Lepší malovaný, než bezbarvý…

📎and tagged

Já jsem vždycky říkal, že se nám ti kandidáti prezidentury začnou vybarvovat. A už je to tady: nepřekonatelný pan Franz oznámil svou kandidaturu. Konečně tedy máme pořádného kandidáta, který v té šedi aspoň něčím vyniká. Chtěli jste přímou volbu? Tož čemu se divíte? A námitky? Těžko budete hledat. Jen samá pozitiva – no řekněte sami:

 • je charismatický a přitažlivý (i když zlé jazyky tvrdí, že je přitažlivý hlavně pro ženské a buzíky, protože vypadá jako kokot)
 • je inteligentní a vzdělaný (a to dovopravdicky a na rozdíl od jiných o tom na každém rohu nevyřvává a nedělá proto blbce z ostatních, že, Zeman?)
 • je multikulturně akceptovatelný – když můžou mít amíci černého prezidenta, tak proč my ne modrého?
 • je jedinečný – takovým objektem se nemůžou pochlubit ani Irokézové
 • je neopotřebovaný a neokoukaný (a hned tak se neokouká)
 • je mladý a když zestárne, nebudou na něm vrásky vidět
 • je vhodným objektem na poštovní známky a velikonoční vajíčka

Nevýhodu jsem našel jen jednu – neměl by riskovat přátelskou návštěvu u kmene Mašukulumbů, protože by si nejspíš z jeho kůže udělali potah na rituální buben. Jen si nejsem jistý, jestli do toho nakonec půjde. Se svým irezumi se klidně může stát ojabunem Jakuzy – je to líp placené, míň riskantní a užitečnější.

V podstatě žádného prezidenta nepotřebujeme. A pokud ano, tak tohle je ten pravý!


10 Responses to Lepší malovaný, než bezbarvý…

 1. Avatar Modona
  Modona says:

  Tak profesro Franz je obsahově určitě nejnaplněnější perzóna, jenže to tetování… Já nemám ráda tetování a dere se mi otázka, jestli člověk, který se nechá dobrovolně takhle zřídit, nemá někde uvnitř cosi, co je hodně vnepořádku. Čím víc potetovaný člověk, kterýkoliv, tím větší z něj mám husí kůži.
  No já vím, to mají možná všichni, jen to úspěšněji tají:o)

 2. To musíš chápat systémově – když má někdo potetované celé tělo, tak podezřelou výjimkou jsou naopak místa bez kérky :-).
  Někdo se tetuje, někdo si do různých částí těla strká ostré kovové artefakty, jiný se zase maluje… chuj s tým. Někdo je odpudivý zvenčí, jiný zevnitř. Někdo své preference tají, jiný si obleče růžové šatičky a vytáhne do ulic. Lidi jsou různí – a je to tak dobře.
  Já tetování taky nemusím (no dobrá, tak malý decentní obrázek na nenápadném místě 😉 ), ale na druhou stranu může být takové sebevyjádření známkou upřímnosti a odvahy (a možná taky ovšem postoje „seru na to, co si myslíte“). A křiváků už v politice máme dost.

 3. Nakonec si každý může svobodně vybrat a volit trotla bez kérky. Jako v té cimrmanovské hře: debil blbeček, debil blbeček, debil blbeček, akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva blbečci vedle sebe!
  http://www.dsss.cz/vandas-fischerovi_-nezneuzivejte-deti-k-perverzitam_
  http://www.reflex.cz/clanek/nazory/47348/chcete-videt-prezidenta-milose-zemana-podivejte-se-na-stareho-zemana.html

 4. Avatar radka
  radka says:

  já to mám podobně jako modona. vím, že je chytrý jak vopice, ale inteligentní člověk si přece nemůže dobrovolně takhle sprznit tělo. i když máš pravdu, mezi těmi kandidáty je pro mě osobně asi nejvolitelnější. no bude aspoň prdel kdyby mu to vyšlo:-)

 5. To jsou ty stereotýpci :-). Kolikrát už jsem slyšel „tohle by yntelykent neudělal“ v různých formálních mutacích (naposledy Chris a její melodyboys v té diskusi o dětech na lavičce…).
  Já se ani nesnažím yntelykenty definovat – stačí, když se mi je daří demaskovat – to se pak většinou ukáže, že je to nějakej zamindrákovanej trouba :-(.
  Jo, vypadá to jako něco, co žije v lovecraftovských temnotách starobylé krypty, přikurtováno železnými okovy k šutru a krmeno syrovým masem, podávaným na dlouhé tyči, ale možná přišel čas na unleashed nightmare.

 6. Avatar radka
  radka says:

  ale jak to vypadá, dostihuje už zemana. a než takovýho, tak raděj počmáranýho, kterej nemá v hlavě vymeteno:-)

 7. Oni si možná obyčejní lidé toho svého Zemana zvolí. A pak budou nadávat, že z nich blbec dělá blbce. Standardní česká nátura…

 8. Avatar @Teo
  @Teo says:

  Vemte na něj bič a hůůůl, to není člověk, to je vůůůl… http://ateo.cz/i/6156/ :-i

 9. taky se mi líbí 🙂 jestli bude kandidovat tak ho budu volit

 10. …jsem si říkal, jestli nepoškádlit aTea, aby něco vyplodil, ale pak jsem se vsadil sám se sebou, že to udělá i tak – a vyhrál jsem 🙂

  To je holt ta demogracie, souzi. Chtěli jste přímou volbu prasidenta, tak ji máte. A můžeme se modlit, aby nepřišlo nic horšího – Vandasjugend už se třese, kde to podepsat.