Pomozte chudáku pejskovi…

📎and tagged

…najít jméno!

Jak to vypadá, rodina se rozhodla, že chci psa. Nikoliv k obědu (můj vztah ke zvířátkům je spíš gastronomický), ale jakože fakticky živýho (tedy aspoň ze začátku). Poté, co jsem po několika úderech tupým předmětem do hlavy ochotně souhlasil, vypukla válka rodinných klanů o jméno. Mé oduševnělé návrhy jak Fernet, Hajzl nebo Pes byly zamítnuty hned ze začátku, za další ušlechtilé kreace (Arnošt, Archibald, Rufus či Heliogabalus) jsem byl označen za chronického blba s inteligencí mrtvé žížaly. Dál jsem se raději neangažoval. Nicméně, vzhledem k tomu, že mě asi nemine ta rozkoš vláčet sebou toho tvora mezi lidi, odmítám na něj pokřikovat jakýmkoliv přiteplalým názvem. Moje teze, že pejsek může mít několik jmen a každý mu může říkat, jak chce, byla následována výhrůžkou doživotní internace v choromyslinci, takže taky nic.

I žádám vás, dobří lidé, pomozte pejskovi najít jméno. Když to vyjde, zachráníte mu život, protože pokud dostane jméno, které se mi nebude líbit, upeču ho na česneku.

Vzhledem ke skrovným dimenzím mé chýše a zvrhlým představám mé rodiny o pojmu „pes“ padla volba na psí demoverzi – jorkšira. A bude to chlapeček. Naučím ho aspoň třiceti povelům jako Alien a pokusím se zařídit, aby aspoň na jeden povel udělal cokoliv jiného, než že se pochčije.

Tak do toho – snad se něco ujme…


38 Responses to Pomozte chudáku pejskovi…

 1. morgan

 2. Avatar katrin
  katrin says:

  Andy.

 3. Avatar Saul
  Saul says:

  -oblíbený je Václav Klaus.Ještě pořád.Bohužel.Jestli ještě pořád slyší na Kikinu,jako kdysi,to nevím.Ale znám víc důvěrohodných lidí,než je on sám,kteří …..no tak tady bych u hlavy státu snad to ani nerozobíral.:-0-pud sebezáchovy velí neprojevovat sebekritiku vůbec.

 4. [33] – jsa politickým impotentem, netuším, který oblíbený politik je Kikina. Popravdě řečeno netuším, který politik je oblíbený.[34] – to je pravda, nestojím o to, aby na můj povel příbíhali nešťastníci, kterým absence pudu sebezáchovy velí vyjadřovat sebekritiku na veřejnosti.

 5. Avatar Saul
  Saul says:

  "Hajzl" opravdu není nejlepší nápad.Například při povelu "Hajzle k noze" by se ti tam asi vrhnuli všichni slušní lidé,protože sebekritičnost je základním předpokladem slušnosti.A toho chudáka pejska by ušlapali:-0

 6. Avatar Saul
  Saul says:

  ad31:"Co třeba jméno nějakého oblíbeného politika? "V tom případě navrhuji "Kikina":-0

 7. Rathy by šlo – ono to vypadá jako chlupatá krysa 🙂

 8. Avatar Knihomyš
  Knihomyš says:

  Co třeba jméno nějakého oblíbeného politika? Třeba Parry nebo Rathy by šel – pokud se teda v rodině shodnete. Nebo pokud Tě neodhalí.

 9. No vždyť říkám: hajzle! 🙂

 10. Dneska jsem slyšela paní, jak na pejska volá Latrínko:)

 11. To už by mohl být vzorem i eskymák Agaguk.Já jsem nešťastný člověk. Pošlete mi pivo nebo čokoládu, ať se vzpamatuju.

 12. Avatar Vivien
  Vivien says:

  Chuck neprošel..a co třeba Čuk? nebo Gek :-))))

 13. [25]No jo, já jo, ale s rodinou bych nemohl ven.Jackie jsem navrhoval, ale taky neprošlo. Já jsem holt retard. Asi to nakonec skončí nějakým kompromisem – benny, buddy…

 14. Avatar squire
  squire says:

  ad 21 – soráč, o pár komentů výš píšeš, že jak na něj budeš volat, už máš vybrané dávno (pravděpodobně čokle nebo debile?), tak jsem předpokládala, že hledáš jen nějaké pro forma jméno do očkovacího průkazu a na známku. Pokud teda vážně chceš jméno volací, tak třeba Charlie… nebo Šredy (i když jako poctu Schrödingerovi to neoceníš)… mrňavej mezidvachlebák se může jmenovat klidně i Jack:)

 15. A nechceš mu raději dát granule?

 16. Avatar Radka
  Radka says:

  21-dej vědět, ráda vezmu svýho psa (ale to je fakt pes:-) a půjdem se na vás podívat:-))

 17. btw: jak mě ten tvor naštve, tak dopadne takhle: http://revue.idnes.cz…mavosti_jan

 18. [19] – ok, tak si pořídím stejnej obleček a budu ho chodit venčit k Modré ústřici.[20] – Já si to fakt hodím. Než vás osvítí puch svatej, tak si zkuste představit, že na toho psa tak voláte :-((

 19. Avatar squire
  squire says:

  Vím, že to je urážka klasiky, ale pro jorkšíra se celkem hodí jméno Šerlok (můžeš nechat zapsat i Sherlock), oni jsou takoví nenechaví a čmuchaví. Obsahuje to R, bude na to dobře slyšet.

