Vždyť je jich jen pár…

📎and tagged

Jak dnes ví každý malý graver, svět se obrací v rusutur. Kavintoši o tom ještě neví, ačkoliv by to měli mít z první ruky, ale v telce už to hlásali. Jedním z příznaků, v poslední době hodně nápadných, je expanze islamistických zločinců a vyvrhelů, kteří se ve jménu své víry a svaté knihy snaží formovat zbytek světa k obrazu svému. A jak dnes ví každý malý kavintoš (graverové to ještě nepochopili), nemáme říkat, že zvěrstev se dopouštějí muslimové a Islám je špatný. To je nepřípustná paušalizace – kvůli několika vraždícím fanatikům snad nebudeme odsuzovat všechny ostatní i jejich náboženství. Cože? Že jim to jejich svatá kniha přikazuje a imámové jim to vtloukají do glocní na každém rohu? Ale to si ten Korán jen špatně vykládáte – vždyť tomu vůbec nerozumíte! No hurá, nakonec proč ne – hlavně, že tomu správně rozumí ti, jimž je to určeno. Leč zpět k té paušalizaci: byl jsem poučen, že na světě je 1,64 miliard moslemínů. Pod tíhou všech těchto muslimských těl snad všichni pochopíme, že těch pár ošklivých a zlých islamistů nemá s muslimským globálem co do čunění. To přece nejsou muslimové, ale prostě jen zločinci. Že jsou to zločinci zločinné a násilnické víry? Ale kdeže! Islám přece nemá s Islámem nic společného!

Tohle už zůstává v podstatě jediným argumentem sluníčkářů a dobroserů. Někteří ještě připojují „vlastní zkušenost“ – v nějaké muslimské zemi žili, viděli tam jen samé hodné a mírumilovné muslimy… Weird – muslimové v muslimské zemi nevraždí jinověrce. Argumentují tedy svůj názor tím, co zpravidla sami považují za nepřípustné. Pokud je osobní zkušenost opačného charakteru, usuzovat z ní na opak nesmíme. Vždyť je jich jen pár…

Nikdy jsem ten argument nepochopil (a že jsem se snažil). Jaký význam má poměr celkového počtu muslimů k těm ošklivým a zlým? Proč by mělo být relevantní, jestli jsou všichni muslimové „takoví“ nebo jen jejich část, případně jak velká je ta část? Má nás snad toto statistické cvičení zbavit opatrnosti a přinutit nás myslet si, že když je jmenovatel zlomku signifikantně vyšší, než čitatel, problém neexistuje? Nikoliv. Není podstatné, kolik je muslimů celkem. To teprve podstatné bude, až jim těch pár, kteří jim zatím jen kazí pověst, připraví lebensraum. Právě teď je podstatné, že bez ohledu na absolutní čísla je islamistických zločinců nejen dost, ale víc, než dost. I kdyby byli jen dva a o víkendech se klonovali, je snad málo vidět, co dokážou? Máme snad ve jménu statistiky upustit od opatrnosti a zůstat nepřipraveni? Necháme se přesvědčit, že proaktivita a reálná obava jsou jen synonyma pro xenofobii a rasismus?

Když vás ve stodole popchají vosy, vezmete jejich hnízdo a odnesete si ho do ložnice? Vždyť je jich jen pár. Víte, kolik je na světě vos? A naprostá většina z nich na člověka ještě nezaútočila.

Až ve vašem rodném městě, před vaším vlastním domem, zkope muslimský imigrant vaši vlastní ženu, protože neměla hlavu omotanou hadrem a nešla deset kroků za vámi, budete si stále opakovat svou mantru, že se jedná o výjimku, podle které nesmíme posuzovat ostatní?

Ne, diskutovat nemá smysl – je to jen jedna z cest do Džehenny. Falešný multikulturalismus a programové ignorování reality jsou dnes znakem vyspělého intelektuála. Pokud připustíte, že něco není v pořádku, jde o selhání vašeho intelektu. Ztrácíte rozhled, správný světonázor a klesáte na úroveň primitivních graverů. To nesmíte připustit! I kdybyste srali ježky proti srsti a někdo vám je tam cpal zpátky, zůstanete pevně stát na své straně barikády. Vždyť se nic neděje – je jich jen pár.

Jako malé graveřátko jsem jednou zkoušel zasukovat žížalu. V pohodě se zase rozvázala – byla chytřejší, než já. Klídek, vole, barbecue bude…

Mistr aTeo, kterému jsem zase vysrkl ilustrační oprásek, k němu říká: Islam ante Portas. A řekl bych, že už je pozdě přát si, aby se mýlil.Islam ante Portas