Zmatkem proti bordelu

📎and tagged

…aneb kterak sobě pakárnu převelikou zrobiti

Sledujouc tak různé protestanty a protestující, nemůžu se zbavit vtíravého pocitu, že se tato zvláštní kasta rekrutuje převážně z řad puncovaných darebáků, diagnostikovaných magorů a certifikovaných pošuků, hryzajících kolem sebe rusutur nerusutur jako vzteklé číčavy.

MPSV zreformovalo logistiku vyplácení některých dalších krmných socyjálních dávek – od 1.1.2012 je budou vyplácet Úřady práce (netuším mimochodem, proč se takto nazývá instituce, kde skoro nikdo nepracuje, práci nehledá ani nedostane). Logiku to má – nemálo vypečenců (bez ohledu na coloribus) si na ÚP nechodí pro hoknu, ale pro love.

Nicméně, protože dávkožroutů je mnógo, vypukla řízená panika. Co když to ouřadové nezmáknou, budou ještě protivnější, než obvykle a nedejAštar se na všechny nedostane? Proti tomu je nutné protestovat! Ke svérázné formě protestu vybízí předseda Národní rady osob se zdravotním pojištěním (wtf – asi tam mělo být postižením?) pan Krása, který vyhlásil na 4.1. Den Chaosu – stovky tělesně postižených mají navštívit úřady práce a domáhat se tam jakéhosi čehosi, aby tak zablokovali a ochromili jejich chod v případě, že by náhodou ouřadové stíhali. Vskutku brilantní idea, hodná jen Vůdce, jeho postižení zřejmě nebude pouze fyzické. Asi jako kdyby hasiči prohlásili „udržujte požár, za hodinu jsme tam!„.

Takže někdo tu vybízí invalidy k tomu, aby ostatním zrobili pakáreň jako na vojně. Zřejmě mu chybí představivost – jakpak by asi naši postižení spoluobčané, zhusta se na úřadech domáhající přednostního odbavení, reagovali, kdyby se k takové akci přivyskytli z druhé strany? Kdyby museli pár hodin okupovat nehostinné koridory úřadů a dívat se, jak se parta nějakých pitomců baví nad tou skrumáží? Kohopak tím trefí? Ouhředníky asi ne – ti mají svou pracovní (eh, řekněme raději úřední) dobu, co v ní stihnou, to stihnou a hlavně žádnej stres, vašnostové.

Nu což, pokud se zase nějakým nedopatřením ocitnu na nějakém úřadě (nedejAštar, aby to byl ten pracovní) a potkám tam nějakého postiženého protestanta, vyryju mu vypnutou propiskou na čelo pozdrav panu Krávovi, namočím mu do ložisek a přinutím ho sjet ze schodouch. Vždyť přece nikam nespěchá…


24 Responses to Zmatkem proti bordelu

 1. Takže jak to dopadlo: http://www.ceskatelevize.cz…adli/Úředníci to nějak zvládli – někde otevřeli dřív (kvůli někomu, kdo v daným moment nic nepotřeboval a přišel si jen zaprudit), jinde pomáhali postiženým prudičům na chodbě.Podle geniálního organizátora akce tím chtěli na něco poukázat. Jo, tak poukázali. Jaký dojem tím ti, kteří potřebují pomoc a podporu, vzbudili v těch ostatních, nechám na vás.

 2. Škoda 🙂

 3. Vím, že článek je o něčem jiném.Ale odpovídal jsem paní Mod na její stížnost, že dopisu úřadu o změnách příliš nerozumí. Nevyjadřoval jsem se k článku.

 4. Jo jo, ZTP je dnes nezbytným atributem každého hustopodnikatele, který chce být in. Dobře se s tím parkuje a známej doktor to vždycky na něco napíše…Ale ten článek je o něčem jiném (ne, že by to vadilo).

