That's me!

📎and tagged

a v plné parádě…

Konečně tedy jedna z graverových nesčetných obětí našla odvahu vyplnit svůj pustý a zbytečný život ušlechtilým činem. V prachu mých šlépějí kráčí na třesoucích se nohou to, co mělo by se plazit a tichým, pisklavým hláskem varuje smrtelné červy před velikostí a mocí Toho, jež otvírá bránu.

Ten text je opravdu skvělý. Jsa sice vykradačem hrobů, nikoliv však blogů (na rozdíl od jiných), žádám tímto autora o souhlas s převzetím celého jeho textu beze změn a úprav na svůj blog (pokud to tedy napsal sám a nešlohl jinde, jak je v místě zvykem).

Takže tak:

Graver je klasický nemrtvý – vykradač hrobů. Když se narovná, může na výšku dosahovat až dva a půl metru, většinou však chodí shrbený a své velké pařáty téměř tahá po zemi. Jeho tělo má humanoidní tvar, od rozumných ras ho odlišují velké ruce s obrovskými drápy, uzpůsobené k rozhrabávání hrobů. Také velká hlava je poněkud jiná. Na jejím vrcholu vyrůstají tři kostěné hřebeny, které poblíž krku srůstají do jednoho a na ně pak plynule navazuje páteř s ostrými výstupky trčícími z každého obratle. Celé graverovo tělo je vlastně jen kostra potažená šedozelenou kůží, místo očí má temné důlky, v jejichž hlu-binách skomírají fialová světýlka. Na rozdíl od jiných nemrtvých nepotřebuje graveir zabíjet, bohatě mu stačí energie získaná pojídáním mrtvých těl. Z jejich vnitřností získává látky potřebné pro svou existenci. Pokud ale narazí na živého tvora, obvykle na něj zaútočí. Čím čer-stvější mrtvola to bude, tím více živin z ní pak může získat a jelikož je poměrně silný, není pro něj problémem vyro-bit si takovou mrtvolu z leckterého živého tvora.
Vyskytuje se hlavně poblíž hřbitovů, které však musí být poměrně čerstvé. Na starých nekropolích už nenajde nic, co by jej mohlo zajímat. Také se může objevit na bojišti po nějaké bitvě a začít se živit těly padlých bojovníků. Hustě osídleným místům se ale pečlivě vyhýbá. Denní světlo je mu velmi nepříjemné a proto je přes den ukryt v nějaké jeskyni nebo jiném temném úkry-tu a za potravou se vydává až v noci.
Při boji graver používá své dlouhé drápy, ostré zuby a hlavně obrovskou sílu, s níž je schopen proniknout i kroužkovým či plátovým brněním. Není nijak zvlášť rych-lý, ale jeho tenká kůže je nečekaně odolná a tvrdé kosti dobře odolávají méně drtivým ránám, které na ně do-padnou. Sebemenší škrábnutí jeho drápy, zuby nebo i trčící kostí či výrůstkem páteře způsobují mrtvolnou otravu a také částečnou paralýzu zasažené oblasti. Proti lepším zbraním však není graver příliš odolný a nebývá velkým problémem ho po chvíli udolat. Je dobré mít na paměti, že i po useknutí několika končetin může být nebezpečný a se životem v přírodní úrovni se loučí jen těžko. A i jeho mrtvé tělo pořád způsobuje mrtvolnou otravu, proto je dobré jej po boji spálit nebo zahrabat hluboko do země.

Poznámka: Pokud je člověk otráven graverem, zasažená část jakoby znecitliví a stane se hůře ovladatel-nou. Paralýza se postupně rozšíří do celého těla a pokud zasaženému není poskytnuta odborná pomoc, umírá během deseti až dvanácti hodin v důsledku selhání čin-nosti vnitřních orgánů. Otravu umí vyléčit každý aspoň trochu zručný bylinkář, léčitel či alchymista, lidé však často zemřou zbytečně pouze proto, že na gravera narazili v opuštěné krajině. I vítězný boj proti tomuto nemrtvému pak může skončit pro válečníka tragicky.

Wefka říká, že je to z bestiáře Asterionu – měl bych si doplnit vzdělání. No, RPG jsem nikdy nehrál – něco mi k tomu chybí. Ale propracované světy mám rád – dobře se v nich žije. Jen nesmí člověk zapomenout, že jsou i jiné…


15 Responses to That's me!

 1. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  "každej se odtud může v klidu sebrat a jít pryč" – vo tom to je, bulíku – já nikoho nedržím – mříže mých cel jsou jen virtuální.Může každej, hošíku, ale zatim jsi to nedokázal ani ty :-)).Rozdíl je v tom, že zatímco já si svou bezvýznamnost uvědomuju tady i v reálu a je mi vcelku u výfuku (pro mě mají význam jiný věci, než vlastní význam), ty si furt na něco hraješ a přitom ani nevrháš stín.btw: jedna z věcí, na který si rád hraješ, je Velkej Zlech Chladnokrevnej Chlap, ale staší 3 slova a jsi na hromadě.S depresistou a jeho zpovědkou to byla opravdu pěkná sodovka – takhle brečet jsem ještě nikoho neviděl. SPrávní chlapi musí držet při sobě, ježíšmarjá, jak buzna na hajzlu.