 20. Avatar Radka
  Radka says:

  no já "tohle" neberu jako psa, takže si myslím, že přiteplalý jméno a růžová kombinézka mu bude slušet:-)BTW: pro tohle by byla škoda česneku. je to víc kostí než masa.

 21. Avatar Mod.
  Mod. says:

  My se jedeme zítra podívat do útulku ke Kladnu na 7mi letou labradorku, kterou někdo vyhodil, tak jestli nás bude chtít, tak si ji vemem. Jmenuje se Daisy, ovšem žádnou zpěvačku ani herečku, která by se jmenovala Daisy neznám, tak jí budem říkat Crazy po Vondráčkové :o)

 22. Avatar Mod.
  Mod. says:

  To máš jedno, bojové umění jako bojové umění, nakonec je jedno, jestli dorazí dogu karatem nebo tejkondem:o)

 23. [15]To spíš Chuck – Bruce Lee nemá s karate nic společnýho. Ale Chuck mi taky neprošel 🙁

 24. Avatar Mod.
  Mod. says:

  No dyť to povídám, držet ho v náručí u výlohy….:o)))Karate, tak to by ce mohl jmenovat třeba Bruce, ale ne jako Wilis, ale jako Lee:o)

 25. [11] – nerej :-)[12] – to není pes pro chlapa – to je pes pro mou ženu. Já se o něj jen asi budu starat.[13] – já ho naučím karate!

 26. Možná tomu nebude nikdo věřit, ale měl jsem v minulosti už dva psy. Jeden se jmenoval Muki a druhej Čonki. To byl pekinéz, proto to "Č"…íňan. Jinak by jméno mělo být maximálně dvojslabičný. Abys ho mohl rychle okřiknout, až začne útočit na nějakou dogu a trhat ji na kusy. :o)

 27. Avatar Mod.
  Mod. says:

  Nevím, jestli tohle je pes pro chlapa, i když možná jo, většinou je držej v náručích majitelé platinových karet, když čekají než si jejich milé vyberou ten správný hadřík:o), no ale když už je vybráno, s jménem bych počkala do chvíle, než bude ten pes reálný.Já sem se vždycky urputně bránila tomu, že by se psům musela dávat psí jména ( nakonec jednou jsem narazila v kalendáři psích jmen na jméno, kterým byl pojmenován židovský chlapeček kolegy z kanceláře), a tak se moje pesy jmenujou po různých zpěvačkách a hérečkách.Takže co kdyby se chlapeček jmenoval třeba Brad, nebo Pit, nebo tak nějak podobně? :o)

 28. Jo… a nezapomeň mu vytvořit profil na fejsbůku, aby si mezi kámošema nepřipadal méněcennej! :)))

 29. [7] – viz můj FB: http://graver.blokuje.cz…-pes.gif[8] – trhač padl taky. Možná McBacon :-).[9] – na ten kalendář bohužel rodina narazila taky. Tam jsou takový perly, že by jeden štěkal.Nejhlupčí soustrast už jsem vyjádřil těm hlupinám myšlení, které tento nápad osvítil 🙁

 30. Obávám se, že vzhledem k tvé výše popsané pozici v rodině nejspíš budeš mít na výběr jména zanedbatelný vliv… :p Takže bych kompetentním poradil, aby si vybrali/y jméno ze psího kalendáře: http://www.pejsek-in.cz…na/t-338/ Má to tu výhodu, že se můžeš na jeho počest alespoň jednou ročně ožrat jako dobytek. 🙂 Jinak… když zadáš do gůgle heslo "psí jména", vyvalí se na tebe obludná spousta nejhrůznějších variant: http://jdem.cz/qz863 :-i Tak si to užij a preventivně přijmi projev mé nejhlupčí soustrasti. 🙂

 31. Avatar Knihomyš
  Knihomyš says:

  V nějaké pohádce byl pes Trhej. Ještě měl dva soupsy, ale u těch si jméno nepamatuju.Nebo nějaké gastronomické jméno, viděla jsem psy Stejčíka a Pečínku, ale u yorkšíra by to bylo nejvýš Křidýlko z KFC.

 32. Avatar squire
  squire says:

  Karl von Bahnhof:)

 33. [3] – jo, tohle v rodině už padlo. Psovi, kterej může spát v krabičce od sirek, budu říkat Max :-(. Jedině snad minimax.[4] – to jsem navrhl dneska – volal bych na něj ali.[5] – jde o jméno, ne o to, jak mu budu říkat. V tom mám jasno :-))

 34. Avatar lední brtník
  lední brtník says:

  jméno alík je docela zavedené, případně mu můžeš říkat pako, vyjde to nastejno.

 35. Avatar cheorchia
  cheorchia says:

  Alien :o)!I kdyz rika se,ze ve psim jmene ma byt R nebo S :).

 36. Avatar danaver
  danaver says:

  Maxipes, čili Max 🙂

 37. No, jak bych to… Jméno hezký, ale neříkal bych mu tak :-). Jo, a je bez papírů, takže žádný machrování a výstavy. Má to být pes (eh, tedy angličák od psa), ne módní doplněk.

 38. Avatar Eva M.
  Eva M. says:

  Gravere, líbilo by se ti jméno York (Jorg)? 🙂