Rozpustit a vypustit

📎and tagged

Další záchvat zákazu komunistů…

…tentokrát v režii TOP 09. TOPako Gazdík asi zjistil, že „boj“ s korupcí v jejich podání se definitivně zkroutil do kategorie „xmíchu„,  tak vymýšlí nový kasovní trhák.

Že jsou komunisti ve všech svých minulých i současných formách zločinci, asi kromě jich samých nikdo nezpochybňuje. Zakázat a rozpustit (nejlépe v kyselině) jsme je ovšem měli před jednadvaceti lety – tehdy na to byl prostor, nálada i prostředky (já sám jsem měl doma litr kyseliny chlorovodíkové a zbytek sírovky do autobaterií). Teď už to nepůjde – bez ohledu na to, jak moc kdo bude chčít. Teď už ta sebranka nemá ani důvod se oficiálně distancovat od své minulosti. Do pozice, ve které je rudá svoloč teď, se dostala s naší vydatnou pomocí – laxnost, politická pseudokorektnost, česká připosranost a kvazihumanismus („nejsme jako oni, my jsme demokrati„). Teď už snad jen obehnat plotem a hlídat.

Jistě, ono těm rušícím záchvatům čas od času něco nahraje. Gauner Grebeníček, označující protikomunistický odboj za teroristy nebo další kreatura, opěvující v rámci svobody projevu Kaddáfího jako charismatického vůdce, kterému jde jen o blaho jeho lidu (pomáhaje si citáty z webu českých stalinjugend), zlehčující proces s Horákovou či slzící nad Mubarakem…

Dokud bude tenhle morální odpad veřejně a beztrestně vyřvávat své apologie historických zločinů, za které by v případě jinobarevné strany už stáli před soudem (a právem), můžeme se jen ptát s Kefalínem: Vážně máme, co jsme chtěli?


55 Responses to Rozpustit a vypustit

 1. …a jak tak hledím, mají to domotané i v jiných věcech: http://www.parlamentnilisty.cz…pxTahle parta je jako z toho fousatýho vtipu, jak Husák podepsal podělanej hajzlpapír.

 2. Rudá svoloč to má s hentú Zelenú knížkú voĺako domotané: http://www.parlamentnilisty.cz…pxA v kulise neutichajícího nadšeného řevu občanů sice méněbuněčných, leč se správnou barvou fletny, charismatický fýra testuje další kolo svých demokratizačních pousů: http://zpravy.idnes.cz…_domaci_jwNikdy mi nedocvaklo, jak může někdo takhle vzhlížet k těmhle gaunerům. Budiž, můžete věřit ve svět bez tříd, bez peněz a s absolutní rovností, můžete být naopak zastánci kastování a členění lidí podle genofondu, věřit v různá božstva atd., ale musíte kvůli tomu nadšeně obdivovat Stalina, Hitlera, lidumily typu tatíčka Maa, Pol Pota či Kaddáfího? Budete hájit zvrhlý klérus či musulmanské fundamentalisty jen kvůli (údajně) shodné víře?A když už to děláte, neumíte si najít lepší apologii než "no a co – tamten je taky fuj"?

 3. Á, naše anonymka, co už sem nepoleze [43]. Nelze odolat – jsem dobrej a moje pilulky pacientům chutnají, že?A kterápak slaboduchá ptákovina se ti zdá jako zajímavý názor tentokrát, jistý druhu?

 4. Avatar kolemjdoucí
  kolemjdoucí says:

  Ono úplně stačí nějakou slaboduchou ptákovinu tvrdit dostatečně razantně a hned se to zdá jistému druhu lidí jako zajímavý názor.

 5. Společností hýbou červi, nikoliv témata. A promluvit o tom dokáže každej, kdo má díru do zadku. Až překonám vrozenou lenost a dostanu další záchvat grafomanie, tak uvidíme(te).

 6. Avatar rybářka
  rybářka says:

  A co takhle nový článek ? Tolik témat hýbe společností.A člověk, co o tom dokáže promluvit, zatím filozofuje někde nad šestým půllitrem.

