Histrionův zločin

📎and tagged

Kotlinka má zase nový pěkný skandálek. Histrion Stropnický, t.č. z nějakých bizarních důvodů hrající v roli ministra obrany (pokračujouvavše tak v sekvenci nestandardů na tomto postu), si zahrál v seriálové epizodě. V tomto kousku byl pašerákem fetu voják z party, vysílané na mise, přičemž jeho šéf v tom jel s ním a střihnul si vraždičku kolegy. Zřejmě poněkud hysterická kolegyně Černochová ze Stropnického promptně zrobila nechutu, urážejícího vojáky a jejich čest a poškozujícího pověst armády, což je u ministra obrany obzvláště zavrženíhodné. Po Stropnickém byla vyžadována omluva a celým „škandálem“ se měla zabývat i sněmovna. Stropnický měl navíc epizodu natočit už v době svého ministrantství, což sám zdůvodnil tím, že ministrem nebude věčně (zaplťAštar) a musí myslet na zadní kolečka (sic!).

Tak nevím. Viděl jsem filmy o ošklivých policajtech, doktorech, něco by se určitě našlo i na hasiče a chovatele joztomilých žůžových kjájíčtů… Byly to filmy a skoro každý to poznal. Ministr by měl (jak praví Aston) především ministrovat. Já bych s tím souhlasil (v tomto případě bych spíš řekl, že Stropnický má hrát a ne ministrovat), ale co s tím v zemi, které prezidentoval Havel. O to ale nejde – jde o to, jestli tím skutečně poškodil a zneuctil nebo jestli to tak jenom chce vidět pár politických ukřičenců z pochopitelných pohnutek. V celém tom humbuku mi chybí vyjádření nějakého „poškozeného“ vojáka. Madam Černochová sice prý tvrdí, že má „řadu naštvaných reakcí od vojáků“, ale pak mi hlava nebere, proč je má ona coby řadová poslankyně a ne Stropnický coby (čo sa už dá robiť) ministr obrany a proč ty naštvané reakce nejsou medializovány stejně hlučně, jako celá kauza?

Podle Černochové epizoda „vyobrazuje naše vojáky jako bandu chuligánů“. To je její přisprostlá fabulace a takovou paušalizací dle mého názoru uráží vojáky spíš ona sama. Je to celé pakárna (ve Švejklandu vcelku pravděpodobná) a někomu se to hodí. A stádečko ma záse kostičku.
_____________________________________________

Pod čarou – rádio Jerevan uvádí drobnou korekci k té díře do letadla, kterou podle Astona udělal Stropnického předchůdce svým šestiraňákem: nebyl to šestiraňák, ale armádní ČZ75 a nebyl to Baudyš (který v tu chvíli nebyl ozbrojen), ale jeho bodyguard J. Pasker, který si pošteloval vercajk tak kvalitně, že mu při manipulaci se zbraní sjel kohoutek z bezpečnostního ozubu, čímž došlo k výstřelu. Traduje se (a nebylo by to nepravděpodobné), že to Pasker vzal na sebe. Já tu historku slyšel od někoho, kdo Paskera zná a byl prý v té době jeho kolegou. Vyberte si, co vám víc konvenuje.