(Ne)bude tvář lidu jasná…

📎and tagged

…aneb Raději se do té pece nedívejte…

Tenhle titulek už jsem tuším kdysi zneužil, ale jsa ducha mdlého a letory lenivé, musím ho recyklovat, sedí totiž jako rusutur  na hrnci. Tvor, který se cítí být ministrem financí (sic!) za socdem, vypustil z kloaky hutnou tezi, že živnostníci parazitují na zaměstnancích. Jak se dalo čekat, byl vzápětí vlastními spolustraníky donucen se za to omluvit, což je ovšem zcela nepodstatné. Update: takže zpět – darebák se neomlouvá, ale vymlouvá. A ještě to operativně svádí na jiné. Takže už je jasné, jak se socani budou bránit. Jako obvykle – my nic, to vy jste to špatně pochopili.

Nějak jsem si nedokázal přebrat, proč se tento socanský hyperblbec levicový intelektuál vysemenil zrovna takto. Snaží se socani tímto způsobem naznačit tupému stádu obyčejným lidem budoucí směrování své politiky? Za cenu odhození jednoho rádobyministra? Kalkulují, že socanských zaměstnanců, je o tolik víc, než socanů-živnostníků, že si můžou dovolit hodit přes palubu potenciální voliče z řad živnostníků? Nebo jsou socanští voliči v tomto stejní, jako levicoví ultras a disciplinovaně stojí za každým, byť sebehovadštějším skutkem svých božstev? Je pravda, že jsem na takového fanatika narazil osobně – byl přesvědčen (zjevně v důsledku vlastní stranické disciplíny), že musím souhlasit se vším, co kdy vypotil ten, kterého volím. Je-li to tak, jen to podporuje nespornou stádnost českého národa. Méně pravděpodobnou (leč u socana přece jen připustitelnou) teorií je, že ta bytost opravdu vyzvracela ten produkt svého narušeného duševního metabolismu pouze a výhradně z čiré blbosti.

Nuže, tak takto asi ne, soudrzí. Vrstva středostavových živnostníků je jedním z elementárních soklů naší ekonomiky. Jakákoliv podpora (třeba i ve smyslu legalizace švarcsystému nebo přivření oček nad zneužíváním nesporně velkorysých nákladových paušálů) může mít v důsledku jen pozitivní efekt. Rozhodně ne proto, že i „daňově optimalizovaní“ živnostníci platí přece jenom nějaké ty daně o pojistné (je to úlitba bohům – ono stačí být 2 roky ve ztrátě a můžete začít vařit kafe pro návštěvu z berňáku). Důvod je úplně jiný a málokdo ho vidí: hranice mezi živnostníkem určité kategorie a sockou je velmi tenká. Stačí málo a živnostník se transformuje v klienta Úřadu práce. A tady se ukazuje nepříčetná zhovadilost socanů a komoušů v celé své nahotě. I absolvent Ústavu pro děti se zbytky rozumu musí pochopit, že oranžovorudá banda je motivována jediným cílem: populisticky motivovat co největší část stáda k volbě tou správnou rukou. Bestiálně „velkorysá“ sociální politika socanů, generující profesionální nezaměstnané jak na běžícím pásu, je totiž založena právě na tom předpokladu, že bude pořád dost těch, kteří to zacálují. Jenže spojité nádoby fungují spolehlivě a čím víc bude obyčejných lidí na podpoře, tím bude těch, z jejichž kapes socanská pseudoekonomika ty podporu vykrádá. A co se stane, když se živnostníček přesune z jedné kategorie do druhé? Ano, správně, milé děti – budeme v prdeli. Bilance totiž nestojí jen na tom, kdo do kýblu leje vodu. Podstatné je také (a v případě socanské politiky nutno říct především), kdo z toho kýblu chlemtá. Živnostník tedy není primárně užitečný tím, že platí daně, nýbrž tím, že (v ideálním případě) od státu nic nechce.

