Blbové nejen z Horní Dolní…

📎and tagged

…aneb o propojení konečníku s hrdlem

Kauzu asi představovat netřeba – yntelykenčně poněkud ODSunutá vodrážka vyvrhla do médií, že bude ODStátu požadovat ODŠkodné za zmrvené volby. Navíc zkomunikováno slovy "Chceme od státu nahradit milionové škody…", čímž se dopustil dvojitého gramatického lapsu – zaprvé nesedí plurál, protože ODSvé strany, která se k ničemu takovému nechystala, neměl k podobnému prohlášení mandát, a za druhé nesedí čas – "chceme" je imho čas přítomný a v tu chvíli (ani nikdy jindy) nikdo nic takového nechcal. No, a Chlap z guĺama na to reagoval výrokem o blbovi z Horní Dolní (že tak Vodrážku přímo nenazval, víme, a jak to vlastně myslel, ví je on a jeho guĺe).

Jenže… Problém není v tom, že někdo na vysokém stranickém postu si nevidí do huby, žvaní rychleji, než myslí (což u politiků je spíš úzus) a není schopen hodnotit důsledky svých verbálních polucí. I politici jsou (údajně) jen lidi a nikdo snad nevěří, že této zemi vládne nějaká mentální elita či mozkový trust. Problém není ani v tom, že blbulvár to prezentoval jako "ODS chce, aby to zaplatili lidi" (což je samozřejmě naprosté kravinium, protože lidi by na toto konto nezaplatili ani o burák víc, než za ODSrané volby doposud zaplatili). Problém je v tom, že Topolánkovi nefunguje firemní komunikace. Každý lojza může tláskat kdekoliv cokoliv, disciplína veškerá žádná, komunikační strategie (if any) jde do kopru v okamžiku, kdy ji může každé pako rozhodit jednou větou.

Takže kdo je vlastně tím blbem z Horní Dolní? Ten, kdo není schopen ukočírovat vlastní manšaft nebo ten, kdo si nevidí do toho rusuturu, který nazývá hrdlem? Možná oba a ještě někdo navíc. Hrnec na prdel tomu totiž nasadili občané té Horní Dolní (btw scuknutí ve spolku nazvaném "Občanské sdružení Stodůlky – Háje" – bože, kde na to ti řeponi přišli), když prohlásili, že tímto výrokem klesne jejich prestiž (OMFG) a cena nemovitostí v Horní Dolní (poslední odstavec zde).

No, jednu výhodu tyhle stranické excesy přece jen mají – po volbách už mě Taras nebude moct nazývat modrou lůzou…


27 Responses to Blbové nejen z Horní Dolní…

 1. … pak prej že není blbost nakažlivá: http://www.lidovky.cz…n_domov_mev

 2. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Tak koukám, že sdružení blbů z Horní Dolní začíná být populární: http://neviditelnypes.lidovky.cz

 3. Jo jo, do Střílek jsem jezdíval před lety. Jirka Hausner tam má oddíl, ale ty lidi potkávám jen občas.Ono už to tak bývá, že lidi face to face vypadají jinak, než v médiích – je to jako slyšet svůj hlas z magnetofonu. Ale my obyčejní smrtelníci holt známe serebrity jen z toho magnetofonu…

 4. Avatar Radka
  Radka says:

  oj…teď jsem slzu zamáčkla nad vzpomínkou nad střílkama…ta byly časy:-)))BTW:byls tam někdy?ale i když jsi psal, že to k článku není, ono to je. je to o tom – já můžu vše, ale ostatním je zapovězeno.topola znám osobně, a vždycky mě překvapí, že když je někde mezi lidma naživo, bez kamer, je normální, ale to co pak píšou a ukazujou, že z huby vypustil, tak jen zírám. ale to asi všeci.něco udělají, aje to ok, to samý udělá druhej, a je to fuj. no prostě fujtajbl. celá poblitika.

