Blah(ovn)obít přichází, soudruzi!

📎and tagged

aneb My vám slíbíme, co vám nikdo nedá

Jsa hovadsky znuděn stříháním kupónů, rozhodl jsem si dát tu práci (ach, jak to slovo nenávidím) a posbírat po netu předvolební sliby strany, která to s námi myslí upřímně – tedy samozřejmě ČSSD. I zjistil jsem, že nás již zanedlouho čeká nesmírný holobyt blahobyt:

 • Česko do patnácti let mezi deset zemí s nejvyšší životní úrovní v Evropské unii (sic! – a s níže uvedenou strategií – to už je opravdu vábnička pro retardy)
 • progresivní zdanění fyzických osob (nezvýší se ale DPFO pro "střední a nízké příjmové skupiny", takže zase budou cálovat úspěšní)
 • vysoké zdanění (38%) lidí s příjmy na 1,2 mega ročně (někdo na ty dobrovolné socky přece vydělávat musí, ne?)
 • společné zdanění manželů
 • třinácté důchody 2400 korun (tohle chtějí vzít z dividendy ČEZ)
 • zvýhodněné půjčky pro novomanžele (to chtějí finančím ústavům přikázat nebo to budou dotovat?)
 • vysoké zdanění majetku nad 10M pořizovací ceny bez prokázaného původu financování (ve stylu chicagské mafie 50. let – chceme půlku z toho, co jste nakradli)
 • bezplatné studium na VŠ
 • zrušení poplatků ve zdravotnictví
 • zmrazení či snížení cen energií a bankovních či telekomunikačních poplatků (ještě někdo říká, že socani nejsou komunisti?) – to asi nebude tak jednoduché
 • zvýšení nemocenské, mateřské a porodného
 • snížení hranice pro přídavky
 • zvyšování všech socanských dávek a platů ve veřejném sektoru min. o inflaci
 • státní podpora sportu, povinné kontribuce "velkých" firem do této kapitoly (ještě někdo říká, že socani nejsou komunisti?)
 • důchod min. 15000 – tady už se důvěřivým penzistům Škromach vysmál rovnou (ještě někdo říká, že socani nejsou komunisti?)
 • ale při výše uvedeném zároveň taky snížení rozpočtového schodku.
 • …a jako bonus pár lží navíc

A kde na to všechno vzít? Ekonomický expert ČSSD Jiří Havel: "Abychom mohli snižovat schodky veřejných financí, budeme muset zvýšit daně a pojištění o desítky miliard". Tedy konkrétně:

 • zvýšení daní lidem s měsíčním příjmem nad 100 tisíc (viz výše :-))
 • zvýšení korporátních daní (DPPO na 21%)
 • zvýšení spotřební daně (ovšem bacha, tady se soudruhům voličům sahá na chlast a cigára, to nedovolíme – viď, Máňo!)
 • zvýšení sociálního pojištění (toho se socky lekly, takže ČSSD otočila – zvyšovat budou "jen" odvody zaměstnavatelů

Socanské stádečko ovšem slyší jen na tu první část – je přece tak krásné žít v zemi, kde pracují jen blbci, aby ti chytří mohli radostně žít. Že na ten blahobyt musí někdo vydělat? Jen když to nebudu já, že? Lůzři a nefachčenkové, volte levou rukou!

btw: a jak to bude se soudružskou spoluprácí? Tak nebo ? Žeby nějaké subliminální poselství?

edit: tohle okopírovali od jehovnistů?


25 Responses to Blah(ovn)obít přichází, soudruzi!

 1. Socani pravděpodobně parlamentní volby vyhrajou a nezbývá nic jiného, než se na to připravit. Řada potenciálních dojných krav už přesunula vemena do bezpečí… http://www.komora.cz…h-firem.aspx

 2. Oni se před volbami vzpírají k neuvěřitelným výkonům vcelku fšychňy http://graver.blokuje.cz…neda.php i když paRoubci jsou ve lhaní mistři nad jiné.Proč nekrmit, když holubi zobou, ne?Tady jde o tu celkovou socansko komančskou politiku života na dluh a okrádání těch, kteří si i v tom socanském svrabu dokážou vydělat.A když to nevyjde, řekne se, že za to může modrá lůza…

 3. Klíčové slovo je NÁROK. Já už jsem dlouho ve fázi, kdy jsem zvědavej na to, ne jestli, ale JAK se budou socani pokoušet tyhle nároky uspokojovat, jak to budou okecávat a jak na to budou jejich voliči reagovat. Věř mi, bude sranda! Už terazky připravuju dělení několika firem na řadu menších. Takovej švédskej modýlek… 😉

 4. Jenom za 70,- na hodinu?! To teda někdo musí být přesvědčenej socan, aby se za tyhle prachy nechal celej den posílat do prdele;o)

 5. To patřilo k odkazu na článek u edit

 6. Mají spoustu " ušlechtilých nosných témat" a 100x opakovaná lež se stává pravdou, a proč ne, vždyť měnová reforma se pak dá případně vyhlásit vpředvečer, ve večerních zprávách, s tím už jim pak komunisti poraděj.

 7. [3] – jak na to budou volové voliči reagovat je jasné – jak jim zvolení volové řeknou. A ti asi řeknou "my jsme to mysleli upřímně, ale voni tamti…". A dělení firem či daňové ráje nebudou jediné instrumenty. A v důsledku to dopadne na koho? Ano, správně Pepíčku – na voly(če).[4] – pro ušlechtilou věc… Proto říkám: jehovnisti.