 5. Avatar Milan
  Milan says:

  Paní Mod,mnohé informace v použitelné formě lze získat zde:http://www.helpnet.cz/Změna ve vydávání průkazů TP, ZTP a ZTP/P je motivována nárůstem počtu neoprávněně udělených, buď pro soucit nebo korupci lékařů posudkových komisí OSSZ. Protože s těmito průkazy se pojí možnost "vozíčku" na auta a pak přednostní parkování a dokonce bezpoplatkové užití dálnice, konají na ně zejména bohatší spoluobčané přímo hony.Průkaz ZTP/P byl vymyšlen pro nevidomé a průkaz ZTP pro beznohé či na nohy ochrnuté, ale dnes májí tyto průkazy snad i lidé s diagnousou "neurotik", fakt je toho nějak moc. Proto přistoupilo ministerstvo k změně podobně jako bývaly "výměny členských legitimací" KSČ a SSM, při čemž se také dala zbavit spousty lidí (a proto se to i dělalo). Problém je, že změnu si tentokrát vymysleli lidé, kteří nemají s těmito průkazy žádné praktické zkušenosti. A ti, kteří ty průkazy mají, protože je opravdu potřebují, jsou vyděšení. Na současné průkazy ZTP a ZTP/P totiž poskytovali úlevu i mnozí soukromí podnikatelé a pořadatelé a dopravci atd., kteří tak činit nemuseli a nemusí. Ale dělali to. Ovšem čtečku "sociální karty" ke zjištění stupně postižení si nikdo z nich kvůli tomu pořizovat nebude, že…

 6. Avatar Mod.
  Mod. says:

  Já to vím:o)

 7. Já to nezpochybňuju, ale ještě jednou: ten článek není o fyzicky či mentálně postižených. Je o blbcích.

 8. Avatar Mod.
  Mod. says:

  8.Mě rovnou popravěj:o))Jinak pravda je bohužel taková, že všechny ty sociální zákony pro zdravotně postižené, ať už tělesně, nebo navíc mentálně, je to všechno tak složité, že většina z nich ostrouhá, protože si prostě nebudou schopni své nároky vyřídit.Když si vemem takovou banalitu, jako je třeba hluchota, hluchý člověk se může normálně pohybovat a mentálně postižený taky není, jenže nikdo nemyslí patrně na to, že hluchý člověk nemá nejen žádné vyjadřovací schopnosti, ale není ve většině případů schopen pochpit ani psaný text, protože prostě neví, co ta slova poskládaná do nesmyslných vět znamenají.

 9. [14] – Pokud jde o tohle, mezi zdravotně postiženými a nepostiženými nemusí být rozdíl. Pitomců sice formálně zdravých, leč jinak dost blbých (je to dostatečně korektní výraz?) na obdobnou formu protestu je všude dost. Jen u těch postižených to dostává jinou dimenzi a vypatlaní primitivové jako já pak mají tendence zvažovat, jestli opravdu chtějí usnadňovat život někomu, kdo jim znepříjemňuje ten jejich. Ale co, každý má šanci se rozhodnout, jestli mu podám ruku nebo podkopnu berle.[15] Správně – varování je hned u dveří :-). Dal jsem ho tam proto, že si pár lidí z nějakých bizarních důvodů myslelo, že jsem slušný člověk a pak jsem jim to musel vyvracet. Ale moc práce mi to, jak vidíš, nedá.

 10. ad 13: Nene, chyba je na mé straně. Měla jsem si přečíst upozornění. Pak bych věděla, co čekat od člověka, který používá ručník!

 11. Budu muset pilně sledovat denní tisk,protože by mě zajímalo, jak tahle báječná akce dopadne. Zajímalo by mě, kolik zdravotně postižených má chu´t být za pitomce a otravy. Taky by mě zajímalo, kolik lidí se nechá svým zdravotním postižením definovat. "Já jsem ten, co nemá nohy" namísto "já jsem ten, co sbírá známky a píše básně", třeba. To je ta pravá tragédie jakéhokoliv handicapu. A kde jim budou vyplácet dávky je pak už úplně šumák.

 12. V klidu – mě je to fuk. Už jsem zkousl onačejší přídomky než nějakého hejhulu :-). Pokud si někdo méje výplody přebere po svém, aby se nad nimi a nad mou amorálností mohl zbytečně vytočit, tak je to jeho stresík a moje zbytečná starost.