 5. [22]To je potřeba správně chápat – Jessie samozřejmě dělá totéž, ale Taras asi je i přes ty své zmrdiprojevy asi pořád správný chlap, takže má permanentní období hájení :-)).Nechme internetu, co jeho jest. Asi si lidi budou muset zvyknout, že žijou v několika realitách. Ostatně pokud jde o geronty Tarasova typu, já už zkušenost mám a dovedu si dobře představit, že mi něco takového někde v hospodě řekne do očí, že jsem lůza a póvl. Podívejme se na ten mord ve Střílkách – a to není ojedinělý případ. Těmhle týpkům chybí pud sebezáchovy a svět vnímají jinak. Čort znájet, co z nás bude za 30 let…

 6. Avatar Radka
  Radka says:

  Náhodou, aby to tu bylo ouplně chucpe, pak by to chtělo nejen tu debatovat o někom, kdo se debaty nezúčastňuje, ale ještě mu do té debaty zakázat přístup:-) To je pak teprve sviňárna:-))Ale podle mě se často na různých místech píše o těch, kteří tam nejsou přítomní, nechápu, co na tom je fuj.

 7. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  … tohle uvádí administrace iDnes k pravidlům přístupu k diskusím, které nedávno změnila: http://redakcni.blog.idnes.cz…tmlA já s jistou škodolibostí parafrázuji podstatné: pokud nesouhlasíte s mými názory, přijďte mi vynadat do hospody :-))

 8. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  btw: je docela příznačné, že se takticky zmiňuješ pouze o jedné straně problému, která nikomu nevadí – že se tarasovi něco nelíbilo. Co nesedí mně je 1) jak to vyřešil a 2) že to, co chce pro sebe, upírá ostatním.A že tu diskutujeme o někom, kdo tu není? Jednak tu je, čte to a může se kdykoliv přidat (jestli už těch výprasků nemá dost) a druhak nemám v úmyslu čekat, až mi někdo povolí se k němu vyjadřovat.Ale s článkem to nějak nesouvisí.

 9. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Ano, tak to mohlo být – nijak nezpochybňuju, že na iDnes mazali jen komentáře, které se jim nehodily. Koneckonců bloggeři na iDnes nemají žádnou svobodu a když do toho jdou, tak ví, co stojí ten luxus vidět svůj xich na titulce. Uvědomme si, kdo je živí. Takže buďto respektuje pravidla, pod která se podepsal nebo jde jinam nebo je zmrd.A nevzpomínám si, že něco vysvětlil *mně* osobně. Toto je *můj* názor na toho chlapa a je mi fuk, jestli má někdo jiný.

 10. [17] Nechci mluvit o někom, kdo tu není. Zvlášť tady, gravere, když ignoruješ to, co ti sám řekl a vysvětlil. Například to s tou diskuzí jinde – mazali tam komentáře, které se jim "ideologicky" nehodily a sprosťárny nechávali. Taras nechtěl mazat NIC. Mně za to mazání taky kolikrát vynadal… To s tím mazáním ti vysvětlil a ty pořád takhle kecáš, tak to fakt nemá cenu… Tak si to tady vespolek užívejte, já už k tomu nebudu nic psát.

 11. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [14] – těžko mluvit s někým, kdo tu není. Ty máš zase takovou charakterní zásadu, že když se tě někdo na něco zeptá, tak mlčíš nebo mlžíš. Tak se ptám ještě jednou – v čem jsem vedle ohledně [9]?[15] – zatím vyhrávají všichni. Poprvé od revoluce nevím, koho a jestli vůbec mám jít volit. Tak mi poraďte – taky nemusím mít vždycky jen vlastní názor :-(([16] – jo, Taras je prostě charakter. Sám se ohání demokracií, jiným ucpává hubu a pak ještě zakáže ostatním komentovat ty své srágory. A ten trik, kdy ještě publikoval na iDnes, ale pro diskusi měl odkaz jinam, aby se nikdo nemusel obsírat s pravidly – taky výživa. Schovávat se za silnou platformu a když po něm chtějí dodržovat pravidla (ostatně na iDnes zcela neuvěřitelná – tam opravdu může blogovat jen egoman) – kdyby na wikipedii byla definice vohnouta, tak tam je Tarasův životopis i s fotkou…

