Válka paní advokátky

📎and tagged

Warzone na severu Čech, praví paní Samková. Prý už zuří regulérní válka s cikány na jedné a policisty na druhé straně. Paní advokátka má zřejmě specifické představy o tom, jak vypadá zuřící válka, což je v tandemu se známým faktem, že si madam většinou poněkud nevidí do ústní dutiny, smrtící koktejl. Není mi jasné, co paní advokátku nutí k takovým proklamacím, kterými zesměšňuje sebe a uráží druhé. Patrně se jedná o nějakou její privátní válku – vypsal bych ohledně jejích motivací anketu, ale obávám se, že bych netrefil anketní otázky. Třeba napadne něco vás.

V každém případě by obě strany zřejmě mohly paní Samkovou úspěšně žalovat – ani cikánům, ani policistům by se nemělo líbit, že jsou označováni za zuřivé válečníky. Všichni zúčastnění by naopak jistě dokázali pro své jednání deklarovat ty nejušlechtilejší motivy. Paní Samkové teď už zřejmě nestačí, že svým vystupováním ještě přikládá polena na ohniště všeobecné a nikoliv neoprávněné antipatie vůči Romům – rozhodla se štvát i proti policii. Mimochodem – říká toto ta stejná Samková, která zažalovala matku jedné z obětí mačetového útoku za to, že (ta matka) v zoufalství prohlásila, že advokáta radí svým mandantům nepravdivě vypovídat?

Ohrožení Romů ze strany majoritní společnosti už trvá velmi dlouho“ – velmi specifický závěr, vyvolávající polemiku o tom, kdo, jak a proč vlastně koho ohrožuje. A když už jsme u těch otázek, tak kdo je v této „zuřící válce“ vlastně faktickou majoritou.

Nějak mi to celé připomíná to známé rčení „mířil na lišku, trefil Maryšku„. Když vidím ten zjevný rozpor mezi slovy a jejich reálným efektem, musím se znovu ptát qui bono


5 Responses to Válka paní advokátky

 1. To by byla ovšem milá lekce – možná by pochopila, komu cikáni věnují svou přízeň.
  Jo, tak to bohužel funguje. Za „určitých okolností“ se exempláry nosí, za jiných nenosí. Jisté statistické skupiny pak mají vcelku oprávněný pocit, že jim projde vždycky všechno. Výlev paní advokátky Jakmile se ve spise objeví romské jméno, tak se nikdo s nikým nebaví, nepáře, ten člověk jde natvrdo sedět za věci, za které se normálně chodí na podmínku je za daných okolností poněkud úsměvný.
  Někteří lidé jsou opravdu mistry vlastních gólů.

 2. Avatar radka
  radka says:

  jo, advokátní praxe…naštěstí smradi dostali i když jim bylo 15 let pár let natvrdo. těch přepadenejch bylo hodně, jednu paní dokonce na zvonařce ten smrad bodl kvůli řetízku nožem. ale v případě obhajoby zlodějů-násilníků kalibru této cigánské bandičky bych asi brzdila i z toho důvodu, aby jednou nepřepadli mě nebo moje děti. nebyla bych dobrej advokát:-( mě na ní tehdá zaujalo hlavně to, jak byla umolousaná, mastná, špinavá…jak bezdomál. doufám, že se jí jednou nepodaří „obhájit“ ty chudáky diskriminovaný a ti si ji pak podají.

 3. No, tohle je typická ukázka advokátní praxe – nemyslím, že to jiní dělají jinak. Kdyby hájila prostistranu, asi bych jí to přátelské objetí předvedl názorně, až by jí praštěly kosti, kdyby hájila mě, držel bych hubu a krok. Hnusné, ale tak to chodí. V tomto smyslu jsem se jí spíš zastával, i když mně osobně se takové nátury hnusí. Jako kati – každý je potřebuje a každý se jich štítí :-).
  Paní Samková je vzhledem ke svým veřejným projevům prostě jen viditelnější a tedy odpornější. Na FB nám kdysi vysvětlovala, že ona se zviditelnit nepotřebuje, páč si ji může každý vygooglit :-)).
  Excesívní je ta její brutální snaha vymangelit si u ostatních pochopení a uznání – se svou náturou by neměla mít problém dělat byznys a všechny poslat někam.

 4. Avatar radka
  radka says:

  já si vždycky vzpomenu na to, jak obhajovala smrady, co přepadli syna a jeho kamaráda. po jejích slovech: a jsi si jistý, že tě neobejmul přátelsky a chtěl ti opravdu strhnout řetízek a vzít mobil? vždyť jsi mu je odevzdal dobrovolně…(jeho kamarád v té chvíli ležel zkopán do bezvědomí na zemi, protože on ty věci dobrovolně nevydal) synovi bylo 13, smradům 15 abyli tři. samková tehdy byla vypasená upocená prasnice s mastnými vlasy. měla by jít chvíli bydlet do chánova, kráva.