 7. Filosofie byla mým oborem vždy asi tak od pátého piva. Za střízliva je mým oborem ekonomie, finance a informační systémy :-).

 8. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Já vejšku končím právě teď a na rok 1989 se nepamatuji. Názory na Havla si tvořím studiem dostupných materiálů o něm a především z toho, co už si pamatuji. Kupodivu, to cos napsal, je i mým názorem, ve tvé interpretaci však vyjádřeno mnohem kultivovaněji, než jsem to dokázala já. Tvým oborem byla zřejměfilozofie.

 9. Havel je prostě signum temporis. Nastoupil (přesně řečeno byl nastoupen) do politickýho vlaku v přelomové chvíli a nikdy neměl jinou kvalifikaci, než to, že byl ikona disentu. Tenkrát to tak muselo být. Netuším, kde a co jsi v té době byla – já právě končil vejšku a čuchal jsem to zblízka.No, a Havel to prostě nedal. Demonstrativní humanismus typu "nejsme jako oni" nemohl fungovat.

 10. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Pan Humanista, jako inspirativní zdroj, bude myslím slabota. Krom jediného, hmatatelného počinu pro něj- restituce majetku, pro nás – již zmíněná amnestie obřích rozměrů, vynikl jen nekonečně dlouhou řadou iniciativ, ať konaných na vlastní pěst, či pouze komentáři naprosto ke všemu, co zbytku vlády a většině občanů zvedalo vlasy na hlavě. Historie jej nejspíš označí jako člověka, který ovládnout své nutkání, vyjadřovat se k úplně všemu, včetně toho, nač se jej nikdo neptal, do konce svých dní nezvládl.

 11. Tak abychom nebyli v tom dohazování inspirativních zdrojů tak jednotvární: tady http://zpravy.idnes.cz…_domaci_hv máme názor pana Humanisty. Není to ten stejný lidumil, který svého času pozotvíral brány kriminálů a vypustil stádo certifikovaných przničů, zlodějů a vrahů?Nu což, můj šálek čaje tenhle pán není a mocnosti Mordoru své intervenční plány s českou kotlinkou asi taky konzultovat nebudou…

 12. Rybářko, rozdílné názory z nás neudělají nepřátele – stejně jako z nás shodné názory neudělají přátele. S tímhle slůvkem já zacházím dost optarně a kdesi po temných webových stokách si přátele nedělám. To, co páchám ve virtuálu, páchám z úplně jiných důvodů, než je hledání falešných kamarádů. Web je plný týpků, kteří by face to face neměli ani desetinu své virtuální velikosti. "Kolemjdoucí" není víc, než dobrý příklad webového odpadu, který z bezpečného (i když ne tak docela) úkrytu za anonymizérem poučuje ostatní o odvaze a stíhá své oblíbence po všech čertech, aby jim mohl sdělit, jak jsou blbí a jak by byli lepší, kdyby…Jessiiny weby jen pro inspiraci – někdy prostě cítím takový tupý tlak v zátylku a pak si nemůžu pomoci, abych někomu nezkusil otevřít oči. Ale uznávám, že je to k ničemu – zkušenost je nepřenositelná. Holt se ti férově snažím dát šanci poptat se na gravera i jinde :-).A pamatuj, že graver nikoho nevyhazuje – koukni na název blogu. Svého času tu byla i jessie (když mě ještě obdivovala jako správných chlapa :-)) – vypadla m.j. proto, že jsem tu nechal psát i ty, které ona nemusela.Myslím, že i kdyby ses poptala v mém fanclubu, museli by ti říct, že graver nikdy nikoho nevyhodil, nesmazal komentář, nerozdával bany jako socani benefity…Jestli ti Janika připadá dobrá, tak hodně štěstí – kvůli tomu tě bít nebudu. Jen si musíš zvyknout, že na to budu mít svůj názor.

 13. Avatar kolemjdoucí
  kolemjdoucí says:

  38 Gravere, proč ty jseš tou paní tak posedlej? Připadá ti to normální? A neboj, už ti sem nepolezu. Najednou je mi tě líto, tohle už není žádná sranda, takováhle nenávistná posedlost.

