Pořád máme, co jsme chtěli?

📎and tagged

Tak už to asi brzo vypukne, paní Müllerová. Recept na podšprajcování ekonomiky sice nemáme, zato však soudruzi odporáři mají recept na její položení. Aspoň víme, o co jim jde – blaho pracujících obyčejných lidí to asi nebude. Až budou všichni ti odporní kapitalisté totálně plajte, to si jejich zaměstnanci polepší! Platy porostou jak houby u Černobylu, nikde žádná korupce, všechno se nám pěkně normalizuje. A navíc s podporou „manažerů velkých podniků“! Žeby pár nadnárodních korporací potřebovalo masívně propouštět a hledají mediálně přijatelnou záminku? My bysme teda jakože fakt ne, ale když ta stávka nás úplně ožebračila, tak co máme dělat? Pane vachmajstr, voni sou hlava! To už ani není vtipné – já začínám věřit, že to stádo si opravdu odstávkuje svůj vyhazov. Už vidím, jak zaměstnanci těch velkých podniků s brunátnými xichty mávají transparentem s nápisem „my taky chceme padáka„. Zlatej nebude, dobří lidé.

Dušku, Dušku. Tebe jednou pověsí vlastní lidi – až jim dojde, do čeho jsi je zatáhl…


27 Responses to Pořád máme, co jsme chtěli?

 1. Mimochodem, tenhle zmrdský modus operandi jsem zažil už tolikrát, že bych měl pomalu začít srovnávat IP adresy :-). Ignorování otázek na tělo, opakování nesmyslných konstrukcí, podsouvání svých vlastností druhým, mentální onanie… – těším se na další vzorek!

 2. Na druhou stranu, i tihle zapouzdření deprivanti, neschopní vnímat, co se dějem kolem a donekonečna opakující to své (už tisíckrát vyvrácené jimi samými) umí být taky docela osvěžující.Není nad občasnou dávku dobrých rad, poskytnutých někým, kdo není schopen zvládnout sebe samého. Alík to dělal taky, ten je ale, jak říká Milan, zjevně nemocný :-))).

 3. Hošo, nemluv jako Idiol neblahé paměti a než začneš opečovávat ostatní, začni u sebe – zjevně je to potřeba :-)))

 4. Vy ale nevedete diskusi.Ani ji vést nechcete.Vy místo formulace argumentů a objasňování svých stanovisek a dokládání faktů k podpoře vlastních závěrů především nadávete a nadáváte. A pokud už někdy nějaký argument užijete, jde zpravidla o argumentum ad baculum, argumentum ad hominem, argumentum ad ignoratiam, argumentum ad populum, dicto simpliciter, ignoratio elenchi etc. etc. Přitom je ale zjevná a až do očí bijící tendence přejímat novinářská klišé bez zjevné schopnosti zamyslet se nad jejich obsahem.Nevím, jaký mindrák Vaši mysl tolik devastuje, ale stále více dominující negativismus Vás vede stejným směrem jako Aliena, kterému se vzdor jeho zjevné nemoci tolik vysmíváte. Určitě byste se ale měl vážněji nad sebou zamyslet a něco se sebou udělat, protože zanedbaná psychohygiena spolu se sklonem k skupinové docilitě Vám může s postupujícím věkem udělat ze života soukromé peklo nenávisti a závisti – jako řadě těch, kteří kvůli tomu chodí řvát na odborářské demonstrace.

 5. http://zpravy.idnes.cz…domaci_kop"Pokud se protestu zúčastní dost lidí, bude dočasně paralyzována klíčová dopravní tepna protínající hlavní město"Naštěstí odboráři jistě zajistí, aby to netrefilo Obyčejné lidi – viz [20]. Neměl bych tam jezdit, ale musím mít osobní zkušenost, kdyby si zase nějaký zhrzený tlučhuba potřeboval podepřít pindíka.