 12. Avatar Radka
  Radka says:

  jo a taras je náhodou bezvadnej:-) vždycky je jasný, jak ty jeho blogy skončí:-)

 13. Avatar Radka
  Radka says:

  mě to poslední dobou připadá, že ti poblitici soutěží, kdo víc nasere voliče:-(jen tak dál…

 14. @Teo má takové charakterní zásady – na cizím blogu nemluvit s nikým, jen o někom :-).

 15. [9] Samonasírací a samomazací Taras pravděpodobně nepotřebuje vůbec žádný okolí jako spouštěcí mechanizmus svých šibalských, sebedestruktivních aktivit. :-i

 16. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  … ne že bych čekal, že to dokážeš upřesnit

 17. [10]To já bývám často, ale fčem konkrétně teď?

 18. Tak to jsi úplně vedle, gravere… Celkem kompletně :-).

 19. [8]No, taky to jde… Ale tohle asi pan domácí zvládl sám, i když tipuju, že na iDnes mu s tím pomohli. Když si vzpomenu na tu jeho scénu poté, co mu tam admini cosi smázli (diskriminace, zákony, ústava…) a pak svaté rozhořčení, když se někdo otřel o madam de Paroubek (existenční likvidace, urážka majestátu…). Holt demokracie po soudružsku – my můžeme všechno a vy můžete držet hubu.No jo, sorry, já zapomněl, že je to správnej chlap. Nebo už to taky neplatí?

 20. [5] Copak zabít, to se dá zvládnout, ale zlikviduj někomu blog…

 21. [3]Myslel jsem tu kauzu, ne tu typologii, i když… :-)Ale von to prof. Heveroch se svou klasifikací taky myslel dobře :-))

 22. Avatar @Teo
  @Teo says:

  [3] Nemáš číst kdejakou blbost… :p

 23. >"Každý lojza může tláskat kdekoliv cokoliv" – tomu se říká demokracie, ne?Ne, tomu se říká blbost. Ostatně to, co ty nazýváš demokracií, neuznává ani tvůj velký vzor Taras (pamatuješ, ne?), tak bacha :-))>Každý má svobodu být blbýTo jistě, ještě aby mě někdo omezoval :-)Jenom by každý neměl mít svobodu tu svou blbost cpát tam, kde s ní natropí škodu.>změní se něco něčím vyřčeným?Jasně, zkus si to.btw: tak jsem četl, že jse se s Tarasem nějak názorově neporovnali (což je nakonec tvůj úděl). A jeho blogy jsou v rusutur – tys ho zabila?

 24. "Každý lojza může tláskat kdekoliv cokoliv" – tomu se říká demokracie, ne? Každý má svobodu být blbý :-).Vážně – změní se něco něčím vyřčeným?

 25. [1] – tím se já neřídím. Já vyznávám zásadu, že blb, který si svou blbost uvědomuje, je jen poloviční blb. Proto mě nikdo nemůže nazvat totálním blbem, ale pouze částečnýcm (sám to odhaduji tak na 36,7%). Kdo to nechápe, je blbec.[2] – podle té typologie tedy šlo v případě ODS o Blby Institucionalizované, v případě občanů těch hájů o Blby Intenzivní Indiferentní leč Prosté.Celý je to nějaká blbost…

 26. Avatar @Teo
  @Teo says:

  Doporučná četba: http://chucpe.bloguje.cz…lbcu.php

 27. Správná odpověď zní: "Všichni jsou blbci kromě mě!" Platí univerzálně pro každého blbce, pro ty nevětší blbce absolutně.