Specialista k válečné hrozbě

📎and tagged

Po teroristickém útoku 9/11 komentoval připravenost jednotlivých států na hrozbu konfliktu jeden z nejpovolanějších specialistů – John Cleese z Monty Pythons. A protože je jeho report vzhledem k současné situaci opět aktuální, rozhodlo se tiskové oddělení našeho Ústavu zprostředkovat vám tyto informace a zároveň vás vyzvat vyzvat k ostražitosti slovy velkého českého státníka a zakladatele letiště v Cajzlstánu: Toaleta neskončila! Lidé, bzděte! (i když tato slova prý odcizil jistému prof. Horákovi – pozn. red.).

  • Angličané se vzhledem k teroristickým hrozbám z poslední doby cítí ohroženi, a zvýšili proto stupeň pohotovosti z „Rozladění“ na „Namíchnutí„. Stupeň pohotovosti však může být brzy znovu zvýšen na „Podráždění“ nebo dokonce na „Mírné naštvání„. Angličané nebyli „mírně naštvaní“ od roku 1940, kdy během bombardování Londýna téměř došly zásoby čaje. Teroristé byli přeřazeni z kategorie „Únavní“ do „Zatracená nepříjemnost„. Britové naposledy vydali varování před „zatracenou nepříjemností“ v roce 1588, když hrozil útok španělského loďstva.
  • Skoti zvýšili svůj stupeň pohotovosti z „Nasrání“ na „Jdem těm hajzlům rozkopat držky„. Jiné stupně neznají. Proto jsou také už 300 let nasazováni do předních linií britské armády.
  • Francouzská vláda včera oznámila, že zvýšila stupeň pohotovosti z „Utíkejte“ na „Schovejte se„. Vyšší stupně jsou už jenom „Kolaborujte“ a „Vzdejte se„. Zvýšení stupně bylo urychleno nedávným požárem, který zničil jedinou francouzskou továrnu na bílé prapory. To mělo za následek naprosté ochromení branných sil této země.
  • Itálie navýšila pohotovost z „Rozčileného hlasitého křiku“ na „Afektované vojenské pózování„. Zbývají dva další stupně: „Nešikovné bitevní manévry“ a „Přeběhnutí k druhé straně„.
  • Němci zvýšili pohotovost z „Přehlíživé arogance“ na „Navlečte uniformy a zpívejte pochody„. I oni mají v zásobě ještě dva další stupně: „Napadněte souseda“ a „Prohrajte„.
  • Naproti tomu Belgičané jsou jako obvykle na dovolené a jejich jediná starost je, že by se NATO mohlo stáhnout z Bruselu.
  • Španělé se těší, až uvedou do provozu své nové ponorky. Tyto designově vymazlené krasavice mají skleněná dna, aby nové španělské loďstvo mohlo v pohodlí pozorovat staré španělské loďstvo.
  • A jak je to u protinožců? Austrálie zvýšila stupeň pohotovosti z „Pohoda“ na „To bude dobrý, vole„. Zbývají jim dva vyšší stupně: „Kurňa, my snad budem muset o víkendu zrušit grilování“ a „Grilování se ruší„. Tento nejvyšší stupeň si ovšem dosud žádná situace nevyžádala.

Originál zahrnuje ještě Nový Zéland, dovoluji si tedy přeložit:

  • Nový Zéland rovněž zvýšil stupeň pohotovosti – z „blbýýý“ na „BLBÝÝÝÝ!„. Vzhledem k trvale omezené obranyschopnosti (vzdušné síly jsou jen parta poďobaných puberťáků, házejících si vlaštovky a námořní síly tvoří loďky v premiérově vaně) už má Nový Zéland pouze jediný další stupeň pohotovosti: „Doufejme, že nám Austrálie přijde na pomoc„.

Z nepochopitelných důvodů není na seznamu taková velmoc, jako Česká Republika. Pokud je tedy p.t. obecenstvu stupeň pohotovosti v kotlince znám, nechť se podělá.