Představme si živnostníka, který praští s řemeslem a usadí se na sociálních dávkách. Co bude dál? Dobrý ten člověk bude vzhledem k poptávce živnostnit pohodlně dál – jen načerno a za dlaňovku. Odvody tedy veškeré žádné a k tomu ty dávky, žejo, Máňo. Kam až tohle může zajít? Umí někdo spočítat break-even point? Já tedy ne, ale rád bych ho viděl. Uvědomují si voliči strany, která takto promlouvá ústy svého představitele (a není to žádná usoplená nula), jakou budoucnost vlastně volí? Nebo je náš národ opravdu složen z takového počtu hovad, kterým je prostě jedno, jestli si svou hřivnu vydělají prací nebo na dávkách? Carpe diem a po mně potopa?

Ano, asi ano. Věřím, že se najde někdo, kdo i tohle bude schopen omlouvat, vysvětlovat a překrucovat, protože „sice blbej, ale náš“. Jako ten sebevrah, který se chystá přeběhnout dálnici a zuřivě kouše do ruky, jež se ho pokouší zadržet…

Vzpomněl jsem na tvůj monolog starého rybáře ze hry „Děravé sítě“. Říkáš tam: „Ó budoucím čase tó tó“ – Né, pardon. Říkáš tam o budoucím čase toto: „Ó, řeko času, jakým to korytem budeš se brát. Ó roky příští, jaký as úděl chystáte nám. Podá syn otci, otec synovi, dcera matce, matka dceři, synovec strýci, strýc tetě, teta vnuku, vnuk dědovi, babička vnučce, všichni pak sobě vzájemně skývu? Nebude tvář lidu jasná a dobrá, nebude rodina laskavý kruh“ – Ne promiňte, zase. „Ne! Bude tvář lidu jasná a dobrá.“


21 Responses to (Ne)bude tvář lidu jasná…

 1. Avatar vittta
  vittta says:

  Princip politické slepoty spočívá v tom,že určití hlupáci nebudou volit v žádném případě „socany“,páč jim chtějí zvýšit daně.

  Pokud to ale udělá Kalousek,budou ho volit dál s tím,že socani by to udělali ještě horší a budou mu tleskat ve stoje,když k tomu přidá nějaký ten antikomunistický žvást!

 2. http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Skromach-Nase-vlada-bude-vladou-sebevrahu-266135
  Sociální demokracie je podle něj stranou práce a musí se postarat, aby ti, co pracují, měli garantovanou jistou životní úroveň. Což je něco, na co prý pravice úplně rezignovala.
  Škromachu, voni lžou jak Rudý právo. Je to právě pravice, která usiluje o to, aby ti, co pracují, měli životní úroveň ne snad jistou (to je blábol z VUMLu), ale takovou, na jakou si vydělají. A je to právě levice, která jim v tom úspěšně brání snahou, aby tu jistou (a tentokrát skutečně jistou) životní úroveň měli ti, kteří nepracují, přičemž ti, kteří pracují, jim na to musí vydělat.
  Jinak předpokládám, že Příživníků se ta skvělá budoucnost netýká. A to i přesto, že zatímco Příživník musí pro svůj výdělek zpravidla skutečně pracovat, Zaměstnanci – proletáři zhusta stačí být zaměstnán.

  Jinak koukám, že předvolební chřestění zbraněmi už začalo. Socani mají plnou hubu práce jak za totáče. „My jsme strana práce“ – notomněhovyndej. To snad abyste přestali žvanit a začali konečně pracovat :-).

  Ale vláda sebevrahů – to je slibný začátek. Jestli dodrží slovo, tak si to všichni hodí…

  Republice více práce – to je naše agitace!. A máme to tu zase 🙁

 3. Avatar vittta
  vittta says:

  Pěkně jsi mu to nandal,Gravere.
  Ten „někdo“ musel úplně čumět nad tvými pádnými argumenty,však mu tekla slina z úst.
  Zkus je přednést v zemích,kde progresivní daň je.
  A nejzajímavější by byl tvůj přednes v zemích,kde progresivní daň je-ale levicová vláda tam není.