 2. Avatar alien
  alien says:

  Ty roztomilej kvazisubíku tady nerozhoduješ vůbec o ničem a o nikom.Protože tady u tebe nejsou žádní stálí uživatelé = každej se odtud může v klidu sebrat a jít pryč, aniž by příští vteřinu tušil, že tady kdy byl.Ano, má to své klady i zápory být bezvýznamným, tak si to užívej a nepišti, komáry by to mohlo nasrat a teď budou přemnožený, ty se nezakecaj jako já a konečně by sis pořádně zapíchal.alien

 3. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Alíku, o tom, kdo a do čeho tady kecá, rozhoduje Pán, Prezident a Superhyperhustoadmin Projektu Virtuální choromyslinec – tedy stručně řečeno Já a Já. Takže buď rád, že máš vycházky a buď hodnej na ostatní pacoše, nebo zase dostaneš kazajku.A hlavně tady proAštara neplýtvej svými teoriemi o výchově a fyzické přípravě dětí – vždyť už z tebe má gaudium i můj mobil.ad klece: tohle je dobrý: http://www.lidovky.cz…n_domov_pksKdybych dokázal svůj blog zmobilnit, tak s ním budu obrážet webové dálavy a chytat do takových klecí pošuky tvého typu (i když na tebe by byla vzhledem k tvé figuře asi potřeba větší, že?).A mimochodem: nefetuju za stravenky, ale za hotový. Chápu, že je to pro tebe obtížně pochopitelné. Peníze jsou prostě takové papírky, které bys měl i ty, kdyby ses za mé daně neflákal na podpoře a už si konečně našel pořádnou práci, aby ti zase neodpojili šalinu.

 4. Avatar Cheorchia
  Cheorchia says:

  Skodit za manzelovi prachy?Ty ses ftipalek.Aliene ono srovnani bylo se mnou,nikoliv s milionem Cechu,kteri mit deti nechteji.To je kazdyho volba.Ja je taky nechtela,dokud jsem si nekoupila vlastni bydleni a mela dost prostredku na to,abych nemusela zebrat na socialce a snizeni rodicaku me nepolozilo :).O tom jake jsou cikanske matky by se dalo napsat spousta.Po ctyrech letech v Severnich Cechach z toho pul roku zivota v ghettu toho vim dost.O vychove deti toho vis asi jako o tom,ze alena nemuze byt vivien.Takze howno :).Počet dětí dělá matku/otce, jauvajs. // ne to nedela,to dela jejich schopnost radne zabezpecit sve potomky jak ve vzdelani,tak je pripravit na zivot,aby nemuseli ve triceti bydlet s rodici.Dobre vis,jak jsem to myslela,tak nepindej.Nemuzes se bavit o necem,co neznas a nepoznas.Asi jako ja bych mluvila o tom,ze jednou budu mit svuj web.

 5. Avatar alien
  alien says:

  Počkat, takže cheorchia jinými slovy říká, že většina cikánských matek je nekonečněkrát lepší matka než ona gadžovská socka. :,O afrických matkách vůbec nemluvě, to jsou přímo vzory výchovy dětí.To by se mohlo ods gráverovi líbit, kdyby dokázal tak složitou premisu pochopit. Protože chrochria uprcála jen dvě, kdejaká cikánka je vyprdne během obědní pauzy na cigáro, takže by měla radši sklapnout a jít znova pořádně prcat s nějakým mongolským rolníkem nebo jeho afghánskou neandrtálskou ovcí na tripu (podobnost s gráverem je čistě náhodná), aby dohnala stavy a až jich bude mít nejméně deset, můžeme se začít bavit o výchově.Ano, chrochria opět ukázala, že je méně než prázdná sklenička vody.Počet dětí dělá matku/otce, jauvajs.A tohle žije mezi námi lidmi, má to volební právo a v rukou děti.Až mi kdokoliv odargumentuje, proč se tohle nemá upalovat, střílet nebo aspoň odsouvat na Sibiř, můžeme se znovu začít bavit o výchově. alien

 6. Avatar alien
  alien says:

  grávere, pokud ty každej den za stravenky fetuješ a seš mimo, neznamená to, že i ostatní jen proto, že umí napsat víc než tři řádky psaného slova, které ty nejsi schopen vnímat ani chápat.(negativní) Drogy jsou špatné, áno.alien