 14. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Gravere, vůbec nechápu, co tě tak rozohnilo. Styl, kterým píšeš své blogy je vyloženě pohodový. Nikdo ti tu nic špatného nepíše. Proč mi dáváš adresy na utvoření mého světonázoru? Chodím sem na tvůj web, protože se mi líbí. Jsi chytrej chlap, co umí psát. To, že mé názory jsou podobnější názorům Janiky, z nás snad neudělá nepřátele. Za své názory se biješ jak lev. Tak na nich asi něco je. A nelžeš. Hned na začátku jsi přiznal účelovou hádku u Tribuna. Není nic nudnějšího, než diskuse bez opozice. Nejsem schopna pochopit, proč mě vyhazuješ na Janičiny weby. Chci být tady. Nechci si ani nic ověřovat, trochu věřím svému úsudku (možná chyba). Tak jestli mi opravdu dáváš padáka jenom za jiný názor, nebo za to, že mi Janika připadá dobrá, tak mi nezbývá než to zabalit. Ale štve mě to.Dobře se s tebou hádá.

 15. To je velmi pochopitelné. Koho by neodpuzoval někdo, kdo ho jednou rukou fackuje a druhou mu rve do huby prášky? To já jsem tolerantnější – anonymní odpad tvé dušení magnitudy mě neodpuzuje, nýbrž baví. Takže se nenech utahat – jsi blbá, leč užitečná.O to, aby mě měl alík plné zuby, jsem se postaral dokonal. Přesto mi nabízel místo redaktora.

 16. Avatar kolemjdoucí
  kolemjdoucí says:

  He, tak ještě ne :-))? Víš, on tě asi alien má plné zuby ve virtuálu, nedivím se nikomu, že se s tebou nechce sejít. Osobně se přiznávám, že mě tvoje reálná existence lehce odpuzuje, sorry…

 17. Avatar kolemjdoucí
  kolemjdoucí says:

  Muhehe :-DDD to vypadá na ban, soudruhu gravére :-). Hele, ty máš vážně komunistický móresy :-p.

 18. ad [33]Zdroje pro formování svého světonázoru hledáš na blozích? A na kterých?Tenhle: http://janika.bloguje.cz/…nebo tenhle: http://www.oaza.estranky.cz/…nebo tenhle: http://jessie999.bloguje.cz/…nebo tenhle: http://nastenka9.blog.cz/Všechno jedna osoba.A zdá se ti, že se mi dá věřit? Dokonce i přes opačné názory? Jak radikální! Nechceš si i tohle ověřit z jiných zdrojů? Myslím, že ty, které už znáš, ti rády poslouží.

 19. No to víš, bobánku. Já si na rozdíl od alíka a tobě podobných kravek už kopl i do ženské, která se bránila. To se pak nesmíš divit, že mi kopání do bezzubého póvlu občas přijde osvěžující.Za zbabělce mě tuším označoval i alík – právě jen do okamžiku, kdy jsem mu nabídl, že si o tom promluvíme v reálu. Můžeš to okecávat, jak je libo – tohle jsou fakta.A teď si běž lehnout – svou kvótu už jsi vyčerpala.

 20. Avatar kolemjdoucí
  kolemjdoucí says:

  35 Ale samozřejmě, že jsi zbabělec, co kope jen do ženské, která se nebrání. Zkusil jsi to i u tribuna a když ti napráskali a trapně jsi odtáhl, už se tam neodvažuješ. To samé s alienem, tam se taky bojíš. Můžeš to okecávat jak je libo, tohle jsou fakta. Je to tak, nebo není?