  Ty se snažíš vzbudit dojem,že progresivní daň je výmyslem ČSSD a že to je vlastně rarita….

  Tím tady nikoho normálního neoslníš-i když se možná najdou tací,kteří budou obdivovat tvůj ekonomický přehled…
  Nebo—co třeba naskočit na nějaké cizojazyčné fórum,to je o něčem jiném,řeč umíš….nemusíš se vylejvat u „CZ kriplů a ovčanů“,ukaž své argumenty v zemích,kde o komunistech jenom slyšeli….

 4. Výborně, tak už odvolává, co odvolal a slibuje, co slíbil: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Omlouvam-se-za-nestastne-slovo-ne-za-obsah-stoji-si-za-svym-Mladek-266208
  Ještě ve včerejších zprávách si sypal popel na hlavu, ale korekce už začínají fungovat. On si tedy ve skutečnosti myslí, že živnostníci jsou příživníci, jen to zatím ještě nechtěl říct tak naplno. Oni nám to totiž socani chtěli vpálit do chřtánu až po volbách.

  Ještě jako bonus přidám typizovaný příklad mozkové poluce obyčejného člověka. Na mou otázku, proč přesně socani chtějí progresívní daň, odpověděl, že „bohatí by měli platit víc“ :-). Na další otázku, jestli neplatí víc už teď a jestli by dokázal spočítat 15% ze 100k a 15% z 10M už jen mlčel a z koutku úst mu tiše vytékala slina. Pak začal blábolit něco o rovnoprávnosti chudých a bohatých, tak jsem mu navrhl daň degresívní – nižší příjmové kategorie by měly být daněny vyšší sazbou, aby se v absolutní částce vyrovnaly těm vyšším :-).

 5. Avatar vittta
  vittta says:

  Ta šilošova dívka nemá pravdu.
  To vše neplatí zaměstnaci zaměstnavatel nýbrž si to platí zaměstnanec sám.
  O to má menší plat.
  A kvůli tomu ani vyšší plat dát leckdy nemůže.

  Navíc nechápu,co je na podnikatelích modrého………….jsou různí podnikatelé-i rudí třeba….

 6. Avatar vittta
  vittta says:

  Gravere,pravice skutečně neexistuje.
  Pravičáci ale existují.

 7. Avatar vittta
  vittta says:

  Problematika politiky ČSSD její cíle.

  Autor textu i odkazů na jiné texty se snaží dokázat,že politika ČSSD je slaboduchá,že slaboduší jsou její protagonisté a celkově je na tom intelektuálně zle celá levice-což jakoby samo vyplyne.

  Myslím ale,že to není přesná interpretace,ba dokonce mám pocit,že autor se snaží cosi ukrýt.
  Ono „cosi“ je v podstatě fakt,že česká ale i evropská politika po r.1990 je prohnilá bez ohledu na to,kdo je kde právě u moci a že imaginární čára,která dělí „levici“ a „pravici“ je leckdy sotva znatelná a celé toto dělení je určeno spíše intelektuálně slabším až slabým jedincům.

  Na paškál je brán poněkud neurvalý výrok stínového ministra financí ČSSD a tento výrok je okopáván ze všech stran.

  Toto v pravdě divadelní politické představení má zřejmě za cíl utužit v už tak radikálních příznivcích jakési „pravice“ nenávist vůči všemu jinému,cokoliv jiného je nazýváno „levicí“ a pro ty hloupější „komunismem“ bez ohledu na skutečný stav věcí.

