Až nebude nač nadávat, až nebude komu lát…

📎and tagged

Český národ je věru podivný organismus. Nadán kolektivním duchem chronické kverulace, táhne svou káru historií navzdory všem překážkám – jen když má chleba, hry a něco, na co se dá nadávat. Seďát na pérdeli v paluši a hudrat na ty, kteří můžou za to, že si dnes nedám vo škopek víc, to je ta pravá kultůra. Zvolit si partu gaunerů a pak na ně vrčet, že jsou gauneři, nevidět zjevné a o to hlasitěji papouškovat, co za nás vidí jiní, je národním sportem, ve kterém bychom jen těžko hledali konkurenci.

Čas od času nám věrchuška vytvoří simulaci demokracie – třeba v podobě přímé volby presidenta. A my se toho chopíme s celou naší národní erudicí – nominujeme skvadru historicky nemožných výlupků, panoptikálních pošuků a nařvaných kariéristů (kde je těch 128 výtečníků, kteří dali hlasy Samkové?).

Pětina národa volila komunisty, další se k nim aspoň hlásí a ještě dalším přinejmenším nevadí a nepovažují je a jejich zvrácenou zločineckou ideologii za nic špatného. Téměř ti samí jsou ovšem ochotní doruda řvát, že je Fischer bývalý komunista (ten na rozdíl od nich dnes aspoň předstírá, že to tenkrát nebyl dobrý nápad – jakože byl). Bývalý komunista jim vadí, Zemana, který komanče požádal o podporu dnes, si zvolí klidně.

Poslední vůl, jdoucí s jásotem na porážku, má jasno v tom, že je všude korupce, která já co? Která je špatná, vole. Sám ale uplácí jak o dušu a na svou omluvu uvádí, že bez korupce to přece dneska nejde (no řekni, Máňo, jak to bylo s tím žlučníkem!). A v těch korupčních sračkách vzývají lumpa, který tohle prostředí podpisem opoziční smlouvy de facto vygeneroval.

Nikomu nezůstala utajena bezzubost a nefunkčnost našeho justičního systému – drakonické tresty za každý prd, kauzy, táhnoucí se roky, neschopnost, lenost a byrokracie ve všech fázích procesu, absenci alternativních trestů, náklady na tu svoloč v kameňu… Ale když to za ně prezident vyřeší amnestií, lezou po stropech jak Brundlefly v druhým dílu a diví se, že soudruzi potrestaní, ledva opustí brány těch zaopatřovacích ústavů, kterým se u nás nějakým nedopatřením říká nápravné zařízení (jako kdyby už někoho napravilo), dopustí se obratem nějaké zhůvěřilosti, která je zase vrátí zpět (ty prachy na cestu ovšem vracet nemusí). A vsadil bych poslední vlasy, že na Klausovu amnestii nejvíc nadávají ti, kteří za podobný počin adorovali Havla, jakej je to humanista.

Makat se nechce nikomu (proč taky – sociální systém je designován dostatečně štědře), ale vztekat se, že mám hovno love, to by šlo, že? Stávkovat, blábolit o emigraci, vyhrožovat, dělat problémy – to stojí čas a na hoknu ho holt už pak moc nezbývá…

Neumím si představit, co by Češi dělali, kdyby nebylo na koho nadávat. Asi by vyrazili na barikády, že jim vláda sebrala národní zábavu.

No, a nám nekompatibilním nezbývá, než se vrátit na rodnou planetu…


15 Responses to Až nebude nač nadávat, až nebude komu lát…

 1. Avatar vittta
  vittta says:

  Jo,chápu.
  I já vím co si myslíš,taktéž dlouho.

  A opravdu nemá cenu,abychom se hádali jen pro hádání,jeden druhého stejně nepřesvědčí.

  Třeba mě něco napadne jiného…..

