spíše úsměvné 🙂

 13. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Heuréka 🙂[-] no vida! jsou tady :-)))) Já potřebovala tu zkratku. Ve Wordu mám navolenou jinou. Díky 🙂

 14. ad [28]Nejdou psát? Co se stane, když máte kurzor v boxu „Text“ a pokusíte se zapsat hranatou závorku? Zapíše se jiný znak? Jakou klávesnici máte v tu chvíli aktivní (uvidíte dole na liště)? Co se stane, když zkusíte zapsat závorky pomocí CTRL-ALT-F / CTRL-ALT-G?Hele: [[[[[[[[[[[[]]]]]]]]]]]]] :-))

 15. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Nešvěte mě :-))Já nejsem slepá!, já je na klávesnici vidím!, jen tady mi nejdou psát. Do Wordu je normálně dostanu zkratkou ale tady mi to nejde :-))

 16. Avatar Radka
  Radka says:

  Dotazy technických nevzdělancůNa dotazy klientů si stěžujte, až se Vás některý zeptá: Udávaná hmotnost nooteboku je uváděná s plným HDD nebo prázdným?

 17. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  re :Graver pašákBýt na Vašem místě, tak zrovna tímhle bych se neutěšovala. Tohle asi nevyjde 🙂

 18. graver pašerákJak tak bouzdám po stránkách mých milých obdivovatelů, tak se dozvídám, že jsem na BC „elegantně vpašoval odkaz na svůj blog“ (doprovázeno pěkným citátem „Můžeš být vůl, ale musíš si umět poradit.“).Tedy: přiznávám, že jsem asi opravdu vůl, protože tohle by mě nenapadlo. Odkaz na blog jsem na BC uvedl výhradně proto, abych tamnímu osazenstvu umožnil vykecávat se jinde, než tam, a tak si ušetřil nějakou tu administrátorskou práci. Z návštěvnosti tady nemám žádný hmotný ani nehmotný užitek (kromě potěšení ze čtení vašich lahůdek). Nebere mi hlava, že naprostá většina lidí stále věří tomu, že zneužívám BC k nějakým osobním cílům (nejspíš proto, že to dělali sami, než jsem jim to zatrhl).Jinak jsem rád, že i jiní začínají používat mou politiku otevřenosti/hrubosti – aspoň mě za to nebudou moci kritizovat 🙂

 19. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Závorky apod.Když už jsme u technických nedokonalostí, tak bych jen chtěla upozornit, že když najedu do Místní stoky, tak se mi tam ukáže míň komentářů-jako počet- než tam je. Hranatou závorku jsem našla, buďte rád, že nejsem Vaším zákazníkem.

 20. ad [21]Hranaté závorky jsou takhle vpravo kousek od Enteru (a neptejte se jako mí zákazníci :-)). V nadpisu, jak vidíte, to odkaz nevytvoří – jen v těle příspěvku. Kód před odesláním postu je ochrana před komentářovým spamem – je to vlastnost blogového sw, tzn. nikoliv jen toho mého blogu a změnit to nelze.

 21. Avatar Radka
  Radka says:

  Bl.-14Je to přece úplně přirozené ano, ale když to přeroste do toho, že já napíšu že je blbec a je to strašná sranda a když totéž napíše on o mě tak to beru jako svinstvo, tak to o.k. není.Proč by se lidé neměli chválit? Asi víte, jak to myslím. Totéž jako s tím metrem. Když to přejde do obludných rozměrů, je to jen trapárna. A jak to dopadá, když si pak někdo dovolí nepochlebovat a nesouhlasit je vidět:-)) Hned je řazen „na druhou stranu barikády“ jako nepřítel namísto aby to bylo bráno tak, že má prostě jiný názor na určitou věc. Pak to není diskuze dospělých rozumných lidí ale je to jak ve školce: já už budu hodná, když on si zase nezačne, on mě nemá rád, má raděj ji, …

 22. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Sakriš! :-))…a kde mám hranaté závorky?! :-)) Takže bude lepší ten odkaz dát hned do nadpisu? A půjde to? A musí se pořád zadávat ty kódy při odeslání?

 23. odkaz – a co v nadpisech: [18]ad [18]> no jistě, že za to můžu já. Za globální oteplování, metabolismus letních medvědů a ty blbý velryby na pláži můžu taky. Já dělám téměř 20 let cenařinu, controlling a podporu informačních systémů, takže na roli univerzálního viníka jsem zvyklý.

 24. odkazJo, takže když dáte do hranatých závorek číslo postu, vytvoří to na něj link. Aspoň něco…

 25. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Pro Bl. č.15Já se taky snažím. Jen mi to někdy nejde:-))) A může za to ON !