  Daňové zatížení živnostníků je skutečně více-méně malé,problém ale nebude ani tak v % daní ale v jejich výběru.
  Dá se tedy říci,že ustavičným žvaněním o výši či níži daňového zatížení živnostníků zaniká úplně fakt,že stát není schopen vybrat daně.
  V současné době vybírá daně „pravicová“ vláda ale nevede si nijak oslnivě.
  Oslnivé je naopak zvyšování dění z dílny této vlády a vymýšlení daní nových.

  Jakákoliv pomoc živnostníkům je samozřejmě pouze iluzí,dá se ale říci,že živnostníci ani žádnou nechtějí,priorita je,aby jim dal stát „svatej pokoj“.

  Neproblematičtějším kouskem je tkz.švarcsystém,nikdo ho nikdy nepovolil a nikdy tak úplně nezakázal,je to výbušná třecí plocha,zákaz této činnosti by byl zřejmě v rozporu s ústavou,zakazoval by totiž OSVČ pracovat tam,kde „je práce“,vlastně by omezoval osobní svobodu,majitel živnostenského listu by měl mít právo dělat kde chce-pokud splní zákonné podmínky.

  Složitý systém zaměstnávání pak leckdy stavebním firmičkám naprosto znemožňuje mít své zaměstnance,zejména tam ,kde je práce závislá na počasí.
  Rovněž zakázky nejsou automatické a odhadnutelné.

  Tomuto švarcsystému se herci divadelního představení vyhýbají jako čert kříži,bylo by totiž místo žvanění třeba argumentů,a ty ani jedna ze stran nemá,hůře je na tom v této věci „pravice“-za jedno je v současnosti u moci a za druhé by právě „pravice“ měla vyjít živnostníkům vstříc.

  Buď jasným povolením,resp.přesnou specifikací,nebo kuriozně i jasným zákazem,neboť švarcsystém, právně vysvětlovaný dle chytré horákyně křiví trh,dává konkurenční výhodu odvážnějším a také těm,kteří nemají co ztratit,těm nikdo nic reálně nesebere-když se náhodnou cokoli za „zakázanou“ formu švarcsystému označí.(v překladu znevýhodňuje poctivé)

  Vyjádření ČSSD pak má i jinou dimenzi.
  Tato strana dala jasně najevo,že o volební podporu OSVČ nestojí a vsadila na dělníky a zaměstnance.
  Je to velice hloupé,především proto,že živnostníci nemají žádnou politickou podporu,jejich zájmy nehájí nikdo a neustálé žvanění o parazitování živnostníků lze už dlouhé roky slýchat i od politiků,kteří se hlásí k „pravici“.
  Sázka ČSSD je ale riskantní,dělnictvo si může vybrat jako svého zástupce celkem dobře místo ČSSD KSČM.
  Ta má tu výhodu,že není zatížena skandály,ČSSD je pro přemýšlivého občana nevolitelná úplně stejně jako ODS,TOP09 nebo ….“Lidem“.

  Politicky pak lze říci,že oškubání živnostníků je další logický krok v nenasytné politice škrtů a přistoupila by k němu i „pravice“,takto udělá ČSSD pouze špinavou práci.
  Politici leví a praví si totiž (vyjma TV obrazovek) velice dobře rozumí a např.komunistická strana je oběma pochybným politickým směrům stejným nepřítelem.

 8. http://kodet.blog.idnes.cz/c/326373/Jan-Mladek-mel-naprostou-pravdu.html
  Tak to přece jenom Taras nezvládl a místo uvozhřených komentářových výtlemů nám to nandal na metlách, fhlíně a fplné palbě pyčo.
  Socialismus jako univerzální všelék a socani nám už zatnou tipec s těma daněma. Konečně prý už i pravičáci finančně přispějí na ty sociální a lidské vazby, které přetrhali. Všichni ti zlí kapitalisti jsou totiž pravičáci (říká někdo, kdo o kousek dál v místě a čase blábolí o faktické neexistenci pravice). Kdepak by levičák podnikal – a když už se takové zvrhlosti dopustí, dobrovolně na daních ještě připlatí – v rámci solidarity s proletariátem. Kdepak Taras, ten nezklame. Skandujme tedy vestoje s naším ovárkem: „zvýšit daně bohatým!“. Někdo to přece kurva zacálovat musí. Jen aby tady po té socanské čistce ještě někdo takový zůstal…