 7. Avatar alien
  alien says:

  Takže do toho taky nemáš co kecat, cheorchie, tak mlč.Moje měřítka jsou jiná, takže do toho kecat můžu, jak chci.U tebe pak slovo vychováš laskavě nahrazuj uprcáš, i když ani to není jisté, pochybuju, žes u toho byla jako tehdejší ficka střízlivá, vzhůru a pohybovala se.O tvé "výchově" se nebudeme bavit, skončila bys za katrem. Jinak to vysvětluj milionům Čechů, že nemají právo mluvit o výchově dětí, ne mně.Třeba těm, kteří z různých důvodu děti mít nemůžou.Třeba konečně dostaneš pořádně přes tu svou nevymáchanou držku tam, kde já bych se tě nedotknul ani graverem.Děti mít nechci, jsem zodpovědný.Přesto výchově rozumím, jak ty nikdy nebudeš.Protože není nutné mít stranu, abys rozumněl politice (neřeš a přepni, ty duševní stoupo se špatnou kundou, na kterou se odkazuješ).Až vychováš cokoliv jakkoliv, aby tě to do konce života nenenávidělo, můžeme se bavit.Zatím jsi v životě nedokázala nic v ničem, jen dělat bordel na netu a škodit jiným lidem za manželovy prachy, když je v práci a máš se starat o děti a domácnost.Měli by tě zavřít do vězení nebo do klece.alien

 8. Avatar Cheorchia
  Cheorchia says:

  aliene,az vychovas nejmene dve deti a budou z nich slusni lide,muzeme si popovidat o vychove.Vychovat psa umi kazdy hovadko.Oni ti dobri otcove,vetsinou drou cely dny v praci,aby zajistili potomky,starali se o rodinu,ale chapu,ze tobe tahle souvislost unika :p.

 9. Avatar alien
  alien says:

  A to jsi ještě neviděl obrázek, co mi k tomu wefka poslal.Ps: Gymnastiku min. sportovní, stejně jako některé tance bych pro malé děti jako nějakou pacifikovací zábavu rozhodně nedoporučoval, celé tělo trpí, to je hard work pro tělo i pro duši.Bojové sporty jsou v tomto ohledu vyloženě o tom, kdo a jak dítě povede, celkem riziko.Jinak při "výchově" chrochrije je jasné, že dítě musí být buď zakomplexovaná chudinka sedící a klepající se v rohu, nebo rozjívený parchant jako ona. Já samozřejmě doporučuji basket, třeba by se z toho i při vlivu takové "matky" ještě nějak vytřískal i člověk, basket dokáže zázraky, i když pohříchu ten venkovní a ten se tady dětem a mladým nikde neučí a nepředává, když pominu sebe a pár dalších.Kdyby to mělo dobrého tátu, řeknu vzít a jít prostě ven na hřiště s míčem do parku, příště do lesa na houby, pak třeba do divadla, to dá dítěti s dobrým tátou zdaleka nejvíc ze všeho.Ale rozhodně nechci radit takovým skvělým matkám a otcům jako chrochria a graver, kteří už vychovali stovky a stovky kdovíčeho, a mě jen poslouchá na slovo i gesto pes a naslouchá mi pozorně každé malé dítě, které jsem naučil basket, takže o dětech a výchově vím venkocem hovno oproti těm, co si je uprcali někde na hajzlu nebo ve křoví na Velikonoce jako vejce.alien

 10. Avatar Dalila
  Dalila says:

  Jen se přihřej …

 11. Holka chodi 2x v tydnu na hodinu cvicit.Slecna rikala,ze takovou fyzickou vydrz u malyho ditete jeste nevidela.Najednu stranu z ni nechci mit stroj,nebo vubec nemam ambice ,aby se vracela domu ovencena medailema.Spis bych chtela,aby ji to bavilo :)).Tanec je u nas ve meste taky,ale vede to silena krava,co na holky sproste rve-sberatelka medaili.Dikes,tak my jeste pockame :).Tech 10 let je asi akorat.

 12. Avatar pašerák
  pašerák says:

  Jojo, najít specializovaný oddíl pro prcka, pokud jde o bojový umění. Nějaký, kde nejedou na výkon, kde kašlou na soutěže a kde je to celý zaměřený na špecifiká malých dětí. Dá se to, ale asi ne všude.Možná lepší bude opravdu nějaká obecnější fyzická aktivita… co gymnastika? Nebo tanec? I to vyžaduje kázeň. A vyřádí se přitom taky.

 13. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  My bereme od deseti, pokud někdo jede na byznys, bere i dřív. Jsou s tím ale problémy – děti nejsou připravené fyzicky ani psychicky a vyžadují velmi speciální přístup, kterého se jim většinou nedostává. Ze začátku bych doporučil jakoukoliv pohybovou přípravu (pokud nemají dobrý tělocvik), aby se prcci naučili aspoň trochu zacházet se svým tělem. Těchhle zombíků s modrým páskem v jedenácti, co nemají potuchy, o čem to je a co dělají, jsem bohužel viděl dost.

 14. Avatar pašerák
  pašerák says:

  Cheo, v našem městě je jeden oddíl, kde berou myslím od čtyř. Je specializovaný na předškoláčky a mladší školní věk. Možná je u vás něco podobného.

 15. Otravu umí vyléčit každý aspoň trochu zručný bylinkář, léčitel či alchymista,…..Vidim to na Fernet Citrus :o)!OT:od kolika let muzou deti delat karate?Dcerka zacina byt ponekud divocejsi povahy a u nas ve meste je oddil,ze by ji tam ukaznili.V prosinci ji bude sest.