Takové pěkné státnické gesto

📎and tagged

Miloše Zemana při těch povodních nějak nebylo vidět. Už jsem měl strach, že zase chytil nějakou nebezpečnou chorobu. Ale protože státníka v krizových situacích má být vidět, zřejmě se nad panem prezidentem někdo slitoval a řekl mu „Milošu, stávé a dělé neco, nebo to zasejc řóchne„. No, a řóchlo. Pan prezident se probudil a vytlačil státnický projev. On tedy vrtulníkem nad tou spouští lítat nebude jako někdo tenkrát (ten si zřejmě šetří na cestu na schůze ČSSD), ale zato věnuje 60 příslušníků Hradní stráže na pomoc při záplavách. Nu což, doufejme, že to hradní strážníci i přes svůj poněkud odlišný assignment zvládnou – každé chapadlo dobré. Závěrem pan prezident ještě popřál všem, aby se neutopili (to opravdu nemá v takových chvílích při sobě někoho, kdo ho po té papuli propleskne nebo aspoň začne hlasitě smrkat, aby ty buranské kecy roztomilé špílce nebyly tak slyšet?), přičemž prohlásil, že v případě novinářů mu toto přání přijde poněkud ambivalentní. Jak vidno, prezident horních deseti milionů neváhá zneužít takové situace, jako jsou povodně a jejich následky, aby nezačvachtal svými osobními problémy a animozitami. Ale proč ne – vždycky se najde někdo, kdo i tohle dokáže nazvat bonmotem


5 Responses to Takové pěkné státnické gesto

 1. http://zpravy.idnes.cz/nasazeni-hradni-straze-v-radotine-dr0-/domaci.aspx?c=A130606_115932_praha-zpravy_jw
  Pěkná pakárna. Zeman je vrchním velitelem Ozbrojených sil ČR, ke kterým patří jak armáda, tak hradní stráž. Tak měl nebo neměl právo je tam odkomandovat? Pokud neměl, věděl o tom a hrál divadlo nebo je úplně blbej a nemá kontrolu ani nad armádou? A pokud je nutný ještě nějaký dodatečný souhlas, bylo opravdu nutné vojáky odvolat, pak to schválit a zase je tam poslat? On tam asi nechlastá jen Zeman, ale úplně všichni.
  Hlavně neztratit sebeúctu, že?

 2. http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Zboril-Politici-se-pri-povodnich-predvadeji-Zeman-si-zachoval-rozum-274483
  Svatá pravda, pane Zbořile. Víc jsme od Zemana čekat nemohli a opravdu vystoupil na odpovídající úrovni. Ovšem odpovídající jemu, ne situaci.

  http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Novinar-Sidlo-narezal-Zemanovi-za-vtipy-o-Necasove-vrtulniku-274467
  Nepochybně, pane prezidente. Nejdůležitější je neztratit sebeúctu. Ztratit úctu ostatních nevadí – nakonec jsou to všichni jen pitomci, že?

 3. Tak to vypadá, že boys z Hradní stráže zatím takticky vyčkávají, jestli jich náhodou nebude někde potřeba. Zatímco jiní makají…
  No, jejich vina to není. Ale slibem nezarmoutíš, že, pane prezidente?

  Tak takto se prezident ČR vyrovnal s povodněmi: vypůjčil si je ke kopanci do novinářských hýjen a jako správný politik slíbil, leč (zatím) nedodržel. Bravo, Mesiáši.

 4. Zatím se bohužel předvádí podle očekávání :-). Fyzicky i psychicky nezpůsobilý výkonu funkce živočicháře je už teď, ale zřejmě mu to projde.

 5. Avatar radka
  radka says:

  tak zatím se předvádí ještě hůř, než jsem čekala. doufejme, že se brzy uchlastá…