Kvo kvo kvóty revisited

📎and tagged

…aneb I ženská je jen politik

Dávno tomu, co jsem psal o kvo kvo kvótách na ženský v politice – a už tu máme sequel. Když bude v politice víc bab, tak prej taky bude míň kokokorupce, Máňo! A kdože ten mentální skvost vypotil? No přece odborníci, praví nejdůvěryhodnější bulvál. Dále se ofšem dozvíme, že těmi odborníky je jakási partyja bab, která si říká Fórum 50% a které šéfuje (notomněhovyndej) ženská. A zase se můžeme cítit jako za totáče. Nejde o schopnosti či zkušenosti – prostě bychom těm soudržkám měli dát takňák víc toho prostoru – no né, soudrzí? „Čím vyšší je zastoupení žen v politice, tím nižší je míra korupce“ – tvrzení s odkazem „na nejrůznější průzkumy“ může lehce nahradit realitu, když jde o dobrou věc, ne?

Soudružky děvčata totiž mají víc té empatyje (což je v poblitice ovšem velmi důležitá vlastnost), jsou méně ochotny riskovat (ano, přizdisráčů máme málo a potřebujeme doplnit stavy, že?) a proto (sic! – tu implikaci negómu) jsou méně zkorumpovatelné. Ženy ovšem zajímá hlavně komunální politika, protože tu prý můžou dělat v místě bydliště (no to se nedivím – takovou hoknu by bral každej). Dalším důvodem má být, že se „ženy nechtějí tolik předvádět a nechtějí se ztrapnit“ – to už jsem se málem hryzl do oka a zjevil se mi duch Petry Paroubkové.

Korunu tomu nasadil jakýsi Janeček, který by tomu pomohl změnou volebního systému, „kdy by voliči mohli volit kromě kandidáta, kterého chtějí, i toho, kterého nechtějí“ – to je tedy bomba, to jsem vždycky chtěl. To ho snad museli špatně citovat, protože tak blbej nikdo nemůže bejt. Předpokládám, že tam místo slova mohli mělo být museli. Pak to dává smysl – na každého politika se přivěsí nějaká baba stylem chceš volit Zemana, musíš volit Paroubkovou – jako za totáče uřezníka (tenkrát se tomu říkalo podmíněný prodej – s kusem něčeho, co zákazník chtěl, si musel koupit i ležák).

Teď už nám chybí jen Fórum 4%. Když bude v politice víc homosexuálů, budou držet spolu a lépe se shodnou na koncepčních záležitostech. No nemám pravdu?

addendum: pro úplnost bych měl doplnit, proč skutečně by měly být baby v politice či jinde. Ale nestojí mi to za to (jinak mi to tedy stojí, díky za optání). Tenhle článek je (stejně jako většina ostatních) prvoplánově nekorektní a nemá jiný úkol, než přilákat davy nabuzených feministek, páč už jsem dlouho nezažil žádnou pořádnou flame.


13 Responses to Kvo kvo kvóty revisited

 1. Když hodíš cokoliv do metráku fekálií,stane se zase jen hovno. Ale ne každý to chápe – jako ten dobrák, co mě kdysi nazval kýblem sraček a pak se divil, že je mu to hovno platný.
  Mohamed byl správnej kolík, kterej uměl dělat byznys (že se občas trochu zhulil a měl nějaký to vidění, bylo normální tenkrát i dnes). Kdybych byl horou, klidně bych za ním šel. Teda ještě předtím, než se to zvrhlo.
  Že měli mušketýři taky hantec, jsem nevěděl.
  No nic, hora jde na škopek a až ho vylousknu, tak se zase stav, ó Proroku 🙂

 2. Avatar boor
  boor says:

  Pravda ! S „t“ je to hned min sadistické.
  Coz takle zkusit postup opacny ?
  Znas tatika Burgana ? Ten zas hodil do asi tak metraku fekalii neco malo karbitu a pak si zapalil. Efekt byl okamzity. Co vse bylo v lufte, je snadné si predstavit.
  To slovo znamena neco jako „Kdyz nepujde hora k Mohamedovi, musi M. k hore“ – prevedeno do musketyrské hantyrky.