 21. Podívejme, frustráti mají rojení. Kdybych tu rozebíral Šejkspírovo dílo, tak se neozve nikdo, ale jessie ještě pořád táhne, co? Tak to vezmeme po řadě:[29], [34]: zkus vyjádřit jednu myšlenku v jednom příspěvku. A na věk nehleď – ty jsi demonstrativním příkladem skutečnosti, že ženská nemusí být v přechodu, aby působila jako úplná kráva.[31] – Tvá prostoduchost budiž tobě omluvou a ostatním pobavením. Já jsem ten starý zbabělec, který se dokáže "navážet" jen do jedné ženské – a o kousek dál si poněkud odporuješ, že? Nu což, taková sketa jako já, která svým virtuálním oponentům už xx-krát nabízela přátelské setkání, zatímco hrdinové, nehodní mé zbabělosti, vždy stáhli ocas mezi nožky, si jistě zaslouží obdiv, ne?A Monobun: ano, to byl pěkný sociologický experiment. A protože místní osazenstvo (na rozdíl od tebe) není stádo úplných kreténů, asi teď dobře vědí, kdože vlastně dostal na prdel (jakkoliv by to nikdy nepřiznali). Stačil jeden graver, aby tu šlechtu přinutil klesnout na úplné dno.Na pojem hysterie se příležitostně někam podívej – jistě tě to obohatí.Tvých dobrých rad si nesmírně cením, ale zkus aspoň na chvíli opustit svou úroveň a zjistíš, jaké potřeby mám, jak se rvu a do koho kopu.[30], [31]: chvályhodné, rybářko. Jen si dělej názor na taková témata jako Kaddáfí z více zdrojů a jessii jako zdroj rozhodně nevynechej. Pokud se ti zdá, že se mi dá věřit, jistě tě můj fanclub z tohoto bludu vyvede. Já jsem prostě jen pitomec, který se už od dob Fidonetu podepisuje stejným nickem, svou identitou se nijak netají a své názory nemění. Pokud chceš lovit ve vodách, kde ryby mění své nicky i blogy jako fusekle, mažou či upravují komentáře těch, kteří jim občas šlápnou na paty, je to tvoje volba.A se sekáním omluv se neobtěžuj. Nic to pro mě neznamená a lidmi, kteří si omluvy vynucují, jen pohrdám (viz komentář blbého anonyma ke hře u tribuna).

 22. Avatar kolemjdoucí
  kolemjdoucí says:

  32 Di ty, podle tý zakyslosti by člověk řekl, že už jsi pořádně stará větev :o).

 23. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Ještě doplním. Nepodřizuji svůj názor na světová dění pouze jednomu zdroji informací. A informace se zásadně rozchází. Jestli bude pravdivá tvá verze Gravere, vyseknu ti omluvu.

 24. Avatar Radka
  Radka says:

  kolemjdoucí,o můj přechod nemusíš mít starost, mám na něj ještě pěknejch pár let čas:-))

 25. Avatar kolemjdoucí
  kolemjdoucí says:

  Gravére, když ty máš jeden problém. Potřebuješ se do někoho navážet, ale přitom jsi posranej až za ušima. Tak holt se musíš navážet do ženský, která na tebe nota bene hází bobek. U Tribuna jsi halt dostal na prdel, musel ses tam omluvit, tak stáhneš ocas a zas jedeš po staru. Kdybys nebyl hysterickej jak stará bába a trochu se pochlapil, tak bys měl něco do sebe, čéče, je s tebou docela sranda. Tohle je dobře míněná rada, i když se ti to asi nezdá. Nech tu ženskou a bojuj se sobě rovnejma, když už náš tu potřebu se rvát. Nebo máš fakt jenom potřebu do někoho beztrestně kopat?

 26. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Jak můžeš prosím, tak velmi trvat na svém názoru, zda je někdo masový vrah, či dobrodinec. vždyť to mohou posoudit jenom domorodí občané. I přes zatím opačný názor na dění současna se mi zdá, že se ti dá věřit. Že se právě tady snad dopátrám k nějakému konci svých pochyb.Nevím zda jsme se už někdy potkali. Na nick Graver si nevzpomínám. Já od samého počátku jsem diskutovala nejprve na Novinkách, pak na Svobodné diskusi, a na Aktuálně, naposledy na ZprávyPlus a to vždy pod stejným nickem. Svůj nick neměním, a názor si teprve tvořím.

