Never underestimate the Power of the Schwartz!

📎and tagged

Lightsabres up!

Hardcore fanové Hvězdných válek nechť odpustí bratru ve zbrani, že jsem si dovolil použít hlášku z parodie Spaceballs, ale myslím, že tentokrát je to na místě. Při nadcházejícím sčítání lidu bude nikoliv zanedbatelná skupina občanů uvádět v kolonce Náboženství příslušnost k hnutí Jedi. Nu což, Jediové byli rytíři ušlechtilého řádu, původně povolaní k ostraze galaktické věrchušky a vůbec předurčeni pro boj s všelikým neřádstvem. Ne, že by to ovšem zabránilo kdejaké děssivé vobludě se k nim hlásit – viz renegát Anakin Skywalker aka Dart Vader (jo, ten v té gázmasce, co funěl jak deviant do telefonu). Moderní doba nám umožňuje hlásit se naprosto k čemukoliv a každá parta pošuků typu Nadsamcovy Poetrie (přisám Joda, že tady nechci srovnávat – uvádím to jen jako (s)extrém) může založit náboženské hnutí, nalovit kolouchy a nechat se vydržovat. Judaismus nebo Jediismus – vsjo rovno, když už tu máme, čo sa dá robiť, hentú náboženskú svobodu. Jediisté dostanou i svůj vlastní registrační kód, páč už jich je, jak praví sčítací mluvčí, docela mnógo.

V této souvislosti musím vyjádřit své rozhořčení nad smutným faktem, že má Církev uctívačů popelnic se zřejmě obdobné popularity nedočká. Tak holt budu muset uvažovat o konverzi k Jediismu.

A jaké náboženství uvedete vy (jen tak pro inspiraci)?


One Response to Never underestimate the Power of the Schwartz!

  1. Špatná zpráva: na Novém Zélandu se Jediismus umístil až na druhém místě za křesťanstvím: http://www.lidovky.cz…ln_domov_mkTo bych rád věděl, čím si to tak mohli podělat…