 8. btw…Takto pohromadě to opravdu vypadá jako nalejvárna pro stádní blby. Už se těším na následné výkřiky socanských hýkačů, jak to modrá lůza vidí zkresleně a jak nám fšem jejich zarudlá veličenstva chtějí pomoct (kam?).

 9. K odkazu v "edit"Úhlavní přítel na telefonu? Správně formulovaná otázka zní: http://ateo.cz…es/t/tvrdiktlf.jpg Varianta: http://ateo.cz/i/3998/ Pobočník taky: http://ateo.cz…nals/r/rathtlf.jpg :p

 10. Ta představa, že mi zavolá prasoubek a zeptá se mě, koho volím :-)). Eštěže nésu z Práglu…Ale zaplať Aštar za ten telefon – až to squadra purpura vyhraje, budou tuhle otázku chodit klást hromotluci v kožených kabátech osobně.

 11. Tak já nevim,jestli se mám smát,nebo jestli se mi chce brecet.V tomhle state se nevyplati byt pracovity.Šlak by me trefil.Taky lituju,ze uz nejsem z Prahy,moc rada bych s nim pokecala :)),jen se bojim ,ze bych nezachovala dekorum a byla hruba :)Moc se tesim na to,az bude Guma ve snemovne.Po pravde ,nepodarilo se mi vypatrat,jakou ma vysokou skolu.

 12. Teď se můžeš smát, pak budeš brečet.O Jeho vysoké škole náhodou vím, ale je to tak tajný, že to nemůžu říct – von by pak někde zveřejnil mou fotku a to by vás zabilo. Prozradím jen jedno – von tam nestudoval – voni studovali jeho.

 13. A ja hloupa si vzdycky myslela,ze na post ve vlade musis mit VŠ a vono ne.Vono staci mit spravny kamose.

 14. Avatar @Teo
  @Teo says:

  12To mi připomíná dobu mých studií na VŠE. Student, vyhozenej od zkoušky, řekl ve dveřích cosi neuctivého na adresu zkoušejícího. Ten za ním vyběhl na chodbu a vztekle křičel: "Tohle uměl i Kodeš!" 🙂

 15. 14no jo,ale ten prodaval Bosse a necpal se do politiky :)))

 16. Avatar @Teo
  @Teo says:

  14 15Jinak já u toho nebyl. Takhle se to tam vyprávělo. Kodeš už byl dávno ing. Rychlokvašenej.

 17. A další řepoň, který si ve jménu Svaté předvolební války nehledí do držky – tentokrát "chlap z guĺama" (které nikdy nedokázal): http://zpravy.idnes.cz…_domaci_jsPřinejmenším s těmi církvemi má pravdu – každá politická strana či církev (item est) je jen oblbování mas ve jmén u Vyššího cíle. I s voliči praroubka se asi nespletl – vidlácká kultura, kam se podíváš. Jen je rozdíl, když to řekne nějaký graver v hospodě nebo Chlap s údajným vercajkem na fóru poblicu.A potom "omlouvám se těmhle, tamtěm i těmto, páč je všechny miluju a nechtěl jsem je fakt jako nasrat". To je vo hovně, neb řečeno již bylo.Je až neuvěřitelné, co je člověk (eh, pardon – politik) mocen udělat ve jménu Koryta.

 18. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Nepřipomíná vám to některé reakce z dříve "spřátelených" blogů? Ale jak prokázat že z toho blogu "opisoval"?

 19. Ne jak, ale proč prokazovat.

 20. Tak koukám, že za ODS v JM kraji lýdrkandýduje Růžový Mirek: http://zpravy.idnes.cz…domaci_abrNějak začínám s tou politikou mít ten problém, že pokud má člověk nějakou představu o makroekonomickém modelu, nezbývá mu, než volit stranu, jejíž sliby se tomu nejvíc podobají.Co s tím tentokrát, to teda fakt nevím.

 21. Ježíšmarjá, ten pratrotl ještě udělal reklamu blogoušovi z iDnesu: http://info.blog.idnes.cz…ze.htmlTo není možný – takhle se nechat vymatovat. Zeman hadra. Ó velký Kontejnere, popatři na tu havěť u svých nohou…Prej z Marsu. Nedivil bych se, kdyby mu stádo Marťanů přišlo rozkopat oba rusutury.

 22. Avatar alien
  alien says:

  Vyvážený text by sesbíral i sliby ODS.Což ovšem od ptákaodsáka nelze čekat.Na druhou stranu chápu, že bys pak byl označová za grafomana, protože by se text protáhl o deset stran.V obou našich duchem nejmenších stranách rozdíly nevidím a jiné nemají v totalitním "volebním" a mediálním systému šanci získat větší preference.alien

 23. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  To určitě – tam by se těch perel dalo nasbírat taky dost, stejně jako u jiných. Jen by to asi nebyl takový kalibr. Na slibech ČSSD mě zaujala ta bezbřehá drzost, s jakou tím ponižují každého, kdo by je na základě takových sraček chtěl volit. Druhá strana cílí trochu do jiných sfér – těm by tohle neprošlo, takže musí pochopitelně vymýšlet jiné 3,14čoviny.Sepsat bych to mohl taky, ale jsem moc línej dát si podruhý tu práci s rešerší médií, abych ty sliby posbíral. Když to udělá někdo za mě, vyjádřím se k jednotlivým bodům :-).Co přesně myslíš ptákem odsákem, to netuším. Mě strany ani jejich bleedři nezajímají – to, co volím, je mechanismus, který jsem x let studoval a dalších xx praktikoval. Jediná strana, které jsem byl členem, byla Strana přátel piva (viz můj životopič). Ale když se mi to nepodařilo vysvětlit tarasovi, tak někomu s tvými percepčními schopnostmi asi taky ne.