 26. ad 15>já zas až tak všechno, co Graver napíše, neberu vážněJá taky vážně všechno nepíšu – ale neřeknu, co, abych měl alibi na později.btw: tohle fórum nějak neumí odpovědi na příspěvky. Jak je to sakra s tím číslem v hranatých závorkách? [15]: vytvoří to něco?

 27. K č..emukoliv>“Nic z toho, co dělám, nevede primárně k tomu, abych někoho potěšil“ – a to je podle mě chyba :-)))Máte pravdu, špatně jsem se vyjádřil. Když koupím ženě plyšového králíčka tak to dělám proto, abych ji potěšil, ne abych si (jako různí podpantofláci) vyžehlil pozdní příchod z hospody – to je totiž mé právo stejně jako její. Myslel jsem to tak, že když někomu řeknu do očí svůj názor, tak ho tím nechci urazit, ponížit nebo mu naopak lichotit – prostě jen říkám svůj názor. A to ještě může být dotyčný rád že mi za vyjádření názoru stojí :-))>píší to, co by v životě nedokázali říct někomu do očí>když někdo má jiný metr na sebe a jiný na ostatníNěkdo víc, někdo míň. Nikdo není dokonalý.>dopředu víte, že když napíšete to, co si opravdu myslíte, tak to nerozchodíNo, tak to nerozchodí – hubu kvůli tomu držet nebudu. Ostatní mě taky nešanují.>Diskuze, kdy si lidi jen vzájemně pochlebují … není diskuzeNe, to je masová mutuální virtuální masturbace. Proto jsem se tu zmiňoval o tom, že zatímco jiní mě posuzují podle toho, co jsem zrovna udělal jim, já hodnotím situace. Nemám problém dál vycházet s někým, koho jsem právě sjel nebo kdo sjel mě. Pokud ten problém má ten druhý, tak OK, já to ustojím.>nebojte se toho, že 1234 vás jistě poslintá blahemToho se opravdu nebojím. To byla něčí naprosto obvyklá reakce: graver je teď fuj, tak patří do stejného pytle, jako jiní, kteří jsou taky fuj. Já jsem ale fuj jinak!!!May the Schwarz be with you…

 28. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Pro Zuzi, k č.10 🙂Zuzi, matně si na to desatero vzpomínám. Ale upřímně, já zas až tak všechno, co Graver napíše, neberu vážně :-))

 29. Avatar Bl.
  Bl. says:

  K č.12 :-))„Smutné je, když někdo má jiný metr na sebe a jiný na ostatní“ – co je na tom smutného? Je to přece úplně přirozené :-).“Diskuze, kdy si lidi jen vzájemně pochlebují, chválí se a přitakávají si na cokoliv prostě není diskuze.“ – je zvláštní, jak se u někoho ve významu tahle slova ztotožňují: pochlebovat,chválit a přitakávat. Proč by se lidé neměli chválit?

 30. Avatar Bl.
  Bl. says:

  K č.11 :-))„Pokud jde o přebrání, můžu i sám, ale není jednodušší prostě napsat, jak to myslíte?“ – kdyby to bylo jednodušší, tak to asi napíšu, ne?! :-))))“nikdy jsem v tomto prostředí nikoho k ničemu a nikomu vědomě nepoutal“ – já Vám věřím. Neříkám, že vědomě – ono tak prostě jen někdy dopadne :-)))“Odpověď se vám líbít nebude, ale zní ne“ – já ani sama nevím, jestli se mi líbí nebo ne. Já totiž ani sama nevím, jestli tahle vlastnost (být zodpovědný za…) je někomu prospěšná. Já se jen ptala, jak jste na tom Vy 🙂 „Nic z toho, co dělám, nevede primárně k tomu, abych někoho potěšil“ – a to je podle mě chyba :-)))

 31. Avatar Radka
  Radka says:

  K příspěvku gravera č.2Napsal jste to hezky. Já se taky pokusím cosi sesmolit:-)Spousta lidí na netu nedodržuje jedno z pravidel – píší to, co by v životě nedokázali říct někomu do očí, hrají si na něco, co nejsou. Stačí se podívat na idnes. Tolik případů pro psychiatra snad v každé diskuzi se hned tak nenajde:-))) Ale každý máme také jiné priority a jiné hranice. Někomu vadí, když mu na netu druhý nadává, jinému je to putna. Někomu zase, když o něm druzí roztrušují lži, jiný je o sobě píše sám. Jak se s tím kdo vyrovná (ať už s tím, co dělá sám nebo co o něm píší druzí), je ale jen jeho problém. Smutné je, když někdo má jiný metr na sebe a jiný na ostatní. Když diskutujete s někým a už dopředu víte, že když napíšete to, co si opravdu myslíte, tak to nerozchodí. Diskuze, kdy si lidi jen vzájemně pochlebují, chválí se a přitakávají si na cokoliv prostě není diskuze. BTW: A nebojte se toho, že 1234 vás jistě poslintá blahem:-)))), nejsem anální turista ani nejste objekt mé touhy, jak je mi neustále podsouváno:-)))