 13. Tak pardón. Asi si na tohle téma napíšu vlastní článek, jelikož už mě fakt sejří, jak si o mentálně postižené otírá hubu kdejaký hejhula. Halt jsem tentokrát zaštkala na nesprávném hrobě. Uznávám svou chybu, sypu si popel na hlavu a všechny ty srandičky okolo 🙂

 14. http://www.parlamentnilisty.cz…20Jak to vypadá, tak pan Krása je asi něco jako profesionální odborář (což je pro mě synonymum pro charaktery, popsané v prvním odstavci).

 15. Já jsem tam nic o mentálním postižení nepsal – to sis tam doplnila sama :-). Předpokládám, že jsi správně pochopila, že autora té výzvy nemám za mentálně postiženého ve smyslu, který popisuješ, nýbrž právě za kdejakého pitomce, tak na mě nevykřičníkuj. S mentálně postiženými jsem na civilce pracoval v jedné partě trochu dýl, než nějaký ten pátek, takže žádám p.t. obecenstvo, aby mě ušetřilo lekcí z morálky.No, a pokud chceš opravdu důrazně protestovat, tak návod máš v článku 🙂

 16. Tak bacha!Musím důrazně protestovat proti tomu, aby kdejaký pitomec byl zván mentálně postiženým (viz třetí odstavec). S mentálně postiženými pracuji už nějaký ten pátek a musím říci, že jsou to většinou milí, přátelští, zdvořilí a usměvaví lidé, které by ani nenapadlo působit někomu potíže. Tito jedinci zhusta bývají také velice pracovití. Tak. A je to venku!

 17. Koukám, že ty to po další revoluci taky nebudeš mít jednoduchý :-))

 18. Avatar Mod.
  Mod. says:

  Já jsem to zjistila zhruba po 2letém členství, když umřel náš vedoucí a nikdo už takto nezaplatil příspěvky, a tak mi zavolali z "mateřské organizace" při Okresním soudu FM, že mám zaplatit, no a tím moje členství skončilo.Za blbé kesy mě vyloučili ze slušné společnosti jakéhosi přátelství s kýmsi, když po mně chtěli příspěvek na solidaritu a já řekla, že se zbláznili, že Solidarita je zakázaná, ale to bylo až v roce 1986 už v Praze:o)

 19. Jo, já jsem taky zjistil, že jsem v SSM až když mě vyloučili pro neplacení příspěvků a blbý kecy 🙂

 20. Avatar Mod.
  Mod. says:

  No právě nevím, jestli uzdravil, já tomu textu nerozumím:o)V žádným svazu myslímm nejsem, ale to jsem si o SSM kdysi myslela taky:o))

 21. …a jak to vyzerá, tak i s klauny a oslíky.btw: ono se teď rusuturu říká matrix, jo?

 22. Mám kancelář v budově, kde též sídlí kontaktní místo. V kuchyňce nelze nechat hrnek ani lžičku, natož kafe. Okamžitě vše mizí v Matrixu. Terazky ve výtahu vyvěsili informaci s názvem: "Nepojistné sociální dávky od 1.1.2012" a informaci, že je budou vyplácet úředníci ÚP, kteří vstřícně migrovali sem do baráku. Cirkus bude a ne že ne! 😉

 23. Copak, stát tě administrativně uzdravil? A že až od r. 2016. Vykašli se na zvýrazňovače a rovnou si najmi stádo Interpretů Práva Ouředního, nebo se v tom budeš hrabat ještě v r. 2018.Každopádně – jestli jseš v tom svazu, tak můžeš jít protestovat :-))

 24. Avatar Mod.
  Mod. says:

  No já jsem dostala z ouřadu dopis, v kterém mi je na dvě stráínky vysvětlováno cosi, čemu vůbec nerozumím. Jediné co jsem pochopila je, že mimořádné výhody, které mi byly přiděleny bez omezení, jsou nnyní omezeny od 1.1. 2016. Chystám se, až bude čas a klid, že si vezmu ten elaborát a aspoň 3 zvýrazňovače různých barev a podle dat uvedených v elaborátu si vybarvím různé statě, pak si to přepíšu na jiný papír podle dat, abych se mohla příslušně zařídit :-DVzhledem k tomu, že v rámci těch výhod si pro žádné peníze nechodím, tak to zas tak moc nespěchá.