  • Avatar šíloš
   šíloš says:

   Na todle sem teď náhodně po sijestě narazil, nejde nekopnout, doufám důvod od Tě mne opět nakopnout >
   No to mě…. !
   (Zuzik, 13. 9. 2008 15:00)

   Máte jediné štěstí, že jsem tu nebyla! To je teda maglajs 🙂
   No Tarasi… jsi zaslepen nějakou modrou záští a modrá je tak hezká barva… až budeš příště plivat na podnikatele a „nízkou“ výši jeho odvodů státu, tak věz, že on dává zaměstnanci práci, platí mu dovču, ochranné oděvy a kurňa kurňa 35% z HM odvádí státu na SP a ZP( hlavně mě nikdo nenapadněte, že jsem něco uvedla špatně, je to jen nahrubo pro laika)…. a když už jsem u toho, nakonec ten zaměstnanec je na tom líp než podnikatel když marodí a to zcela pomíjím jeho vym.základ pro výpočet důchodu !!! Nejsem si jistá, že je podnikatelům v tomhle byroktatickém bordelu co závidět. A jestli jim zákon umožňuje optimalizovatsměrem dolů, tak proč by toho neměli využít… stejně to ale není úplně pravda, dnes už je to postaveno někde jinde, malý řemeslník ošidí, větší podnikatel myslí na to, že potřebuje kontokorent nebo úvěr 😉

   5 let Δ, holt ňekerý se nezmňeňej
   😛

   • Ach ano, já jsem věděl, že jsem na něco zapomněl. Ty parazitické modrácké podnikatelské svině totiž občas (dost často) bývají… chvíle rozpačitého ticha… ano, asi tak… BUM! Ano, bývají zaměstnavateli! Nebýt jich, nebylo by vás, vy proletáři! Kdo si myslíte, že vás živí, vy vymazanci ekonomičtí specialisté? Kdo asi generuje Ovaru Rudolícému jeho důchod? Zaměstnanci? Hovno, kurva už ale! Paraziti to jsou, ti zatracení opportunity creators.
    Nu což, nezbývá vám asi nic jiného, než se s existencí parazitů vyrovnat, že? Ještě že máte odbory, bando zakomplexovaná.

 9. Avatar vittta
  vittta says:

  http://www.novinky.cz/domaci/296363-peake-picek-oslavil-chartu-77-vstupem-do-ksc-necas-ho-presto-necha-jmenovat-ministrem.html

  A Gravere-kdo je to ten „správný český křupan“,to je nějaké demokratické označení pro voliče jiných,než těch správných stran???

  Jinak jako vždy-KSČM palec nahoru!

 10. http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Kseftujete-po-hospodach-a-expert-Mladek-pousti-perly-Ruda-Vostra-zpraskala-CSSD-266118
  To je legrace – tak komouši už se začínají socanům mstít za to, že s nimi ti kluci oranžoví nechtějí vládnout (to byl mimochodem od Sobotky dobrý tah – oni je totiž komouši podpoří i bez prošení a socani pak můžou kvičet, že voni teda nic).
  Mohlo by se vám totiž přihodit, že právě ve volebním období si občan vzpomene, čím jste jej kdysi častovali„, praví vostrá soudržka. I prd, velebnosti. Občan si nevzpomněl, čím ho častovala rudá banda – po nějakém stínomládkovi správný český křupan za pár hodin ani nevzdechne…