  Stav se někdy na Kokotu,stejně si tam plácám vesměs jen já,aniž bych kloudně věděl pro koho………

 2. Avatar vittta
  vittta says:

  Myslíš,že v současné mezinárodní situaci má strach z komunistů reálný podklad?Nebo se jedná spíše o nenávist k něčemu,co dávno není v kurzu ale dokáže to právě tu nenávist naplnit?
  Já si Gravere myslím,že člověk by se měl bát toho,co ho může reálně ohrozit.
  Třeba v r.1930 to byl rozhodně nacismus a fašismus,v r.1945 určitě komunismus.
  Člověk-rozumný člověk-svoje obavy přizpůsobuje dané době a také oblasti,kde žije.(člověk „pracuje“ s dobou,ve které žije)
  Těžko by se někdo měl být komunismu třeba ve Španělsku-byť klidně v r.1945…..
  Dneska je komunismus jenom strašák na blázny a nic nenasvědčuje tomu,že by se to mělo v dohledné době měnit.
  Ten fašismus je dnes o chlup aktuálnější.
  Jako Češi bychom měli v dnešní době mít strach spíše z revanšismu,církve už svoje dostaly a dostaly i to,co nebylo jejich,nebo co ukradly,resp.získaly zneužitím svého monopolu na pravdu v historii.
  Jejich činnost,politicko-ekonomická,se nijak nelišila od činnosti komunistů,když byla moc v jejich rukou.
  Totalitní organizace s totalitními manýry dostala za potlesku antikomunistů svou kořist……
  Píšu schválně antikomunistů-což není rozhodně to samé,jako demokratů nebo spíše lidí,co mají rádi spravedlnost.

  • Vittto, já vím, co si myslíš – už dlouho. Ještě jednou – tohle téma se mnou ne. Pokud tě napadne něco jiného, můžeme pokecat.

 3. Avatar vittta
  vittta says:

  U Tebe byla věc jasná….vlastně jsem jen nakoukl ve volební době.

  Vol jak myslíš-ale už se stalo v historii, že se lidé ve strachu z komunistů uchýlili k těm,kteří vypadali spíše směšně.
  Jejich země se pak proměnila v hromady mrtvol a trosek…..když před tím oni sami v hromady mrtvol a trosek proměnili země jiné.

  • Vittto, chiliastických výkřiků o tom, jak se lidi ve strachu (zřejmě myslíš zbytečném) z komunistů rozhodli špatně a pak to fakticky vodsrali, mě prosím ušetři. Tohle jsem rozebral bezpočtukrát s jinými a jinde – už k tomu nemám co říct.
   Pokud jsi sem zavítal jen ve „volební době“ aby ses ujistil o mých preferencích, tak svou porci ovesné kaše už máš. A pokud sis přišel pokecat o politice, tak laskavý nezájem.
   Nashle u příštích voleb.

 4. Avatar vittta
  vittta says:

  Hmmmmm……no,analytické schopnosti snad nemám kdovíjaké,leč kdybych spoléhal na to,že píšeš pravdu,Karlika volit nebudeš…..
  Né,že by na tom tak záleželo-ale baví mě tyhle průzkumy.
  Však vidíš sám,že jsem tě navštívil v této „pohnuté hodině“,abych se dozvěděl něco hodně razantního k věci-v tomto ohledu jsem se ale zklamal.
  A staré hračky mají své kouzlo.
  Také nevím,kam bych se jinam hnal….oni jsou nakonec staré i nové hračky jen hračkami a to,že je nějaká nová z ní víc neudělá.

  Ale čistě kvůli Tobě-jaké téma máš konkrétně na mysli???
  Musím na něj ale tak nějak stačit.

  • Vittto, pravdu píšu a Karlíka zřejmě volit budu – pokud se na to nevyseru komplexně. Jestli si děláš nějaký soukromý průzkum, tak předpokládám, že tímto jsem jako respondent úkol splnil. Mé názory na Zemana a komouše si můžeš přečíst tady i jinde.
   Pokud jde o staré hračky, pozdravuj depíka, alíka a svou monster squad na kokotíku. Nové téma si musíš vymyslet sám – to bys dostal moc levně.

 5. Díky za hodnocení mých volebních preferencí, vittto, jakkoliv je poněkud pomýlené. Pokud potřebuješ něco na žaludek, snad bych mohl poradit, s hromadou hoven si každý, kdo si je pod sebe nasral, musí poradit sám. O politice spolu ovšem moc nepokecáme. Když se ti nechce volit Zemana, tak ho prostě nevol a na otázku co máš dělat si jistě se svými analytickými schopnostmi jistě odpovíš sám. Koho a proč já volit budu či nebudu je apparently nad tvé rozlišovací schopnosti, takže se s tím netrap.
  Jinak, čoveče, se mám rád. A co ty – pořád oprašuješ ty staré, ohmatané hračky? Nechceš změnit téma?