 32. re: Jak na to? 🙂Jistě, já vím, jak to myslíte a odpověděl jsem – případ od případu. I jednosměrné pouto může být tak zavazující, že se stane obousměrným, jiné (bez ohledu na svou intenzitu) mně zase nebude zajímat vůbec. Pokud mě např. bude někdo nenávidět, je to dobrý případ jednosměrného pouta, které mi asi většinou zůstane ganz egal.Pokud jde o přebrání, můžu i sám, ale není jednodušší prostě napsat, jak to myslíte?Pokud narážíte na ty internetové diskuse a virtuální vzby, tak asi takto: nikdy jsem v tomto prostředí nikoho k ničemu a nikomu vědomě nepoutal. Nic z toho, co dělám, nevede primárně k tomu, abych někoho potěšil, naštval nebo si na něm pohonil ego. Proto mě tak unavují ty neustálé hloupé kecy o aroganci moci, o tom, jak narazím na beton, jak mi to kdo jednou ukáže, jak na mě dojde apod.Takže – o nic takového neusiluji. A jestli cítím odpovědnost za lidi, kteří si nějakou vazbu vytvořili? Odpověď se vám líbít nebude, ale zní ne – většinou ne a ne takovou, jakou asi máte na mysli. Myslíte, že bych měl? A myslíte, že by měli i oni? Není to zase trochu jednostranné?

 33. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Pro Bl.Až si přečtete graverovo „desatero“, tak Vám to bude jasné.

 34. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Jak na to? 🙂Tak teď budu mít problém, dát to nějak dohromady :-). Prostě jestli nějak respektujete i ta jednosměrná pouta? Každý člověk něčím upoutává ostatní, různými způsoby, někdo víc a někdo méně. A najednou zjistíte, že si někdo k Vám vytvořil nějaké pouto, je větší než má dotyčný k ostatním lidem – zkátka má Vás někdo obyčejně rád víc než ty ostatní. Vás to ale stejně nepoutá – proto říkám „jednosměrná“. Tak jestli cítíte nějakou zodpovědnost za to, co jste vlastně způsobil :-))) a jestli nemáte potřebu nebo nutkání být k dotyčnému shovívavější a ohleduplnější. Jestli je to konkrétní nebo obecně, tak to teď sama nevím :-))) Přeberte si to :-))))

 35. re: Dobře>Že nesedím já Vám (to jsou Vaše slova)To jste asi něco pochopila jinak. Nesedí mi vaše názory a výroky v jedné konkrétní oblasti, nikoliv vy jako osoba. Už jsem psal mnohokrát (naposledy) vám, že reaguji na situaci, ne na lidi a že pokud nenajdeme společnou řeč na tohle téma, neznamená to, že na žádné.>Když to nechám být, tak to ve mně zůstane ležetNo, tak to nenechávejte být – místa je tu dost).>Svých vlatních trápení máme přece dost, tak proč si přidělávat další. Já si zcela jistě žádná nepřidělávám a jsem rád, že jste na to přišla i vy.Neberte to osobně a ve zlém, ale pro mě jsou tyhle internetové diskuse spíš odlehčením, zábavou, zpestřením všednosti. Nehledám v nich smysl života a averze nebo afinita kohokoliv z tohoto prostředí k mé osobě mě vcelku nechává kladným. Proto se na netu vetšinou neomlouvám za to, co jsem kde napsal, nerad vysvětluji a nečekám to ani od druhých. Takže to je k tomuto ode mě tak asi všechno. Za pár týdnů bude všechno vypadat jinak a když ne, tak chuj s tým.

 36. re: Jedna osobníNo, jednou jsem k sobě v posilovně připoutal takové závaží a když odpadlo a natlouklo si, tak jsem odpovědnost necítil…Ale vážně. Snad – nevím, jestli opovědnost je to správné slovo, záleží na konkrétním případu. Kromě svých blízkých (za ty samozřejmě odpovědnost mám a cítím) jsem k sobě nikdy nikoho nepřipoutal (resp. o tom nevím). Nemám moc skutečných přátel (ne proto, že jsem otevřený, resp. hrubý, chcete-li, ale proto, že si hodně vybírám) a těch pár pak stojí za to – to připoutání je vzájemné, trvá třeba čtvrt století a ty řetězy nepřesekne nějaké to občasné poslání někoho někam.Máte na mysli něco konkrétního nebo to myslíte obecně?