 11. Stínový Mládek zřejmě nerespektuje starou pravdu o nerozmazávání hoven: http://zpravy.idnes.cz/stinovy-ministr-mladek-zivnostnici-paraziti-fo0-/domaci.aspx?c=A130318_092540_domaci_jw
  No jistě, dobrý muži. Živnostníci platí málo – co jim taky v tomto skvělém systému zbývá. Platit to, co po nich stát chce? Aby se pak dívali, jak si za jejich prachy nefachčenkové debužírují? Nebo si ty prachy nechat v kapse a ve finále z nich stejně prokrmit erár na velkorysých nepřímých daních? Ty prachy, pane Mládku, jim v kapse nezůstanou – ne tady a ne teď.
  Ale zvyšování daní to vyřeší, že? Zvýšení sazeb přece musí vést ke zvýšení výběru – nebo ne? Voni asi maj dobrý školy…

 12. Avatar vittta
  vittta says:

  Byl bych rád,kdyby ses vyjádřil k tomu švarcsystému,Gravere.

  Přesněji-švarcsystém a pravicové vlády.

  Oponent v tvém odkazu taktéž píše jen o „něčem“-vybral si výrok o parazitech-ale rozbor celého neslavném projevu mi tam zase chybí.

 13. http://neviditelnypes.lidovky.cz/dobre-i-spatne-0fe-/p_cirkus.asp?c=A130317_221802_p_cirkus_nef
  Tak to nebyl jen můj bláhový pocit, že se socanům ten product placement jaksi nevydařil?

 14. Avatar vittta
  vittta says:

  Gravere,sleduj.
  Lekce 1)-diskuze-

  Špatně:“Brunátný blb si plete živnostníky a rentiéry…….“

  Správně: Taras si plete živnostníky………

  Správně II:Můj oponent si plete živnostníky…..

 15. Tak Miroslav Kodet alias Taras opět nezklamal:
  Tahle záležitost má tři strany. První je ta, že materiální výroba je ve srovnání třeba s marketingem nebo finančním poradenství, o rentiérech ani nemluvě, počestným povoláním, jemuž patří přiměřená úcta, ti lidé se živí prospěšnou a užitečnou prací. Druhá stránka spočívá v tom, že část z nich se snaží ošidit zákazníka jak je to jenom možné, na ceně, na kvalitě hlavně. A ta třetí pak spočívá v tom, že do společné kasy, tj. do státního rozpočtu, neodvádějí to, co zaměstnanci
  Brunátný blb si plete živnostníky a rentiéry, klasifikuje počestnost jednotlivých podnikatelských oborů a předjímá, že „materiální výroba“ (von snad to 30 let starý Rudý právo číst nepřestane) je na rozdíl od ostatních branží úctyhodná. O zbytku ani nemluvě. Taras měl holt vždycky schopnost říct víc tím, co neřekne 🙂

 16. Avatar vittta
  vittta says:

  Je vidět,že ti to politicky nemyslí.
  Onen riskantní výrok v podstatě ukázal,kam až se dá jít a jestli už je národ dostatečně rozhádaný na tvrdé šlápnutí na krk živnostníkům.

  Jeden geniální politik vyřkne geniální výrok a jiný geniální politik na to geniálně reaguje,leč tobě zjevně uniklo,že odvážná pravo-levá komunikace se vyhnula onomu švarcsystému,kolem toho oba pánové našlapují dost tiše.

  Taktéž jsi měl (hned po tom,co ses ukojil nadávkami na socialisty) ukojit podruhé nadávkami na pravičáky,současná vláda totiž se švarcsystémem nedělá nic a přitom-jak sám píšeš-by to drobnému podnikání velmi pomohlo.(pozitivní efekt)
  No to by byl takový problém tento systém legalizovat?

  Jako vždycky píšeš jak politický diletant,který místo argumentů používá tupé,ideologické rétoriky a nazýváš všechny kolem jakýmsi stádem.

  Přes svou zaslepenost pak nevidíš realitu.

  Ještě že volím komunisty,že jo,to už vidím,jak bys na mě sváděl ten kontraverzní výrok a hnal mě do stáda…