 6. Asi bych se tě mohl ptát, z jakých důvodů označuješ mou vlastní zkušenost za papouškování čehokoliv a kde bereš jistotu/důkazy, ale tvou argumentaci už jsem si (nejen) já vyzkoušel jinde, takže nebudu plýtvat časem.Milane, ty jsi jen kecka s nechutnou vlastností vydávat vlastní názory za objektivní realitu. Každý, kdo to vidí jinak, než ty, je podle tebe nemyslící bezmozek. Když ti dojdou faktické argumenty (ne že bych od tebe někdy nějaký viděl), začneš mávat pámbíčkem na kusu klacku nebo dělat z druhých blbce. Zbytečná námaha – jim je to fuk a ty kvůli tomu lepší nebudeš.To je tak asi všechno, na co tu máš nárok. Kecat tu můžeš, ale na diskusi se musíš kvalifikovat.howgh

 7. Avatar Milan
  Milan says:

  Takže zase nic.Zase jen opakování novinářského klíšé. Bez obsahu, bez přemýšlení.Novináři to tak píší a zní to hezky a tak to budem také použivat…Takhle novináři ničí nejen jazyk a vyjadřovací schopnosti lidí, ale také samotné myšlení a neustálým opakováním chytlavých klišé vytvářejí z lidí dav.Zkuste se nad sebou vážně zamyslet, přestaňte papouškovat nesmyslná klišé a hloupé obraty a zvažujte význam slov. Bude Vám sice hůř, protože myšlení bolí, ale aspoň nebudete manipulovatelným ovčenem.

 8. Nejsem si vědom situace, kdy by obdobné stávky, blokády a podobné žertovné kratochvíle způsobily problémy pouze těm "špatným". Když stávkuje ajznbón, nikdo se neptá po názorech a odpovědnosti těch, kteří někam dorazí pozdě. Když zelení teroristi blokovali hranice, bylo jim jedno, co si myslím o Temelínu.Nicméně si myslím, že kecáš a ve skutečnosti víš, co mám na mysli (jen s tím asi nesouhlasíš). Neumím si představit mentální schopnosti někoho, kdo by to nepochopil, když i odpboráři říkají "padni, komu padni".Jo, a terminus technikus je to asi jako suchý z nosu.

 9. Avatar Milan
  Milan says:

  Jaké nevinné?Co si představuje pod obratem "trestá nevinné"?Mně je to v obou slovech i v jejich spojení zcela nesrozumitelné – každé z těchto slov vnímám jako terminus technicus a proto nechápu, co jimi míníte Vy, a bez vysvětlení to nepochopím.Máte dva dny čas na odpověď, třetího dne se vrátim (a se mnou přijde Kolaloka).

 10. To je taková zajímavá otázka, kdo a jak ho vlastně platí a jestli nám to může být jedno, když ho neplatíme.Nebudu argumentovat tím, že stát z mých daní cpe do ajznbónu vcelku slušné prachy a jak praví klasik ta dráha taky není zadarmo. Ale pokud "dělá to, za co je placen" jako terorista, ochromuje dopravu, trestá nevinné a nezúčastněné a vyhrožuje likvidací ekonomiky, tak mi to jedno není, i kdybych ho neplatil (což asi není tak úplně pravda). Takže to dělá dobře a není mu co vyčítat? To je úhel pohledu toho ajznboňáka, kterému je jedno, že nějaký vlaky nepojedou – hlavně když dostane režijku.Ty tvůrce reklam jsem nějak nepochopil a provozovatelé hracích automatů jsou asi takoví škůdci, jako výrobci lihovin.A novináři, no jistě – na ty nesmíme zapomenout. To je svoloč, hrůza pohledět na ty hyeny. kdyby jich nebylo, to by se nám žilo – nikdo by do ničeho nešťoural a Bárta by nestál před soudem. A vůbec – Zeman na Hrad – no řekni, Máňo!

 11. Avatar Milan
  Milan says:

  Asi tak.NIcméně on vždy stávkuje za něco konkrétního. Něco chce dostat a to dostane, nebo chce něčemu zabránit a zabrání tomu. A je to ve prospěch odborářů – řadových ajznboňáků – kteří si ho zvolili a platí ho.Takže mu není co vyčítat; dělá to, za co je placen, a dělá to dobře.Že se to ostatním nelíbí? No ostatní ho neplatí. Pro nás přece nepracuje. Osobně si myslím, že společnosti mnohem více škodí například tvůrci reklam než železniční odboráři. Nebo provozovatelé hracích přístrojů. Organizátoři dotačního přerozdělování ve všech oborech. Novináři. A takových by se ještě našlo…

 12. Jak se zdá, pan Dušek obecně organizoval mnoho stávek. Převažující barva momentální vlády v tom nehraje roli – důležité je přece stávkovat.