 3. Avatar boor
  boor says:

  Fujtajbl ! Vade retro satanas !
  MaB coby lagarderiratatua ! To bys to dopracoval ! Staci, ze pripravila o salutarni a nenahraditelnou pritomnost gravera uz jeden blog. Lidi jejiho typu nutno drhnout mezi dverma !

  • Říká se trhnout mezi dveřma – až to zkusíš, pochopíš :-).
   A moje přítomnost je velmi dobře nahraditelná – prostě vezmeš asi tak metrák hnoje a naházíš ho do té díry. Mnozí to tak už udělali a jsou spokojení, tak proč jim to brát, ne?
   btw: o kterým blogu to mluvíš?
   btw2: to slovo znamená nakládanou zeleninu?
   btw3: s exorcismem tady neuspěješ 🙂

 4. btw: proč ta padesátiprocentní ženština na té demofotce nemá kozy? Možná je tedy má jen padesátiprocentní. Jako mozek…

  • Avatar Boor
   Boor says:

   Primy preklad do imagery language of graver by byl nadstandard. Nebo lezeni do zeli panu domacimu.

   • Tak podsouvat mi, že používám imagery language, je opravdu chucpe :-). Koukám, že to budu muset ještě víc zexplicitnit. A zelí si tady nehlídám – platí mě jinde.

    • Avatar boor
     boor says:

     Zexplicitneni neskodi.
     Nadeje a iluze maji jen nedostatecne informovani. S nimi se do choromyslince nechodi. Ale jak je to zde se svobodou byt sam sebou ?

     • Zkus to – uvidíš, že je to špica.

     • Aspoň mně se to tedy osvědčilo. Tady a jinde jsem dycinky eném graverem a je to fakt osvěžující. Neumím si představit, že bych se vydával třeba za Napoleona, hrocha (to by mi tedy nedalo moc práce) nebo Vladimíra Yljyče (pleš a bradku mám). Je fakt, že když někam přijdu a řeknu, že jsem graver, tak slabé povahy dostávají třes, maminky zavírají děti a militantní milicionáři brousí srpy a kladiva. Lepší je, když ostatní časem poznají, že jsem právě takové hovado, za jaké mě považují, než kdyby zjistili, že jsem ve skutečnosti někdo jiný. Graver je krytý zlatem a jinými státními aktivy a jeho falšování je trestné.
      Ale ostatním nechávám svobodu být zde kým chtějí – sami sebou nebo někým jiným. Takže si říkej klidně Boor nebo třeba MaB (sakra, nevím, jak mě zrovna tohle napadlo :-))

 5. Boor: pokud jsi tím chtěl říct, že je to parta ubékaných slépek, které si myslí, že když je to na světě fifty:fifty, tak to musí být stejně i v politice, tak to příště řekni jasně a nevyjadřuj se jako Cover72 neblahé paměti 🙁

  Vivien: své koule si šetřím na lepší věci a má volba se neřídí podle toho, co má kdo mezi nohama. A už vůbec nemám motivaci vyřvávat svou volbu do světa pomocí nápisů na hadrech.
  Vegetariánská lesba musí být ovšem dost humáč 🙂
  A partiček, které bojují za lepší svět (tedy ten svůj) už mám plný rusutur.
  Von teda kráva může být i chlap, ale ženským to jde líp 🙂

 6. Avatar Vivien
  Vivien says:

  Forum 50 je jednak feministické, jednak plné leseb – něco jako 2 v 1. Zažila jsem to na vlastní oči, když jsem organizačně zajišťovala jakousi jejich konferenci. Kromě toho též mnoho členek (no, jsou tam i nějací „muži“) inklinuje k vegetariánství, občerstvení na oné konferenci bylo přísně vegetariánské (možná veganské, protože po vejci ani stopa), ale subjektivně dobré :-). Je to zkrátka správná parta, která bojuje za lepší svět, ne?
  Zde posílám odkaz na http://padesatprocent.cz/cz/zpravodajstvi/tricka-a-tilka-mas-koule-na-to-volit-zenu
  Schválně – máš?? 😀

 7. Avatar Boor
  Boor says:

  Ciste chimerické fantasma politického profesionalniho personalu zit v mikrokosmu, ktery je v miniature reprodukci makrokosmu lidského.