 37. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  DobřeNemusím, ale můžu. Já se netrápím, jen mne mrzí, že si myslíte, že mi nesedíte, to není vůbec pravda. U mně to není o žádné osobní averzi vůči Vám, to se velmi mýlíte. Do té mojí palice se těžko dostává, i já s tím mám problémy. Když jdu do sebe, musím se hlídat, abych v sobě nezabloudila. Že nesedím já Vám ( to jsou Vaše slova) je docela možné. Každý jsme nějaký. To, že si spolu jakýmsi ( někdy i nedobrým) způsobem vyměňujeme názory je přece normální. Jen tak k sobě můžeme najít cestu a pochopit se. To je pro mně ta „komunikace“. Diskutovat s někým, zamýšlet se nad jeho názory, nechat se přivést k novým poznatkům o sobě a o světě, o tom to je. Tak to cítím já. Když to nechám být, tak to ve mně zůstane ležet jako mlýnský kámen a budu na to pořád myslet, jako na něco nedořešeného.. snad mi rozumíte. Svých vlatních trápení máme přece dost, tak proč si přidělávat další.

 38. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Jedna osobníGravere, můžu jednu osobní? Necítíte nikdy zodpovědnost za to, co k sobě připoutáte?

 39. re: ChlívekAno, zkoušel. Ano, jsem namyšlený. Ano, po 12 hodinách jsem svou odpověď smazal – protože měla být informativní a neměla být trvale přítomna. Smazání vás mrzet nemusí – klidně to postnu: kromě vysvětlení situace jsem v ní pájovi psal, aby si hleděl svého, nepletl se do věcí, které se ho netýkají a nedával mi důvod jeho příspěvky mazat. Nebyl první, komu jsem to řekl a za tím si stojím.(Nejen) vaším problém je, že to napsal někdo, koho nemusíte, ne že jsem neměl pravdu.Hrubost s otevřeností si možná pletu i já – to nemůžu nikdy vyloučit (stejně jako to, že to nechápete vy).Zuzíku, nechme to být. Je doba, kdy si s někým rozumíte a je doba, kdy si s ním rozumět přestanete, protože se vám přestane líbit jeho chování nebo jeho kravata. To je vaše právo. Netrapte se zbytečně diskusí s někým, kdo vám nesedí. Nemyslím tím, že nesmíte, ale že nemusíte.

 40. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  ChlívekZkoušel jste se zamyslet někdy nad Vaší vlastní hrubostí ? Asi ne. Na to jste moc namyšlený. Škoda, že jsem nestihla ošlehnout tu Vaši ranní BC odpověď pájovi. To stálo za to. To bylo jasné nahlédnutí do Vašeho nitra. Pokud si za svými názory tak neochvějně stojíte, pak byste je neměl mazat, aby si z toho vzali ponaučení i ostatní. Hrubost s otevřeností si pletete hlavně Vy.

 41. re: Co s tím?No jo, i v reálu. Kdo mě zná, tak ví :-))Vždyť chápete, co chci říct: pište, chvalte, nadávejte, urážejte – ale mějte na paměti, že stejná „práva“ mám i já.Je mi jasné, že každý takovou otevřenost nebere, ale to je spíš jeho než můj problém. Stejně tak mi je jasné, že kvůli tomu ztrácím přátele a známé (v reálu i ve virtuálu, jen v posledních pár dnech minimálně dva kousky :-)), ale (nic ve zlém – zase ta moje upřímnost:-)) na to kašlu. Vždyť si nemusíme všichni za každou cenu padat do náručí, že.Ono je to s některými lidmi tak: když se chováte a vyjadřujete podle jejich gusta, tak se pro vás přetrhnou a jakmile řeknete něco, co jim nesedí (bez ohledu na to, že sami dělají totéž), rychle přepnou do reverse mode a stanete se jejich nepřítelem. Mám litovat, že přijdu o (doposud a relativně) pohodový kontakt s někým takovým? To bych byl pěkná onuce…Ale o tom to není – tohle není ani tak pozvání k diskusi. Jen jsem chtěl dát možnost komukoliv vyjádřit se jakkoliv k čemukoliv, co nás spojuje a nezanášet přitom místa, na která to nepatří.Jen mám takový pocit, že většina těch, kteří se v tomto duchu vyjdřují, potřebuje ke svým výlevům dostatečné obecenstvo a tady to pro ně nebude dost reprezentativní 🙁

 42. Avatar Bl.
  Bl. says:

  Co s tím?Tohle má být pozvání do diskuse? :-)) A takhle někoho zvete i v reálu? Myslím tou Vaší poslední větou…:-)