 27. Avatar kolemjdoucí
  kolemjdoucí says:

  27 Radko, mně připadáš spíš ty jako zapšklá klimakterická bába :o)).

 28. Asi bych mohl zkusit svou oblíbenou metodu a nutit obecenstvo, aby se vyjádřilo jasně:"K dobru mu lze přičíst i to, že na rozdíl od jiných vládců nekořistil pro sebe, zatímco lid by živořil v bídě" – janikojessie o Kaddáfím. Tak co, souhlasíte s tím? Odpovězte {ano|ne}. Myslíte si, že ten, kdo tohle napíše, je moudrý? Odpovězte {ano|ne}. Jen se pěkně odkopejte.Ale k čemu to. Rybářka si svůj názor udělala a já jí ho vyvracet nemíním. Ten svůj si nechám – než takovou moudrost, raději do smrti blbem.

 29. Avatar Radka
  Radka says:

  moudrá holka:-))no tak já si moudro a potažmo i holku představuju ouplně jinak:-))) jessie je spíš zapšklá důchodkyně a za ty léta co ji "znám" jsem u ní o náznaky moudrosti ani nezakopla.

 30. btw: ano, debata je jistě velmi poučná. Je přece úplně jedno, že je v ní masový vrah označován za dobrodince svého národa, hlavně když je vedená slušně, že? A proč je vedená slušně? Protože ti, kteří by chtěli svůj názor na takovou prasárnu vyjádřit tak, jak si autorka zasluhuje, si tam neškrtnou. Ale chuj vem obsah – hlavně když je forma v pohodě, že, rybářko? Tak si říkám, že jsme se už někde potkali. Jen ten tvůj nick byl trochu jiný…

 31. Nemám v úmyslu o tom s tebou polemizovat – naše názory na demonstraci moudrosti se pravděpodobně poněkud liší. Ostatně, blbost či moudrost virtuálních kecálků je to poslední, s čím bych mohl mít problém. Mnohem víc mi vadí frsutrovaní hajzlíci, kteří se s názory jiných vyrovnávají tak, jako janika/jessie – a vlezdoprdelkové na tom nic nezmění.Mrkám tam i onam už dost dlouho na to, abych si to přebral. A uznávání mezer mezi písmeny, se kterými nesouhlasím, není můj styl – takové nátury musíš hledat jinde.

 32. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Janika, je milý Gravere moudrá holka. A debata, na kterous hodil link je díky i těm ostatním diskutujícím poučná. Hlavně slušně vedená. Schválně, mrkni tam ještě jednou. Možná jí něco uznáš, mně jsi neuznal ani mezeru mezi písmeny.

 33. [22]Já. A slina je monentálně to jediné, čím jsem ochoten házet. Slabší povahy by ovšem mohli hodit i šavli.Koukat nemusíš – když se jí zeptáš, co jsem zač, jistě ti to ráda vysvětlí. Má to už připravené – nedělá to poprvé.

 34. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Kdopak nám to tu háže jedovatou slinu na jakousi Janiku. Tak se kouknem co je to zač.

 35. Jo, odkaz jsem zabul: http://janika.bloguje.cz…p#cmt_13

 36. Tak to je těžkej vál :-)Starej patolízal hodí odkaz na nekomentovanou fotku z veřejného zdroje, na které stojí v liduprázné ulici hádží Halef Omar v dobovém kroji, s předpotopní břízou a tomahawkem za pasem. Fotku paroduje jako "pokojnou neozbrojenou demonstraci v Bengází" – to na té demošce musela být fakt tlačenice…Čivava mu na to skočí a začne propagovat ozbrojenou revoluci jako správná soudružka. Dále pak rozvíjí teorii, že trestat může jen ten, kdo je bez viny.Ta bába s roštím byla tuhá jako houžev. Už to jíst nebudu…Ale pro pobavení dobrý – když dojdou síly alíkovi, čivava nasadí backup 🙂

 37. To je v pořádku – zkušenost je nesdělitelná. Já jsem si natřískal držku bezpočtukrát a nakonec jsem za to byl vděčný. Pokud si ale někdo nabije hubu a pak to udělá stejně (a pak ještě sedumkrát a příští týden vosumnáckrát), tak to není jedinec, hledající ponaučení, ale blbec.