 13. Avatar Milan
  Milan says:

  Možná Vás zaujme:http://wikipedia.infostar.cz…htmlz našeho prostředí pak:http://domaci.eurozpravy.cz…lice/Ale to asi není úplné.Mám dojem, že pan Dušek organizoval více stávek proti vládě ČSSD než proti vládě ODS.

 14. Jojo, oni kdyby šli všichni odboráři poctivě makat, mohli by být i někde užiteční. Na pokládání ekonomiky brzo přijdou jiní kádři. S praxí.

 15. Avatar Milan
  Milan says:

  Tak jsem se na ten článek podíval aje to opravdu on. Velice schopný chlap.Všechny stávky vyhrál a jeho "ovečky" ho poslouchaly.Ten, kdyby byl místo odborářem podnikatel, tak mohl být mezi nejúspěšnějšími.

 16. Myslím toho Duška, který v odkazovaném článku vyhrožuje likvidací české ekonomiky. Ale to nevadí – jestli pomohl ajznboňákům k režijkám, tak to nemůže být špatnej chlap.

 17. Avatar Milan
  Milan says:

  Myslíte pana Duška z železničních odborů?Jestli ano, pak ho hodnotíte špatně.Ten člověk byl pro železničáře velkým přínosem. Rozhodně jim dal víc, než kolik oni svými odborářskými příspěvky ztratili z příjmů.Nebýt pana Duška, už asi 15 let by ajznboňáci neměli režijní jízdenky. A to je pro jejich rodiny ekonomicky velmi znatelné. Dušek také prosadil zvyšování platů i řadových zaměstnanců drah.Nevím, jaký od svého odborového svazu bere plat, ale určitě je to méně, než kolik by si pro svůj přínos zasloužil.Na rozdíl od vrcholového managementu Českých drah a jejich sekretářek a mluvčích, kteří vedou dráhy od pěti k nule a přidělují si platy a odměny ve výši mzdových nákladů všech zaměstnanců většího nádraží.Být řadový ajznboňák, Duška bych podporoval zcela jistě.Ale nejsem a tato válka se odhrává na pro mne vzdáleném bojišti.

 18. [7], [8], [9]No dobře, tak to pana hostinského ani nikoho jiného nezajímá – ty to určitě víš líp."Takže nikdo nikomu žádné dávky nedává-každý si je zaplatil sám" – tomuhle opravdu nehodlám oponovat. Dnes je makroekonomem každý – je to v módě."kolik asi stát na sociálních dávkách vydělává???" – neumím odpovědět. Zatím jsem se nedopracoval ani k tomu, že by sociální dávky měly být příjmovou rozpočtovou kapitolou. Nemám chuť tě poučovat, že na sociální dávky se nevybírá – pokud si to představuješ tak, že se tím výběrem jsou povinné odvody SP, tak nic proti."Čísla,která naznačují,kolik se vyplatí jsou totiž určena těm hloupějším-a to my nejsme,ne???" – já zjevně ano, ty jistě ne.btw: pokud mi chceš něco sdělit, zkus to prosím max. 2x – pokud to nepochopím, neztrácej čas.