 6. Avatar vittta
  vittta says:

  No to mě poser,to jsem si mohl myslet,Graver volí Karla!
  A ty počty ti také nejdou,Fíša s Mildou měli dokupy nějak 41% z 61%…to je tak čtvrtina,né polovina.

  Zemanova procenta se dají pochopit,Milda byl svého času oblíben a milosrdný čas zavál jeho politické i ekonomické přehmaty.

  Co viděl lid na Fíšovi je tak trošku záhada, v našich zeměpisných šířkách je ale i NIC lepší, než hromada hoven.

  Chápu,že nabídka kandidátů nebyla ideální ale volit Karla je dost silné kafe na český žaludek…..

  Ale kdo ví,Gravere,třeba ho volit nebudeš,však mě se také nechce volit Zemana..jenže co má chudák volič dělat v téhle nezáviděníhodné situaci,že jo….

  A jak se tak nějak máš,čoveče???

 7. Ok, já to tam hodím všechno a ještě něco přidám.
  Jináč, dobrý člověče, díky za zájem o letargii *našeho* národa, ale raději kurva dělejte něco s tím svým, než budete fprdeli úplně 🙂

  • Avatar skilos
   skilos says:

   No von ten nárot není až tak můj, jak to možná vypadalo z napsaného. Byl a jsem tu jen kvůli klidu na rozvra českou činnost, v jistotě, že mne tu nějakej bejvalej kovanej omylem nesejme svým Šádekchrem.
   A taky je tu bezva natura, thálasa, a vuná.
   Lidi povjetšinou zmrdíci, snažící se s každým cizozemcem vyjebat, čehož se jim v mém případě až tak nedaří, z čehož jsou mírně řečeno na nerf, a tak se totod transformovalo do občasných naschválů, které se však s 3-stupněm asertivity dají přežít.

   Jasno?
   Tady jo, slunce 14.9

 8. Avatar skilos
  skilos says:

  Jáchyme-prozbyce-hoď tam i za mňe Frantíka, toho vot maurů.
  Je sic divnomluvnej, ale v kebuli to srovnaný imho má.
  dDík.
  Nakonec- co jiného VÁŠ národ, nic než nárot, může probudit z té dlouhé letargyje.
  A nebuť už marot-škodí to zdraví.
  Tvrdí 9 z 10 dochtorů a já.

  MSF a pozlop víc ty vohnouty, máš na to…

 9. To je právě to zajímavé – nikde se nedává prostor těm negativním preferencím. Bylo by fér volit takto polarizovaně. A jestli lidi raději řeknou koho ne, než koho ano? Tak o to právě jde! Je vidět, že někoho volíš, ale není vidět, že nevolíš, že nepreferuješ nebo že je ti to v rusuturu. Ukáže to něco víc, než to, že dohromady téměř 50% stáda volí kreatury jako je Zeman nebo Fischer.

 10. Avatar radka
  radka says:

  to by dopadlo tak, že ten, kdo by měl nejvíc příznivců by měl i nejvíc odpůrců:-) ale asi by šlo volit víc lidí. raděj řeknou koho ne než koho jo:-)

 11. Jen mě tak přepadl nápad (což je neobvyklé – obdobným přepadením se většinou úspěšně bráním): jestli by ta prezidentská volba neměla být založena i na negativním výběru – každý by kromě kandidáta, kterého chce, mohl označit i toho, kterého nechce. Matematický aparát by se s tím nějak srovnal (pokud by ho tedy nedesignoval ten ichtyl, co sčítal procenta chyb ve vzorcích) a stádečko by mělo morální apel: když se ti někdo nelíbí, tak to řekni.
  Bylo by zajímavé sledovat kromě preferencí i nepreference. Možná by to trochu objasnilo, proč je momentálním favoritem křupanská politická zombie, stojící na hlavách takových výtečníků, jako Šlouf a Zbytek a lezoucí komančům do rekta a proč je v těsném závěsu za ním další, který z té rudé prdele před časem vylezl.