 38. Avatar rybářka
  rybářka says:

  It’s not madness. It is unnecessary effort.Historická průkaznost nestačí, většinou. Lidstvo se o tomtéž přesvědčuje pádem na ústa, neustále dokola.

 39. Někomu bohužel ani historická průkaznost nestačí.Insanity: doing the same things and expecting differrent results…

 40. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Fanatický obdiv i fanatická nenávist nikdy nesplní svůj účel. Historicky dostatečně prokázáno.

 41. Muammar Kaddáfí je bezesporu zajímavým, přemýšlivým a nesmírně charismatickým člověkem, který měl vizi o lepším životě svého lidu, ba dokonce snil o spojení celé Afriky. K dobru mu lze přičíst i to, že na rozdíl od jiných vládců nekořistil pro sebe, zatímco lid by živořil v bídě. ……… Nevím, jak to celé skončí. Jen si přeji, aby to proběhlo bez zahraniční intervence…říká jessie/janika. A co udělá pro dobro a lepší život svého lidu ten charismatický vůdce?http://zpravy.idnes.cz…anicni_btwOna si jessie vždycky uměla vybrat subjekty k obdivu…

 42. Když on to je takový prostý člověk z lidu, takže mu v podstatě jde o dobro prostého lidu, jen v jaksi limitovaném rozsahu.Jinak koukám, že už křivule asi diskutuje sama se sebou a používá k tomu nick, který kdysi přisuzovala mně :-). Ale pokrok už udělala, to jo. Už uznává, že Kaddáfí je vrah, i když to poněkud omlouvá tím, že k tomu používá český arzenál. Začíná se zase pěkně zaplétat – vidím to na výmaz článku…

 43. Prej se chudák Muammar nijak neobohatil, šlo mu jenom o "dobro" prostého lidu… Chachá: http://byznys.lidovky.cz…nici_kim 😀

 44. [7]Ono je to fuk – mlčet nebo mluvit. Tím, že někdo drží hubu, z něj menší svině nebude. Aspoň má každý šanci vyhodnotit, co je tenhle morální odpad zač a svobodně se rozhodnout, co s tím.Ostatně to není poprvé – doteď vzpomínám na ty příšerné apologie komunistické éry, které už byly tak za čárou, že je po sobě raději smazala.Téhle pakáži nejde o diskusi, ale o konflikt. Vždycky když nějakou dobu nedostane přes držku, začne nahazovat udice.S něčím takovým se dá diskutovat jen v rámci privátního sociologického výzkumu – stejně jako u jednobuněčných.

 45. Vždyť já ten důvod nijak nerozporuju :-)Pokud jde o demokracii, tak do parlamentu i do hospod jistě patří celé barevné spektrum, ale zcela jistě tam nepatří zločinci a vrahové ani jejich post mortem vyznavači. Tedy ani ideály bývalé či současné komunistické partaje, ani fašouni, ani rasisti. A už vůbec ne prasata ad článek, vydávající své chvalozpěvy na lumpy světového kalibru za demokracii a současně v rámci své vlastní demokracie cenzurující cizí nepohodlné názory. Hovado zůstane hovadem, ať už se přebarví jakkoliv.

 46. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Stojím za názorem, že je to komedie na odlákání pozornosti. A všimni si, já neřeším jestli zrušit, či ne, já jen tvrdím, že je to nahozený problém na nějaké rychlé řešení něčeho, co by veřejnosti nešlo pod nos. Kromě toho si myslím, že do parlamentu patří v demokracii jak pravice tak střed i levice.A čistě mezi námi. Na zrušení vidím spíš tu pravici, neschopnou a nekompetentní. Včetně ČSSD. Za ty nasekané dluhy, rozmach korupce a zlodějny, za šílenou neschopnost učinit nápravu.