 19. Avatar vittta
  vittta says:

  Dělení na "pravici" a "levici" není můj nápad-ale pro vysvětlení mnoha jevů zatím stačí-byť je demódé".Pana hostinského především ta tebou uvedená realita naprosto nezajímá-stejně,jako by nezajímala kohokoliv jiného.Peníze jsou peníze-klidně i z dávek a že na ně přispívá?To jsou "pravicové" nápady-ve skutečnosti to tak ale není.Když je kdekoliv nezaměstnanost-pak existují jen tři možnosti.Nechat nezaměstnané postřílet.(zatím se to nesmí)Nechat nezaměstnané dojít do situace,kdy už nebudou mít co ztratit(velice hloupé)"Dát" nezaměstnaným sociální dávky,aby měli alespoň na základní potřeby(byť jsou u každého trošku jiné)Zde je naprosto lhostejné,jestli nezaměstnaný pracovat chce nebo ne-pracovních míst je x a nezaměstnaných x+x takže nezaměstnaní budou i v případě,že by skutečně všichni chtěli pracovat.Navíc si vem případ,kdy by ses ocitl ty na dávkách(znám takového) a nějaký pičus by ti někde v hospodě cpal,že tě živí.Leda hovno-za svůj život sis totiž případné dávky bohatě předplatil stejně jako mnoho těch,kterými se obvykle (tentokrát módně) pohrdá.Takže nikdo nikomu žádné dávky nedává-každý si je zaplatil sám.(vyjma určité skupiny ale co je dokonalé,že jo)Mimochodem-ty znáš hostinského,který by řádně odváděl daně z tržeb a to po celou dobu svého hostinštění?Když už jsme u toho flusání do půllitrů….A když už jsme u těch dávek-ty takhle lecos víš-kolik asi stát na sociálních dávkách vydělává???Myslím tedy rozdíl kolik se vybere a kolik se vyplatí na ten účel.Čísla,která naznačují,kolik se vyplatí jsou totiž určena těm hloupějším-a to my nejsme,ne???

 20. Avatar vittta
  vittta says:

  Dělení na "pravici" a "levici" není můj nápad-ale pro vysvětlení mnoha jevů zatím stačí-byť je demódé".Pana hostinského především ta tebou uvedená realita naprosto nezajímá-stejně,jako by nezajímala kohokoliv jiného.Peníze jsou peníze-klidně i z dávek a že na ně přispívá?To jsou "pravicové" nápady-ve skutečnosti to tak ale není.Když je kdekoliv nezaměstnanost-pak existují jen tři možnosti.Nechat nezaměstnané postřílet.(zatím se to nesmí)Nechat nezaměstnané dojít do situace,kdy už nebudou mít co ztratit(velice hloupé)"Dát" nezaměstnaným sociální dávky,aby měli alespoň na základní potřeby(byť jsou u každého trošku jiné)Zde je naprosto lhostejné,jestli nezaměstnaný pracovat chce nebo ne-pracovních míst je x a nezaměstnaných x+x takže nezaměstnaní budou i v případě,že by skutečně všichni chtěli pracovat.Navíc si vem případ,kdy by ses ocitl ty na dávkách(znám takového) a nějaký pičus by ti někde v hospodě cpal,že tě živí.Leda hovno-za svůj život sis totiž případné dávky bohatě předplatil stejně jako mnoho těch,kterými se obvykle (tentokrát módně) pohrdá.Takže nikdo nikomu žádné dávky nedává-každý si je zaplatil sám.(vyjma určité skupiny ale co je dokonalé,že jo)Mimochodem-ty znáš hostinského,který by řádně odváděl daně z tržeb a to po celou dobu svého hostinštění?Když už jsme u toho flusání do půllitrů….A když už jsme u těch dávek-ty takhle lecos víš-kolik asi stát na sociálních dávkách vydělává???Myslím tedy rozdíl kolik se vybere a kolik se vyplatí na ten účel.Čísla,která naznačují,kolik se vyplatí jsou totiž určena těm hloupějším-a to my nejsme,ne???

