…o cenu Jimmyho Hoffy

📎and tagged

Tak už zase. Po bílé gardě a policajtech s hasiči tentokrát dopraváci. Jimmy Hoffa by měl radost – z racketeeringu stávkování už se v kotlince stává profese. Prý máme zvážit, jestli musíme jít do práce a do školy a sanitku volat jen v případech ohrožení života (takže prosímjich, nějakou banální otevřenou zlomeninu zkuste ustát). Nějak už to i vzhledem k výsledkům začíná být jednotvárné a stěží se lze ubránit úvahám qui bono. Ostatně je to prý jen jeden den nepříjemností, který nám zaručí roky lepšího života (vzhledem k počtu těch dnů nepříjemností už bychom se museli mít jako Paroubek v žitě – autor tohoto výroku zřejmě navštívil svého psychiatra zrovna když lékaři stávkovali). Je to nuda – pořád stávkují a protestují jen oni, zatímco my to odsíráme (pardon, „až“ ze 70% schvalujeme – Štěchu, nelži nebo dokazuj). Tak snad jedině nastavit zrcadlo… Připadá vám to přemrštěné?


9 Responses to …o cenu Jimmyho Hoffy

 1. Kterak odpovídají na dotaz: http://zdenkavesela.blog.idnes.cz

 2. Na tom není nic nepochopitelného. Někdo z těch, kteří mají přístup ke kontaktnímu mailu koalice DOSIA http://www.dosia.estranky.cz…html si zřejmě vzhledem ke svým mentálním kvalitám přihřál buřta a navíc nejspíš odpověď poslal ze soukromého mailu. Nečekal bych nic duchaplnějšího.

 3. No to snad ne?! http://www.lidovky.cz…n_domov_ani Další precedens. :-i

 4. To už bude takový folklór. Když si socani neprotlačí svoje obvyklou parlamentní cestou, najmou odbory, chvíli budou vydírat, semotamo se nabídne nějaké to sobotní jednání, aby to vypadalo, že je zájem… No, a pak si fšichni potřesou chapadly, řeknou si "my jsme udělali, co jsme mohli", pár vlků se nažere, kozy zůstanou celý a je pomalu čas plánovat další stávku.

 5. http://www.parlamentnilisty.cz…pxA což takhle nakopat rusutur, soudrzí odporáři?

 6. Avatar @Teo
  @Teo says:

  Už jim bylo nakopáno: http://zpravy.idnes.cz…_domaci_jw Dobře jim tak, šmejdům… :-i Že by ignorovali i to předběžný opatření? Jeden u nich nikdy neví. Co jeden… nikdo neví. A nejmíň asi vědí oni.

 7. Ti darebáci už jsou jak urvaní z řetězu: http://zpravy.idnes.cz…_domaci_jwOno je to vlastně v suchu. Nezákonnou formou protestu si sami prokážou skvělou službu – kdo doteď ještě neříkal, že jsou to gauneři, vyděrači a raketýři, má konečně důvod.

 8. Tak se podívejme, jak se nám to pěkně vyvíjí:Začínají se objevovat výkřiky, že vláda dělá odborům pakárnu, že je to zbytečné, páč budou stávkovat jindy, že je to od vlády neprofesionální…Takže si to zkusme přebrat: pokud Kalousek byl a je přesvědčen, že pondělní stávka by byla v rozporu se zákonem, měl by vůbec morální a legální právo to neřešit? Jen proto, že stávka stejně bude, tak proč ty kluky raketýrský zbytečně nasírat? http://www.parlamentnilisty.cz…pxA kluci raketýrský nezklamali: za to, co jste nám provedli, vám tu stávku uděláme celodenní a eště s blokádama: http://www.parlamentnilisty.cz…pxProč? Změnily se výchozí podmínky, za kterých odboráři stávku původně parametrizovali nebo to dělají jen z pomsty? A blokády opravdu ne, soudruzi – ty jsou totiž na rozdíl od stávky už opravdu nelegální.

 9. Tož i ty súdy to majú volaké poku*vené: http://www.parlamentnilisty.cz…pxA odporníci právě zjistili, že vlastně žádnou procedurální chybu neudělali: http://www.parlamentnilisty.cz…pxPan prezident to naštěstí vyřešil – najme autobusy (asi ty, jejichž řidiči zrovna nestávkují): http://zpravy.idnes.cz…_domaci_jwKdyby to vyšlo, byl by to takový pěkný vzkaz stávkujícím do budoucna: však on se vždycky někdo najde… A pan prezident si určitě poradí i s blokádami.