 47. Tak prej není co rozpouštět: http://neviditelnypes.lidovky.cz

 48. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Zákaz komunistů je komedie na oko, k odvedení pozornosti a uskutečnění nějaké další kulišárny od našich mocipánů. Vždyť většina jich je bývalých komunistů. Nebo svazáckých funkcionářů s velmi komunistickými rodiči.Bohužel s nikterak vynikajícími schopnostmi. Komunistickou minulost má i skoro celá podnikatelská špička v naší zemi.Bohužel opět, jsou to kmotři, tuneláři a korupčníci. Koho tedy rozpouštět? Těch pár v parlamentu? Ti mladí, kteří vznikli až po sametovce a říkali si Mladí komunisté, tak ti přece už byli zrušeni. Tak jako DS. Nebo, těch pár dědků, co mají své pidistrany po městech? Ne, je to jenom komedie k odvedení pozornosti občanů.

 49. Avatar @Teo
  @Teo says:

  Njn, kdyby byla zticha, mohla si zachovat poslední zbytek virtuální důstojnosti.

 50. http://zpravy.idnes.cz…domaci_kopNutné, leč zbytečné. Zakopaný čoklík? Co myslíte – formální a líbivá tvrdohlavost ODS nebo prostý a smutný fakt, že komunisti jsou dnes subjektem, se kterým je vůbec možné legálně spolupracovat?A pokrytecké mrchy mají ještě tu odvahu žvanit o morálce a svobodě tisku: http://janika.bloguje.cz…hp#cmt_6

 51. V okamžiku, kdu tu máme regulérní komunistickou stranu, pak dochází i k takovýmhle pikanteriím: http://www.lidovky.cz…n_domov_spaNa jedné straně imperativ "s komunisty ne", na druhé straně vědomí, že komunální politika je jiný level a to, co na tomto levelu komanči můžou nebo nemůžou, je od "velké" politiky oddělitelné. Nebo že by ne? Asi to tak ouplně černobílé nebude, že?

 52. Věřil jsem, že zrušení existující komunistické strany (stran?) aspoň sebere reálným komančům oficiální platformu, na které vegetují a kterou využívají k regulérní infiltrace politiky. Když se pak rozpliznou po jiných stranách, buďto je ohnou do ruda nebo nebudou mít (jsa rozplizlí) tu váhu, kterou mají teď. Ale co dál? Může jim někdo zakázat, aby okamžitě nezaložili novou stranu, klidně natruc zase s kouzelným slůvkem v názvu?Už to nejde a už by to ani nemělo smysl.

 53. Inu, pokračování třídního boje jinými prostředky. Nechme komunisty v komunistické straně. Zrušit název přece neznamená zrušit myšlenky. Neff má pravdu v tom, že ještě nikdy nebyli tak zoufale zbyteční. Musejí alespoň provokovat, aby je vůbec bylo vidět… A má smysl snažit se ZOOrientovat v myšlenkových pochodech bolševických ZOOmbií, pro něž jsou Mašínové vrazi a Kaddáfí mučedník? Já myslím, že ne. :-i

 54. Mě na tom štve ta naprostá bezmoc. Prasata tohoto typu můžou kdykoliv kdekoliv beztrestně hulákat naprosto neuvěřitelné humusárny a ještě se nám vysmívat a ironizovat o svobodě slova. Je jim úplně u rusuturu, že v době, kterou tak opěvují, by za své projevy viseli.Když řeknu na kameru, že mě okradl cikán, pověsí mě – za ptáka do průvanu.Mě už vytáčí máloco z toho, co se děje kolem mě. Ale tohle nezkousnu nikdy…Jo, Neffa jsem četl – jak stárnu, tak s ním souhlasím stále víc 🙁

 55. Máme, co jsme nechtěli a neexistuje způsob, jak se toho rakovinového nádoru s množícími se metastázami zbavit. Ale radikalizace rudých pinčlíků, vylézajících ze zamaskovaných děr, je užitečná alespoň v tom, že se ví, kdo je kdo. Ondřej Neff v dnešním úvodníku a v rubrice Politický cirkus: http://neviditelnypes.lidovky.cz