 21. Avatar vittta
  vittta says:

  Dělení na "pravici" a "levici" není můj nápad-ale pro vysvětlení mnoha jevů zatím stačí-byť je demódé".Pana hostinského především ta tebou uvedená realita naprosto nezajímá-stejně,jako by nezajímala kohokoliv jiného.Peníze jsou peníze-klidně i z dávek a že na ně přispívá?To jsou "pravicové" nápady-ve skutečnosti to tak ale není.Když je kdekoliv nezaměstnanost-pak existují jen tři možnosti.Nechat nezaměstnané postřílet.(zatím se to nesmí)Nechat nezaměstnané dojít do situace,kdy už nebudou mít co ztratit(velice hloupé)"Dát" nezaměstnaným sociální dávky,aby měli alespoň na základní potřeby(byť jsou u každého trošku jiné)Zde je naprosto lhostejné,jestli nezaměstnaný pracovat chce nebo ne-pracovních míst je x a nezaměstnaných x+x takže nezaměstnaní budou i v případě,že by skutečně všichni chtěli pracovat.Navíc si vem případ,kdy by ses ocitl ty na dávkách(znám takového) a nějaký pičus by ti někde v hospodě cpal,že tě živí.Leda hovno-za svůj život sis totiž případné dávky bohatě předplatil stejně jako mnoho těch,kterými se obvykle (tentokrát módně) pohrdá.Takže nikdo nikomu žádné dávky nedává-každý si je zaplatil sám.(vyjma určité skupiny ale co je dokonalé,že jo)Mimochodem-ty znáš hostinského,který by řádně odváděl daně z tržeb a to po celou dobu svého hostinštění?Když už jsme u toho flusání do půllitrů….A když už jsme u těch dávek-ty takhle lecos víš-kolik asi stát na sociálních dávkách vydělává???Myslím tedy rozdíl kolik se vybere a kolik se vyplatí na ten účel.Čísla,která naznačují,kolik se vyplatí jsou totiž určena těm hloupějším-a to my nejsme,ne???

 22. [5]Jak pěkně drží Dušek lůzu na uzdě je snad patrné z článku samotného. Bez Duška či jiného katalyzátoru (např. Mistra Aliena) by jen seděli v hospodě a držkovali.A kdo by do koho chtěl střílet viz http://graver.blokuje.cz…vole.phpTo dělení na pravici a levici je už dnes poněkud demódé, že? Skutečnost, že lůza živí hostinského, postrádá z makroekonomického hlediska podstatný úhel pohledu – totiž kdo živí tu lůzu. Pana hostinského vcelku pochopitelně míjí ta realita, že mu (m.j.) generují zisky konzumenti na sociálních dávkách, na které jim následně on z těch zisků přispívá. Kdyby si spočítal, kolik z marže na jednom škopku jim promptně vrátí, tak jim nafluše do krýglů.

 23. Avatar vittta
  vittta says:

  Hele,Brtníku-a co do nich nechat střílet???To by bylo,že jo….Ale je třeba si uvědomit,že lidé jsou nasraní-ti myslící tedy.Ti "pravicoví" se asi diví,proč se zvyšují daně-když právě to se dít zásadně nemělo,ti "levicoví" mají hluboko do kapsy a státní dluh pořád roste a následně ti "pravicoví" mnohdy pochopili,že je živí ta "lůza"-jo-s tím jsem se setkal hlavně u hostinských,kteří si všimli,že z prázdného lokálu moc nezbohatnou a to i když je jejich hlavní nepřítel Paroubek mimo hru.Dušek je Dušek,ale je třeba si uvědomit,že tihle Duškové drží rozzuřený lid "na uzdě"-až tam jednou tihle servilové nebudou-kdo ví,jak může taková demonstrace skončit…

 24. Mě to nijak nezaráží – vždyť jim jde o prachy.

 25. Je to sice OT, ale dneska mne dojalo, že sportovci chtějí žalovat Hušáka o náhradu škody, kterou způsobil českému sportu. Nejdřív mu u toho jejich zástupci ochotně asistovali a nechali se uplácet prebendami a teď ho budou žalovat.

 26. Proč by se ho štítili? Vždť je přece vede vstříc světlým zítřkům, ne?A lůza se neříká – to jsou prostě obyčejní lidé.Dialog s něčím takovým? To je jak dialog s Mistrem alienem. Nedá se bavit s ním – jenom o něm.

 27. Avatar lední brtník
  lední brtník says:

  brum brum brum, to mi nejde na rozum.řešit duška? "to", co žije jen z toho že je odborový funkcionář?ale když se ho neštítí vlastní spoluodboráři, půjde asi o stejnou lůzu. co s tím – vést s nimi dialog?