Hemenex po ukrajinsku

📎and tagged

Nejsme tu pro pietu!

Je dobré vědět, že zásoba magorů je nevyčerpatelná. Ukrajinská studentka si usmažila vajíčka na tom věčném šporhéltu u hrobu Neznámého vojína. I zaplesalo srdénko starého bezcitného primitiva – jo! Tomu říkám protest! Kam se hrabou čecháčci se svými tykadlovými hrdiny a revolucionáři se špuntovkami. Konečně něco, co má Ducha! Neznámému vojínovi je to beztak šumák (Kryl to uměl vysvětlit) a soudružka studentka z toho měla aspoň ty vajíčka. Na zlomek sekundy vyhřezlo mé blbé dobré já ze sklepa, kde ho držím v řetězech a o hladu a zamektalo cosi o pyjetě a o tom, že tosepřecenedělá, ale pár úderů lopatou to spravilo.

I taková zrůda jako já, rochnící se ve svém morálním marastu jako hroch v kališti, má své limity. Církve považuju vesměs za smečku bezectných pokrytců, ale neklidné kundičky, chodící dělat bordel do kostela, mi jako skvělej vodvaz nepřijdou, stejně jako rozmazávání sraček po koridorech veřejných institucí (jako by jich tam bylo málo). Ale ten hemenex na tom věčným ohýnku – no uznejte, to má něco do sebe. Jako prostředek protestu proti vládě to sice moc nechápu (stejně jako ta naše cirkusová střelba na Klause), ale když mladá proletářka říká, že přijde doba, kdy budou chuďasové u věčného ohýnku stát frontu, aby si mohli ohřát večeři, tak proč ne – aspoň ta „pieta“ bude k něčemu dobrá (nebudu vám raději vyprávět, jak jsem si kdysi v kostele trochu opláchl ruce ve svěcené vodě 🙂 ).

Soudružka protestnatka dostala kromě hemenexu 3 roky podmíněně (onamo bych to čekal natvrdo), jak dopadly ty dvě děvočky, které s k protestu přidaly s buřtem na klacku, se nepraví :-). Prý pošpinila památku mrtvých. No, nevím. Cizí hroby prznit nechodím, ať patří komukoliv – mohlo by se mi to vrátit. Ale zpolitizování tohoto poněkud svébytného kulinářského počinu mi smrdí. Ostatně všichni ti neznámí vojíni by za trochu tepla a hemenexu tenkrát  na těch studených pláních smysl pro pietu rádi obětovali.

Ale když jsme u těch protestů proti vládě a politikům, přemýšlím, jak vlastně protestovat, aby to aspoň mělo šmrnc (efekt to nebude mít nikdy). Já to nedám – k protestům, jak je chápě většina ostatních, stávkám, peticím a demonstracím mám hluboký odpor – není to můj šálek čaje. Pán pixelů aTeo dokázal těm tykadlům aspoň dát úroveň a vrazit poblitikům do chřtánu jejich vlastní temné stránky. A co vy – dali byste si hemenex?

 

 


3 Responses to Hemenex po ukrajinsku

 1. Avatar Modona
  Modona says:

  Já bych si dala, oheň jako oheň, ale spíš by mi šlo o to jídlo myslím, protože proč dělat jídlo zrovna na hrobu neznámého vojína? Chápala bych, ohřát se na hrobě neznámého vojína, když není nic k jídlu a je zima.
  Protesty mi taky asi nejdou:-(

 2. Ani ne, ale spíš, než OT/neOT je podstatné, že to bohužel je pravda.
  A ty mačety v tom baru stejně už byly!

 3. Avatar Teo
  Teo says:

  Kromě poblitiky existují ještě další dvě oblasti povolání, v nichž se prostě nelze nezmazat… justice a média. Je příznačné, že právě odsud se rekrutuje nejvíc mravokárců. Přijde ti to jako OT poznámka? 😉